PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezanız mı var. Burdan.

onuRRtas
09 Ekim 2013, 11:40
selamlar. sabah facebook'umda karşıma çıktı. belki bazılarımızın işine yarar diye paylaşmak istedim. kesin bir bilgim yok bu konuda bu arada.

http://www.haberzamani.com/guncel/gec-teblig-iptal-nedeni-h169871.html

nietzsche
09 Ekim 2013, 11:58
güzel bilgi. umarım ceza yemeyiz, yersek de faydalanabiliriz.

tigermbz
09 Ekim 2013, 12:03
ehliyetsiz, alkollü, ehliyeti geri alındığı halde araç kullanan ve bu durumlarda yakalanıp ceza yiyen serseriler (çok daha ağır konuşacağım da forum kuralları var)
bu adamlara yardım ediyorsunuz şu an, böyük hizmet(!)

onuRRtas
09 Ekim 2013, 12:08
ehliyetsiz, alkollü, ehliyeti geri alındığı halde araç kullanan ve bu durumlarda yakalanıp ceza yiyen serseriler (çok daha ağır konuşacağım da forum kuralları var)

aynı zamanda 88 yerine 89la giden, eksozu orjinalden farklı olduğu için durdurulan, yarış motoru olup bir farı yanmıyor diye çevirilen insanlara da yardım ediyorum.

keza sizin dediğiniz gibi insanlar da er geç öğreneceklerdir böyle bişeyi, sizin tavsiyeniz nedir hocam gizli tutmak mı ?

MotorKafa
09 Ekim 2013, 12:11

Ehliyetsiz, alkollü araç kullanıyorsa zaten cezayı o anda makbuz olarak adamın eline veriyorlar.
Onun böyle bir şeyden faydalanma ihtimali yok.
Ben sahil yolunda 61'le ceza yedim. Hem de 166TL!
Çevirmeli radar olmadığı için eve gönderdiler.
30 Temmuz'da kesmişler cezayı, bana eylül ortası ulaştı.
Ben de dün gördüm bu haberi. Mahkeme yolunu deneyeceğim..

kurubuz
09 Ekim 2013, 12:19
2 yıl önce ceza yemişim. 3 ay önce tebliğ edildi gözüküyor. Sordum, muhtarda böyle bir tebligat yok. 2 sene önceki cezayı faiziyle ödemek zorunda kaldım. Araç kiralama firmalarından bazılar 5 yıl öncesinin cezaları sebebiyle iflas ettiler. Postacı çuvalla makbuz getiriyormuş. Cezaya itirazımız yok ama zamanında tebliğ etsinler, en azından erken öder indirimli alırız.

MotorKafa
09 Ekim 2013, 14:54
Benim cezaya da itirazım var arkadaş.
Sahil yolunda 60km gayet makul bir hız.
Ayrıca tüm yönlere kırmızı bana yeşil yanıyorken ve sola dönüş verilmişken, U dönüşünün yasak olmasına da hiç bir anlam veremiyorum.
Varsa mantıklı açıklaması buyursun biri

speed_dream
09 Ekim 2013, 19:16
umut fakirin ekmeği :sunny:

Burantay
09 Ekim 2013, 20:11
2 tane park cezam var ve bunlar bana 3 ay sonra geldi ee ne söyleyeyim şimdi ben bunlara bana da mahkeme yolları gözüktü

tigermbz
09 Ekim 2013, 20:12
Ehliyetsiz, alkollü araç kullanıyorsa zaten cezayı o anda makbuz olarak adamın eline veriyorlar.
Onun böyle bir şeyden faydalanma ihtimali yok.
Ben sahil yolunda 61'le ceza yedim. Hem de 166TL!
Çevirmeli radar olmadığı için eve gönderdiler.
30 Temmuz'da kesmişler cezayı, bana eylül ortası ulaştı.
Ben de dün gördüm bu haberi. Mahkeme yolunu deneyeceğim..

hayır
bu saydıklarım hapis cezasını gerektirip mülki idare amirliklerince para cezasına çevrilerek verilen para cezaları
1 yıl kadar kaymakamlıklarca yürütüldü sekreteryası ve en geç 1 ay içinde şahsa ulaşmış oluyordu
ancak tekrardan emniyet müdürlüklerine alınınca hem iş yoğunluğu hem de maddi imkansızlıklar yüzünden tebliğ edilemiyor, gecikiyor
asıl sıkıntı çıkanlar bu çeşit kararlar
tebligat yöntemi ise şöyledir:
önce kişinin beyan ettiği adrese postalanır
orada bulunamazsa mernis adresine postalanır
orada da ulaşılamazsa panoda 1 ay süreyle ilan edilir
bundan 15 gün sonra ceza kesinleşir ve vergi dairesine gönderilir

kurubuz
ayrıca kişinin yükümlülüğü ve itiraz süresi tebliğden itibaren başlar, faiz de bundan öncesi için işletilemez
bunun aksi durumlar için mahkemeye başvurabilirsiniz

hız limitini çok az geçip yüksek meblağlar ödemek mevzusu adil değil
doğrusu hız limitinin üstüne çıkıldığı oranda ceza verilmesi aslında

motorcu48
09 Ekim 2013, 21:01
o değilde pazartesi eve bizim arabanın czasını ptt elamanı getirmiş ama cezada ankarada ışıklarda geçilmiş gözükmekteymiş.bizim araç ankaranın kıyısından köşesinden geçmedi bile :D
itiraz etti peder ruhsat fotokobilerini gönderdik sanırım beyaz bir hyundai yiymiş araç bizimkisi ise ford connect :mrgreen:
ceza 77 tl ama yaptığımız masraf 60 tl buldu.neden yaptık çünkü biri sahte plaka kullanıyor ve bizim aracın numarısı tutmuş:pr:
ülkede adalet olsaydı devletimizde bizim halimizden anlayıp avukat tı dilekçeydi göndermeydi bunun paralarını ya ödetmez yada suclu bulununca geri ödenir demeliydi

CİHAN
09 Ekim 2013, 21:43
ben 6. ayın 10 unda radar girmişim 7. ayın 10 unda adresime geldi ödedim.

MD.Murat
09 Ekim 2013, 21:47
o değilde pazartesi eve bizim arabanın czasını ptt elamanı getirmiş ama cezada ankarada ışıklarda geçilmiş gözükmekteymiş.bizim araç ankaranın kıyısından köşesinden geçmedi bile :D
itiraz etti peder ruhsat fotokobilerini gönderdik sanırım beyaz bir hyundai yiymiş araç bizimkisi ise ford connect :mrgreen:
ceza 77 tl ama yaptığımız masraf 60 tl buldu.neden yaptık çünkü biri sahte plaka kullanıyor ve bizim aracın numarısı tutmuş:pr:
ülkede adalet olsaydı devletimizde bizim halimizden anlayıp avukat tı dilekçeydi göndermeydi bunun paralarını ya ödetmez yada suclu bulununca geri ödenir demeliydi

iyiki böyle birşey olmuş usta , düşünsene sahte plakayla birine vurup kaçsa falan o şerefsizler sizin başınız ne kadar ağrırdı.en azından şimdi sizin plakanın sahtesini yapan bir araç olduğu biliniyor kayıtlarda..

tigermbz
11 Ekim 2013, 10:03
habertürk te okudum:

Bu arada Yargıtay 7. Ceza Dairesi trafik cezaları'nın 10 gün içinde tebliğ edilmemesi halinde geçersiz olacağı yönündeki tartışmalara son noktayı koydu. Daire tebligata ilişkin süre sınırlamasının sadece idariyi bağladığını trafik cezasının tahsilinde etkili olmadığına hükmetti.

thb
11 Ekim 2013, 10:21
İdarenin nesini bağlıyormuş?

shooter1
11 Ekim 2013, 13:57
emniyet aciklama yapti 2012 de yazilan cezalar 31.12.2013 tarihine kadar gonderilebilirmis

motorcu48
11 Ekim 2013, 18:41
iyiki böyle birşey olmuş usta , düşünsene sahte plakayla birine vurup kaçsa falan o şerefsizler sizin başınız ne kadar ağrırdı.en azından şimdi sizin plakanın sahtesini yapan bir araç olduğu biliniyor kayıtlarda..

haklısın kardeşim:sunny: