PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Quick shifter(Hızlı vites)

babaduru
01 Aralık 2013, 18:21
Selamlar.

5 Yıldır motosiklet hayranlığım olsada motosiklet kullanmaya yeni yeni başlıyorum.Ehliyet kursunda kullandığım cbf 150 kullandığım tek vitesli motosiklet vites olayında yeni olduğum için özellikle vites yükseltmekte oldukça kötüyüm (debriyajı unuttuğum bile oldu).Peki küçük motosikletlerdede SS motosikletlerdeki gibi hızlı vites olayı olsa çok güzel olurdu en azında acemiler için.SS motosikletler için ebay de oldukça çok çeşit var ama küçük cc ler için hiçbir örnek yok. Quick shifter ın çalışma prensibi vites kolunu kaldırırken ateşlemeyi kesmekse küçük cc bi motosiklette aynı şekilde hızlı vites attırabilir mi?

http://www.youtube.com/watch?v=X9peEoViUrA

CEM.
01 Aralık 2013, 18:36
hocam vitesli motosiklet kullanmak o kadar basitki Quick shifter falan araştırcagınıza güzel bir egitim alın olsun bitsin.

Tamemen ögrendikten sonra ne kadar basit olcagını göriceksiniz. ilk başlarda olur debriyaja basmadan attırmak devir hız ilişkisini kuramamak. motoru yüksek devirde vaya düşük devirde kullanmak gibi..

Mutlaka egitim alın sorunuzun cevabı egitimdir.

merkezkale
01 Aralık 2013, 19:09
Benim wave kap motorumda bu sistem var.

flame
01 Aralık 2013, 19:12
Vitesli motosikletin zor bi tarafı yok ki...Araba kullanan adam için hele hiç bir zor yanı yok...Hatta eğitime para dökmeyede gerek yok,şayet tek sorun viteste ise...Çıkın boş bir alana çalışın 30 dakika bu kadar basit.

babaduru
01 Aralık 2013, 19:13
Tecrübe kazandıktan sonra kolay olacağının bende farkındayım ben sadece takılabilirmi merak ettim.

Cublarda olan şanzıman yarı otamatik yani debriyaj siz kola bastıkça ayırıyor.

CEM.
01 Aralık 2013, 19:23
Vitesli motosikletin zor bi tarafı yok ki...Araba kullanan adam için hele hiç bir zor yanı yok...Hatta eğitime para dökmeyede gerek yok,şayet tek sorun viteste ise...Çıkın boş bir alana çalışın 30 dakika bu kadar basit.

satılık derbi gpr 125 arkadaşlar uygun fiyat :cherry: izmir içi elden teslim :cat:

canerol
01 Aralık 2013, 19:25
hocam debriyajı çek vites değiştir debriyajı bırak :)beyin ameliyatı değilki
debriyajı sıkılı unutsan ne olacak anaa bak yaptığım işe deyip gülüp geçeceksin...:)vitesi hızlı değiştirip ne yapacaksın biz pistte yarışmıyoruzki birden hızlanıp duralım.

Tİme_shİft42
01 Aralık 2013, 19:29
Debriyaja elini attığın anda bas vitese :bounce:

flame
01 Aralık 2013, 19:33
satılık derbi gpr 125 arkadaşlar uygun fiyat :cherry: izmir içi elden teslim :cat:

Ahahahaha :pl: İnsanların beynine kazıyalım :D

DKN
01 Aralık 2013, 20:19
kalkış yaptıktan sonra debriaj manetini sıkmadan vites atmana yarıyo. saniyenin binde bir hızında olan fark 2 vites arttırdıktan sonra ara mesafeyi ne kadar uzatır biliyomusun ? ss makineden bahsediyoruz tabi doğal olarak bu sistem başka sınıflarda kullanılmaz gerek yok çünkü

mtasdel60
01 Aralık 2013, 22:45
quick shift = cub hacıı :) En quick cub motosikletlerde.. :)

Nomad_41
01 Aralık 2013, 23:04
aga sal quick muik ne yapacan bunlara :D . Gidiyonn debriajı sıkıyon ayağının ucuyla pıtt diye dokunuyon yukarı debriajı bırakıyon yapıştırmaya devam ediyon :D

Ose
01 Aralık 2013, 23:06
Ya cub alacaksın yada BMW S1000RR 180de ön kaldırıp bide tek tekerken vites atanlar var ;) eskiler bilir .. o videoyu

phradrel
01 Aralık 2013, 23:52
vites atmayı bilmiyorsun ama quick shift yapıcan. hacı çok yanlış yerdesin. önce eğitimini alacaksın sonra bir kaç on bin km yi devireceksin sonra california super bike a falan katılacaksın. işte o sıralarda quick shift nasıl yapılır diye başlık açabilirsin. bence şimdi ellerini motosikletten hafifçe çek ve uzaklaş.

Vwgmk2
01 Aralık 2013, 23:58
O değilde vidyoda o motor sehpadan bi inerse o zaman görür quick shifti :pl:

COQ
02 Aralık 2013, 00:20
Adam videoda bir parça gösterip sonra anlatiyor.:)
Ama anlattigi hadisde sadece o gösterdigi parçadan ibaret degil.

alp_tunay
02 Aralık 2013, 00:22
Sorun zaten devir ayarlamakta...
Devrini ayarladıktan sonra yükseltirken debriyaja gerek yok ki ...
Bide shifter a o kadar para vermeye ne gerek var..

babaduru
02 Aralık 2013, 00:49
Mesele benim debriyaj kullanamam değildi aslında ama anlatamadım.Benim merak ettiğim ss motosikletler için kitler var neden küçük ccler için yok yapılamaz birşeymi?

COQ
02 Aralık 2013, 00:59
Mesele benim debriyaj kullanamam değildi aslında ama anlatamadım.Benim merak ettiğim ss motosikletler için kitler var neden küçük ccler için yok yapılamaz birşeymi?

Yukarida anlatamadik anlasilan.
Mesele nesquik (http://www.nestleprofessional.com/australia/en/PublishingImages/290x160%20px%20Pack%20Shots%20Cereals/Nestle/217x215_nesquik_cereal.jpg) degil.
O naletin çalismasi için pc,
bazaz falan gerekiyor.
Tek basina harikalar yaratan bir alet degil.:)

canerol
02 Aralık 2013, 00:59

hocam adam alıyor 40 milyara motor bırak onunda quick shifteride olsun yani :)
şimdi burda 5 e 10 a aldığımız motorlar zaten zor alınıyor...bide buna quick shifter miş absmiş bilmemneymiş eklenirse 15 20 olur onun fiyatı ozmanda kimse almaz.
düşük cc nin amacı gezmek hızlı gidip yarış yapmak olmadığı için saliseler içinde vites atıp hızlanmaya gerek yok...

merak ederim
02 Aralık 2013, 14:34
Düşük cc için gereksiz keşke maddi durum olsa abs li çift diskli on numara motorumuz olsa ama olmuyor işte ucuz motor için bile bütçeyi zorlayıp alıyoruz biniyoruz üstüne ata biner gibi tın tın tın tın gaza basınca az da olsa gidiyor karşıdan rüzgar gelince ne oluyor lan diyorsun yokuşta gaz yemiyor debriyajı çekip gaz verip yapıştırıyorsun frene basınca azda olsa duruyor bazen durmak istemiyor kerata kayıyor düşüyorsun kuik şiftır falan gelmez bizim motorlara debriyaj fazlalık diyorsan cub tipi motorlara bak.

biyeybaraküs
22 Kasım 2015, 21:14
Quick shifter a https://www.youtube.com/watch?v=WmVMOr7TIrc#t=1m1s bak izaya gel çok iyiymiş ya