PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 250 çalışmadı"

vht4242
18 Kasım 2013, 02:34
selam arkdaşlar.bugun sabah motorumu bıraktıgım otoparka gıttım,motor cbr 250, anahtarı soktum cevırdım ancak gostergeye hıc elektrık gelmedı dolayısıylada marş çalışmadı,vurdurup çalıştırmayı denedim ancak çalıştı çalıştı gaz yemeyıp ıstop ettı,boyle bı durum başına gelen arkdaşlarım varmı? bana yardımcı olursanız cok sevınırım.kazasız belasız suruşler hepimize...

tr_select
18 Kasım 2013, 02:36
Sigortaları kontrol ettinmi ?Hiç elektirik gelmiyorsa akü ve sigorta ilk bakılacak yerlerdir... Akıl var, mantık var...

Nejat 78
18 Kasım 2013, 02:37
ya akün bitmiştir yada sigortası atmıştır ikisinden birisi

vht4242
18 Kasım 2013, 02:37
eywallah kardeş onu biliyorum zatende motor kılıtleme diye bir şey varmış galiba acaba oyle bır durum mu oldu,motoru sıfır aldım ve alalı 2 ay bile olmadı

ques1
18 Kasım 2013, 06:58
kullanmıyorsan akün bitmiş veya gücü azalmıştır
vurdurarak çalıştıysa ardından istop ettiyse normal havalar soğuk motoru ısıtman gerekiyor

İmportant
18 Kasım 2013, 07:25
Jiklesiz çalışmaz havalar soğuk.

amaninmb
18 Kasım 2013, 10:15
eywallah kardeş onu biliyorum zatende motor kılıtleme diye bir şey varmış galiba acaba oyle bır durum mu oldu,motoru sıfır aldım ve alalı 2 ay bile olmadı

Direk 250 liklemi başladın.
Biraz düşe kalka - tamirini yapa yapa öğreneydin :)
Elektrikse Akü - Sigorta - Veya açık unuttuğun veya sonradan taktırdığın elektrikli malzeme varsa ona...
Motor tık demez kıpırdatamazsın veya motordan şakır şukur ses gelir öyle motora bak.

rebel_punto
18 Kasım 2013, 10:28
Jiklesiz çalışmaz havalar soğuk.

Cbr de jikle yok, benzin musluğu yok.

İlk motorun mu :) Motor olduğu yerde (çalışmazken) kitlemez. (iki motor kitlettim ordan biliyorum)

Motoru kaç gündür kullanmıyordun? Akün tamamen bitmiş veya şigortan yerinden çıkmış olabilir. Kullanma klavuzundan sigortanın yerini öğren bi kontrol et. Siğortada sorun yoksa vurdurarak çalıştırmayı dene (2. viteste )

vht4242
18 Kasım 2013, 11:56
Herkese tesekkur ederım,evet ılk motorum cbr ıle basliym dedım iyımı ettık kotumu ettık bılmıyorum ama motordan cok memnundum taa ki dune kadar,bılgılerınız benı aydnlattı otoparkcı arkads motorun yerını degstrmek ıcn kontagı acms sonra kapatmayı unutmus oyle oluncada akü bıtmıs bu sabah soyledı :) tekrar tesekkurler herkese

Seko
18 Kasım 2013, 12:08
Otoparkçıya anahtar bırakılır mı ya ?

ybalci
18 Kasım 2013, 12:48
anahtarı da üzerinde bırakmış yani işe bak :) açıkken anahtar çıkartılamaz.

amaninmb
18 Kasım 2013, 12:55
Otoparkçıya anahtar... Hemde üzerinde...

Sen Resmen Gel beni ÇAL demişsin. Motoruna dokunduğuna şükret...