PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 dönemlik vergi borcundan motor bağlanır mı ?

omeruby
03 Ekim 2013, 17:01
Merhaba arkadaşlar. Motosikletimin 3 dönemlik toplamda 160 tl borcu birikmiş. Sigortası da 1 ay önce bitti. Şu sıralar bunları ödemeye bütçem yok. Bu sebeplerle motor bağlanır mı yada ceza yer miyim ?
Vergi borcu polis taramasında çıkar mı ? Ne kadarlık bir borç birikirse motor hacizli konuma düşer ?

Orko_ye
03 Ekim 2013, 17:03
Vergi borcunun olması motoru bağlatmaz. Ancak sigortan yoksa ilk polis çevirmesinde bağlanır motorun diye biliyorum. Yanlışım varsa daha detaylı bilen arkadaşlar düzeltsinler.

tr_select
03 Ekim 2013, 17:25
Çevirmede motora güle güle dersin... Vergi borcu için bir şey olmaz diye biliyorum çevirmede.

VlknDnmz
03 Ekim 2013, 17:25
Vergi borcu yüzünden sıkıntı olmaz sadece az bi miktar faiz ödersiniz ben genelde 2 senede bir filan ödüyorum tamamını
Ama sigorta sakıncalı direk bağlarlar sigortayı yaptırmak zorundasınız hocam...

phradrel
03 Ekim 2013, 17:28
sigorta sorulmamış ama söyliyim. sigorta yaptırmadan motoru bırakmam diyorlar. yaptıramıyorsan bağlıyorlar.

omeruby
03 Ekim 2013, 19:24
Teşekkür ederim bilgiler için en iyisi sigortayı yaptırmaya çalışayım önceden. Vergiyi 1 dönem daha bekletsem sıkıntı çıkarmaz değil mi ?

VlknDnmz
03 Ekim 2013, 21:47
Teşekkür ederim bilgiler için en iyisi sigortayı yaptırmaya çalışayım önceden. Vergiyi 1 dönem daha bekletsem sıkıntı çıkarmaz değil mi ?
Hocam mtv ödemediğin takdirde şu iki şeyi yapamassın
1.Muayene yaptıramassın
2.Araç satışını yapamassın

eğer bu iki maddeden birini yapmıcaksan sıkıntı yok yıllık az bi faiz işliyor 10-15 lira filan faiz ödersin sadece 1 yıl yaptırmassan