PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koş Koş Burasıda Değerlenicek...!

alikan
24 Ekim 2013, 22:50
Selamlar abilerim....

Son zamanlarda forumda açılan konuları tiye almak amaçlı yazılan yorumlar can sıkıcı oluyor bilginize...

evet bu modaya bende katıldım. Bir konuda yer kapmıştım değerlenir diye.

yavaş yavaş moda olmaya başladı bu iş lütfen insanlar bilgi almak için konu açıyor bizlerden bilgi beklerken böğle dalga geçermiş gibi yorumlar yapmamız hoş değil bu işe bi son verelim valla sıkıcı olmaya başladı.

Şimdi çıkıp birisi yorum yapar burasıda değerlencek yerimi alıyım 1

sonra birisi yazar 2. sıradan izlemesi güzel..

bunlar hoş şeyler değil lütfen

Bu arada aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum motosiklete nasıl sellektör yapıyosunuz onun için özel bi tuşmu var ?
yada motorda sellektör yapılıyor mu ?

canerol
24 Ekim 2013, 22:52
1 benim :)
çoğu motorda sellektör tuşu var pass yazar
kimi motorlarda yok ama sonra dan yapılabilir.

zaferkarizma
24 Ekim 2013, 22:53
2. benim selktorum çalışmıyor :)

alikan
24 Ekim 2013, 23:00
cevaplarınız için teşekkür ederim saygı değer abilerim...

rs_guven
24 Ekim 2013, 23:01
Genelde pahalı modellerde selektör tuşu var. Benim ybr esd'de yok mesela.

zaferkarizma
24 Ekim 2013, 23:04
kusura bakma da bende çözemedim bu olayı ama açılan konularda çok saçma şeyler çıkabiliyomu mesela egzozu ma patates kaçtı ne yapabilirim gb. selektör düğmesi de motorların çoğunda var.(ayrı veya aynı uzun kısa tuşunda)

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

Genelde pahalı modellerde selektör tuşu var. Benim ybr esd'de yok mesela.

alakası yok .

shooter1
24 Ekim 2013, 23:09
egzoza parmak sokmak :)

alikan
24 Ekim 2013, 23:12
kusura bakma da bende çözemedim bu olayı ama açılan konularda çok saçma şeyler çıkabiliyomu mesela egzozu ma patates kaçtı ne yapabilirim gb. selektör düğmesi de motorların çoğunda var.(ayrı veya aynı uzun kısa tuşunda)
.

tmm haklısın onlar zaten dalga amaçlı açılan konular vakit öldürmek için açılmış şeyler.. adam insanlar buradaki insanların bilgi birikimine güveniyor ve soru soruyor bilgi paylaştıkca çoğalan bişey ümit ediyor 10 dk da bir sayfayı güncelliyor kim yorum yapmış kim ne yazmış diye yazdığınız her satır altın değerinde iken neden aşalarçasına dalga geçiyoz bunu anlıyamıyorum umarım bu tip yorumlar bundan sonra yapılmaz.

canerol
24 Ekim 2013, 23:22
hacım şimdi adam egzoza parmak atıyor buna ne yazlım :)
ötekide 1000rr a binmiş olduğu yerde gaza basmış korkumuş :)
öteki aynaları sökmüş egzoz önerisi istiyor
başka biri 15 16 yaşında motor tavsiyesi istiyor...
yıl olmuş 2013 ybrmi cbf mi tvs mi diye soruyor...
ha birde aynı konuların açan bi arkadaş vardı poloco elektirikmlimi mobiletmi ne kadar yakar kaç yapar :)

Adam gibi sorulan soruya burda dalga geçen ben görmedim.Öyle rahatsızlık verecek durumda görmedim bu karşılıklı paslaşmayla gelişen olaylar.

alikan
24 Ekim 2013, 23:28
evet abi haklısın ama işi modaya çevirmeden görüş bildirmek istedim korkdum 3-5 gün sonra her konuya 1-2-3-4 yazılıcak diye he bu arada arkadaş 16 yaşında motor kullanmak istiyor yasalar bu iş için uygun mu diye bilgi alıyor.

bizde tavsiyede bulunuyoruz en sağlam bilgisi ehliyet kursundan alması gerektini söyledim.

Serzenish03
24 Ekim 2013, 23:41
Geçmiş konulara bakın bu lafı ben çıkardım
Patladı gitti :)

zaferkarizma
24 Ekim 2013, 23:42
alikan az çok herkez bu çemberden geçiyor sanayi ağzıyla yapılan egzoz bilyası misali. illa olucak bunlar bnm bile vardır bazısına saçma gelir bazısına mantıklı gelir.

arca94
25 Ekim 2013, 00:04
@1 haklı. Tutmayın küçük enişteyi.

waeder
25 Ekim 2013, 10:02
Benim motorda sol kolda ayrı sellektör düğmesi var. Yani motosikletlerde sellektö yapılıyor.

TATLIHIZ
25 Ekim 2013, 10:04
Benim motorumda selektör dügmesi yok motormda yok , ARABA oluyormuyormu abi ?

rs_guven
25 Ekim 2013, 10:25

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

alakası yok .

Sizin dediğiniz uzun-kısa tuşu. Onu kullanarak da selektör yapabiliriz ama bu, onu selektör tuşu yapmaz.
Madem ucuzlukla alakası yok, bana 5.000 liranın altında selektör tusu olan kaç model sayabilirsiniz?