PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask - ceket - eldiven ?

ShockWave
03 Ekim 2013, 00:36
Merhabalar yaşım 18 ve 2 hafta önce ehliyetimi almış bulunuyorum A2 :) elimde 1 Milyar param var ve kask ceket eldiven almayı planlıyorum tabi hepsini aynı anda alamayabılırım kask için ayırdığım bütcem 650-700 civarı bildiğiniz sağlam önerebileceğiniz kask varmı ? ( 125 - 250 cc motor kullanabılırım daha üstü tecrübem yoktur :) şimdiden teşekkürler :)

Nomad_41
03 Ekim 2013, 02:07
Şimdi 1 mılyar bütceyle kaska 700-800 verip monta 100-200 verme dostum bence şahsi görüşüm dengele o fiyatları feyizoğluna baka bılırsın internetten nolan marka kasklara hani kask için ucuz bişey istemıyorum dıyorsun anlayacagım normalde 100 tl fiyatta da kask var ama 100 tl lik kaskın gücü bellidir bana göre sanırım sende bu dusuncedesın. bende öyle dusuncedeydım 800 tl ye fln sharkdan kask alcaktım bu sefer butcem azalcak 200 300 tl ye mont alcaktım saolsun bi destek geldi ekipman takımlarımı +4 e cıkardım :)

gt250-bora
03 Ekim 2013, 02:18
kask agv k3 olabilir nakitte 400 e veriyorlar mont pantalon eldivende alabilirsin böylelikle...

ShockWave
03 Ekim 2013, 21:30
Alıcağım kask sağlam olsun istiyorum ve aklımda şöyle kuruyorum fiyatına göre sağlamlık diye bu yüzden 700 bütçe kask'a dedim ve bu fiyatlardada shark var sanırsam en ıyısı bana sağlam kask lazım ucuzda olabılır bıraz ama sağlam olsun bana guvenı versın yanı

tr_select
03 Ekim 2013, 21:41
Kask AGV k-3 = 400-450 TL arası nakitte.

Mont Difi monza deri= 550 TL

Eldiven = 50 TL

ShockWave
03 Ekim 2013, 22:06
AGV K-3 ile AGV - K-4 Evo arasındaki fark nedir peki biri niye daha pahalı kusura bakmayın kask benim için ilk sırada olduğundan tüm yorumları degerlendırmek ıstıyorum :/

Şu var : https://www.motoavm.com/ProductDetails/-shoei-xr-1000-kenan-tc-1-kask/241/3474
Şu var : https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-chevron-eldiven-kirmizi/269/2498

Green Arrow
04 Ekim 2013, 00:23
Sana güzel bir paket önerisi yapıyım o zaman mont için tr_selectin önerdiği mont artık o mağazada bulunan nitro carbon evo ff kask carbon fiber kabuk yapısına sahip yani en sağlam malzemeden yapılmış bunu yanında agv k3 k4 basit kalır.Kask sharp testlerinden 5 yıldız almış koyu renkli vizörleri komik fiyatlara satılıyor çok kaliteli değilse bile fiyatı gerçekten ucuz parçaların.İkisini alırsan güzel bir indirimde yapabilirler yapamsalarda bin liraya çıkıyor ikiside.Ek olarak kask oldukça hafif bir kask yeni başlayan birini fazlasıyla tatmin edecektir o attığın linkteki kask çok eski birde beden bulabileceğini sanmıyorum eldivene çok fazla para vermene gerek yok denersin iklimine uygun eline oturanı alırsın.

CanKarsiyaka
04 Ekim 2013, 00:31
DİZLİK ALMAYİ UNUTMAMALISIN

ShockWave
04 Ekim 2013, 22:15
Cekette kararlaştırdıysak son olarak Kaskımız K4 mü K3 mü olmalı sağlamlık bakımından :)

Green Arrow
04 Ekim 2013, 22:50
Cekette kararlaştırdıysak son olarak Kaskımız K4 mü K3 mü olmalı sağlamlık bakımından :)

Yazımı okudunuz mu ? size önerdiğim kaskın malzeme kalitesinde olan agv kaskların fiyatları nerdeyse 1000-1500 lira civarında.Marka veya isme takılarak giderseniz sadece ismini alırsınız kafanızı emanet ediyorsunuz.Kaskda model değil neyden yapıldığı size ne verdiği kafanıza nasıl oturduğu önemli.

porlanoche
04 Ekim 2013, 22:52
dostum aynı yaştayız aynı durumdayız. tavsiyemi dinle kask oarak caberg v2rr al iyi pazarlık yap 400'e kapat. mont olarak sakın revit'in seksiliğine aldanma ben adım ailem verdiğim paradan dolayı sürekli atıştık dayanamadım dün sattım bugün yalova yolunda. git 150 200 liraık şekil olmayan ama korumaları da ce onaylı mont al. pantalon dersen ben illa pantaon giyicem elimde tec90 var satabilirim ,eldiven revite falan alma 50 70 arası iş görür . ayakkabı sakın ucuz diye motomax falan alayım deme çok dandik ben incelerken bile altı açıyordu. dediğim gibi seksi oucam diye gaza gelip çok para verme.

ShockWave
04 Ekim 2013, 22:53
Evet okudum zaten kafamda 2-3 tane model var AGV k3 AGV k4 ve S990C fakat ben tüm ekipmanları 1 milyarda toplamak istiyorum ve sağlam olsun istiyorum fiyatına göre bana böyle bi liste çıkartabilirmisin linkleriyle beraber rica etsem :) ( KASK + ELDİVEN + CEKET ) Dizlikte olucak fakat biraz sonra tabi

hasanfuat
04 Ekim 2013, 23:06
sitelerin topladıkları paket ürünlere bak güzel fiyatlar olabiliyor

ShockWave
06 Ekim 2013, 17:47
Kask : Nitro carbon ff evo
Eldiven : http://www.feyizoglu.com/Spike-Korumali-Yazlik-Eldiven_47282.html#0
Sırtlık: http://www.feyizoglu.com/Akira-7li-Korumali-Sirtlik_47871.html#0
Ceket : yok (

Siz ne düşünüyorsunuz ? maxiumum 1 milyar 100 TL verebilirim toplamda

tr_select
06 Ekim 2013, 18:15
Yukarıda size güzel bir mont önerdim. 100-200 liralık bir mont seni ne kadar koruyabilir ? Veya alıcağın tesktil mont seni ne kadar koruyacak ? Sürtünmelerde eridiğini biliyor musun ? Ben biliyorum çünkü 100 metreye yakın asfalt üzerinde sürüklendim.

Şimdi kimse çıkıpta demesin deri alıcağına tekstil al diye. Adamın alnını karışlarım :pl:

Dostum tekstil mont ile öyle bir tecrübem oldu. Sürtünmeden dolayı açığan çıkan ısıya dayanamadı tesktil ve bildiğin eridi, parçalandı... Kadıköy yakınlarındaysan, buyur gel kolumdaki izleri gösteriyim :)

Benim canım tatlıdır, bu yüzden gittim difi monza full koruma deri mont aldım (550 TL)

Kask işi biraz muamma. AGV k3 kullanıcısı oldukça fazla forumda ve çevremde. 250+ hızlardaki uğultu harici şikayetçi olan yok. He kışında baklavadan dolayı biraz buğu olabiliyor.
Buğu spreyleri ne için üretilmiş sorusu sorulabilir burada ? . . .

Agv k3 gothic kullanıyordum asfalt üzerinde bale yaptığım zaman. Kaskın sol tarafı asfalt ile bir olduğundan dolayı komple yüzüldü. O kask hayatımı kurtardı, bu yüzden tekrar gidip agv k3 aldım.

Ben biraz standartçı bir adamım. Beni bir ürün mutlu ediyor ise, mutlu eden miladını tamamladığı zaman gider aynısından tekrar alırım, kullanmaya devam ederim.

Eldiven ve dizlik piyasasına gelicek olur isek, piyasada 15 liradan eldicven başlar. Dizlik ise 30 lira civarlarından başlar.
Bu biraz zevk meselesi aslında. Ben yazlık kullanım için 15 liraya yarım elven almıştım. Kışlık kullanım için ise reiders mi ne öyle bir markanın eldicenini almıştım 50 liraya (full koruma)

Bellik alıcağım diyorsanız, oda 50 liradan başlar. Yani sizin bütçeniz olan; 1100 TL gibi bir fiyata tamamen kendinizi düzebilirsiniz. Belliğinden tutun, dizlik, eldiven, kask, mont....

125r kullanıyorsunuz sanırım. İleride CC yükselttiğiniz zamanda bu saydığım ürünleri kullanabilirsiniz yeterlilik olarak. 1000RR kullanan arkadaşım ve 600RR kullanan ben aynı ürünleri satın aldık... Kullanıcısından önerilir diyim lafı noktaliyim :cat:

ShockWave
06 Ekim 2013, 19:01
Yorumun için teşekkür ederim öncelikle benim bu söylediğin malzemeleri internetten almam şartmı yoksa direk olarak motomaxın felan yeri varmı ordan alabılıyormuyum

buda önerdiğin kaskın testi : http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-k-3 iyidir iyi :)

tr_select
06 Ekim 2013, 19:23
Yorumun için teşekkür ederim öncelikle benim bu söylediğin malzemeleri internetten almam şartmı yoksa direk olarak motomaxın felan yeri varmı ordan alabılıyormuyum

buda önerdiğin kaskın testi : http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-k-3 iyidir iyi :)

Ben sharp testlerine pek güvenmiyorum . . .

Kendim bizzat sağlamlığını test ettiğim için diyebilirimki; İyidir, iyi.. :)

İnternetten kask-mont alınmaz. Kadıköy/kızıltoprak motomax mağazasına git, deneyerek montu al. Motomax'ın yanında hemen başka bir dükkan var. Oradan AGV kaskını alabilirsin. Peşinde en son 430 liraya bırakmıştı, taksitle 470 demişlerdi.

Difi monza peşin-taksit fiyat aynı. Nakit aldım, yinede inmediler...

Eldicen olarak motomax'tan alırken orada onlarca çeşit eldiven var. İndirim yaptırabilirsin eldivende belki.... Hayırlı olsun diyelim şimdiden.

Bu arada difi monza mont ilkbahar-yaz-sonbahar kullanımı için. Kar kış kıyamette buz tutarsın o mont ile... İçlik yok yani,

ShockWave
06 Ekim 2013, 21:16
Teşekkür ederim Kaskı alıcağım yer hemen bitişiğindemi veya adını bılıyomusunuz yerin :)