PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklete Binmek İnsanı Değiştiriyor

merak ederim
03 Ekim 2013, 00:37
Arabama taş gelsin tampon darbe alsın dert ederdim üzülürdüm.

akşam motoru yanaştırırken yan sehpayı açtım indim motoru bıraktım pat devrildi depo duvara vurdu taş darbesi gibi bir göçük oluştu göçüğü gördüm elimle yokladım benzin var mı diye kontağı çekip brandayı kapatıp eve girdim. İçim cız bile etmedi deponun gerçi 90 lira olması olabilir ama normalde üzülürdüm ama motosiklete binince can tehlikesinden dolayı malını pek önemsemiyor gittim foruma konu açtım göçük oluştu metal gözüküyor çürüme yapmaması için ne yaparım diye:)

Sadece maddi de değil manevi olarakta değiştiriyor normalde eve giden kedileri bahçenin dışına kovalardım dün akşam gelirken yarım kilo ciğer aldım verdim hayvancıklara:)

beko12345
03 Ekim 2013, 00:39
Noktalama işaretleri yazıyı çok daha okunaklı hale getiriyor. Açıkçası okuyamadım desem yeridir.

tr_select
03 Ekim 2013, 00:39
Aşk adamı değiştirir derler ya, aynı hesap işte...

Kimisi arabasına aşıktır, kimisi motoruna, kimisi bilgisayarına... Kimisi elizabeth takılıp motoru hatunu yerine koyar. Garip duygular.... :mrgreen:

Berkut, iki tane nokta koymuş. Adamın hakkını yeme ama :queen:

beko12345
03 Ekim 2013, 00:41

Kimisi arabasına aşıktır, kimisi motoruna, kimisi bilgisayarına... Kimisi elizabeth takılıp motoru hatunu yerine koyar. Garip duygular.... :mrgreen:

Gözümden kaçmış :)

Hakkını yedim galiba :)

Özür :(

tr_select
03 Ekim 2013, 00:42
Gözümden kaçmış :)
Hakkını yedim galiba :)
Özür :(

Noktalama işaretleri veya imla kuralları diyelim biz ona, kullanılmadığında bende okumakta zorluk çekiyorum. Haklısın dostum bu konuda :)

merak ederim
03 Ekim 2013, 00:43

2 nokta mı ben 1 tane bulabildim.

tr_select
03 Ekim 2013, 00:59

Benim gördüğümü yalnızca ölüler görebilir :queen:

Oldjack
03 Ekim 2013, 01:02

2 tane var :)

wolrath
03 Ekim 2013, 01:03
o biraz malın ne kadar temız olduguna baglı. 3 parca boyalı aracta fazla onemsemessın ama 0 aldıgın ya da temız aldıgın cızıksız arac devrıldı mı - carptın mı ıcın gıder bence :)

Nomad_41
03 Ekim 2013, 01:08
Kediye çiğer vermeler. Dilenciye sadaka. Ezan sesine daha çok saygı. Cenazeleri düşünme ... Bunlar bunnlar çok fena :D

merak ederim
03 Ekim 2013, 01:29
o biraz malın ne kadar temız olduguna baglı. 3 parca boyalı aracta fazla onemsemessın ama 0 aldıgın ya da temız aldıgın cızıksız arac devrıldı mı - carptın mı ıcın gıder bence :)

400 kmde motor. :)

lickup
03 Ekim 2013, 01:41
Motosikletini yeterince severek almamışsın demek ki. 4 gün önce 200 km deki motorum ilk defa yattı aynası ve km saatinin plastiği kırıldı, hala o anı hatırladıkça içim cız ediyor. Daha yaptırma fırsatım olmadı, arada bi garaja gidip bakarak hüzünleniyorum.

wolrath
03 Ekim 2013, 01:42
o halde zarar geldıgınde ortaya cıkan maddı boyut az olmalı. 20-30.000lıralık motorun dustugunde zarar xxxx tl ler olacagı ıcın muhtemelen ıstemeden de olsa ıcın gıdecektır :)

motorcu48
03 Ekim 2013, 03:12
ben yağmur yagdı heryer çamur diye okula kaç gündür yayan gidiyorum :salut:

KeaSH-07
03 Ekim 2013, 03:45
motor bence epey ucuz çin malı bişey
benim sym joyride otlarım arasına hafifce devrildi 2-3 kılcal cizik var sadece ona bile utanmasam oturup ağlayacaktım.cbr 600f falan olsa kendi durumumu düşünemiyorum

ERROR88
03 Ekim 2013, 08:25
Depo 90 tl mi mobiletmi.... bende uzulmem tabiki 500. Liralik depoyu çiz bakalım neler oluyor hyonun grenaja tas atan cocugu motoru calistirip yakaladim annesi elimden zor aldı kendimden gecmisim resmen .

Felis Leo
03 Ekim 2013, 10:03
Eskiden bende arabaya bir şey olacak diye üzülürdüm, sağolsun eşim sağını solunu hayırladığı için yepyeni arabanın artık üzülmüyorum, araba elimden gitti bütün sevgimi motoruma verdim:)

htmetin
03 Ekim 2013, 11:04
motorunuz ne marka? :mrgreen:

emocan
03 Ekim 2013, 11:28
90 liralık depo komple havaya uçsa yine üzülmem ben :) .
KAldı ki bu mesajı açtığınıza göre aslında 90 liralık deponun çizilmesine bile içiniz gitmiş :P

Bu arada aynı renkte Oje alın ve metalin çıktığı yere sürün paslanmayı giderir ve ucuza rütuş . 1-TL ye satılıyor Ojeler

Salih_T
03 Ekim 2013, 11:42
Benim gördüğümü yalnızca ölüler görebilir :queen:

aboooowwww!...

Bende iki tane görüyorum..

Farkında olmadan öldüm mü aceba :salut:

C@LiMeRO
03 Ekim 2013, 14:35
aboooowwww!...

Birini görmezden gel..ben öle yaptım, işe yarıyor : )

sodalimon
03 Ekim 2013, 15:27
aboooowwww!...

Ölüp dirilince iki oluyor, ben saydım...

merak ederim
03 Ekim 2013, 17:48
Motosikletini yeterince severek almamışsın demek ki. 4 gün önce 200 km deki motorum ilk defa yattı aynası ve km saatinin plastiği kırıldı, hala o anı hatırladıkça içim cız ediyor. Daha yaptırma fırsatım olmadı, arada bi garaja gidip bakarak hüzünleniyorum.

sevmekle alakası yok her gün motora bakım yapıyorum 250 km de yağ değiştirdim hava filitresinin yağını aldım karbüratörü temizledim balataları temizledim somunları sıktım ve bütün somunlara kontra attım plastik boruları gresledim debriyaj ve gaz telini yağladım rolanti ayarı hava ayarı yaptım zinciri gerdim frenleri ayarladım kavrama noktasını aşağıya çektim plastik aksamları güneşe karşı spreyledim şimdi 500 km bakımında birdaha yağ değiştireceğim.

km saati 70 lira. Peki

hepi top 100 liralık masraf var 100 lira ver yenisini al önemli olan sana birşey olmaması.

Normalde 17 yaşında alırdım motorumu ama malesef 3 kuzenim ve 1 dayım motosiklet kazalarında hayatını kaybetti.

En son ölen kuzen 2002 yılında 18 yaşındaydı 40 km hızla giderken denyo araba şöförünün yola pet şişe atması sonucu düştü arkadan gelen kamyonun altında kaldı full korumalıydı normalde o hızda motoru kaldırır devam ederdi.

sen ıslak yolda kaydın hızın düşüktü allah korusun yüksek bir aracın altına girebilirdin giden 100 lira olsun.

depo 500 lira olsa koyar mı koyar şu anki maddi durumum "öğrenci"

ama kalkıp 10 liraya motor alsam 500 lira koymaz zaten parçaları ucuz olsa neden 10 bin olsun alırken parayı verdiysen yedek parçayada vereceksin para.

10 bin liralık motor alıp depo ucuz olsun demek bizim komşunun yaptığı gibi daire parasına 4x4 lüks koca motorlu araba alıp lpg taktırıp garanti dışı bırakmaya benziyor yakıta verecek paran yok git lüx araç alma sorento al.

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

90 liralık depo komple havaya uçsa yine üzülmem ben :) .
KAldı ki bu mesajı açtığınıza göre aslında 90 liralık deponun çizilmesine bile içiniz gitmiş :P

Bu arada aynı renkte Oje alın ve metalin çıktığı yere sürün paslanmayı giderir ve ucuza rütuş . 1-TL ye satılıyor Ojeler

yok ya içim gitmedi şimdi ben bu depoyu değiştireceğim ama 2 güne kalmaz çizerim ben bu depoyu köpek var bende patileri iğne gibi bir atlıyor depoya zaartt çiziyor arkaya atlamayı öğretemedim öğretene kadar değiştirmem depoyu o süre zarfında depo çürümesin yeter .

zaten 1 saat önce motoru yine devirdim bahçeye koydum hem orta hemde yan ayak açıktı yağmur yağınca toprak yumuşamış ayaklar batmış eve bir geldim motoru yerde buldum ama koruma demiri kurtardı işi.

Motorum ilk motor olduğu için ucuz zaten 2030 lira 100 mg prince barkın abinin dediği gibi devrilince çizilnce içiniz gitmesin dediği modelden zaten vitesi öğrenene kadar ilk 3 gün şanzımanın canı çıktı.

bugün gittim oje almaya 1 liralık vardı bende kesenin ağzını açtım bastım 50 kuruşu 1.5 liralık golden rose aldım üstüne polisajla cila attım güzel oldu ojenin kokusu çok hoşmuş ne tinere ne solvente nede flux kokusuna benziyor hoşuma gitti.

ahmettuzcu
03 Ekim 2013, 19:08
Bir konu dikkatimi çekti de yakıt deposu çöktü demişşsiniz acaba motoru alırken motor korumalıkları taktırmadınız mı ? Ben A2 ehliyetimi yeni aldım alacağım motora da korumalık düşünüyorum bu gibi durumlarlada karşılaşmamak için bence çok önemli korumalıklar

shooter1
03 Ekim 2013, 20:18
sende motor sevgisi yok benim motorun bir yeri çizilsin içim gider

400 kmde motor. :)

merak ederim
03 Ekim 2013, 20:40
Bir konu dikkatimi çekti de yakıt deposu çöktü demişşsiniz acaba motoru alırken motor korumalıkları taktırmadınız mı ? Ben A2 ehliyetimi yeni aldım alacağım motora da korumalık düşünüyorum bu gibi durumlarlada karşılaşmamak için bence çok önemli korumalıklar

Koruma mevcuttu zaten koruma olmasa birkaç mm göçükle yırtamazdım motor devrildi koruma demiri duvara yaslandı fakat duvardaki süs çıkıntı olduğundan depoya temes etti.

TanImsIz
03 Ekim 2013, 20:54
Motorunu yan ayaklığı olmadığı icin kaldırıma yaslayanını gördüm ben. Daha beteri, ayakta duramicağından emin olduğundada tamamen kaldırıma yatırdı :) Yer: Balıkesir , Motor : Cup (marka model önemsiz hepsi aynı)

merak ederim
03 Ekim 2013, 20:56
sende motor sevgisi yok benim motorun bir yeri çizilsin içim gider

Gençlikte olur öyle şeyler geçen gün bir konu vardı 14 yaşındaki bir çocuk motosiklet kazasında öldü.Facebook adresinde kazalı bir ss motor resmi kask ayakkabı falan altında bizde böyle olacağız emeğim yerlede sürünecek onu üzülürüm gibisinden birşey yazıyordu.

Motosikletinizi

sevmekle alakası yok her gün motora bakım yapıyorum 250 km de yağ değiştirdim hava filitresinin yağını aldım karbüratörü temizledim balataları temizledim somunları sıktım ve bütün somunlara kontra attım plastik boruları gresledim debriyaj ve gaz telini yağladım rolanti ayarı hava ayarı yaptım zinciri gerdim frenleri ayarladım kavrama noktasını aşağıya çektim plastik aksamları güneşe karşı spreyledim şimdi 500 km bakımında birdaha yağ değiştireceğim.

Motor sevgisine karşı cevabım budur motosiklet bir makinedir ona sevginizi bakım yaparak gösterirsiniz kaç kişi 250 km de bu kadar bakım yapar nadirdir bu ülkede motoru alırsın çıkar otobana basarsın motor açılır. 450 km oldu 30-40 km hızı 4.000 deviri geçmedim servisten çıktı çift tırnak buji taktım 500 bakımında onuda değişirim ilk çalıştırmada marş basmıyorum ayak marşına basıyorum ondan sonra normal marşa basıp 10 dk rolantide ısınmasını sonra hafiften gaz verip 3 dk kadar öyle yola çıkıyorum çünkü marş motoru 250 devir civarında dönüyor yağsız ve rodajdaki motora zararlı ayak marşına 2 kere basınca motor birkaç devir dönerek azda olsa yağlanıyor marşta aşınmayacak kadar depoya oldukça ince flitre koydum karbüratöre pislik gitmesin diye çünkü motor araba gibi değil benzin devamlı yatay eksende hareket alında evet bu kadar ince düşünüyorum devir evet seviyorum ama depo göçtü diye moralimi bozacak değilim canı mı yandı hayır kol mu çıktı hayır subab mı kesti hayır oje sürdüm güzelce 1 metreye kadar fark edilmiyor köpeğimi alıştırınca depo değiştiririm mis gibi kafamada takmıyorum motoru öğrenirken biraz debriyaj balatasını üzmüş olabilirim o kadar ki yağ renginde değişiklik yok fazla üzmemişim demekki

Bunları yapmadıktan motora iyi bakmadıktan sonra çizikte için gitse ne olur gitmese ne olur.

D e m i r
03 Ekim 2013, 23:26
Motor iyi kafa yapyor demek :D vay be