PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözlük-balaklava-kask=buğu sorunu

babaduru
03 Ekim 2013, 22:20
Selamlar.

Sabahları boynum üşüdüğü için yarım balaklava aldım zaten mevcut olan buğu sorunu dahada arttı ve artık gözlükte buğulanmaya başladı bunun bir çözümü yokmudur? Gözlüğü çıkartmayı düşünsemde çok iyi göremediğim için cesaret edemedim.Kullandığım kask ls2 ff351.

Kaangngr
03 Ekim 2013, 22:54
Aynı kask bende var buğu önleyiciler satılıyo ama işe yarıyormu bilmem kullanan varmı nasıl bişey ?

Permatiq59
03 Ekim 2013, 22:55
kaskın vizörünü bir tık ac yavasladıgın zaman.. ff351 ve gozluk kullanıyorum. 70-80 km de sorun yok fakat yavaslarken kaskın camını bır tık acmanı öneririm

dockerengin
03 Ekim 2013, 23:01
Vizörü biraz açarsan problem çözülür. Olmadi buğu camı al ucuz diye hatırlıyorum denemiş olursun.

babaduru
04 Ekim 2013, 00:09
Balaklavayı çok çok sıkı takarsam buğu filan yok ama yüzüm kıpkırmızı oluyor bu balaklava optiklere göre değil galiba.

tr_select
04 Ekim 2013, 00:12
Buff denedinizmi hiç ? Ben bu zamana kadar hep buff kullandım. Hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Birisin kafaya geçiriyorum, diğeri boyuna... Ohh mis :)

mücahit_89
04 Ekim 2013, 00:28
sıkıntılı bir durum;

bende shark speed-r kask var vizörü buğu yapmıyor ve altında cene kısmında soğuk için cene pedi var,ama gözlüklerim buğu yaptığı için vizör buğu yapmasada gözlük camları buğu yaptığı için sıkıntı:)

gözlük camlarını buğu yapmayan cam alayım dedim böyle birşey yokmuş çok araştırdım tek çare numaralı lens...

reverse
04 Ekim 2013, 00:39
Buğu sorununun balaklava veya buff ile alakalı olacağını sanmıyorum.
Pinlock denen buğu camı kullanabilir ya da düşük süratlerde seyrederken vizörü bir tık açabilirsin.
Benim AGV K-3'ün de vizörü yer yer buğu yapıyor.

babaduru
04 Ekim 2013, 00:41
Buff denemedim ama yeterli geleceiğini pek düşünmüyorum.

Buğu yapmayan gözlük yok ama buğuyu çabuk kaybeden cam var organik cam gibi bi ismi vardı ben kullanıyorum normal camlardan çok çok iyi ama yinede buğu yapıyor.

ferdinandd
04 Ekim 2013, 00:41
Sıkıntılı bir durum.

Bende Shark speed-R var, vizörü buğu yapmıyor ...

2013 ün bi döneminden sonra gelenler Pinlock ile geldi, senin cam kristalize mi Mücahit yoksa Pinlock ile mi kullanıyorsun ? Pinlocksuz buğu yapıyor çünkü :silent:

He pinlock ta sorunsuz oturursa işini yapıyor yoksa o da sıkıntılı :/

mücahit_89
04 Ekim 2013, 01:01
2013 ün bi döneminden sonra gelenler Pinlock ile geldi, senin cam kristalize mi Mücahit yoksa Pinlock ile mi kullanıyorsun ? Pinlocksuz buğu yapıyor çünkü :silent:

He pinlock ta sorunsuz oturursa işini yapıyor yoksa o da sıkıntılı :/

ben kaskı alırken dediğin gibi yeni modellerde ekstra pinlock vardı,bende eski vizörden istiyorum dedim başka bir kasktan çıkarıp değiştirdiler,ekstra pinlock yok ama vizör buğu yapmıyor..ekstra sprey aldım,hafiften buğu yapmaya başlayınca(1 sezonda 2 veya 3 kere) sıkıyorum eski haline geliyor,sıfır buğu:)

enxdesign
04 Ekim 2013, 01:02
Buğudan bahsettiğiniz vizörün böyle banyo sonrası aynanın falan buharlı olması gibi mi? Yoksa vizörün iç taraftan çok ufak ufak su damlaları mı olması? Yani kısaca buğunun bir sonraki aşaması mı?

Geçen hafta sabah 8 gibi motora bindim. Bende gözlüklüyüm miyop. Önce gözlük buhar yaptı, vizörü araladım, bir süre sonra camlar ısınınca gözlüğün buğu sorunu gitti. Fakat bu seferde vizörde su damlaları oluştu. Vizörü aralamakla da kaybolmadı. Mecburen kenarda durup, zar zor vizörü içten silmek zorunda kaldım.

Sizin de karşılaştığınız böyle bir durum mu? Eğer böyleyse bunun çözümü nedir? (kaskım LS FF396 Darmha)

reverse
04 Ekim 2013, 01:06
Aynen @ferdinandd. Ben zamanında LS2 kaskım için pinlock almıştım (sanırım orijinal pinlock değil LS2'nin ürettiği bir üründü) ve tam oturmayıp sızıntı şeklinde buğu yapmaya devam etmişti.
Yalnız tam oturanını bulursanız yok böyle bir keyif. :)

initial-D
04 Ekim 2013, 10:36
50 km üzeri sorun yok,yavaş giderkende ağzından değil burnundan verirsen nefesini sorun olmuyor.

gözlükle ff351 kullanıyorum bende.camı aralamama bile gerek kalmıyor.bu sabah 4 derecede binmeme rağmen

rs_guven
04 Ekim 2013, 11:23
Ben ls2 çene açılır kaskı, bugu camı olmadan sadece 1 hafta kullanabildim. Kullanabilene helal olsun.
Adana çok sıcak memleket olmasına rağmen, yinede cam önünü göremeyecek kadar bugulanıyor. Camı aralayınca da içeri soğuk hava giriyor ama buguyu önlüyor tabi ki.
Bugu camı çok rahat, bir sefer takıyorsun bir daha hiçbirşeye gerek kalmıyor. Internette türlü türlü fiyatları var.
Ben geçen sene şaşılacak bir fiyata almıştım. 25 lira. :)

ahmet0021
23 Kasım 2014, 09:35
Bugu olyına tam bir çözüm yok anlaşılan yarım balaklava yı takınca çok buğu oluyor sonunda ağzıma hortum takıcam olucak

40yapar
23 Kasım 2014, 11:09
Cok iyi anliyorum. Asil sorun vizorun degil gozluk caminin buğu yapmasi, o yuzden pinlock tavsiyesi sorunu cozmuyor. Size tavsiyem balaklavayi giyerken burnunuz acikta kalsin. Azicik da olsa burun kapaniyorsa burundan verdiginiz nefes balaklava carpip geri yukari donuyor ve gozlugu buğulandiriyor.

glock
23 Kasım 2014, 12:57
buff kullanabilirsiniz.