PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Yolda Kaldı [Yardım]

-Alperen-
04 Ekim 2013, 13:28
Merhabalar,
dün gece Antalya/Konyaaltı bölgesinde gezerken motorum bir anda stop etti. Marşa basınca çok ince bir ses geliyor ve çalışmıyor. Dün bekledim yine denedim olmadı. Ayaktan çalıştırmayıda denedim fakat büyük ihtimalle ben beceremedim. Sorunum ne olabilir acaba. En kötü motoru sanayiye götürecek kadar çalıştırmam lazım.

Bu arada motor hussar 125

Teşekkür ederim.

emocan
04 Ekim 2013, 13:53
akü bitmiş

-Alperen-
04 Ekim 2013, 14:04
akü daha taze. Farları vs yakıyor sorun yok bence aküde

Slayerrr
04 Ekim 2013, 14:20
Statörün bozulmuş ve motor akü bitene kadar çalışmış olabilir. Dolu bir akü takarak o akü de bitene kadar çalıştırabilirsin motoru.

lickup
04 Ekim 2013, 15:37
Aynısı 1 hafta önce başıma geldi. Nedenini bilmiyorum ama motoru biraz elinle iteleyerek götür sonra tekrar dene marş basacaktır.

c3nk
04 Ekim 2013, 15:50
marş motorunda sorun olabilir

hsyncls
04 Ekim 2013, 18:49
benım motorunda aynı sekılde bozulmustu mars dınamosu mu oyle bısey bozulmus dedıler servıste degıstırdıler

ogzcngdk
04 Ekim 2013, 20:19
benim arkadaşın motorundada benzer sorun var marş basıyor ama çalışmıyor farlar falan güzel marş dişlisi kırılmış olabilir dedik kendi aramızda o volan kırıldı dişli bazen yakalayamıyor diyor beraber açıp görücez ne varmış diye?

söylediklerimde aklında olsun sorun marş motoru veya dişlisinde olabilir farlar falan yanıyorsa marş basıyor diyosun ama zayıfmı? zayıfsa elektriksel bir sorun kanımca..

McWarnaly
04 Ekim 2013, 20:47
motoru gormeden bisey soylemek dogru olmaz.Motorda bir sorun var demek ki bu durumda sanayiye kadar da olsa kullanmani tavsiye etmem.Zaten kucuk motor,bir aracla tamirciye goturun.

serkanADH13
04 Ekim 2013, 23:14
ayak marşı basınca aşağı hareket ediyormu ????

beceremedım dedıgıne gore BASAMAMIŞ OLABİLİRMİSİN ?
eğer öyle ise motorun kitlemiş olabilir,
ekzantrik zincirin yerinden atmış olabilir,
kayış kopmuş olabilir...

-Alperen-
05 Ekim 2013, 02:20
ayak marşı basınca aşağı hareket ediyormu ????

beceremedım dedıgıne gore BASAMAMIŞ OLABİLİRMİSİN ?
eğer öyle ise motorun kitlemiş olabilir,
ekzantrik zincirin yerinden atmış olabilir,
kayış kopmuş olabilir...

evet hareket ediyor. hafifken sertleşene kadar yavaş yavaş bastım. sertleşicede bastım ön freni sıkıp gaz verdim yok yine olmadı. Sonra egzos patladı

oknglr
05 Ekim 2013, 23:20
Bnzer bisey benim basima geldi.giderken bianda durdu.biraz kurcaladik buji falanmi diye yok olmadi. Bu arada aku saglamdi tabi kurcalarken onuda bitirdik. Servise biraktim stator beyin ve bisey daha degisti onu bilmiyorum. Kisa devre yapmis dedi usta.sebebini bilmiyormus . siz ne yaptiniz cozuldum sorun? Bu arada agarantiden degisti hepsi :D

-Alperen-
05 Ekim 2013, 23:52
Bnzer bisey benim basima geldi.giderken bianda durdu.biraz kurcaladik buji falanmi diye yok olmadi. Bu arada aku saglamdi tabi kurcalarken onuda bitirdik. Servise biraktim stator beyin ve bisey daha degisti onu bilmiyorum. Kisa devre yapmis dedi usta.sebebini bilmiyormus . siz ne yaptiniz cozuldum sorun? Bu arada agarantiden degisti hepsi :D

benimgaranti yoktur 2006 model.Sorun sanayiye nasıl götüreceğim para yok :D başka motorla iteceğiz o zaman

acayüp
06 Ekim 2013, 00:45
Akü kablolarını kontrol et . Yeterince sıkılmamış olabilir.
Yine marş motoru ve marş rölesi kablolarını ve motorun şasi bağlantısınıda kontrol et.

imza
06 Ekim 2013, 01:48
motorun markası nedir? profilinde yazan markaysa çok normal yolda kalman.

crxforever
06 Ekim 2013, 03:21
kolay ve ucuzdan zora doğru git belki çalışır. buji kablosunu söküp ayakla birkaç deneme yap . kıvılcım geliyor mu bak. geliyorsa bujiyi değiştir bir dene. olmadı başka bir akü takıp dene .sigorta da atmış olabilir. eğer bundansa boşuna atmayacağına göre çalışsa bile bir baktır derim.
bu kadar biliyorum dilerim çalışır.

-Alperen-
07 Ekim 2013, 20:59
hala duruyor öyle götüremedimki servise. çok az geliyor sanki marşa elektrik. Akümü alsam gidip