PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Hava Basıncı?

MetinK.
29 Kasım 2013, 12:20
Arkadaşlar Motorumun Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalı?
Ön Lastik: 130/70-12
Arka Lastik: 130/70-12
Yüksüz Ağırlık: 96 kg
Benle Beraber:173 kg
Edit:Birde Yağmurlu Havalarda Frenler Pek İyi Tutmuyor.Normalmidir?

MeHMeTK.
29 Kasım 2013, 12:59
Arkadaşlar Motorumun Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalı?
Ön Lastik: 130/70-12
Arka Lastik: 130/70-12
Yüksüz Ağırlık: 96 kg
Benle Beraber:173 kg
Edit:Birde Yağmurlu Havalarda Frenler Pek İyi Tutmuyor.Normalmidir?

Ön Lastik;

200 kPa, 29 psi

Arka Lastik;

225 kPa, 32 psi

MetinK.
29 Kasım 2013, 13:12
Ön Lastik;

200 kPa, 29 psi

Arka Lastik;

225 kPa, 32 psi

Teşekkürler Hocam.

MeHMeTK.
29 Kasım 2013, 13:22
Teşekkürler Hocam.

Rica ederim kardeş...:)

brds
30 Kasım 2013, 01:57
lastik hava basıncın lastiğin üstünde yazar...her marka farklı olabilir...yol tutmaması kalitesizlikten...

tr_select
30 Kasım 2013, 02:00
Üzerindekiler orj, çin lastiklerse... Yağmurda veya keskin dönemeçlerde vs sakın firen yapma veya hızlı girme... Direk kıç atar motor, asfalt ile buluşursun. Mümkün olduğunca frenide kullanma yağmurda. Motor freniyle yavaşlat motoru, duracağın mesafeye göre ayarlarsın bunuda.
Üzerindeki orj balatalar çöp. At onları, daha kaliteli bir şey tak. Tutmaması normal değil, yağlanmış olmasın ?

Tavsiye; Üzerindeki kayışıda sök at... Daha kaliteli bir şey tak. 90+ üstü çıkma, kayış kopar yolda kalırsın... Eğer güzel açarsan motoru 110km görüyor ronny (gps) Hatta bakımlıysa kıç bile atıyor sert kalkışlarda :pl:

Bu arada + Ronnylerde karbüratör sorunlu. Eğer 2.3-6 arası yakmıyorsa... yani bir depoyla 220+ km göremiyorsan karbüratörünü değiştir. Ciğerini bilirim be o motorun :pl:

MetinK.
30 Kasım 2013, 15:23
Üzerindekiler orj, çin lastiklerse... Yağmurda veya keskin dönemeçlerde vs sakın firen yapma veya hızlı girme... Direk kıç atar motor, asfalt ile buluşursun. Mümkün olduğunca frenide kullanma yağmurda. Motor freniyle yavaşlat motoru, duracağın mesafeye göre ayarlarsın bunuda.
Üzerindeki orj balatalar çöp. At onları, daha kaliteli bir şey tak. Tutmaması normal değil, yağlanmış olmasın ?

Tavsiye; Üzerindeki kayışıda sök at... Daha kaliteli bir şey tak. 90+ üstü çıkma, kayış kopar yolda kalırsın... Eğer güzel açarsan motoru 110km görüyor ronny (gps) Hatta bakımlıysa kıç bile atıyor sert kalkışlarda :pl:

Bu arada + Ronnylerde karbüratör sorunlu. Eğer 2.3-6 arası yakmıyorsa... yani bir depoyla 220+ km göremiyorsan karbüratörünü değiştir. Ciğerini bilirim be o motorun :pl:

Abi O Kadar Verim Alamıyorum,Dediğin Gibide Olmuyor Neredeyse Günde 10 Km Yarı Depo Yakıyorum.Birde Acelemiliğimi Atıyorum,Motorda Yağmurlu Havada Sürdüm Dalgınlıkla Otobüs Durmus Az Kala Giriyordum,Ani Frenlemede Vs. Kayma Vs. Yapmıyor Ancak Frenler Pek İyi Tutmuyor.1 Aydır Kullanıyorum.Hiç Bir Sıkıntı Çıkarmadı.:)

flame
30 Kasım 2013, 15:40

Olm çok sukıtırcısın sen ya :D Alsana şöyle güçlü apaçi birşeyler :D

Ön 30 Arka 32 iyidir.Hatta lastikler daha iyi yol tutsun(desenler tam anlamıyla açılsın) diye 1 bar yükseltebilirsiniz.