PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün de Kafayı Gömmedim...

albaywolf
04 Ekim 2013, 23:37
Kırmızı ışıkta geçen denyonun hızını kesmek için bilerek kendi hızımı kesmedim ve önüne sürdüm. Tabi durdu ve korna çaldı. Ben de durdum, motordan indim arabaya doğru yürüyordum ki baktım içeride 2 tane bayan var. Oldukça yüksek bir sesle "kırmızı ışıkta geçtin görmüyor musun" dedim. El kol hareketi yaptı, sağdaki bayan boşver uğraşma diyerek kolundan tuttu. Ben de motoruma binip devam ettim. Aynı kavşakta geçen hafta yine bi denyo en soldan en sağa kontrolsüzce dönerek neredeyse beni biçecekti. Uzunca korna bastım. Yayalara yeşil yanıyordu orda durdu ve "gelsene" dedi. Ben onu biraz geçmiştim. Orda 4 ayrı trafik kamerası olduğu için dönüşü tamamlayıp sağa çektim (motorla geri dönseydim ters yönden ceza yazacaklardı muhtemelen). İndim yürüyorum arabaya doğru. O gelsene diye bağıran adam kendisine yeşil yanınca nasıl bir gazladı görmeliydiniz. Ben kafamda kask varken kafa atamayacak mıyım kimseye? :salut:

mtasdel60
04 Ekim 2013, 23:44
Kaskla atma rajona ters :):) aslında çok büyük olaylar böyle şeylerden çıkıyor ama bazıları da dayağı hakediyor. Bkz: bizim servis soförü

mertoreis
04 Ekim 2013, 23:44
İlk önce geçmiş olsun fakat bugündemi kafa atamayacgım derken kafayı atarsın sonrası var en az yüz bozmaktan 6 ay yersin sonra kaskla kafa atmayı görürsün yani yaptığın iş saçma kafa atınca eline ne geçicek ? Burun kıracan o adam 2 hafta nefes alamıcak ? vicdan azabı 6 ay içeri girecen değermi sence ?

albaywolf
04 Ekim 2013, 23:55
Aslında çok vicdanlı adamım. Genellikle bir süre sonra iyi ki bulaşmamışım diyorum. Ama bazıları var cidden kafayı hakediyor. O kırmızı ışıkta geçip bana el kol yapana hala kızgınım. Kafa atmasam bile biraz sövseydim rahatlardım.

ugrgnr
05 Ekim 2013, 00:00
sanane kardeşim kırmızıda geçenden. başına bela mı alıcaksın ? hayır yani iş mi bu? kaskla kafa mafa diyosun da alırlar aklını bıgun soylıyım

Nomad_41
05 Ekim 2013, 00:04
Kaskla'da ne kafa atılır yanlız varya öff helee revit in eldivenleri yokmu eldivenleri mübarek muşta gibi yaav :D

ehil
05 Ekim 2013, 00:08
''kafa atamayacak mıyım kimseye?''
kafan o kadar ucuz olmasın.

albaywolf
05 Ekim 2013, 00:16
sanane kardeşim kırmızıda geçenden. başına bela mı alıcaksın ? hayır yani iş mi bu? kaskla kafa mafa diyosun da alırlar aklını bıgun soylıyım

Banane değil kardeşim ben 80 saniye kırmızı bekledikten sonra niye bir de haksız duruma düşüp laf yiyorum? Yolda giderken önüme kırarlar sağıma soluma girerler sıkıştırırlar yol vermezler eyvallah derim bunlar trafikte hep olan şeyler zaten ama kırmızı ışıkta geçip bana söven adama banane deyip geçemem. Zaten bişey yapmadım görmüyor musun sana kırmızı yanıyor deyip devam ettim.

Oguz7734
05 Ekim 2013, 00:19
onlara kafa atmak az bile benim için :pr: bazen direk motoru g...t sokmak istiyorum :pl:

lickup
05 Ekim 2013, 00:33
Yanında kadınların olduğunu okuyana kadar keşke dağıtsaydın ağzını burnunu diyordum ama o bölümü okuyunca iyi ki yapmamışsınız diyorum. Boşverin...

DKN
05 Ekim 2013, 00:38
ne yaparsanız yapın kimseye el kol hareketi yada hakarette bulunmayın. trafik bu her an herşey olabilir he deyip geçin

tr_select
05 Ekim 2013, 01:37
Tecrübe ile sabittir;

Kask ile kafa attığınızda, pozisyon ve vuruş şiddetine göre kırılan kemik sesini kesinlikle duyarsınız. Çat eder, başı döner - afallar biraz ve yere düşer . . .

Tavsiye: Gözle görülür hasar bırakmamaktır. Rapor alıp sizi süründürebilir. El kol yapın, küfür edin bol bol ve rahatlayın. Kavga çözüm değil demeyeceğim ama mümkün olduğunca kaçının.....

Baktınız olucak gibi değil, "sonunu düşünen kahraman olamaz" sözü aklınıza gelsin... ::belge::

Dipnot: Evet apaçiyim, evet kavgacıyım, evet asabiyim... (Alıntılayacak arkadaşlar için önlem :pl:)

albaywolf
05 Ekim 2013, 03:37
Tecrübe ile sabittir;

Kask ile kafa attığınızda, pozisyon ve vuruş şiddetine göre kırılan kemik sesini kesinlikle duyarsınız. Çat eder, başı döner - afallar biraz ve yere düşer . . .

Tavsiye: Gözle görülür hasar bırakmamaktır. Rapor alıp sizi süründürebilir. El kol yapın, küfür edin bol bol ve rahatlayın. Kavga çözüm değil demeyeceğim ama mümkün olduğunca kaçının.....

Baktınız olucak gibi değil, "sonunu düşünen kahraman olamaz" sözü aklınıza gelsin... ::belge::

Dipnot: Evet apaçiyim, evet kavgacıyım, evet asabiyim... (Alıntılayacak arkadaşlar için önlem :pl:)

Abovv o zaman dozajı iyi ayarlamak lazım. Kemik sesi duymak istemiyorum o kadar da değil :cherry:

sodalimon
05 Ekim 2013, 03:45
Hatta bence bisikletçilerin yaptığı gibi belinize kemer gibi zincir bağlayın, onunla döversiniz...
Yok yok olmadı, omuzunuzdan gövdenize 18lik zincir sarın, onunla arabasını parçalarsınız ceza olarak.
Birisi emaneti çekip böğrünüze sıkana kadar kendinizi tatmin etmiş olursunuz...
Neydi o söz?
Hımmm...
"Keskin sirke küpüne zarar"...

Aman kardeş, gözünüzü seveyim, başınıza bela almayın...
Kimi zaman gülümsemek tek ihtiyaç duyduğumuz rahatlama yöntemi... Karşı tarafa da sayısız etkisi var (adam olana iyi, öküz olana sinir)...

Salih_T
05 Ekim 2013, 10:34
Kaskla kafa attınca, kaskın ömrünü de bitiriyon..

Al başına bi masraf daha.. Yine sen zararlı çıkarsın..

TAYFUNBORA
05 Ekim 2013, 12:12
Sağdan tın tın gidiyorum yanyolda.Solumdan araba beni solladı ve önüme geçmek için yanaşırken sağdaki sokağa girmek üzere hamle yaptı.Sinyal yok!Arkayı kilitledim yanlaya yanlaya durmaya çalışıyorum,acı korna çalıyorum öndeki dingil farketti hemen sola açıldı yoksa arka kapıdan girecektim.Durduk.Hemen kontak kapadım indim kapıyı açtı.Elim ayağım titriyor sinirden "sinyal versene "dedim."Çok özür dilerim"dedi.Olay bitti.Ters bir hareket yapsa burnunu kırabilirdim o sinirle.Ama yanlış işte.

albaywolf
05 Ekim 2013, 12:46
Bir özür her şeyi halleder. Bir korna sinirleri mahveder...

Murat 48/30
05 Ekim 2013, 12:54
Kavga dövüş önermem, ama çift korna + role önerebilriim, durmayacak çekilmeyecek babayiğit çıkmadı henüz :D

cemolos
05 Ekim 2013, 12:54
emre seni çok iyi anlıyorum ama daha düzgün sağlıklı bir hayat istiyorsan gelecekte en iyisi hiçbir şekilde sinirlenmemek bunları. kask atıcağına kafalarına bir kask kamerası tak trafik polislerine video olarak gönder şikayetini. sanırım kabul ediyorlar.

Salih_T
05 Ekim 2013, 13:04
Kavga dövüş önermem, ama çift korna + role önerebilriim, durmayacak çekilmeyecek babayiğit çıkmadı henüz :D

Şu çift korna + röle olayı iyice kafama yattı.. :cat:

Motorsikletin olmazsa olmaz ekipmanları arasına dahil ettim... ::belge::

Serk21
05 Ekim 2013, 13:55
Buyuk bir ustadan ogrendigim;trafikte kimsenin pesine dusme,takip etme..adam korkarsa herseyi yapabilir.korku adama herseyi yaptirir.. bakiniz newyorktaki jipli amca.. yaninda karisi ve cocugu var diye bir suru motorcuyu ezdi gecti..

extrem_015
05 Ekim 2013, 15:04
genelde şehir içinde kullandığım ufak motoruma 4 lü korna sistemi yaptım aküden özel kalın kablo çektim yukarıya 30 amper bir röle artı kendi kornasınıda sistemi dahil edince ile önüme çıkanları çıktıklarına pişman ediyordum hatta arkadaşı çağırmak için evinin önünde asıldım kornaya dışarıya çıktı şöyle dedi ''pencereden baktım koca bi araba arıyordum senmişsin'' dedi:queen: tavsiye edilir motosikleti duymayan sürücüler için birebir :cat:

http://o1310.hizliresim.com/1g/5/t994b.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Nomad_41
05 Ekim 2013, 15:17
oha motor motor değil rock'n coke olmuş resmen :D

extrem_015
05 Ekim 2013, 15:24
oha motor motor değil rock'n coke olmuş resmen :D

ee böyle sürücülere böyle korna adamına göre motosikleti adam yerine koymayan insan kılıklılar için az bile bu...

Salih_T
05 Ekim 2013, 15:39
genelde şehir içinde kullandığım ufak motoruma 4 lü korna sistemi yaptım aküden özel kalın kablo çektim yukarıya 30 amper bir röle artı kendi kornasınıda sistemi dahil edince ile önüme çıkanları çıktıklarına pişman ediyordum hatta arkadaşı çağırmak için evinin önünde asıldım kornaya dışarıya çıktı şöyle dedi ''pencereden baktım koca bi araba arıyordum senmişsin'' dedi:queen: tavsiye edilir motosikleti duymayan sürücüler için birebir :cat:

http://o1310.hizliresim.com/1g/5/t994b.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Ne yaptın sen yaaaa!...

Sen bitakım şeyleri aşmışsın valla... ::gleam::

serdar1547
05 Ekim 2013, 15:49
abi ben lustral 50 mg tablet isimli ilacı kullanıyorum,araç sürmeyle alakalı bir yan etkisi yok bu ilacın,refleksleri de öyle fazlaca yavaşlatmıyor...
ilacı kullandığın sürece sakin oluyorsun,kimseye sinirlenmiyorsun kolay kolay...
bir de benim motorumda eksta olarak büyük korna var,sesine ben bile dayanamıyorum yani diyorum ki ya ilaçla kendini sakinleştir ya da kornayı değiştir

Oldjack
05 Ekim 2013, 16:07
Tecrübe ile sabittir;

Benim merak ettiğim o kaskı bir daha kullanabiliyormuyuz?

BerKToprak
05 Ekim 2013, 16:36
Kaska Rodaj yaptırmak istiyorsan İstanbula Gel ne Hayvanlar Görürsün :)

Murat 48/30
05 Ekim 2013, 17:22
abi ben lustral 50 mg tablet isimli ilacı kullanıyorum,araç sürmeyle alakalı bir yan etkisi yok bu ilacın,refleksleri de öyle fazlaca yavaşlatmıyor...
ilacı kullandığın sürece sakin oluyorsun,kimseye sinirlenmiyorsun kolay kolay...
bir de benim motorumda eksta olarak büyük korna var,sesine ben bile dayanamıyorum yani diyorum ki ya ilaçla kendini sakinleştir ya da kornayı değiştir

Bu herşeye çözüm :)

c3nk
05 Ekim 2013, 19:02
göstermelik artistlik diye buna derim :) kişiliksiz züppeler..

[Turan]
05 Ekim 2013, 19:08
Ona kafa buna kafa arabadan inivericek 4 izbandut, o zaman anlıycanız koruma ekipmanlarının kıymetini :mrgreen:

crxforever
06 Ekim 2013, 03:14
trafikte öfkelenmemek için aslında hata yapan diğer sürücüleri insan yerine koymamak önemli.
hiç sizi kovalayan bir köpekle veya önünüze fırlayan bir kedi ile kavga ettiğinizi düşündüzün mü ? bunlar varsa yollarda dikkatsiz ve saygısız sürücüler de var ve olmaya devam edecek .

albaywolf
09 Ekim 2013, 00:27
1 yıldır motosiklet sürüyorum ama daha öncesinde otomobille oldukça fazla trafik tecrübem var. Normalde hiç sinirlenmem kornayı bile ortalamaya vursanız 3 günde 1 kere belki çalarım. Yanımdakiler bile öfkeden deliye dönerken ben gayet sakin kalabilirim. Ama böyle kırmızıda geçen ters yönden gelen bir de karşısındakilere laf atan denyolara hiç tahammülüm olmuyor 180 derece değişiyorum gözüm kararıyor 1 dakikada. Yeri geliyo ben de yapıyorum motorla acelem olduğu zaman kısa mesafede ters yöne girdiğim kaldırımdan gittiğim ışıkta beklemediğim ama onun bile bir usülü var. Kırmızıda geçiyorsan tek bir araç ve yaya kalmayana kadar beklemelisin ki bir tehlikesi olmasın ya da kaldırımda gidiyorsan orda yürüyenlere korna çalmayacaksın fazladan gaz verip insanları korkutmayacaksın üzerlerine sürmeyeceksin...

arca94
09 Ekim 2013, 10:38
Kaskla kafa atma. Kask eğer betona çarparsa kullanılmaz olur, kaskı değiştirmek zorunda kalırsın.

otopsici
09 Ekim 2013, 11:06
;3174444']Ona kafa buna kafa arabadan inivericek 4 izbandut, o zaman anlıycanız koruma ekipmanlarının kıymetini :mrgreen:
minibüsün birine yaptım ben herif kapıyı bir açtı 10 tane filan saydım izbandut Allahtan o zaman motorum 650 lik ti halen nasıl kaçtım hatırlamıyorum :)

anaconda84
09 Ekim 2013, 12:29
vallahi beni de zamanında trafikte rahatsız eden oldu hatta bir keresinde saat sabahın 08:30u filan yolda gidiyorum önümdeki aracın sol lastik hizasında sinyalimi de verdim sola döneceğim arkamdaki lavuk başladı korna çalmaya sürekli ben aldırmadım bir süre hala çalıyor bende dönüş yapacağım için biraz daha yavaşladım adam daha da arttırdı korna olayını bende başladım kornaya bu sefer adama karşıya geçtim durdum ama adam gazladı gitti bende arkasından hareketi çektim sövdüm durdum sonuç sövdükten sonra sakin bir kafayla işe gittim sakin bir şekilde :)

---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:26 ----------

hocam çift korna + röle olayı nedir açıklarsanız sevinirim. ne işe yarıyor bu ??

ayhan.s
09 Ekim 2013, 12:46
Ayrıca arkadaşlar insanlar bu şekilde can veriyor yollarda. Herkes sizin bizim gibi canı, malı kıymetli değil. Adam çıkarıyor bıçağı saplıyor. Kim vurduya gidiyor insanlar, arkada bıraktıkları cabası. Kendinizi düşünmüyorsanız geride bırakabileceklerinizi düşünün.

Hayat güzel, üç beş kendini bilmezin gazına gelmeyin. Herifler 2-3 sene yatıp çıkıyor. Balyoz davasına benzemez öyle 800 sene ceza vermiyorlar.

Ben utanmasam kaskı pamuğa sarıcam, pis herifin suratına hayatta vuramam.

tr_select
09 Ekim 2013, 13:32
Benim merak ettiğim o kaskı bir daha kullanabiliyormuyuz?

Kasktaki darbeye göre değişir aslında. Ls2 kaskımı çatlattığımı bilirim, hatta halen durur :)

Agv k3 kaskımında vizör camı çatlamıştı, yumruktan ötürü...

Sorunun tam cevabı: LS2 aksesuar oldu. Agv ile evliliğimiz devam ediyor.