PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivil motorsikletli polis timleri geliyor!

Osırıs
29 Kasım 2013, 14:13
Az önce trt de izlediğim haber,istanbul valiliği 50 yeni sivil motorsikleti bünyesine katmış bunlar suç oranına göre şehir içine dağılacak ve normal motorculardan hiçbir farkı olmayacak,izlediğim kadarı ile şuan bmw 1200GS modeli var sadece.
http://www.webbikeworld.com/BMW-motorcycles/r-1200-gs-adventure/bmw-r-1200-gs-adventure-front.jpg
Yakın zamanda kurye,pizzacı,pideci olarak trafiğe çıkacaklarmış.Aman dikkat https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1461618_10202539435075139_870141857_t.jpg

pistolpitt
29 Kasım 2013, 14:15
iyi haber, bunlar ne kadar artarsa bizim de olası sivil polis olduğumuzu düşünüp insan gibi sürenler o kadar artacaktır :)

tinerci
29 Kasım 2013, 14:19
1200 gs'li pideci

Osırıs
29 Kasım 2013, 14:21
1200 gs'li pideci

Hayır be https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1461618_10202539435075139_870141857_t.jpg Onlar scooter sürecek,sivil olarak gezenlerde 1200gs var

phradrel
29 Kasım 2013, 14:24
fişlemeye doyamadılar

yiqit
29 Kasım 2013, 14:25
Bizim burda bu olay 2-3 ay öncesinde başlamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Honda Twister 250 vardı iki kişi. Başlarda mavi plakayla geziyorlardı sonrada normal plakaya çevirdiler.

sedici
29 Kasım 2013, 14:25
1200gs olduktan sonra polis olmasada polis sanip korkuyo millet reflektif yelek falan... iyi bari motorcunun basina gelenleri gorurler(kurye kiligina girenler) bahaneyle, en azindan onlarin uzerine suren cezayi yiyince normal motora da dikkat etmeye baslar...

tinerci
29 Kasım 2013, 14:26
:D scooter'lar da 1200 lük olur onların

Serk21
29 Kasım 2013, 14:27
Yuppi! Super haber. Şimdi bunlarin polis oldugunu anlamayip vurup kacarlar,uzerlerine surerler,kirmizida arkadan ittirirler,park ettigi yerde "ceksene arabami park edicem" diye taciz edecekler,motorlarini çalacaklar,tali yollardan gozlerinin icine baka baka onlerine atlayacaklar, daha neler neler yapacaklar :)

Bizim polisimiz de kendini vali sandigi icin bunu yapanlara "Kavas!" Diye bagirip yapiştiracak cezayi ve motosikletler trafikte biraz da olsa adam yerine konacak :) tabi bunlar benim gelecek planlarim.

Hele ki ybr cbf tarzi sivil motorlarla gezerlerse bir suru polis hakki rahmetine kavusur ve bir cogu onlari öldürmeye çalişan taksi,dolmuş,minibus şoforunu öldürmek sureti ile ceza evine duser (hayatta kalirlarsa)

Haydi Turk polisi,survivor'a hoşgeldin!

yvzipek
29 Kasım 2013, 14:29
güzel haber :) en azından trafikte motorları fark etmeye başlar araç sürücüleri :D

Az önce trt de izlediğim haber,istanbul valiliği 50 yeni sivil motorsikleti bünyesine katmış bunlar suç oranına göre şehir içine dağılacak ve normal motorculardan hiçbir farkı olmayacak,izlediğim kadarı ile şuan bmw 1200GS modeli var sadece.
http://www.webbikeworld.com/BMW-motorcycles/r-1200-gs-adventure/bmw-r-1200-gs-adventure-front.jpg
Yakın zamanda kurye,pizzacı,pideci olarak trafiğe çıkacaklarmış.Aman dikkat https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1461618_10202539435075139_870141857_t.jpg

otopsici
29 Kasım 2013, 14:31
çoğu sucu pizzacı apaçilerin milletin canına düşmesi yetmemiş demekki bir de polis yetkisiyle rahat rahat milleti kör ederler

crxforever
29 Kasım 2013, 14:49
atanması yapılmayan sözleşmeli çalıştırılan öğretmenler, diğer kamuda çalışacaklar var. bunlara kadro yok para yok ama polise var. her yer polis olsun hatta biz de olalım. olamayan da ya suçlu ya da muhbir olsun.
suçun artmasının bir sürü sosyolojik ekonomik nedeni var iken bunlar ile mücadele etmezler. sadece hapishanelerin nüfusunu arttırırlar. mahkemeler kalabalıklaşır. ufak tefek işler ile ilgilenmekten büyük yolsuzluklara vakit kalmaz davalar senelerce sürer. hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim.

ortadadogulu
29 Kasım 2013, 14:52
Bahçelievler de 1 yıldır sivil motorize ekipler varlar. Kot pantolonlu sırt çantalı iki kişi yolda motordan inip birilerini çevirdi. Uzaktan izledim. Ne ayak bunlar deyip 155 i arayıp ihbar ettim. üç beş dakikaya resmi ekip geldiler. kotlular da polis çıktılar. Çok zamandır var ve etkili çalışıyorlar.

cihan54
29 Kasım 2013, 14:55
İyi de bi mantıksızlık yok mu yani. 1200GS dediğinde "sivil" polis olmasının anlamı kalmıyo ki. Her GS gördüğünde adam kendine ona göre çeki düzen verir zaten. Ne anladım hepsine GS vermelerinden. Kuryeci pizzacı gazeteci vs. olarak dolaşmaları tamam, doğru olur. Fakat onların dışındakilere sivil polis diye GS verelim demenin anlamı yok. Vereceksen çeşit çeşit vereceksin ki o zaman tanınmasın, sivil polis olup olmadığı anlaşılmasın :mrgreen:

Sinan Er
29 Kasım 2013, 14:56
Güven timleri bu uygulamya harika bir örnektir. Motosikletli sivillerde gayet mantıklı.

Yunusların ilk çıktığı yılları hatırladım birçok kişi itiraz etmişti. Gerekçede motosikletlerin çok pahalı olmasıydı. Mantık aynı anasını satayım o paraya araba alınır :))

Sonra yurda yayıldı yunusdu şahindi zabıtaydı derken sivilde faydalı olacaktır.

crxforever
29 Kasım 2013, 14:59
İyi de bi mantıksızlık yok mu yani. 1200GS dediğinde "sivil" polis olmasının anlamı kalmıyo ki. Her GS gördüğünde adam kendine ona göre çeki düzen verir zaten. Ne anladım hepsine GS vermelerinden. Kuryeci pizzacı gazeteci vs. olarak dolaşmaları tamam, doğru olur. Fakat onların dışındakilere sivil polis diye GS verelim demenin anlamı yok. Vereceksen çeşit çeşit vereceksin ki o zaman tanınmasın, sivil polis olup olmadığı anlaşılmasın :mrgreen:

eğlence yerlerinde görev yapan sivil polislere bakarsan zaten halinden tavrından bir şekilde anlaşılıyor sivil olduğu. sucu pizzacı gasteci olmaları da çok enteresan olur. günde 12 saat yağmurda çamurda eksik koruma ve dandik lastikler ile çalıştır bir polisi zaten 2 günde isyankar olur. :) ha bir de polis zannedilip dayak yiyecek tehdit edilecek bir sürü motokurye de cabası.

Syanur
29 Kasım 2013, 15:04
Bizim burda bu olay 2-3 ay öncesinde başlamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Honda Twister 250 vardı iki kişi. Başlarda mavi plakayla geziyorlardı sonrada normal plakaya çevirdiler.

Gerizekalılar

Osırıs
29 Kasım 2013, 15:11

Haklısın aslında ama haberde kadrajın arka tarafında gezenlerin hepsinde 1200gs vardı https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1461618_10202539435075139_870141857_t.jpg

satoyama
29 Kasım 2013, 15:16
süper olur..

Felis Leo
29 Kasım 2013, 16:20
Size çok komik bir şey anlatayım;
Bursa da şu anda bisikletli trafik polisleri yaklaşık 1-2 aydır göreve başladı, ilk başlarda milletin komiğine gidiyorlardı şimdi herifler patır patır ceza yağmuruna tuttu milleti , onları gören yolunu değiştiriyor elbiseleride üst ceketleri tamamen fosforlu yeşil beni bile motorla durdurdular bende onlara sizin tarafınızdan durdurulmak benim için şereftir dedim:) kaskımı taktığım için teşekkür ettiler...

ilhan007
29 Kasım 2013, 22:01
Yuppi! Super haber. Şimdi bunlarin polis oldugunu anlamayip vurup kacarlar,uzerlerine surerler,kirmizida arkadan ittirirler,park ettigi yerde "ceksene arabami park edicem" diye taciz edecekler,motorlarini çalacaklar,tali yollardan gozlerinin icine baka baka onlerine atlayacaklar, daha neler neler yapacaklar :)

Bizim polisimiz de kendini vali sandigi icin bunu yapanlara "Kavas!" Diye bagirip yapiştiracak cezayi ve motosikletler trafikte biraz da olsa adam yerine konacak :) tabi bunlar benim gelecek planlarim.

Hele ki ybr cbf tarzi sivil motorlarla gezerlerse bir suru polis hakki rahmetine kavusur ve bir cogu onlari öldürmeye çalişan taksi,dolmuş,minibus şoforunu öldürmek sureti ile ceza evine duser (hayatta kalirlarsa)

Haydi Turk polisi,survivor'a hoşgeldin!

:thumleft: :thumleft: çarpıp kaçanları da o motorla yakalamaya çalışırlarsa vay hallerine

antilop_skul
29 Kasım 2013, 22:05
ulan bıse yapıola tam yapsınlar bmw lerin uzerınde apacı s tcker lerı var hangı beyınsız denyo bmw surucusu oyle resımler yapıstırır ? bunlar kendı kendını fıslıcek polisiz diye kek arıyorlar bızde üzümlü kekiz zaten

Osırıs
29 Kasım 2013, 22:15
ulan bıse yapıola tam yapsınlar bmw lerin uzerınde apacı s tcker lerı var hangı beyınsız denyo bmw surucusu oyle resımler yapıstırır ? bunlar kendı kendını fıslıcek polisiz diye kek arıyorlar bızde üzümlü kekiz zaten

Evet hemen hepsi normal görünmek için ön cama sticker yapıştırmış http://imgim.com/7306incio3487777.jpg

Serk21
29 Kasım 2013, 22:19
:thumleft: :thumleft: çarpıp kaçanları da o motorla yakalamaya çalışırlarsa vay hallerine

Ugraşıp dursunlar artik,italyan gelin gibi gazaba ugrayacaklar kaçarı yok. İşleri çok zor :)

antilop_skul
29 Kasım 2013, 22:45
Evet hemen hepsi normal görünmek için ön cama sticker yapıştırmış http://imgim.com/7306incio3487777.jpg

bizler anormaliz stickerimiz yook :sunny:

Osırıs
29 Kasım 2013, 22:48
bizler anormaliz stickerimiz yook :sunny:

Ben haberin yalancısıyım,normal görünmek için sticker yapıştırdık dedi adam... :) Ha sende varmı diye sorarsan katiyen o tarz şeyler yapıştırmam. ön grenaja küçük bir bayrak olabilir.

murad13
29 Kasım 2013, 22:49
apaçi kardeşliği yandı desenize :pl: gerçi bu ülkede her türlü sürücü suçlu ama olsun yine de caydırıcı olur ya da hiç olmazsa bile motosiklet sürücüsüne yapılanı yaşarlar da raporlarına geçer beeelki.

[Turan]
29 Kasım 2013, 22:56
Bizim buralarda arada görüyorum scooterlı sivilleri.

Kask yok haliyle, kot pantalon kimisinde uzun saç kirli sakal falan fena havaya giriyorlar yani denyolar :mrgreen:

RODWIN250R
29 Kasım 2013, 22:56
Uygulam çok yerinde ama istanbul gibi bir metropole 50 adet çok az . Sadece taksim Eminönü Beşiktaş ve Kadıköy'e bile yetmez 50 adet.
Benide gönüllü yapsınlar Beylikdüzü'ne :cat:

alp_tunay
29 Kasım 2013, 23:08
Amaçları korku imparatorluğu yaratmak....
Vatandaş her yaptığından korksun babında yapılanlardan biri.....:cat:

ertoros
29 Kasım 2013, 23:10
bizim buralarda resmi ve sivil plakalı polisler uzun zamandır var. supermoto motorlara biniyorlar. Genelde insanlar beni şehirde polis,yaylalarda ormancı sanıyorlar ----

alp_tunay
29 Kasım 2013, 23:14
Hangi polisi aktiva ile pizzacı kılığında tehlikeye atabilirler ?....
Anlayın yahu...
Göstermelik...
Korkun diye...

Osırıs
29 Kasım 2013, 23:21
Anlayın yahu...
Göstermelik...
Korkun diye...
Biz motorcular değil,bizi tehlikeye atan,bazen vurup kaçan trafik canavarları korksun..

celikat
29 Kasım 2013, 23:21
Anlayın yahu...
Göstermelik...
Korkun diye...

cidden çok korktum. gelsin beni busa ile yakalasın, ceza kessin o zaman.

alp_tunay
29 Kasım 2013, 23:28
cidden çok korktum. gelsin beni busa ile yakalasın, ceza kessin o zaman.
Mesajını anlamadım ?...
Amacın bana giydirmek mi ? :silent:

celikat
29 Kasım 2013, 23:31
Mesajını anlamadım ?...
Amacın bana giydirmek mi ? :silent:

sana neden giydireyim arkadaşım durup dururken? gelsin o sivil polis beni kovalasın diyorum, baya eğlenceli olur benim açımdan. hoş üç beş saniye sonra görüş mesafesinden çıkarım o da ayrı mevzu :pl:

alp_tunay
29 Kasım 2013, 23:50
http://i39.tinypic.com/2hf5mkg.jpg

İlk sucu polis görüntülenmiş....
Hiç belli etmiyor harbiden... :queen:

kim
29 Kasım 2013, 23:57
kB_s7AzapV4

bugay
30 Kasım 2013, 00:00
ulen apaci yapmislar hepsini neymis halktanmis :D altina gs1200leri verip mal mal sticker yapistirinca mi halktan oluyo ? siz halki cok yanlis anlamisiniz.

F54
30 Kasım 2013, 00:24
uygulama iyi güzelde neden adam başı 70000 tl lik motor :pr:
nerden geliyor bu değirmenin suyu?

amaninmb
30 Kasım 2013, 01:04
aslında çok iyi olur. sinyalsiz , malımtırak ne kadar tana varsa temizlenir veya iyibir ceza...

rebel_punto
30 Kasım 2013, 01:12
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır." k.atatürk