PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara kışı için mont önerileriniz?

merr
29 Kasım 2013, 15:06
Malum Ankara'nın kışını bilirsiniz.Genelde 0 derece ve altında bi sıcaklık vardır.Ucuza bir mont aldım sandığımdan daha tırt çıktı. Üstümdemi değilmi belli değil.

Gerçekten soğuktan, rüzgardan koruyan, sağdan soldan hava almayan, yağmur geçirmeyen, termal içliği olan, iç katmanları gerektiğinde çıkabilen mont tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lütfen internette şurda burda bu model var.Ona bak bi demeyin.Sonuçta dükkana gidip ver abi şunu üstüme giyiyimde 2 tur atıyım diyemiyorsun.Yada monitörden bakarken, rüzgara, soğuk havaya direncini tahmin edemiyorsun.

Özellikle kışında motora binenlerin önerileri önemli...

Macit250
29 Kasım 2013, 16:21
Limit ne ki şimdi 2000 tl yede bulunur 300 tl yede :)

Felis Leo
29 Kasım 2013, 16:23
Benden sana tavsiye ilk önce bir deri motor ceketi al , onun altına termal yelek al en soğuk havalarda ikisini birlikte giyersin kesinlikle soğuk geçmiyor zırh gibi oluyor birde yağmurluk al onuda bunların üstüne yağmurlu havalarda giyersin havalar ısındıkça alttaki termal yeleği çıkarır tek ceketle gezersin, daha da sıcakta deri ceketin elyaflı içliğini çıkarırsın, ben öyle yapıyorum çok kullanışlı oluyor fakat yazın mutlaka yazlık ceket almalısın yoksa deri ceket pişirir adamı bir de 4 mevsimlik ceket martavalına inanma pişman olursun ... tecrube konuştu:)

GaCCaLL
29 Kasım 2013, 16:28
Ankaradayım,
3 senedir falan kullandığım mont;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-mont-prohel-zeta-siyah-prohell-195-tl-70645522/detay

Budur istediğin özellikleri karşılayacağına eminim,
2 tane içliği var ve uzun olması aşşağıdan böbreklerine soğuk gelmesini de engelliyor,
eskirse yine aynından alırım heralde,
Daha ucuza bulabiliyorsan alabilirsin biraz araştırma yap derim..
Hatta üşenmez isen gel beni bul vereyim 1 gün kullan bak..

S6453
29 Kasım 2013, 16:32
Hocam 1.000 TL bütçen varsa REVIT SAND tavsiye edilir. Çıkarılabilir katmanlar, kol ve göğüs bölgesinde havalandırma bölmeleriyle her mevsim kullanabilirsin. Ben geçen sene Ankarada şubat ayında bu montla üşümeden motor kullanabildim

ectuna
29 Kasım 2013, 18:00
Bende bu var.
http://www.motomaxonlineshop.com/dane-nigra-gore-tex-ceket-pmu2160

Çok memnunum. iç astarı çıkıyor ve yıkanıyor. korumaları kaliteli. sırtında ve göğsünde fermuarları ile havalandırma yapılabiliyor. Goretex olduğu için yağmur ile arası iyi. Bel ayarları çok iyi istediğin gibi vucuduna oturtabiliyorsun. Arkasında fermuarları var paraya kıyarda pantolan da alırsan uydurup birlikte kullanabilirsin. Ben hiç üşümedim istanbul'da bunla. Gerçi çok üşüyen bir adam değilim.
Benim aradığım özelliklere sahip. bu kadar para verip alınca açıkcası motor üstünde değil iken de giymek istiyorsun. Kışlık ayrı bir mont almadım. Bu beni her yerde idare ediyor. Çok jan janlı motor montu diye bağırmıyor.
dezavantajı ağır biraz. Eğer sokakta gezeyim dersen bir yerden sonra ağır geliyor. Hele hava biraz ısınırda sen içlik üstünde kaldı isen terliyorsun açıkcası.

aranel
29 Kasım 2013, 18:26
Usta gidiyosun decathlona giriyosun kayak bölümüne sonra mükemmel sonucu alıyosun istersen bir beden büyük alıp korumalı ceket üstüne bile giyebilirsin. Ben prohell ceketimi giymeyi bıraktım.

hisvarlar
29 Kasım 2013, 18:29
F/P oranı en yüksek montlar bence Venom'da. Tourex serisi olanları öneririm.

merr
29 Kasım 2013, 19:29
Limit ne ki şimdi 2000 tl yede bulunur 300 tl yede :)

Ben senin kullandığın kışlık montu soruyorum.Bana kullanmadığın montu tavsiye etme diye konuya yukardaki gibi girizgah yaptım... Bende biliyorum bi sürü mont var piyasada...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Benden sana tavsiye ilk önce bir deri motor ceketi al , onun altına termal yelek al en soğuk havalarda ikisini birlikte giyersin kesinlikle soğuk geçmiyor zırh gibi oluyor birde yağmurluk al onuda bunların üstüne yağmurlu havalarda giyersin havalar ısındıkça alttaki termal yeleği çıkarır tek ceketle gezersin, daha da sıcakta deri ceketin elyaflı içliğini çıkarırsın, ben öyle yapıyorum çok kullanışlı oluyor fakat yazın mutlaka yazlık ceket almalısın yoksa deri ceket pişirir adamı bir de 4 mevsimlik ceket martavalına inanma pişman olursun ... tecrube konuştu:)

Bu dört mevsimlikler hakkında biçok kişi senle aynı şeyi söylüyor.Deri+termal içlik mantıklı gibi.Allah göstermesin düşersek falan sürtünmeye daha dayanıklı olur hem....Çok teşekkürler...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Ankaradayım,
3 senedir falan kullandığım mont;

Budur istediğin özellikleri karşılayacağına eminim,
2 tane içliği var ve uzun olması aşşağıdan böbreklerine soğuk gelmesini de engelliyor,
eskirse yine aynından alırım heralde,
Daha ucuza bulabiliyorsan alabilirsin biraz araştırma yap derim..
Hatta üşenmez isen gel beni bul vereyim 1 gün kullan bak..

Hemşerim ankaranın ayazında geçer not aldıysa bi bakmak lazım bu monta samimiyetin ve önerin için çok teşekkür ederim...Sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Hocam 1.000 TL bütçen varsa REVIT SAND tavsiye edilir. Çıkarılabilir katmanlar, kol ve göğüs bölgesinde havalandırma bölmeleriyle her mevsim kullanabilirsin. Ben geçen sene Ankarada şubat ayında bu montla üşümeden motor kullanabildim

Senin motorlar yüksek cc.Çok iyi performanslı bi mont belliki...Aklımda bu mont ( Ama o renkler nedir öyle yavvvv)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Bende bu var.
http://www.motomaxonlineshop.com/dane-nigra-gore-tex-ceket-pmu2160

Çok memnunum. iç astarı çıkıyor ve yıkanıyor. korumaları kaliteli. sırtında ve göğsünde fermuarları ile havalandırma yapılabiliyor. Goretex olduğu için yağmur ile arası iyi. Bel ayarları çok iyi istediğin gibi vucuduna oturtabiliyorsun. Arkasında fermuarları var paraya kıyarda pantolan da alırsan uydurup birlikte kullanabilirsin. Ben hiç üşümedim istanbul'da bunla. Gerçi çok üşüyen bir adam değilim.
Benim aradığım özelliklere sahip. bu kadar para verip alınca açıkcası motor üstünde değil iken de giymek istiyorsun. Kışlık ayrı bir mont almadım. Bu beni her yerde idare ediyor. Çok jan janlı motor montu diye bağırmıyor.
dezavantajı ağır biraz. Eğer sokakta gezeyim dersen bir yerden sonra ağır geliyor. Hele hava biraz ısınırda sen içlik üstünde kaldı isen terliyorsun açıkcası.

Önerin için teşekkür ederim.İnternette biraz araştırdım.Bi kaç dükkanı aradım yok ellerinde...Ankaradan nerde buluruzki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Usta gidiyosun decathlona giriyosun kayak bölümüne sonra mükemmel sonucu alıyosun istersen bir beden büyük alıp korumalı ceket üstüne bile giyebilirsin. Ben prohell ceketimi giymeyi bıraktım.

Hahahaha süper.Bide janjanlı olur onlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

F/P oranı en yüksek montlar bence Venom'da. Tourex serisi olanları öneririm.

Bende diyorum bu fp ne menem bir değer olaki :) Bilmediğim bişeyi öğrencem diye yazdım hemen h.z. google ye... :) Bu tourex serisi görünüş olarak da güzel montlar.Aklımda bi kaç bişey oluştu sen ve diğer forumdaşlar sayesinde.Bu montuda yazdım listeye...

ectuna
29 Kasım 2013, 19:44
Dün akşam motomax istanbul söğütlüçeşmedeki dükkanda gördüm. 499 a almıştım 1 ay evvel. 1 kuruş inmedi herifler. ama şöyle bir avantajı var. 1000 tl'ye tamamlarsan GİS'te eğitimi bedava veriyorlar (300 Tl lik) battıkça batarsın yani. Tamamlıyacam diye haybeden bir de yazlık takım aldım dün gece de. :( Gerçi ankaradasın. İstanbulda tüm gün eğitim işi uyar mı sana bilmem. 300 kurtarıcağım diye bir ton para harcamak ta cabası. Eve gelince ayılıyor adam da, dükkanda bir acaip oldum işte.
Ararsan dükkandakiler yardımcı olurlar herhalde. 0216-3308910. (aradım şimdi evet 52 beden bir tane varmış.)

merr
29 Kasım 2013, 19:51
Dün akşam motomax istanbul söğütlüçeşmedeki dükkanda gördüm. 499 a almıştım 1 ay evvel. 1 kuruş inmedi herifler. ama şöyle bir avantajı var. 1000 tl'ye tamamlarsan GİS'te eğitimi bedava veriyorlar (300 Tl lik) battıkça batarsın yani. Tamamlıyacam diye haybeden bir de yazlık takım aldım dün gece de. :( Gerçi ankaradasın. İstanbulda tüm gün eğitim işi uyar mı sana bilmem. 300 kurtarıcağım diye bir ton para harcamak ta cabası. Eve gelince ayılıyor adam da, dükkanda bir acaip oldum işte.
Ararsan dükkandakiler yardımcı olurlar herhalde. 0216-3308910. (aradım şimdi evet 52 beden bir tane varmış.)

Hatun delleniyor zaten.Bide motosiklet aksesuarları için istanbula gitçem falan dersem iice kafayı yer.(Benden daha hevesli olduğunun farkında değil.Geçen ilk sürüşünü yaptı bi daha ne zaman sürcem diye sorup duruyor)
Eğitim almaya başladım.Eğer almamış olsaydım kampanyaları çok mantıklıymış.İstanbullu motorculara duyurmakta fayda var.Gis eğitimini baya övüyorlar...Teşekkürler.

gazo0202
29 Kasım 2013, 20:44
Ankarada var motomax eğer beden yoksa ellerinde İstanbuldaki mağazadan getirtiyorlar :)
Bende de prohell var ama çok kurye gibi oluyor insan ''Ben motosiklet montuyum diye bağırmayan'' bir şey bul bence.

ayhan.s
29 Kasım 2013, 20:59
Ben senin kullandığın kışlık montu soruyorum.Bana kullanmadığın montu tavsiye etme diye konuya yukardaki gibi girizgah yaptım... Bende biliyorum bi sürü mont var piyasada.....

Kardeş ben bunu kullanıyorum. Memnunum, fiyat önemli değil demişsin. Suya dayanıklıdır, kışın hava alır terletmez. Ayrıca çok şık. Şimdiden hayırlı olsun.

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6748&m=50&g=581&o=85

merr
01 Aralık 2013, 10:45
Kardeş ben bunu kullanıyorum. Memnunum, fiyat önemli değil demişsin. Suya dayanıklıdır, kışın hava alır terletmez. Ayrıca çok şık. Şimdiden hayırlı olsun.

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=6748&m=50&g=581&o=85

Sahiden çok şık bir mont. Fiyat önemsiz değil demedim.Önemli olan sizin ne kullandığınız yani bana tecrübelerinize göre bişey önerin dedim.Görünen o ki.Herkes kendi kullandığıyla mutlu.300 tl lik mont giyen bu iyi diyor.799 euro luk mont giyen bu iyidir diyor.
Ama sahiden şimdiye kadar gelenlerin arasında en güzel ve en fazla hava şartlarına dirençli olanı senin önerdiğin.Ben zırh gibiyim diyor.Teşekkürler...

Linwelin
01 Aralık 2013, 20:13
Öyle bi mont icat edildi mi :)

flame
01 Aralık 2013, 20:47
Malum Ankara'nın kışını bilirsiniz.Genelde 0 derece ve altında bi sıcaklık vardır.Ucuza bir mont aldım sandığımdan daha tırt çıktı. Üstümdemi değilmi belli değil.

Gerçekten soğuktan, rüzgardan koruyan, sağdan soldan hava almayan, yağmur geçirmeyen, termal içliği olan, iç katmanları gerektiğinde çıkabilen mont tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lütfen internette şurda burda bu model var.Ona bak bi demeyin.Sonuçta dükkana gidip ver abi şunu üstüme giyiyimde 2 tur atıyım diyemiyorsun.Yada monitörden bakarken, rüzgara, soğuk havaya direncini tahmin edemiyorsun.

Özellikle kışında motora binenlerin önerileri önemli...

Ross'un hörgüçlü kışlığı kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirmiyor.Haliyle acayip sıcak tutuyor...Kullanıyorum memnunum.

Yalnız dikkat edilecek nokta Held gibi Ross'unda o kadar çok çakması var ki piyasada...Orjinali Italyandır.Dikkat edin üretim yerine.Ufacık bir yazıyla xxxxx by Ross yazmasın...

Ünlü sitelerde dahi ........ by Ross şeklinde satış yapılıyor...Onun harici orjinal Held bulabilirseniz iyidir.Black winter olabilir serisi.Tam hatırlamıyorum adını ne yazık ki...

Ross goretex olmadığı için durgun havalarda iç astarı çıkartmak ister.Yoksa erirsiniz içinde...Tek kötü yanı budur.Bu 250 400 lira arasında ki bütçe için uygun olanı.

Ha derseniz maddi durumum iyi Dainesse-tekstil goretex,Difi-Tekstil Aerotex(pantalon ve montunu kullanıyorum acayip memnundum fakat montunun içine giremiyorum artık malum kilo aldık :) ) ve Alpinstar'ın tek yağmur geçirmez tekstil-deri goretex-(derinin ne olduğunu bilmiyorum) alabilirsiniz.Yalnız fiyatları 900den başlıyordu motomax'in çılgın indirim zamanlarında.Bunlarda kullanıp memnun kaldığım modellerdir.

merr
02 Aralık 2013, 14:50
Öyle bi mont icat edildi mi :)

Bu kışlık montları üretenler Aralık ayında Ankara ayazında 5 dakika motor kullansalar manyak şeyler ortaya çıkacaktır :)
Vardır mutlaka,onun arayışındayız...

ortohnt82
02 Aralık 2013, 15:10
deri mont içine neopren içlik giyiyorum kesinlikle sıkıntı yok

merr
02 Aralık 2013, 15:58
Ross'un hörgüçlü kışlığı kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirmiyor.Haliyle acayip sıcak tutuyor...Kullanıyorum memnunum.

Yalnız dikkat edilecek nokta Held gibi Ross'unda o kadar çok çakması var ki piyasada...Orjinali Italyandır.Dikkat edin üretim yerine.Ufacık bir yazıyla xxxxx by Ross yazmasın...

Ünlü sitelerde dahi ........ by Ross şeklinde satış yapılıyor...Onun harici orjinal Held bulabilirseniz iyidir.Black winter olabilir serisi.Tam hatırlamıyorum adını ne yazık ki...

Ross goretex olmadığı için durgun havalarda iç astarı çıkartmak ister.Yoksa erirsiniz içinde...Tek kötü yanı budur.Bu 250 400 lira arasında ki bütçe için uygun olanı.

Ha derseniz maddi durumum iyi Dainesse-tekstil goretex,Difi-Tekstil Aerotex(pantalon ve montunu kullanıyorum acayip memnundum fakat montunun içine giremiyorum artık malum kilo aldık :) ) ve Alpinstar'ın tek yağmur geçirmez tekstil-deri goretex-(derinin ne olduğunu bilmiyorum) alabilirsiniz.Yalnız fiyatları 900den başlıyordu motomax'in çılgın indirim zamanlarında.Bunlarda kullanıp memnun kaldığım modellerdir.

Önerilerin için teşekkür ederim.Ross'un montu çok şekil bişeymiş.sağol...

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_2675546.jpg
http://image5.sahibinden.com/photos/96/16/57/142961657oi9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

deri mont içine neopren içlik giyiyorum kesinlikle sıkıntı yok

600 cc üstü motosiklet kullanıcıları genellikle böyle yapıyor.Ankara'da olman benim için önemli.Sağol önerin için.Sanırım senin gibi yapacağım...

hercul3367
02 Aralık 2013, 16:47
http://www.kanyonltd.com/?unitID=2&parentID=51&detID=1056
vb. rüzgar geçirmez polarlı ara katman outdor giysiyi alıyorsun,istediğin montu giy hiç üşümezsin.
http://www.motosikletim.com.tr/urun/ross-futura-tekstil-mont.aspx
arkadaşın dediği gibi bu mont orjinalse güzel bir monta benziyor.
çok araştırma yapmıştım kışlık mont için,bu mont çok hoşuma gitmişti,ama dainese uygun bulup aldım.

merr
02 Aralık 2013, 19:25
http://www.kanyonltd.com/?unitID=2&parentID=51&detID=1056
vb. rüzgar geçirmez polarlı ara katman outdor giysiyi alıyorsun,istediğin montu giy hiç üşümezsin.
http://www.motosikletim.com.tr/urun/ross-futura-tekstil-mont.aspx
arkadaşın dediği gibi bu mont orjinalse güzel bir monta benziyor.
çok araştırma yapmıştım kışlık mont için,bu mont çok hoşuma gitmişti,ama dainese uygun bulup aldım.

Teşekkürler önerin için.Neopran içlik üstü deri bir montun iş göreceğine kanaat getirdim.Benim gönlüm alpinestars ürünlerine kayıyor sanki...

Syanur
02 Aralık 2013, 20:18
Teşekkürler önerin için.Neopran içlik üstü deri bir montun iş göreceğine kanaat getirdim.Benim gönlüm alpinestars ürünlerine kayıyor sanki...

Son anda kafa karıştırmayayım ama neopren yerine rüzgar geçirmez yelekleri tavsiye ederim. Terleme konusunda çok daha iyi. Ve önemli bir konu bu.

mesela : http://www.decathlon.com.tr/Forclaz-700-Kolsuz-Softhsell-Erkek-Doga-Yuruyus-Yelegi,PR-9684.html

merr
03 Aralık 2013, 14:40
Son anda kafa karıştırmayayım ama neopren yerine rüzgar geçirmez yelekleri tavsiye ederim. Terleme konusunda çok daha iyi. Ve önemli bir konu bu.

mesela : http://www.decathlon.com.tr/Forclaz-700-Kolsuz-Softhsell-Erkek-Doga-Yuruyus-Yelegi,PR-9684.html

Doğruyu ararken kafa karışıcak elbet. Neopran nefes almayan bi madde anladığım kadarıyla. Decathlon mağazasına uğramak vacip oldu...

hasansonmez
03 Aralık 2013, 15:58
ben eoparan içlik kullanıyorumdum tavsiye etmiyorum terleme yapıyor terlersen ve teri atamazsan ne giyersen giy üşürsün bence enduro tarzı denen montlardan al uzun olanlarından belini korumak çok zor özellikle böbrekleri mazallah adamın çocuğu olmaz altına termal içlik bide sağlam kazak, swit yada polar giyersen üümezsin püf nokta teri emicek bişey ama neoparan olmaz denedim başarısız dediğim gibi teri önlemelisin bide rüzgarı kesersen iş tamamdır, ben şahsen termal içlik üstüne polar swit onunda üstüne prohelin kılık montunu giyiyorum sabah soğuğunda köprü geçiyorum istanbulda soğuk rutubetlidir adamın iç organlarına işler ve ben üşümüyorum.

merr
03 Aralık 2013, 17:18
ben eoparan içlik kullanıyorumdum tavsiye etmiyorum terleme yapıyor terlersen ve teri atamazsan ne giyersen giy üşürsün bence enduro tarzı denen montlardan al uzun olanlarından belini korumak çok zor özellikle böbrekleri mazallah adamın çocuğu olmaz altına termal içlik bide sağlam kazak, swit yada polar giyersen üümezsin püf nokta teri emicek bişey ama neoparan olmaz denedim başarısız dediğim gibi teri önlemelisin bide rüzgarı kesersen iş tamamdır, ben şahsen termal içlik üstüne polar swit onunda üstüne prohelin kılık montunu giyiyorum sabah soğuğunda köprü geçiyorum istanbulda soğuk rutubetlidir adamın iç organlarına işler ve ben üşümüyorum.

Kirli çamaşırları dökecez ortaya yapcak bişi yok :)
En alt kata kaliteli kumaştan bir içlik(atlet), üstüne neopren yelek, üstüne montumuzu giysek olmazmı?
Mont üç kat zaten, onun içinde polar, onun içinde termal içlik.Yani bunlarlada terlenir.Hal böyleyken, rüzgar direnci daha iyi olan neopren,termal içliğe tercih edilmezmi? Bana sanki neopren termal içlikten daha daha iyi koruyacakmış gibi geliyor.Termal içliğe göre daha fazla terleteceğide doğru.Ama ter olayını halletmek için yazın bile atlet giyen bi milletiz biz....

Syanur
03 Aralık 2013, 18:14
Neporenin soğuğa karşı nekadar etkili olduğunu hayal edemezsin, adeta iletişimi kesiyor. Kışın maç dönüşü, Ankaranın kışında, şortun altına sadece neopren dizlikleri giyiyordum, yetiyordu.

Ama yine de uzak dur derim. Hasan'ın da dediği gibi terletiyor, hatta olduğu yerde bile terletir adamı. O yüzden ben hiç düşünmedim.

Kış için sana tavsiyem, dechatlondan aldığım ~16TL gibi bir fiyata termal içlik vardı, üst. Onu sweat-tshirt gibi de giyiyorum ofiste. Onun üzerine rüzgar geçirmez yelek giy.

Bunların üzerine de artık kalın deri mi giyersin yoksa uzun textil enduro mu bilemem. Deriler genelde kısa kesim oluyor, Enduro tip tavsiye ederim kış için. Ama bütçe kısıtlı, hem kışa hem yaza ayrı ayrı alamam, deri ile idare edeyim diyebilirsin de.

Venom'um enduro ceketi vardı kışlık. 250~300 arası bir fiyattı sanırım. memnundu kullananlar

merr
03 Aralık 2013, 23:50
Neporenin soğuğa karşı nekadar etkili olduğunu hayal edemezsin, adeta iletişimi kesiyor. Kışın maç dönüşü, Ankaranın kışında, şortun altına sadece neopren dizlikleri giyiyordum, yetiyordu.

Ama yine de uzak dur derim. Hasan'ın da dediği gibi terletiyor, hatta olduğu yerde bile terletir adamı. O yüzden ben hiç düşünmedim.

Kış için sana tavsiyem, dechatlondan aldığım ~16TL gibi bir fiyata termal içlik vardı, üst. Onu sweat-tshirt gibi de giyiyorum ofiste. Onun üzerine rüzgar geçirmez yelek giy.

Bunların üzerine de artık kalın deri mi giyersin yoksa uzun textil enduro mu bilemem. Deriler genelde kısa kesim oluyor, Enduro tip tavsiye ederim kış için. Ama bütçe kısıtlı, hem kışa hem yaza ayrı ayrı alamam, deri ile idare edeyim diyebilirsin de.

Venom'um enduro ceketi vardı kışlık. 250~300 arası bir fiyattı sanırım. memnundu kullananlar

Neopreni giydim,rüzgardan korundum,üşümedim, hatta nefes almadığı için terledimde.Hiç problem değil.Çünkü motosikleti boş vakitlerimde kullanıyorum.İşim bittikten sonra gittiğim yer evim.Ulaşım için kullansamda gitsem ofise akşama kadar terli terli dursam söylediğinde haklısın...

İmportant
09 Aralık 2013, 12:41
http://www.anesmotor.com/?urun-2261-ROSS-Winner-Enduro-Uzun-Ceket.html

smiles
15 Ocak 2014, 13:32

Futura modelini almayı düşünüyorum ama Ross markasını İtalyan sitelerinde bulamadım. İtalyan markası olduğuna dair bir bağlantı paylaşırsanız sevinirim.

2move
15 Ocak 2014, 15:58
neoplan içlik al, ne demek istediğimi anlarsın..

kopan çocuk
15 Ocak 2014, 20:10
bende 2 haftadır netteki motosiklet sitelerini alt üst ettim,bir kaç çeşit buldun kimisini deneme fırsatım oldu.!
https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-safari-ceket-mavi/248/4134 (https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-safari-ceket-mavi/248/4134)
bu ceketi denedim,çok hoşuma gitti,tek çekingem açık renkleri aslında böle bişi aroyrdum,yani hep siyah ceket,siyah kask fln bana göre değil.!
deri ceketlerin bakımı çok iyi olması gerekior diye söyleniyor.bu ceketin fiyaıta her geçen gün euro ya göre artıyor,şubattaki fuarı bekliyecem bakalım oradaki çeşitliliğe göre alacambir şeyler.çünkü ne yazlık ne kışlık bi montum yok sadece yağmurlukla yol alıyorum.