PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hondanın yaptığı olay

nefretxx
03 Ekim 2013, 14:51
İyi günler diliyorum öncelikle.Pazartesi günü Honda cbr 250 aldım.Alırken bana salı günü plaka-ruhsat hazır olur akşam üzeri saat 3-4 civarı motoru almaya gelirsiniz dediler.Salı günü gittim yok efendim orası gitmiş burası gitmiş sistem bozukmuş kredi onaylanmamış.Ya kredi nasıl onaylanmaz bilgilendirme mesajı bile geldi.Neyse salı günü alamadık çarşamba hallolur dediler.İyi beklerim.Çarşamba oldu yok plaka sistemleri kapalı,onaylanmamış gibi abuk sabuk şeyler söylediler.Bugüne attılar bizi.Bugün Çorlu hondadaki adamlar Plaka işleri için Tekirdağ'a gelmişler.Az önce telefon geldi bugünde sistemler kapalıymış,kredi onayı yeni gelmiş motoru almamı pazartesiye atma ihtimalleri bile var.Ya herşeyi geçtim Plaka çıkmadan ruhsat nasıl çıkıyor.Ha ruhsat çıktı sistemler nasıl bozuk.Tamamen adamlar parayı aldı artık 1 haftada yapsalarda olur 1 ayda yapsalarda.Diyorum motoru alayım plaka işlemleri onaylayınca plakayı alıp takayım yok neymiş plaka işi olmadan galeriden çıkartamıyorlarmış.Tamamen işin dalgasını yapıyorlar bize.En sonunda işlemleri iptal ettirip almıycam motoru o olacak.Canım sıkıldı artık motoru beklerken.

salvoo
03 Ekim 2013, 15:00
Nefretxx sıkma canını hallolur vardır bi hayırı.

Felis Leo
03 Ekim 2013, 15:09
Seni kandırıyorlar motoru parayı bastığın anda alabilirsin plaka ruhsatı kendin halledersin.

abeciMotoru
03 Ekim 2013, 15:10
ben motoru alırken galeriden plakasız çıkarmıştım. plaka ve ruhsat işlerini kendin yapsaymışsın keşke.

ayhan.s
03 Ekim 2013, 15:13
Pztesi alıp ertesi gün plakanın çıkması mümkün değil yalnız. Sabredin biraz, kazasız belasız kullanmasnız dileğiyle.

tr_select
03 Ekim 2013, 15:27
Honda bayisi ile honda firmasını nasıl mukayese ettiniz anlamadım. Tamam bayi, firmayı temsil eder ama ruhsat 1 günde çıkacak bir şey değilki. Tanıdık olayı bambaşka bir şey bu arada. Tanıdığınız var ise, biz halk arasında ona taş... diyoruz. 1 saate her şeyi halledebilirsiniz :)

Biraz sizin bilgisizliğinize gelmiş... Bayidekilerde bu hususta sizi oyalamışlar ve oyalamaya devam ediyorlar... Parayı veren düdüğü çalar arkadaş ! O an motoru evraklarıyla çıkartabilirsiniz, sonra ruhsatı kendiniz de halledebilirsiniz... Bu kadar basit.

Bu arada ruhsat çıkmadan sigorta yaptırılır. Ruhsat çıkınca sigorta bilgileri güncellenir.

Blackeagletr
03 Ekim 2013, 15:30
İmkan varsa işlemleri iptal ettirip paranızı geri alın. Bu ne rezillik. Başka bayii varsa ordan alın. Plaka çıkmadan çıkaramama diye birşey de yok, faturasını aldığınız gibi motoru çıkarabilirsiniz.

Sinan Er
03 Ekim 2013, 15:36
İmkan varsa işlemleri iptal ettirip paranızı geri alın. Bu ne rezillik. Başka bayii varsa ordan alın. Plaka çıkmadan çıkaramama diye birşey de yok, faturasını aldığınız gibi motoru çıkarabilirsiniz.

Kredi ile alıyorsan plaka olmadan alamazsın.

Ruhsata rehin konacak. Rehin için plaka gerekli.

nefretxx
03 Ekim 2013, 15:43
Motorumun tüm rutin işleri filan tamamlandı.Evrakları kesilmiş.Yani bana gelen bilgilere göre öyle olmuş.Onur Hondanın dediği ise plakasız galeriden çıkışı yapılamaz motorun.Harbiden babamın dediğini anlıyorum.Büyük firmalar adamı neyse:).Kredi ile motorumu alıyorum o yüzden beklemekten başka birşey gelmiyor elimden.

burak33
03 Ekim 2013, 15:45
ben pazartesi oglen aldim sali oglene heerseyi halledip verdiler....ruhsat once cikti o ruhsatla gidip plaka yazdirdilar..soforler odasindan

nefretxx
03 Ekim 2013, 15:50
Abi yaş 17 hiç birşeyden anlamıyorum :) o yüzden biraz cahiliz babamdada bi sabır var yazın bile gelse onun için birşey olmaz.Para derken ne kadar basmak lazım 100-200 ? eğer o kadarsa verebiliriz.Eğer 300-400 civarı ise beklemeye razıyım :).En son olarak gidicez çökücez tepelerine o olacak.Kanuni'mi Çarşamba günü öğleden önce aldım.Onuda aldığım kişi plakasını filan yapmıştı.Cuma günü 11 gibi plaka ile gezmeye başlamıştım.

Blackeagletr
03 Ekim 2013, 15:58
Kredi ile alıyorsan plaka olmadan alamazsın.

Ruhsata rehin konacak. Rehin için plaka gerekli.
Bunu bilmiyordum, düzeltme için teşekkürler.

Garip
03 Ekim 2013, 16:02
onur honda'dan neler çektim bir bilsen.. Tavsiyem bakıma Onur hondaya götürme..

Site sahibi erhan erdil sağolsun sildi konumu..

gurkantosun
03 Ekim 2013, 16:04
al motosikleti dilediğin gibi gez, plaka çıkar nasıl olsa, trafik yeni motosikletlere pek bir şey söylemiyor. ( tabi adamına göre değişir )

** fatura yanında olsun tabi.

nefretxx
03 Ekim 2013, 16:15
onur honda'dan neler çektim bir bilsen.. Tavsiyem bakıma Onur hondaya götürme..

Site sahibi erhan erdil sağolsun sildi konumu..
Ramazan abi ne yapalı bilemiyorum benimle beraber cb 125 e alan bi abi var sağlamtaştan onun motor dün çıktı benimkinin daha plaka çıkmadı.Gidicen basıcam dükkanı kaçırıcam benim öteki motorun plakasını takıcam gezicem en sonunda artık bekleyemiyorum 1 hafta olucak pazartesiye kaydırmışlar işi az önce telefon geldi.

hasanfuat
03 Ekim 2013, 16:18
sabah bayiden gelen evrakları ( fatura . trafik uygunluk belgesi ) teslim ettim akşama plaka elimdeydi
günler diye bişey yok saatlik tekirdağ da bu iş

onur honda dan memnun değildim
honda cıvıc rutin bakım için servise 2 kere gittim daha da yolum düşmez aga
komik olan sürücü koltuğunun arkasındaki plastik cıkmıştı çirkin duruyodu bütün servis toplandı yerine takamadılar :D yapamadılar üstüne bi dunya da beklettiler. en sonun yenisiyle değiştirelim demeye getirdiler. istanbul VİP honda da ki usta tek başına 3 dk sını almadı iş bilmek başka bişey :D

RAMİREZ
03 Ekim 2013, 16:31
kredi ile alırsan maalesef, motoru sana anahtar teslim vermek zorundalar. motor üzerinde hacz hakkı saklı olacağı için. bu yüzden de ruhsatı ve plakayı kendileri halleder. nakit yada kartla alırsan kendin 1 günde halledersin muameleleri.

Garip
03 Ekim 2013, 16:36
Ramazan abi ne yapalı bilemiyorum benimle beraber cb 125 e alan bi abi var sağlamtaştan onun motor dün çıktı benimkinin daha plaka çıkmadı.Gidicen basıcam dükkanı kaçırıcam benim öteki motorun plakasını takıcam gezicem en sonunda artık bekleyemiyorum 1 hafta olucak pazartesiye kaydırmışlar işi az önce telefon geldi.

boşver riske girme. biraz daha bekle. için rahat gezersin pazartesiye kaldıysa yapacak birşey yok onur honda bu yapar

tr_select
03 Ekim 2013, 16:37
Kredi ile almamış arkadaş... Kredi ile motor alıcaklar, yani taşıt kredisi çekenler aracına kasko yaptırmak zorunda. Bireysel ihtiyaç kredisi çekin, ek masraflardan kurtulun....

mhmtesk
03 Ekim 2013, 17:09
Senin bayi vasitasi ile kredi olayin var sanirim onda problem cikmistir buyuk ihtimal, bayide salliyor olabilir, ama bunu Honda nin hatasi olarak kabul etmk sacmaliktan ote degildir. Ben motoru alirken parasini verdim pesin 1 gun sonr trafige imza attim ertesi gun plaka, ruhsat herseyiyle kontrol edilmis kullanima hazir makinama atladim. Bu kadar basit.

sodalimon
03 Ekim 2013, 17:44
Sen faturayı filan gözünle gördün mü? Belgelerin tamam olduğundan emin ol istersen öncelikle...

nefretxx
03 Ekim 2013, 19:05
Valla hiç bir bilgim yok sadece bana motorunuzun faturaları kesildi plaka işleminde sistemler kapalı diye bir bilgi geldi o kadar.

sodalimon
03 Ekim 2013, 21:38
Olacak iş değil. Fatura filan kesilmemiş ise, belgeler hazırlanmamışsa zaten ona ruhsat işlemi yapılmaz... Kanımca önce öğrenmen gereken budur. Ben derim ki kredinin kullanıldığı banka ile bir konuşsan... Adamlar bana dönmüyorlar, ne iş bu ayak filan gibi, panik görünümüyle... Belki bilgi alabilirsin...
Ya da bas adamların mekanını faturanı iste...

..Carmentality..
03 Ekim 2013, 22:28
Çok ilginçtir, edirneli olarak onur honda hakkında hiç olumlu bişi duymadım , Otomobil servis tarafında , Motosikletdede böyle ise
Vay haline trakyanın , Edirne ,Tekirdağ ve kırklarelinde Sadece bu honda satıcı&servisi var.

Fatih
03 Ekim 2013, 22:35
Araç kredisinde işleyiş şöyle;
Firma proforma faturası keser bankaya faxlar, Banka krediyi onaylar rehin numarasını firmaya verir..
Bu durumda firma faturayı keser, vergi dairesine ötv sini yatırır.. Ruhsat işlemleri icin sıfır araç satma yetki belgesinin fotokopisi ile birlikte evrakları sana verir yada bu işlemi kendi yapar..
Fatura ile beraber trafik sigortası yapılır. Şoförler odasından EK1 (Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu) alınır. Doldurulur.
Bu evraklarla emniyet müdürlüğüne getirilir. Plaka belirlenir. Emniyet tarafından plakanın yazılı oldugu bir kağıt alınıp tekrar Şoförler Odasına gidilip plaka bastırılır. Plaka ile beraber emniyet müdürlüğünden ruhsat teslim alınır.. Trafik sigortası yaptırdıgın yerden policeye aracın plakası eklettirilir.

Senin yapman gereken bayiiden satış işlemlerinde hangi bölümde kaldıklarını öğrenmen.

c3nk
03 Ekim 2013, 22:35
ohooo hocam o motoru bu şekilde aylarca bekleyenler oldu sen ne diyosun :)

nefretxx
03 Ekim 2013, 22:54
Bende babamda bıkmıştık olaydan.Bayii aradık ağzımıza ne geliyorsa (küfür-argo kelimeler hariç) söyledik.Ya abi halledicez.En son babam dedi eğer o motor yarın o galeriden çıkmaz ise işlemlerimin-kredimin iptalini alınan paramın hesabıma yatmasını,trafik-plaka-sigorta işlemlerimde karttan çekilen paranın geri yatmasını en sonda satarken 1 gün içerisinde teslim edeceğiniz garanti süsü verip paramın sizin tarafınıza geçtiği zaman bizi kâideye bile almamanız tarafınızdan onur honda olarak dava açacağım dedi (tabi dava fasa fiso nerde:)).En son laflarına hayran kaldım abi yarın motorunuzu 4 gibi alabilirsiniz iyi günler diliyorum diyerek telefonu kapattı.Demekki firmayı sıkıştırmak gerekiyormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Olacak iş değil. Fatura filan kesilmemiş ise, belgeler hazırlanmamışsa zaten ona ruhsat işlemi yapılmaz... Kanımca önce öğrenmen gereken budur. Ben derim ki kredinin kullanıldığı banka ile bir konuşsan... Adamlar bana dönmüyorlar, ne iş bu ayak filan gibi, panik görünümüyle... Belki bilgi alabilirsin...
Ya da bas adamların mekanını faturanı iste...

Abi kredim banka olarak değil kurumsal onur hondadan çekildi.

teknoali
04 Ekim 2013, 01:06
eğer bankadan değilde honda finans üzerinden çekip evrakları doldurup paranın onların hesabına geçmesini beklediyseniz normal çünkü araca rehin konulacak ve ruhsat plaka çıkmadan aracı teslim alamazsınız.

ama gidin bankadan ihtiyac kredisi çekin veya nakit yada kredi kartı ile bayiden alın direk çıkartınız ister plakası ister plakasız.

honda finans normal kredilere göre daha düşük faiz oranı sunduğu için malesef unlara katlanıyoruz. ayrıca bayinin bu şekilde yapmış olması bence hondayı etkilemez.