PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fc-Moto'dan Alışveriş

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6

kurufasulye
02 Aralık 2014, 12:29
aynı eldivenden ben de almak istiyorum.
siz ödemeyi ne şekilde yaptınız, gümrük parası aldılar mı, kargo ne şekilde ve ne kadar zamanda ulaştı?

Ödemeyi paypal ile yaptım. 100$ altı olduğu için gümrük parası alınmadı.Gelmesi yaklaşık 20 gün sürdü.

LynXMaSTeR
02 Aralık 2014, 13:02
bende arkadaşa parayı aktardım, o paypal ile aldı bakalım 15-23 aralık arasında gelir diyor, inşaallah bi sıkıntı çıkmaz.

alpy83
11 Aralık 2014, 18:07
herkese selam arkadaşlar. fc moto ya ilk uye olduğumuzda fiyatlar baya bi uygun gözüküyor fakat sonrada fiyatlar yüksek gözüküyor. vede gun içinde aynı ürün farklı farklı fiyatlarla gözüküyor. birde türkiye ye gönderirken %20 indirim yapıldığı söyleniyor fakat ödeme kısmında herhangi bir indirim gözükmüyor.

ero__
11 Aralık 2014, 21:54
Bende buradan sipariş verecektim ancak hem sezonun kapanması hemde bir arkadaşın erasmusla almanyaya gitmesi üzerine vazgeçtim. Arkadaş gelirken yanında getirecek gümrüğe takılma riskinden kurtulacağım.
Ancak durum böyle olunca kaşıntı düştü, acaba almanyada satış yapan daha ucuz yada daha çok çeşit olan bildiğiniz başka site varsa paylaşın, sömürelim :)

Hein-gericke

beyefendi
11 Aralık 2014, 22:29
Motorcumuhabbeti (youtube kanalı) ebayden nasıl alışveriş yapılıyor videoları var bence yeterince hatta çok açıklayıcı öneririm 👍

ferroi
23 Aralık 2014, 14:29
Fc-moto'dan sipariş 18 günde geldi, PTT görevlisi kapıya kadar getirdi, diğer arkadaşların dediği gibi KDV si %18 den hesaplanıp kapıda görevli peşin olarak tahsil ediyor, ben 480€ luk malzeme aldığım için 260 TL ödedim.

atoprak
23 Aralık 2014, 15:16
Arkadaşlar,

Özellikle kasklar ile ilgili olarak üretim tarihlerini mutlaka sorgulayın.
Türkiye ye göre oldukça ucuza gelen yüksek indirimli kaskların bazılarında sorgulama yaptım .. genelde 2010 ve 2011 üretimi çıktılar.. bu sebeple kask konusunda ben biraz geri adım attım .. en azından begendigini kaskın üretim yılını aynı sayfadaki link üzerinden soru sorarak öğrenmeye çalışın.

braveguy
12 Şubat 2015, 12:50
merak eden arkadaşlar için paylaşayım istedim.

uzun zamandır sağlam bir motosiklet çantası arayışındaydım.
kriega r20 ile boblbee megapolis arasında kalmıştım.
boblebee çok pahalıydı ve hiçbir şekilde fiyatı düşmedi(200 Euro civarı), derken fc-moto'da %10 indirim kuponu denk geldi ve kriega r20 siparişi verdim.

kargo dahil, indirim sonrası fiyat 97 Euro / 120.55 Dolar oldu.
25 ocak 2015 pazar günü sipariş verdim.
29 ocakta takip numarası içeren eposta aldım.
12 şubat saat 11:00 de teslim edildi (ptt bilgisinde saçmalamış)

süreç ptt kayıtlarında şöyle:
http://i.imgur.com/igDwjl5.jpg

sonuçta 97Euro/120USD lik ürün için 46 lira vergi ödüyorsunuz, 3.60 gümrükten geçen her şey için fiks ödeme ücreti.
bu rakamları mukayese ile vergi hesabı yapabilesiniz diye yazıyorum.
umarım alışveriş yapmak isteyen arkadaşlara hem süre hem maliyet açısından faydam olur.

mucoist
12 Şubat 2015, 12:57
Fc-moto'dan alışveriş yapacağınız zaman google'da "fc-moto coupon code" araması yapın. Açılan sonuçlardaki kodları satın alma sayfasında deneyerek indirim miktarınızı yükseltebilirsiniz. Yılbaşı, valentins day, black friday öncesi gibi günlerde özellikle kupon arayabilirsiniz. Yüzde 5, yüzde 10'luk indirimleri her türlü bulabiliyorsunuz. Şansınız varsa yüzde 50'lik indirim bile bulabilirsiniz.

braveguy
12 Şubat 2015, 13:00
Fc-moto'dan alışveriş yapacağınız zaman google'da "fc-moto coupon code" araması yapın. Açılan sonuçlardaki kodları satın alma sayfasında deneyerek indirim miktarınızı yükseltebilirsiniz. Yılbaşı, valentins day, black friday öncesi gibi günlerde özellikle kupon arayabilirsiniz. Yüzde 5, yüzde 10'luk indirimleri her türlü bulabiliyorsunuz. Şansınız varsa yüzde 50'lik indirim bile bulabilirsiniz.

ben de %10'luk indirim kuponunu öyle buldum zaten. maalesef yılbaşı sonrası olduğu için o fırsat kaçmıştı.
ama %50 bulursam durduk yere masrafa girerim :)
denk gelirse haber verir misiniz lütfen.

YouSuffer
12 Şubat 2015, 13:39
%30 a tekabul eden 16 euro bir vergi ödemişsiniz çok değil mi ya, bende bir kask almak istiyorum 350 450 euro bir fiyatı var Türkiyede yok buradanda bakıyordum ama vergi ile daha pahalıya gelir diye korktugumdan sipariş veremedim.

Darkcity2000
12 Şubat 2015, 13:52
Vergiyi nereye yatirdiniz ?

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:16
Arkadaşlar konuyu upluyorum ama bı sorum var. Aşağıdaki kaskı almak istiyorum, türkiyede stogu yok ve dist. getirmeyecekmiş. Hem buradan alırsam daha ucuza geleceği aşikar. Sizce almak mantıklımı? 250 euro + 15 euro kargo ücreti var acaba kaç euro vergi alınır bilgisi olan var mı? Muadillerinden deneyerek bedenimi öğrenebilirim onda bi sıkıntım yok

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secc38c02703a/?ViewObjectID=29852273&Currency=EUR

braveguy
12 Şubat 2015, 14:18
Vergiyi nereye yatirdiniz ?

fc-moto deutsche post ile yolluyor, onların dağıtımı türkiye'de ptt tarafından sağlanıyor.
gelen paketin üzerine bir sticker vasıtasıyla ödemeniz gereken vergiyi yazıyorlar getiren eleman elden tahsil ediyor.
vergi konusunda itiraz hakınız yok,%18 KDV alıyorlar neden fazla geldi ki size?
bugün kur 2.8255 x 97 = 274 tl yapar bunun %18i ise 49 lira yapıyor, eksik bile almışlar ki o da kur farkı olabilir :)
yani zahmetsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

%30 a tekabul eden 16 euro bir vergi ödemişsiniz çok değil mi ya, bende bir kask almak istiyorum 350 450 euro bir fiyatı var Türkiyede yok buradanda bakıyordum ama vergi ile daha pahalıya gelir diye korktugumdan sipariş veremedim.

bu hesabı nasıl yaptınız?

bilginozi
12 Şubat 2015, 14:22
Arkadaşlar konuyu upluyorum ama bı sorum var. Aşağıdaki kaskı almak istiyorum, türkiyede stogu yok ve dist. getirmeyecekmiş. Hem buradan alırsam daha ucuza geleceği aşikar. Sizce almak mantıklımı? 250 euro + 15 euro kargo ücreti var acaba kaç euro vergi alınır bilgisi olan var mı? Muadillerinden deneyerek bedenimi öğrenebilirim onda bi sıkıntım yok

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secc38c02703a/?ViewObjectID=29852273&Currency=EUR

140-150TL arası bir vergi masrafı olur + 3,6 TL ptt alıyor

braveguy
12 Şubat 2015, 14:24

belki yardımcı olur http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142355-fc-moto-de-soru-degil-bilgi.html

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:27
fc-moto deutsche post ile yolluyor, onların dağıtımı türkiye'de ptt tarafından sağlanıyor.
gelen paketin üzerine bir sticker vasıtasıyla ödemeniz gereken vergiyi yazıyorlar getiren eleman elden tahsil ediyor.
vergi konusunda itiraz hakınız yok,%18 KDV alıyorlar neden fazla geldi ki size?
bugün kur 2.8255 x 97 = 274 tl yapar bunun %18i ise 49 lira yapıyor, eksik bile almışlar ki o da kur farkı olabilir :)
yani zahmetsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

bu hesabı nasıl yaptınız?

46 tl 16 euro ediyor. %30 u yanlış yazmışım, %18 %20 gibi bir mebla vergi alınıyor sanırım bu hesapla

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:30
O zaman bu kask %18 vergi eklenirse bana 314 euro a geliyor oda 886 tl eder. 1000 tl lik kaskı bu fiyata alırsam çok iyi olur ya

braveguy
12 Şubat 2015, 14:33
46 tl 16 euro ediyor. %30 u yanlış yazmışım, %18 %20 gibi bir mebla vergi alınıyor sanırım bu hesapla

kdv alınıyor + 3.6 lira matbu ücret var.

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:35
kdv alınıyor + 3.6 lira matbu ücret var.

kdv gümrük vergisi gibi alınıyorsa ekstra başka birşey yoksa iyiymiş gerçekten fiyat olarak

atoprak
12 Şubat 2015, 14:44
fc moto dan kask alacaksanız mutlaka üretim tarihini sorun.
İndirimli, Türkiyeye göre cazip olan kaskların üretim tarihleri genelde eski oluyor.. ben sordum 1,2 tane kask için 2010,2011 üretim tarihleri bilgisini almıştım... Kask için Türkiye ile karşılaştırop bir daha düşünün derim.

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:46
2013 de sadece üretilmiş bir kask o yüzden daha eski yada yeni olamaz onu biliyorum benim için diyorsanız

braveguy
12 Şubat 2015, 14:47

buaraya baktınız mı? http://www.motosikletaksesuarlari.com/search/shark%20speed

braveguy
12 Şubat 2015, 14:53
kdv gümrük vergisi gibi alınıyorsa ekstra başka birşey yoksa iyiymiş gerçekten fiyat olarak

avrupa menşeili ürünlerde gümrük vergisi olmaz. sadece %18 kdv ödeniyor.

YouSuffer
12 Şubat 2015, 14:56
Alacağım tarih mart 6 o yuzden fuarda ve marta kadar bu gibi sitelere soracağım. 900 tl yerine 1000tl verir Türkiyeden alırım ama termoplastik olan alt modeli var heryerde benim istediğim yok

kittyhawk
12 Şubat 2015, 15:00
avrupa menşeili ürünlerde gümrük vergisi olmaz. sadece %18 kdv ödeniyor.

Peki bu yurt dışı alışveriş limiti olan 75€ üzerindeki mallar için geçerli olan bir durum değil mi? 75€ ya kadar herhangi bir ücret yok, 75€ üstü meblağ ne olursa olsun avrupa menşeili ürünlerde sadece %18 KDV mi ödeniyor?

Son Ütücü
12 Şubat 2015, 15:05
Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum :) Faydalı bilgileriniz için teşekkürler.. :cat::thumleft:

braveguy
12 Şubat 2015, 15:05
Peki bu yurt dışı alışveriş limiti olan 75€ üzerindeki mallar için geçerli olan bir durum değil mi? 75€ ya kadar herhangi bir ücret yok, 75€ üstü meblağ ne olursa olsun avrupa menşeili ürünlerde sadece %18 KDV mi ödeniyor?

evet doğru,
75 Euroya kadar (posta ücretini dahil ediyor posta gümrüğü yani mal bedeli ve posta bedeli toplamı 75 Euro altında kalması lazım) herhangi bir ödeme yok, üzerinde kalan kısın için kdv hesaplayıp, 3,60 TL ekleyip sizden teslimatta tahsil ediyorlar.

Yalnız onda da yılda 5 kez limiti var. Henüz sıkı tutmuyorlar ama her an uygulayabilirler. Yıllık 5 ücretsiz teslimat sonrası her halükarda vergi alabilirler. Kanun bu yönde.

Tundzhay
12 Şubat 2015, 15:12
evet doğru,
75 Euroya kadar (posta ücretini dahil ediyor posta gümrüğü yani mal bedeli ve posta bedeli toplamı 75 Euro altında kalması lazım) herhangi bir ödeme yok, üzerinde kalan kısın için kdv hesaplayıp, 3,60 TL ekleyip sizden teslimatta tahsil ediyorlar.

Yalnız onda da yılda 5 kez limiti var. Henüz sıkı tutmuyorlar ama her an uygulayabilirler. Yıllık 5 ücretsiz teslimat sonrası her halükarda vergi alabilirler. Kanun bu yönde.

Rica etsem kargo hariç ürün fiyatını söyleyebilir misin?

braveguy
12 Şubat 2015, 15:39
Rica etsem kargo hariç ürün fiyatını söyleyebilir misin?

91.60'dan %10 indirimle 82.44 Euroya düştü. 14.90 da posta ücreti

Tundzhay
12 Şubat 2015, 16:15
91.60'dan %10 indirimle 82.44 Euroya düştü. 14.90 da posta ücreti

82.44 euro %18 vergi alınıyor. 14.84 euro vergi alınıyor. Kargo ücreti üzerinden vergi alınmıyor. Bunun için elimde bakanlıktan bilgi edinme kanunu çerçevesinde elde ettiğim resmi yazı var. 75 euro üzerinde olduğu için malesef vergiye tabi tutulmuş. 46 tl içinde büyü ihtimalle başka vergilerde vardır. otomatik olarak gümrük vergisi söylenmiştir.
eğer avrupa dışından gelseydi %20 vergi uygulanacaktı.

HAZZILHAR
12 Şubat 2015, 16:21
Ödemeyi herhangi bir Visa bandrollü kredi kartıyla yapabiliyor muyuz ? Ayrıca gümrük limitleri oluyor işte 100 $ veya 100 € üstü siparişler gümrükte takılıyor filan gibi. Bunun doğruluk payı nedir ?

Tundzhay
12 Şubat 2015, 16:28
Visa mastercard ile yapabilirsin. Cogu yurtdisi alisveris sitesi paypali da kabul ediyor.

Biraz arastirma yapsan google amcaya sirsan cok bilgi edinenilirsin.

Yasal olarak bir urun 75 euro altindaysa vergiden muafsin. 75-1500 euro arasi ise ab ulkelerinden geliyorsa %18. Ab ulkesi disindan geliyorsa %20 vergi odersin. 1500 euro uzerindeki mallar icin ithalat vergileri devreye giriyor.
Ama bazen cok yuksek degerli urunler kargoya takilmaya biliyor. O anki gumrukcunun keyfine bagli.
Yilda 5 defadan fazla alisveris yapamazsi posta ile.

HAZZILHAR
12 Şubat 2015, 17:09
Visa mastercard ile yapabilirsin. Cogu yurtdisi alisveris sitesi paypali da kabul ediyor.

Biraz arastirma yapsan google amcaya sirsan cok bilgi edinenilirsin.

Yasal olarak bir urun 75 euro altindaysa vergiden muafsin. 75-1500 euro arasi ise ab ulkelerinden geliyorsa %18. Ab ulkesi disindan geliyorsa %20 vergi odersin. 1500 euro uzerindeki mallar icin ithalat vergileri devreye giriyor.
Ama bazen cok yuksek degerli urunler kargoya takilmaya biliyor. O anki gumrukcunun keyfine bagli.
Yilda 5 defadan fazla alisveris yapamazsi posta ile.

Araştırma yaptım yeterince, küçümser gibi araştır demenizi yapıcı bulmadım. Sipariş verenlerden bilgi almak için sormuştum. Daha önceleri e-bay'den ufak tefek siparişler vermiştim. Bu siteyle ilgiliydi sorularım. Paypal hesabım olmasına rağmen kullanmıyorum. Esas sıkıntı vergisini ödemeye razı olduğum ürünlerin bana ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyor olmam. Gümrükçünün keyfi doğru bir tabir bu anlamda. Bilgilendirme için teşekkürler.

CHaTaN
12 Şubat 2015, 17:13
Yararlı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ama sizin verdiğiniz bilgilere ek bir şey söylemek istiyotrum.
İnternetten sipariş verdiğinizde mutlaka türkiyedeki bir mağazada benzeri yada aynısını deneyip ölçünüzü belirleyin.
Pek çok yabancı sieden yapılan alışverişlerde daha sonraları çok fazla sayıda beden uymaması sorunu olmuştur. Bu konuya da dikkat etmenizi tavsiye ederim

seigen
12 Şubat 2015, 17:33
Yurtdışı alışverişine veya paypal'a taksit yapan kredi kartınız da varsa taksitli alışveriş bile yapabilirsiniz. Birkaç birşey hariç bütün ekipmanı FC veya motoin'den almış biri olarak, bizdeki motosiklet piyasasında bu iki site candır :mrgreen:.

YouSuffer
12 Şubat 2015, 17:43
Yurtdışı alışverişine veya paypal'a taksit yapan kredi kartınız da varsa taksitli alışveriş bile yapabilirsiniz. Birkaç birşey hariç bütün ekipmanı FC veya motoin'den almış biri olarak, bizdeki motosiklet piyasasında bu iki site candır :mrgreen:.

hocam fc-motodan urunun gelmemesi gibi bi sıkıntı olmaz o zaman heralde?

seigen
13 Şubat 2015, 08:41
Ürünün gelmemesi gibi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar, 14 siparişim yapmışım toplamda, hepsi geldi.

http://i.hizliresim.com/q4BOEd.png (http://hizliresim.com/q4BOEd)

braveguy
13 Şubat 2015, 09:08
Ürünün gelmemesi gibi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar, 14 siparişim yapmışım toplamda, hepsi geldi.

sanırım siz tüm ekipmanı fc-motodan aldınız.
takip ettiğiniz kupon sitesi var mı?

HAZZILHAR
13 Şubat 2015, 11:01

Fiyatları silmeseydiniz keşke. Yüksek meblağlarda mont ve kask sipariş etsek gümrükte takılma gibi bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Bu zamana kadar yurtdışında hep 100 $'ı geçmeyecek tutarlarda alışveriş yaptım. Mesela 400 €'luk bir kask kapıya kadar gelip vergisi ödenerek alınabiliyor mu yoksa limit yine 75 € mu ?

leon99
13 Şubat 2015, 12:15
bu sitedeki ürünler orjinal midir arkadaşlar.

YouSuffer
13 Şubat 2015, 12:29
Sitedeki ürünler orjinaldir, alman bir aksesuar satış mağazası bu ebay gibi değil. Kask alımındada 1. sayfada arkadaş anlatmış %18 kdv i ödeyip alabiliyoruz

seigen
13 Şubat 2015, 20:16
sanırım siz tüm ekipmanı fc-motodan aldınız.
takip ettiğiniz kupon sitesi var mı?

Kuponları takip etmiyorum ama fc indirim yapınca email atıyor. Şu an için 5% var, onu da bana kullandırmıyor :(.

Fiyatları silmeseydiniz keşke. Yüksek meblağlarda mont ve kask sipariş etsek gümrükte takılma gibi bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Bu zamana kadar yurtdışında hep 100 $'ı geçmeyecek tutarlarda alışveriş yaptım. Mesela 400 €'luk bir kask kapıya kadar gelip vergisi ödenerek alınabiliyor mu yoksa limit yine 75 € mu ?

Fiyatları kapattım çünkü gören ekipmana o kadar verilir mi, o paraya şu motor alınır falan diyecek :mrgreen:. 861 euro'luk siparişim oldu en fazla, offroad kask, bot, boyunluk, gözlük falan hepsi büyük bir koli içinde sorunsuz geliyor. Kapıda PTT yazıldığı gibi vergiyi alıyor.

metinkilic
13 Şubat 2015, 20:39
Louis ve fcmoto dan çok alışverişim oldu. Çok güvenilir firmalardır. Aldığınız ürün 1 hafta içersinde gelir. (DHL veya UPS tercih ederseniz.) sadece indirimli ürünleri takip edin. üye olun mail olarak adresinize geliyor zaten broşürler. Ülkemizde bin liralık montu vergi kargo dahil 400 liraya aldım geçen ay.

ryangt
13 Şubat 2015, 20:53
fcmoto sitesindeki ürünler orjinaldir arkadaşlar ancak şunu bilmenizi isterimki fcmoto-motoinn ve bunun gibi 'avrupa' merkezi indirimli web sitelerinin satışları 3 temel üzerine kurulmuştur, bunları alacağınız ürüne göre bilmenizde fayda var. Ancak bu sitenin sezon ürünleri sattığıda oluyor. İndirimli ürünler için geçerli aşağıdaki maddeler;

1- artık üretimi bitmiş ve seri sonu olan malzemeler: Bunun hiç bir sakıncası yoktur içine yattıktan sonra, şahsen daha dün benzer bir siteden almayı planladığım ürünün siparişni verdim, ve bana uyan beden son 1 adetmiş ben sipariş verdikten sonra aynı beden seçilemiyordu. Benim içime baya sindiği ve aradığım bir ürün olduğu için hiç umrumda değil üretiminin bitip bitmemesi, zaten çanta gibi ürünlerin bir sonraki sezonuda birebir aynı olabiliyor. Dolayısıyla bu en sorunsuz segment.

2- Sezonu geçmiş ürün: Çok yakın arkadaşımın sorması üzerine incelediğim dainese marka mont fiyatı baya uygundu, kataloğuna baktığımda göremeyince mesaj attım ve 2012-2013 sezonunun ürünü olduğunu söylediler,söz konusu mont olduğu için arkadaşımında motor rengine uyduğu için sipariş verdi, biraz gecikme ile 24-25 gün sonra eline ulaştı, yine %20-22 civarı bir vergi ödeyerek aldı, shipping ücreti + ortalama %21 vergi ödemesine rağmen Türkiye'de ki bir mağazada elinden kalmış son 3-4 montu o paraya alamıyorduk (pazarlıkla) arada 200TL gibi bir rakam vardı. Ancak burada şuna dikkat etmek lazım, beğendiğiniz mont/çanta/aksesuar tarzı ürünler isterse 2010 yılının üretimi olsun kullanmanızda fazla bir sakınca çıkartacağını sanmıyorum,ancak aynı şekilde bu siteden schuberth marka kask sipariş eden bir abimin kaskın içindeki üretim tarihi 2011'di. Kask ömrü tartışma konusu olduğu için kask alırken dikkatli olmak lazım, kaskı alan abim kendilerine mesaj atıp 'kaskın eski olup olmadığı' sordu, onlarda 'en fazla geçen sezonun ürünüdür' diyerek savuşturdular. Ancak içersindeki üretim tarihini görmeyeceğimizi zannetti sanırsam.dolayısıyla ömürlü ürünleri çok tercih etmemek gerekir.

3- Kullanımdan iade malzemeler: bu en can sıkıcı olanı, bu sitelerden aldığınız ürünler başka mağazalardan satılmış ve 15 gün iade garantisi olan ürünler, dolayısıyla 15 gün içersinde bir dünya yol katedip sonra iade etmek mümkün ve bu ürünün size denk gelmesi de...İade alınmış ürünler çok büyük oranla bu gibi outlet mağazalarda satılıyor. Çanta vb tarzı ürünler zaten iade olmaz olsada hiç bir sorun teşkil etmez ancak mont ve kask bu faktörden etkileniyor. Aldığınız montu yine direk yıkamaya vermenizi tavsiye ederim ancak 15 gün kullanılmış ve iade edilmiş kask çok itici geliyor kulağa.. Beden uymadığı için 1 gün dahil kullanılmadan iade gelmişte olabilir tabi.

Eğer outlet sitelerden alışveriş edecekseniz bu bilgiler aklınızda bulunsun.

Yukarsa saydığım 3 madde bizzat yaşanmış tecrübe edilmiştir yani varsayımdan yola çıkılmamıştır.. Hayırlı alışverişler

ellaksakir
17 Şubat 2015, 02:44
Gümrük vergisi ödememek adına siteye mesaj atıp ürünü değeri altında gösteren oldu mu hiç.Böyle bişey yapıyorlar mı? 5-10 euro için %20 vergi ödemek biraz öğrenci adama koyar

yiqit
17 Şubat 2015, 02:50
Bunu bu tarz firmaların yapıcağını sanmıyorum. Ancak Ebay vb. sitelerdeki satıcılar belki yapabilirler.

ellaksakir
17 Şubat 2015, 02:57
Bunu bu tarz firmaların yapıcağını sanmıyorum. Ancak Ebay vb. sitelerdeki satıcılar belki yapabilirler.

Aliexpress de satıcıya bir keresinde 100 dolar altı fiyat yaz demiştim oda bana zaten biz hepsine 14 dolar yazıyoruz demişti. Benim merakım fc motoda bunu uygulayan oldu mu?

kurufasulye
17 Şubat 2015, 13:25
Aliexpress de satıcıya bir keresinde 100 dolar altı fiyat yaz demiştim oda bana zaten biz hepsine 14 dolar yazıyoruz demişti. Benim merakım fc motoda bunu uygulayan oldu mu?

Fc moto yapmıyor.Almanlar bu konuda çok katı.

ryangt
17 Şubat 2015, 13:53
fcmoto ve motoinn kullanımdan iade ve üretim tarihi eski olan kaskları sattığı için ucuzdur bilginize. Bir kask 2013 sezonun kaskı ise üretim tarihi en iyi ihtimalle 2012'dir, 2011 olma ihtimali de mevcut. Örnek olarak bugün herhangi bir Honda bayisine gidip 2015 model CBR 250'nin lastiklerinin üretim tarihine bakarsanız 2013 veya 2014 olduğunu görebiliriniz.

fcmoto ve bunun gibi sitelerin outlet mantığında çalıştığını,yani iade gelen ve eski sezon ürünleri sattğını tüm Avrupa bilir ancak Türkiye'de nedense define bulmaya yakın bir etki yapıyor :cherry: fakat çok yüksek indirimlerin olmadığı ürünlerin outlet olmadığını da belirteyim

bu arada yılbaşından önce yakın bir arkadaşım motoruna ebay'den parça satın almıştı, faturasını da 450$ bedelini de 40$ olarak göstermişti, hatta kredi kartı ekstresi istenceğini bildiği için kredi kartı kesim tarihinden önce başka bir ürün alıp sonra o ürünü iptal edip 40$'lık başka bir ürünü ekstresinde göstermeye kadar komançero taktikleriyle siparişi verdi.
Topkapı'dan yazı geldi malın gümrüğe takıldığına dair ve gümrük memuru arkadaşımın yanında internetteki aldığı ürünün fiyarını gösterip, kendisinin ürünü alamayacağını, gümrükçüsünün gelmesi gerektiğini söyledi. Gümrük beyannamesi + kdv ile burdaki fiyatından pahalıya geldi :queen: