PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yığılma!

Ozanonur
11 Ekim 2013, 21:32
Motorum swift 150 hava soğutmalı cdi bir motor ve giderken gazı kestiğimde yığılıyor. Hava soğutmalı olduğu için normal ama çok fazla yığılma oluyor motorum yeni sayılır 1500 km. bende size bi sorayım dedim.

Tİme_shİft42
11 Ekim 2013, 21:36
Gaz kolunu komple kapatırsan hemen yığılır gazı tam kesme

Ozanonur
11 Ekim 2013, 21:38
zaten öyle yapıyorum zamanla alışıyorum ama bana çok fazla gibi geldi yığılması daha ilk motorum belkide değildir normaldir.

Carbondioxid
11 Ekim 2013, 21:51
Gayet sağlıklı nur topu gibi bir motorunuz varmış daha ne istersiniz? olay kompresyon'dan ibaret ve sağlık alameti.

motorcu48
11 Ekim 2013, 21:53
hava soğutmasıyla hiç bir alakası olduğunu sanmıyorum önceki motorlarım hepsi hava soğutmalıydı yığılma filan olmadı ama çok eskiden honda kinetixle 2 kişi dağ bayır yılın en sıcak gününde yol yaptığımızda motor şişmişti geri döndük:D o zamanlar çocuktum

Ozanonur
11 Ekim 2013, 22:04
neyse zamana bırakacağım daha ilk motorum olduğu için alışamamış olabilirim fikirleriniz için teşekkürler tekeriniz düz bassın :)

SmirnouF
11 Ekim 2013, 22:24
2 zamanlı gaz kestiğinde yığılırsa , 4 zamanlı ile gaz kestiğinde yığılmazsa sorun var demektir , motorunun bişeyi yok ...

merak ederim
12 Ekim 2013, 00:08
yığılma ne kelime yüksek devirden bir anda gaz bırakırsam arka teker kilitliyor.

porsche911tt
12 Ekim 2013, 00:36
1.viteste kitleyebilir ama 2.3.de yapıyorsa sıkıntı var

HELLAS
12 Ekim 2013, 00:46
Gayet sağlıklı nur topu gibi bir motorunuz varmış daha ne istersiniz? olay kompresyon'dan ibaret ve sağlık alameti.

Allah allah. Ybr125. Cgl. 125. Olmuyor. Acaba. Yamaha. Ve. Honda. Bozuk. Makina. Yapıyor. o. Zaman.

Ben. Söyledim. *JAPON. MUHENDISLER. SENI. ARICAK. ANLAT. TAMAMİ

zaferkarizma
12 Ekim 2013, 00:47
1.viteste kitleyebilir ama 2.3.de yapıyorsa sıkıntı var

ne alak bnm makine 4 dahi yığılıyo 5 te az bi yığılma yokuş aşşağı saldığımda 2 ye 3 attığmda motor nerdeyse durcak gb oluyo.

SmirnouF
12 Ekim 2013, 01:13
yığılma ne kelime yüksek devirden bir anda gaz bırakırsam arka teker kilitliyor.

Dediğin çok abartı geldi açıkçası , o durumu ancak en düşük viteste çok yüksek devirdeyken yaşarsın ki ayrıca lastiğin kaygan bir zeminde olması lazım.

He bu arada düz yolda stabil hızda giderken motorunun çekişinde ve hızlanmasında bir düşüklük yoksa hiç takma kafaya.

cesur509
12 Ekim 2013, 01:20
Kardeş normal bir durum bu. Motorun daha yeni yani kompresyonu da yüksek. Gazı ani bırakmalarda tabiki yığılma yapacaktır. Çekinecek bir durum yok yani :cat: Diğer arkadaşlarında dediği gibi asıl yığılma yoksa kork :santa:

HEROCAN35
12 Ekim 2013, 04:07
gayet normal zaten gazı kesince yıgılma yapmıyorsa o zaman sakat bişeyler var demektir arkadaşlar daha önce belirtmişler zaten
ben scooter la dahi yokuş aşşagı inerken anlık gaz verip geri saldıgımda kompresörle iniyorum frensiz tabi hız çok yüksek olmadıgı zaman

belkide sana garip gelmiş olabilir yıllar önce bende ilk dört zamanlı mz e bindigimde çok garip gelmişti kendi kendime bu ne la böyle gazı salınca niye böyle oluyo demiştim

tigermbz
12 Ekim 2013, 11:36
iyi kompresyon yığılmaya yol açar doğrudur.
ama yağlama problemi varsa gaz kesildiğinde yüksek sürtünme de yığılmaya neden olabilir
usta değilim, mantıklı tahmin yürütüyorum