PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bütçeye göre 250cc önerisi

uur52
22 Kasım 2013, 13:21
Herkese selamlar. Motorumu an itibarıyle sattım. 250cc ye geçmeye karar verdim. Sıfır düşünüyorum. 10 bin gibi bir bütçem var scooter istiyorum. Seçenekler çok farkındayım ama boy sıkıntısı olduğu için alçak seleli arıyorum. Yamaha xmax piaggio v.s araştırdım ama hep sele boylar yüksek. Önceleri sym gts 250 alacaktım ama o da biraz yüksek kaldı parmak uçlarımda kaldım. Şuan ilk tercihim daelim s3 250 ama bu fiyata başka önerileriniz varsa dinlerim. Pişman olacağım bir tercih yapmak istemiyorum.

cece89
22 Kasım 2013, 13:30
eğer xmax piaggio bakıyorsan boyutlar 125 lik gibi olsa da scooterin kralı Vespa sana tek önerim az kullanılmış 2.el bulabilirsin.
Şekli şemali ile de gayet pirim yapan bir motordur Vespa Gts250 al geriye tek ihtiyaç kalıyor kullanmadığın zaman takacağın sağlam bir kilit ve pahalı aksesuvarları yurt dışından getirme çalışması sonrasında :)

Hem uzun ömürlü bir motor ve herzaman müşterisi diğer markalara göre özeldir.
Örnek olarak aşağıda sahibinden linkini ekliyorum model budur hocam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-vespa-kacirlmayacak-firsat-143154666/detay#

uur52
22 Kasım 2013, 13:31
eğer xmax piaggio bakıyorsan boyutlar 125 lik gibi olsa da scooterin kralı Vespa sana tek önerim az kullanılmış 2.el bulabilirsin.
Şekli şemali ile de gayet pirim yapan bir motordur Vespa Gts250 al geriye tek ihtiyaç kalıyor kullanmadığın zaman takacağın sağlam bir kilit ve pahalı aksesuvarları yurt dışından getirme çalışması sonrasında :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-vespa-kacirlmayacak-firsat-143154666/detay#

Hocam önerin için çok sağol ama 79,5 cm sele var onda ben de düşündüm ömürlük motor ama bana uygun değil.

cece89
22 Kasım 2013, 14:03
xmax ve sym gts 250 bende düşünüyordum ama kişisel düşüncemdir.
Daelim kullandım izmir de çok memnun kalmadım ben.Hatta yer Motoshoptan aldım motoru kullanmak için eski müşterisiyim.
Test motoru 35 km de gösterge arızalı hiç çalışmıyor bendeyken far patladı bu karalama çalışması olarak algılamayın kullandığım Daelimde takur tukur heryerinden ses geliyordu.
Sym bende kullanıyorum arada kalite farkı gördüm ben.17.000 km de arkadaşımın fiddle'ını aldığımda daha rahattım. Hiç kullanmadım ama Sym Gts 250 evo kullananlarda çok memnun illaki memnun olmayanda çıkacaktır.

Sonuç olarak ben Daelim markasını listeden çıkardım.
2014 makyajlı kasa xmax 250 için kasardım Vespa düşünmüyorsanız :)

Hayırlısı olsun

motorcu48
22 Kasım 2013, 15:07

hocam ilanda not: Plakası 48 olduğundan vergiside düşüktür =) demek nasıl yani??

cenkito
22 Kasım 2013, 15:22
hocam ilanda not: Plakası 48 olduğundan vergiside düşüktür =) demek nasıl yani??

trafik sigortası demek istemiş ama diyememiş :)

lickup
22 Kasım 2013, 16:09
Boyunuz kaç hocam?

uur52
22 Kasım 2013, 16:15
Boyunuz kaç hocam?

Boyum 160.

xamrax
22 Kasım 2013, 17:24
Hocam seçenekler o kadar az ki...
Benim de boyum seninle aynı, honda cg125 kullanıyorum, ölçüleri ybr ile aynı hemen hemen, sele 76-77cm civarı. Boyut olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim, fakat yokuşta vb o bile sıkıntı yaratabiliyor.
250 civarı birşeye geçmek ben de istiyorum, scooter da aklımın bir köşesinde. Benim scooter'da bulabildiğim alternatifler s3 advance ve burgmann 400, 200. Ama S3'ü bile düşürür müyüm acaba diyorum, zira sele alçak ama geniş. Burgmann'larda ayağını basacağın yerde oyuklar var, gerçekten çok iyi ve dengeli ama çok da pahalılar.
Sele alçak diye chopper tarzı olan makinelere bakındım. Sele çok geniş olduğu için pek de fark olmuyor, oturuş pozisyonu, pedalların yeri vb. ise hiç hoşuma gitmiyor, manevra yapmak zor.
Honda VTR250 var oldukça alçak, fakat peg'ler geride, oturuş pozisyonu iyi değil, alçak şasi BMW F650GS (sele 750mm civarında sanırım) ciddi bir alternatif, ama bu aralar o kadar para veremem.
CBF 150'de de sıkıntı yaşamıyorum, bu sebeple CBF250 ve CBX250'lere bakındım, ama kapalı kutu ve arızalı ise çok masraflı olabiliyor. İnazuma büyük, sym wolf 250 yüksek, CBR 250 hem yüksek hem racing tarzı hoşuma gitmiyor...
Zor hocam işimiz, zor...

uur52
22 Kasım 2013, 17:32
Burgman çok iyi bi tercih çok araştırdım ama 400ler ateş pahası. Burgman 200 fiyatı 250cc'ler ile aynı. Cidden zor :)