PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : stoplara çakar :)

canerol
06 Ekim 2013, 17:00
başlıkta bebelere balon gibi oldu :)
bildiğiniz gibi akşamları veya ışıklarda en önde ilk biz durduğumuzda acaba arkadan gömeceklermi diye düşünmeyen yoktur :)
bende bunun için stoplara bağlı olarak çakar bir sistem yapmak istiyorum.
şimdi ilanlarda sadece ampulu değiştirerek yapabiliyorsun fiyat 20 lira
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-cakar-led-ampul-kirmizi-cift-duylu-park-sabit-yanar-fren-cakar-140026720/detay
ama frene bastığımda sürekli çakar yanıyor...o yüzden ayrı bir sistem düşünüyorum
sahibindede f1 çakar stop lambası deyince üçgen çakar sistemler çıkıyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-yeni-nesil-2-modlu-cakar-plus-normal-f1-cakar-stop-138806527/detay
bunlar güzel parklarda normal frende çakar yanıyor...ama kullanan arkadaşlar varmı?
yada ne gibi bişe kullanayım...
bu f1 lerin daha küçük olanını bulabilirmiyiz...topcasein alt sağ ve sol köşesine düşünüyorum....

ümit_150_zc
06 Ekim 2013, 18:18
ben f1 üçgen olanı kullanıyorum.,
stop balantısını yapmadım sürekli yanmasına gerk yok fren baglantısını yaptım.
topcasenın tam altına ortalayıp monde ettim..
görünürlük açısından etkili bi ürün

canerol
06 Ekim 2013, 19:00
bende öyle düşünüyorum ama onun ölçülerinde kağıt kesip oluyomu diye bakim dedim malesef olmuyor motorun kendi stopunu engelliyor bu üçgenlerin küçüğünü bulmam lazım

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

http://www.msttech.biz/urunler.asp?kat1id=23
burda var ama 2 tane alacam birde çakar devresi 100 lira civarı tutuyor :) biz işi ucuza kapatmaya çalışıyoruz :D

ümit_150_zc
06 Ekim 2013, 19:49
100 lira :)
akserayda 12 liraya alınıo f1 ler çamurlugun orayada monte edebilirsi arakaya veya plakalıgın oraya biyere..illa topcase altı olması sart degil

Green Arrow
06 Ekim 2013, 20:03
İlanın videosundaki apaçi müziği beni benden aldı.Bilinçaltından bu apaçiler için imajı verdi sanki :D

kakare
06 Ekim 2013, 20:21
aslında güzel ve fark edilebilirlik açısından etkili bi ürün olabilir, ben alsam frene bağlamam ayrı şekilde kuyruk taraflarına koyardım...

eğer alıp uygularsanız ürünü mutlaka resimleri bekliyoruz :)

canerol
06 Ekim 2013, 20:29
motorda topcase altı hariç yer yok :)
onada sığmadı zaten :) şimdi başka fikir geldi aklıma :)
http://www.aliexpress.com/item/2x-4-BRIGHT-LED-High-Power-8W-Daytime-Running-Driving-Light-Brake-DRL-Car-Eagle-Eye/741910333.html
böyle bişe alıp mercekleri cam boyasıyla kırmızıya boyayıp çakar devresi eklemek :)
bunun kırmızısıda vardır demeyin aradım yok ama bulan olursa eklesin :)
yada bunların tek tek olanları var 4 tane beyaz almıştım onları öb tarafa taktım sislerle beraber...
bu teklilerin kırmızısı var ama çok dandik 4 tane aldım 2 si pert oldu...2 side güzel ışıtmıyor....

ufukk
06 Ekim 2013, 20:47
benim makina siyah dolayısıyla gece sadece stop lambasından başka hiç bir şey görünmüyor, bende düşündüm böyle çakar lamba takayım diye üçgen çakarlar anormal büyük motor için
kendinden çakarlı ampulde aklıma yatmadı, en son verdiğiniz linkteki lambadan aldım kendinden çakarlı yanlız üç tane lambası var ve beyaz spreyle kırmızıya boyadım çok sönük yandı, film çektim oda kırmızı olmadı, en son kendi beyaz ışığıyla kullanıyorum bir sıkıntı yok, hem ucuz çiftini 20 tl ye almıştım geçen sene.
16x16 paslanmaz kare profilin içine monte ettim lambaların geldiği yere üç tane delik deldim profilin iki yanındanda 16x16 paslanmaz köşebentle plakalığın altına monte ettim paslanmazlarıda polisajla parlattım nikelaj gibi oldu, kabloyuda direk aküye bağladım tesisatı yaralamayım diye bide anahtar koydum karenajın altına, iyi oldu ben beğendim foto olsaydı yüklerdim

canerol
06 Ekim 2013, 23:53
laynn bitek benmi kafa yoruyorum bu işlere :D
yokmu başka düşünen :D

ferhatkars
07 Ekim 2013, 00:05
çakar lambaların, motorun sinyalleri hızında yanıp sönmesi istenirse
frene bastıgında lambaya gelmeden araya bir tane flaşör konursa
frene basılı kaldığı sürece yanar söner olur lambalar... :thumleft:

_oXXo_
07 Ekim 2013, 13:33
valla ben led gunduz farı taktım. topcase nın altına beyaz :D fren bağlantılı. daha çok dikkat çekiyor :D

canerol
07 Ekim 2013, 14:00
beyazda olabilir ama akşamları bence tehkikeli olabilir adam geliyormu gidiyormu belli değil :D