PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vtx 1300

barog
04 Ekim 2013, 10:37
selam,
41 yaşındayım ve gençliğimden beri düşlediğim motor sahibi olma fikrin hayata geçirmek istiyorum,honda vtx 1300 kullanan varsa deneyimlerini dinlemek isterim,teşekkürler

reverse
04 Ekim 2013, 11:32
Kurduğunuz cümlelerden anladığım kadarıyla ilk kez bir motor sahibi olacaksınız?
Eğer daha önce motor kallanmadıysanız ve ciddi bir eğitiminiz de yoksa -verdiğiniz modelin isminden anladığım kadarıyla- 1300cc olan bir motosiklet hayatınızın hatası olur bence.
İş düşük devir çeviren motosikletlerde nasıl bilmiyorum ama 1300cc çok büyük bir güç. Ayrıca bir de o motorun ağırlığı var.

hisvarlar
04 Ekim 2013, 11:36
Ciddi misiniz bilemiyorum ancak o makineyi çalıştırıp rölantide dinlemiş, sehpadan alıp ağırlığını tartmış biri olarak hiç ama hiç önermem ilk motor olara. Alet rölantide çalışırken öyle homurduyor ve silkeleniyor ki hadi gelde senin işini bitireyim der gibi :queen:

Ancak önceden bir tecrübeniz varsa çok sorun olacak bir durum yok.

barog
04 Ekim 2013, 11:47
-reverse-tahmininiz doğru ilk kez motor sahibi olacağım,o yüzden tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum,sürat gibi bir beklentim yok sadece oturaklı ağır bir motor istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

-hisvarlar- işimi bitirirmi bilemiyorum ancak ciddiyim ve chopper olarak sizce hangi modelden başlayayım?

hisvarlar
04 Ekim 2013, 12:06
-reverse-tahmininiz doğru ilk kez motor sahibi olacağım,o yüzden tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum,sürat gibi bir beklentim yok sadece oturaklı ağır bir motor istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

-hisvarlar- işimi bitirirmi bilemiyorum ancak ciddiyim ve chopper olarak sizce hangi modelden başlayayım?

Oturaklı bişey istediğiniz için 250lik modeller sizi kesmeyecektir tahminimce. Dragstar 250 yada gv250 gibi makineler var ama beklentinizi karşılamayabilir. Zaten sonrasında 600-750lik makineler varki hepsi aşşağı yukarı aynı sikletteler.

phradrel
04 Ekim 2013, 12:15
sormanız gereken soru faklı olmalıydı. ben o soruyu sorduğunuzu düşünerek size yardımcı olmaya çalışayım.

http://www.gisakademi.com/
http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx

MotorKafa
04 Ekim 2013, 12:29
VTX1300 çok güzel bir tercih fakat, sizin için değil.
Olayı araba gibi düşünmeyin lütfen.
Arabanın oturaklısıyla motorun oturaklısı çok farklıdır.
VTX1300 her ne kadar hız yapmayan düşük devir çeviren bir alet olsa da oldukça ağır ve dönüşleri zor olan bir motordur.
Yani yavaş dönüşlerde veya akan trafik hızındaki dönüşlerde başınıza büyük işler açarsınız.
41 yaşında ve hız merakı olmayan biriyseniz, XVS650 modelini öneririm size.
Size yakın yaşlarda, motora XVS650yle başlayan tanıdıklarım var.
Herhangi bir sıkıntı yaşamadılar. Fakat dediğim gibi 1300lük bir cruiser size çok fazla gelir

barog
04 Ekim 2013, 12:36
teşekkür ederim,tavsiyenizi dikkate alacağım,önerdiğiniz motorada bakacağım

barog
04 Ekim 2013, 15:18
tekrar selam,
bir soru daha doğru düzgün bir merkezden sürüş tekniği ile ilgili özellikle büyük motor sürüş tekniğinden bahsediyorum, ders alsam aynı sorunları yaşarmıyım,büyük motordaki ısrarım şu yüzden küçükler tatmin etmez gibi geliyor,teşekkürler

Linwelin
04 Ekim 2013, 15:33
Burdaki cogu uye kadar tecrubem yok fakat babam 42 yasinda dragstar 250 aldi. Arkadasinin xvs650sini kullanip dediki bu agir motor bununla ugrasamam. Jawadan beri motor kullanan bi insan kendisi. İlk motor olarak 1300 fazla gelebilir. Su an 50 yasinda ybr125 kullanior. Neden dedim cunku dustugunde kaldirabiliorum belimi agritmio, donusleri cok tatli vs dedi. 1300cc hakkaten ilk baslangic icin cok yanlis bi secim olabilir. Ote yandan xvs650 gayet kalipli bi motordur zannetmiorum sizi tatmim etmesin..

MotorKafa
04 Ekim 2013, 17:08
xvs650'nin sizi kesinlikle tatmin edeceğini düşünüyorum.
VT750 shadow'lara da bakabilirsiniz. VTX1300'ün kardeşidir.
25 yaşında olmama rağmen beni tatmin eden bir motor :)
Ama yine de VTX1300'de ısrarcıyım diyorsanız, bununun kararını forumlara sorarak aldığınız cevapla değil de, eğitim aldığınız, sizi gözlemleyen tecrübeli bir hoca tarafından verilen cevapla almalısınız.
Bu konuda en doğru cevabı hoca verecektir.

barog
04 Ekim 2013, 17:45
nezaketin ve ilgin için teşekkür ediyorum,25 yaşındaki kardeşim:thumleft:
(yaşıma göre kardeşim sayılırsın o yüzden rahatlıkla diyorum)