PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BOYA MI FOLYO MU???????

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 15:16
Arkadaşlar motorumun çizilmiş bazı yerlerinden kurtulmak ve yani bi görünüş katmak için ya boyatacağım yada kaplatacağım.
Kaplatmaya daha sıcak bakıyorum çünkü motoru satma gibi bir durum olursa alıcı boya olduğunda kazalı zannede bilir folyada kaplamadan önceki fotoğrafflarını kaplama videolarını gösterirsem tatmin olabilir.
Hangisi daha ucuza mal olur.
Hangisi daha kolay olur.
Motorun bir kısmını yeşil bir kısmını beyazveya gri yapmayı düşünüyorum.
boyanacak yada kaplanacak kısım plastik. grenaj dır

tr_select
06 Ekim 2013, 15:40
Malum satış sitelerinden sipariş verirsiniz. Fiyat olarak oldukça cazip. 4 metreyi 20-30 lira arasında alabilirsiniz.

Parçaları sökersiniz, fön makinesiyle ısıtarak araç camı kaplar gibi, grenajları kaplarsınız kendi evinizde. Sadece malzeme parası verirsiniz buda 30 lirayı geçmez.

Dışarıda kaplatmaya gelince, 150-200 tl gibi bir fiyattan başlıyor motora ve grenaja göre.

Zamanında aprilia sr150 motorumu kendim kaplamıştım. Malum siteden sipariş verdim 6 metre almıştım ve 40 küsür liraya gelmişti.

Youtube.com'da nasıl kaplandığı ile ilgili onlarca video var.

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 15:46
Çok teşekkürler kaç metre almam gerekir motorum Jawa 125 sport mavi ve gri olan yerlerini kaplatacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Sizce hangi renk gider ilk önce yeşil düşündüm internette hiç yeşil renk bulamadım folyo siyeh mı yapsam acaba siyahda çok sade biraz dikkat çekmesi lazım

rambomert
06 Ekim 2013, 16:30
Çok teşekkürler kaç metre almam gerekir motorum Jawa 125 sport mavi ve gri olan yerlerini kaplatacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Sizce hangi renk gider ilk önce yeşil düşündüm internette hiç yeşil renk bulamadım folyo siyeh mı yapsam acaba siyahda çok sade biraz dikkat çekmesi lazım
mat siyah çok hoşuma gitti bende minsk 125 in deposuna çekeceğim şunu alsak yeter herhalde :) http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/siyah-mat-folyo-kaplama-127cm-100-cm-88778130

DKN
06 Ekim 2013, 17:43
plasti dip (istendiği zaman çıkarılabilen boya) ile istediğin rengi elde edersin

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 17:54
Plasti dip hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz

DKN
06 Ekim 2013, 18:19
şişesi 400 ml. piyasada az bulunur siparişle getirtebilirsin 60 lira civarıdır. youtube da aratır ve kendi sitesine girerseniz daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. http://www.plasti-dip.com/

HUN
06 Ekim 2013, 18:25
Folyo çiziği kapatmaz altından çizik olduğu sırıtır.Folyo kaplanacak yüzey pürüzsüz olmalıdır.Olmazsa alttaki bütün hatayı gösterir.

hissizadam
06 Ekim 2013, 20:36
yeni boyanmış motosikletin boyasını korumak için ne yapmak gerekir acaba? Folyo bu amaçla kullanılabilir mi mesela?

engineoil
06 Ekim 2013, 21:09
yeni boyanmış motosikletin boyasını korumak için ne yapmak gerekir acaba? Folyo bu amaçla kullanılabilir mi mesela?

Akrilik oto boyaları kısa sürede kurur.İlk bi kaç gün yağmur görmesen kafi.Daha sonra silikon,teflon pasta cila yaparsan boya üzerinde koruyucu bir katman oluşturabilirsin.

ufukk
06 Ekim 2013, 21:13
misal arabanın kaputuna yarım şeffaf film çekiyorlar taş vs gelirse zarar vermesin diye ama yinede zamanla film eskiyor ve sararma yapıyor
bence cialı şampuanla süngerle yıkıyacaksınız iyi bir cila alıp kullanma aralığına göre uygulayacaksınız

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 21:19
400 ml ile ne kadar boyanabilir ki 1 şişe yetmez gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Plasti dip kolay kolay sökülürmu sizce veya folyo kaplama motor düşünce direk kalkarmı veya bir yere sürtse falan

engineoil
06 Ekim 2013, 21:21
Kendin boyayacaksan zımpara yapıp astar filan kullanman lazım macun vs..Yoksa soyulur plasti falan uğraşma derim.Piyasada en iyi boya oto boyaları bence.

cenkito
06 Ekim 2013, 21:23
400 ml ile ne kadar boyanabilir ki 1 şişe yetmez gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Plasti dip kolay kolay sökülürmu sizce veya folyo kaplama motor düşünce direk kalkarmı veya bir yere sürtse falan

en ufak temesda kavlama yapar plasti dip.

onun yerine bir kutu sprey boya emin ol daha saglıklı olur

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 21:29
Motorum cross olduğu için biraaz sıkıntılı normal boyada orjinalini bozuyor+ gerçekten zor iş ustasına yaptırsak kaça mal olur acama boyanacak kısımlar plastik zatençamuluk far muhafazası sağ sol grenaj birde depo

cenkito
06 Ekim 2013, 21:38
adam akıllı ustasına yaptıracagın fiyata emin ol yenisini alırsın o plastıklerin.

str baslıgına bakarsan orada bir arkadas motoruna plastidip uyguladı , depoda dizlerinin geldiği yerler hemen kavladı.

yok kendim ugrasacam dersen de folyo al kapla,

plastik parcalar boyalı diye kimse aklına kaza getirmez, kazada zaten onların hepsi kırılır zaten

engineoil
06 Ekim 2013, 21:40
Fiyat ustasına göre değişir,ama en sağlklısı bu olacaktır.Kendim yapabilirim diyoran yardımcı olmaya çalışırım da aynı boya kod numarasından sprey bulabilecekmisin?artı uygulamayı akıtmadan kusursuz yapmalısın.

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 21:44
valla kendim yapmaya kalkışırsam beceremem gibi geliyor çünkü daha ilk yapışım olacak
plastik kısımların 0 larını bulsam direk alacam ama motordan türkiyede çok az var yedek parçası yok bulamadım hiç bir yerde motor aksanı gibi yerlerde diğer modellerinki uyuyor ama dış grenaj kısmı diğer motorlarla alaksız bu yüzden ya kalıcam yada boyatcam

cenkito
06 Ekim 2013, 21:45
Fiyat ustasına göre değişir,ama en sağlklısı bu olacaktır.Kendim yapabilirim diyoran yardımcı olmaya çalışırım da aynı boya kod numarasından sprey bulabilecekmisin?artı uygulamayı akıtmadan kusursuz yapmalısın.

aynı koda gerek yok zaten komple boyamıs olacak sase hariç

Burdurlu33
06 Ekim 2013, 21:49
Boyamak istesem nasıl yapmam gerekir zımpara atılacakmı boya kaç kat atılacak üstüne koruyucu neler yaılacak? Folya yapsam hemen kalkarmı yani plasti dipden sağlamdırda o dayanırmı acaba

engineoil
06 Ekim 2013, 21:53
Doğru kompleye girecekse problem yok,yakın renklerde uygulanabilir.Korkulacak bi durum yok boya,astar,zımpara gerekiyorsa macun birazda el becerisi bu kadar.

cenkito
06 Ekim 2013, 21:56
http://www.youtube.com/results?search_query=alt%C4%B1n+elbiseli+adam+boya&oq=alt%C4%B1n+elbiseli+adam+boya&gs_l=youtube.3..33i21.5789.11470.0.12585.12.11.0.1 .1.0.156.1555.0j11.11.0...0.0...1ac.1.11.youtube.s MTDMqeX1jo

altın elbiseli adamın boya videoları bakabilirsin bunlara da