PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sym Wolf 250 mi ? Honda Cbr 250 mi ? Savaş başlasın :D :D

gazo0202
02 Ekim 2013, 21:57
Merhabalar
Bundan 6 ay felan önce honda cb 125 e mi yoksa rks titanic 150 mi diye konu açmıştım.
Naked tipli motor sevdiğim için rks yi almıştım .
İşin öğrenme kısmını bu motorla attığımı düşünüyorum.
O zaman listeme honda cb 125e yi de ekleme nedenim servisinin evime aşırı yakın olmasıydı.

Motorumdan aşırı memnun olsam da servisinden memnun değilim.
O yüzden adam akıllı servisi olmayan bir motor almayı düşünmüyorum.
Aynı sorunu SYM WOLF 250 dende yaşayacağımı düşünüyorum.

Biliyorum bunlar farklı tip ve alakasız motorlar .
Her ne kadar supersport sevmesemde mantığım Honda cbr 250 diyor ama gönlüm SYM WOLF 250 de :)
Hondayı alırsam ss gibi kullanmayacağım zaten çoğunluk okula git gel için kullanıyorum motoru.
Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Farklı bir model önersenizde olur :)
İyi forumlar .

tr_select
02 Ekim 2013, 22:07
Wolf şehir içi kullanım için biçilmiş kaftandır. 165 km gibi bir sürate ulaşabiliyor. Buda aşağı yukarı 250r ile aynı.
+ wolf seramik silindir.
+ wolf uzun yolda 2.7 2.9 gibi değerler yakalayabiliyor. Şehir içi 3.2-3.5 civarları.

Wolf uzun yolda yormuyor. + titreşim ikisindede aynı zaten. Frenleme olarak bir yorumda bulunmuyorum. Karşılaştırmadım ikisini...

Ben olsaydım şehir içi ve yılda 1-2 uzun yol yapiyim diyerekten, yakıtıda düşünerek kesinlikle wolfü seçerdim. Gidon mesafesi müthiş bir rahatlık sunuyor trafikte çünkü.

He unutmadan. Honda hayat onda ama malüm çan çin çon parçalar kullanılıyor. Ben kesinlikle wolf derdim.

Bu arada her konuda olduğu gibi, bu konuda iki motoru kullanmayanların yorum yapmamasını rica ediyorum. Binip, test etmediyseniz boş keseden sallamayın.

PEHLİVAN94
02 Ekim 2013, 22:09
Honda daha kaliteli gelir bana

brooklynnn
02 Ekim 2013, 22:37
wolfe binmeyenler honda kaliteli diyor

ikisinide kullanan biri olarak wolf derim
biraz ağır fakat virajlarda avantaj
ruzgar yorabılır cam ile cozum bulabilirsiniz

beko12345
02 Ekim 2013, 22:49
Flame(alper) abi konuya bekleniliyorsun :).

Her iki motoruda kullanmış biri olarak mantıklı yorum yapacaktır.

tr_select
02 Ekim 2013, 22:53
Flame(alper) abi konuya bekleniliyorsun :).

Her iki motoruda kullanmış biri olarak mantıklı yorum yapacaktır.

Bırak o adi izmirliyi. :mrgreen: Alperin cevabı wolf, eğer biraz tanıyorsam..

beko12345
02 Ekim 2013, 22:54
Bırak o adi izmirliyi. :mrgreen: Alperin cevabı wolf, eğer biraz tanıyorsam..

Kesinlikle wolf diyecektir :). Az çok tanıştık bizde alper abiyle :)

tr_select
02 Ekim 2013, 22:58
Kesinlikle wolf diyecektir :). Az çok tanıştık bizde alper abiyle :)

Bir aralar bana wolf aldırmaya çalışıyordu zorla, bi ariyim işletiyim şunu özledim ya :mrgreen:

Berkut sat cıbırı, wolf alalım sanada :pl:

beko12345
02 Ekim 2013, 23:01
Bir aralar bana wolf aldırmaya çalışıyordu zorla, bi ariyim işletiyim şunu özledim ya :mrgreen:

Berkut sat cıbırı, wolf alalım sanada :pl:

Oğuz abi zamanında konu açmıştım :) wol , cbr , cbf arasında kaldım. Okadar direttim wolf için kimse birşey demedi gittim cbr aldım :)

Bir el etseydiniz ozamanlar keşke :)

İşin şakası şuan memnunum , zaten üniversiteye hazırlanıyorum bu sene . Bidahaki sezona üniversiteye gitmek için 600-650 lik düşünüyorum.

Bırakın wolfuda bana yüksek cc den bahsedin :):)

tr_select
02 Ekim 2013, 23:07
Oğuz abi zamanında konu açmıştım :) wol , cbr , cbf arasında kaldım. Okadar direttim wolf için kimse birşey demedi gittim cbr aldım :)

Bir el etseydiniz ozamanlar keşke :)

İşin şakası şuan memnunum , zaten üniversiteye hazırlanıyorum bu sene . Bidahaki sezona üniversiteye gitmek için 600-650 lik düşünüyorum.

Bırakın wolfuda bana yüksek cc den bahsedin :):)

Tavsiye konularına cevap vermiyorum pek. Daha önce açılmış 2323434432.konu diyip geçiveriyorum :mrgreen:

Hayırlısı olsun, vardır her işte bir hayır derler. Bende RR almaya niyetliyken gittim çin malı scooter aldım mesela ::ouups::

08-12 arası üretilen 600RR tavsiye edilir. Alper kawa der. Yağ yakıyor de geç, hiç kulak asma :queen:

piyanist_irf
02 Ekim 2013, 23:10
CBR 250 OLMASI HONDA OLMASI insanı cezbetmekte lakin wolfte yabana atılacak bir alet değildir , güzel viraj alır ,her tarafı taıwan malıdır çinin adı karışmamıştır, yakıt ekonomisi bedavadan biraz fazladır , firenajı oldukça başarılı , sürücü konforlu seyehat edebilirken , artçı için uzun mesafede aynı şeyi söyleyemeyeceğim, 100 km den sonra kesinlikle sizi durdurup ayaklarını dinlendirmek isteyecektir, arka koltuk kısmı normların üzerinde ince ve sert olduğundan dolayı, bunun göz önünde bulundurulması önemle arzolunur , eşiyle dostuyla motor binecek için bu durum sıkıntı yaratabilir , öte yandan artık wolfün Avrupa kalşitesinde koruma demiri ve çanta demiride mevcuttur , cbr 250 için söyleyebileceğim şey çok fazla yok ama her iksininde iddialı buluyorum..

beko12345
03 Ekim 2013, 00:10
Tavsiye konularına cevap vermiyorum pek. Daha önce açılmış 2323434432.konu diyip geçiveriyorum :mrgreen:

Hayırlısı olsun, vardır her işte bir hayır derler. Bende RR almaya niyetliyken gittim çin malı scooter aldım mesela ::ouups::

08-12 arası üretilen 600RR tavsiye edilir. Alper kawa der. Yağ yakıyor de geç, hiç kulak asma :queen:
Xj6 diyor alper abi :) muhabbet ettik faceden bu konu ile ilgili :) artık seneye bakacağım birşeyler :)

tr_select
03 Ekim 2013, 00:33
Xj6 diyor alper abi :) muhabbet ettik faceden bu konu ile ilgili :) artık seneye bakacağım birşeyler :)

Kesin merak etmiştir, sana aldırmaya çalışıyordur şimdide :queen:
Şimdiden konuşmak için erken. Sen önce ne istediğine bir kara ver. SS mi istiyorsun, enduromu, nakedmi... Bir karar verde bakarız.

selo9115
03 Ekim 2013, 00:36
ben biraz daha kafaları karıştırsam da inazuma al desem nasıl olur:mrgreen::cat:

beko12345
03 Ekim 2013, 00:37
Kesin merak etmiştir, sana aldırmaya çalışıyordur şimdide :queen:
Şimdiden konuşmak için erken. Sen önce ne istediğine bir kara ver. SS mi istiyorsun, enduromu, nakedmi... Bir karar verde bakarız.
Bu konuyu baltalamayalım iyice :) benim tarzım belliydi zaten :) Enduro. Alper abiyle uzun uzun konuştuk :)

Alper abi ile bir kamera olayına girdik 50 tl lik bakalım ne olucak. Çekimleri ben veya alper abi koyar herhalde .

sailor33
03 Ekim 2013, 00:38
Ben de inazumayı kim söyleyecek diye bekliyordum ellam. Selami 100 puanı kaptı :queen:

flame
03 Ekim 2013, 01:04
Ahahahah kardeşlerim benim :D Nasılda biliyorlar beni :D Açık ara Wolf diyorum ben :) Cbr güzel motosiklet ama 250cc supersport görünümlü olsa ne olur olmasa ne olur görüşündeyim...Hem yakıt hem kullanım rahatlığı hem hoş sesi hemde fazlacana gelişmiş yol bilgisayarı sebebiyle wolf.Gayette güçlü.Biraz kurcalayınca performansı şaşılacak derece(250cc için tabiiki çılgınca değil) artıyor.Wolf candır...

Berkut kardeşimle kamera alıyoruz Oğuz'um :) M80 ve go pro :) Azıcık yüzsüzlüğe vurdum akrobasi için kırılırsa kırılır mantığı ile m80 alıyorum :D

tr_select
03 Ekim 2013, 01:14
Ahahahah kardeşlerim benim :D Nasılda biliyorlar beni :D Açık ara Wolf diyorum ben :) Cbr güzel motosiklet ama 250cc supersport görünümlü olsa ne olur olmasa ne olur görüşündeyim...Hem yakıt hem kullanım rahatlığı hem hoş sesi hemde fazlacana gelişmiş yol bilgisayarı sebebiyle wolf.Gayette güçlü.Biraz kurcalayınca performansı şaşılacak derece(250cc için tabiiki çılgınca değil) artıyor.Wolf candır...

Berkut kardeşimle kamera alıyoruz Oğuz'um :) M80 ve go pro :) Azıcık yüzsüzlüğe vurdum akrobasi için kırılırsa kırılır mantığı ile m80 alıyorum :D

Kardeşim benim, go pro için verilen parayı çok gereksiz buluyorum ben. Aşırı derecede pahalı. Ulem hiç önceden haber verme zaten sen. Belki ucuza ayarlardık bir şekilde...

Şu kaliteli çin muadilleri var 100$ civarları. HD kayıt filan yapıyor... Forumda birileri almıştı, güzel alete benziyordu. Neden olmasın aslında öyle bir şey ?

mete_han
03 Ekim 2013, 01:23
kazık soru....:P

Green Arrow
03 Ekim 2013, 01:51
Bencede cevap rahatlıkla wolf olur para çokomel eğrisinde verdikleri çok daha fazla cbra göre :)

mücahit_89
03 Ekim 2013, 02:05
wolfu çok kullanmak istememe rağmen hiç sürmedim,cbrı test ettim ama şuan ki motorum cbften sonra bile cbr almam oturuş pozisyonu kesinlikle bana göre değil...

ikisi arasında kalsam direk wolfu alırım...wolfun en güzel özelliği az yakması...

Oldjack
03 Ekim 2013, 02:58
Bence de inzuma ama wolf de atlanacak makina değil :)

motorcu48
03 Ekim 2013, 03:08
SYM ye bak bide İNAZUMAYA

pes doğrusu listede bile yok. symnin motor kalitesi o fiyata göre inazumanın çok altında

gazo0202
03 Ekim 2013, 03:22
Cbr ve inazuma nin şekli hoşuma gitmiyor :-) listede cbr 250 var çünkü Honda'nın servisi evime çok yakın gönlümde Wolf var ama işte bu cbr de kafamı karıştırıyor :-)

Serk21
03 Ekim 2013, 03:26
Ikinci el tursu olmamak kaydi ile wolf.. kaliteli guzel motosiklet.bende arastirmistim bir ara ama yamaha servisindeki cocuk kronik şanzuman problemi var dedi diye vazgecmistim. Ayni cocuk 1 yil sonra "yok abi kronik degil bizim motorda denk geldi" dedi.

Haa bu arada servis konusunda birsey demiyorum zan altinda kalmiyim,burda sym ye bakan servis tam yamyam. Elini versen kolunu kaptirirsin :)

KeaSH-07
03 Ekim 2013, 03:36
kışın piyasa düşünce 6.000e güzel sym wolf alıyorsan secenek wolf
ama baya para verceksen tabiki cbr.hatta cbrde degil inazuma yada ktm duke 200

Oldjack
03 Ekim 2013, 14:10
Cbr ve inazuma nin şekli hoşuma gitmiyor :-) listede cbr 250 var çünkü Honda'nın servisi evime çok yakın gönlümde Wolf var ama işte bu cbr de kafamı karıştırıyor :-)

Gönlünde ne varsa en çok zevki ondan alırsın arızaları ile uğraşmak bile ayrı bir keyif olur .

Wolf da hiç öyle uzak durulacak makina değil .

Redmoon
03 Ekim 2013, 15:04
Bir süredir kullanıyorum wolf'ü, beni hiç sıkıntıya sokmadı, malzeme kalitesi yüksek, virajı güzel, freni iyi tutuyor, yolda 120-125 km/s hızla çok rahat seyahat edersin, memnunum.

Kötü yanları ise uzun yolda söylendiği kadar rahat değil, sonuçta naked, aksesuar bulunmuyor, İrfan abinin el atmasıyla koruma demiri falan daha yeni takıcaz inş :) kolay satamazsın.

CBR tarzı motorlar ilgi alanıma girmediğinden ben hiç düşünmedim şahsen..

beko12345
03 Ekim 2013, 22:39
1 kişi bile cbr demedi fakat niçin yollarda wolf yerine cbr görüyoruz ?

Ciddi soruyorum , espiri amaçlı değil.

Bizzat bence cbr kullanıcısıyım.

xanka
03 Ekim 2013, 22:40
Marka takintisi bende sym kullaniyorum memnunum

KeaSH-07
04 Ekim 2013, 18:08
cbrden symye gectim ama wolf değil mutluyum :)

DKN
04 Ekim 2013, 19:18
hondanın söylendiği kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum.. sym alınır

gazo0202
04 Ekim 2013, 21:13
Sahibindende çok az ikinci el ilanı var sym nin hatta Ankarada yok bile :):)
İkinci el alacağımdan değil talep az gibi .
Farklı düşünenler olacaktır elbet ama bence burda SYM diyenlerin bir çoğu o gün gelse yine CBR alır :D
Şimdi aklımda şu da var Honda Bora Plaza ya gidip deri koltuklarda oturup tv izleyerek çayını yudumlarken bakıma sokmak var motoru :)
yada bisikletçiden bozma servislerde bakım yaptırmak var .
Yani şu SYM yi Honda bayisinde satsınlar 1 dk düşünmem :)

beko12345
04 Ekim 2013, 21:28
Sahibindende çok az ikinci el ilanı var sym nin hatta Ankarada yok bile :):)
İkinci el alacağımdan değil talep az gibi .
Farklı düşünenler olacaktır elbet ama bence burda SYM diyenlerin bir çoğu o gün gelse yine CBR alır :D
Şimdi aklımda şu da var Honda Bora Plaza ya gidip deri koltuklarda oturup tv izleyerek çayını yudumlarken bakıma sokmak var motoru :)
yada bisikletçiden bozma servislerde bakım yaptırmak var .
Yani şu SYM yi Honda bayisinde satsınlar 1 dk düşünmem :)
Aslında haklısın , daha alıp almayacağım tam belli değil iken , wolf düşünüyordum. Sonra birden kesinleşince cbr alıverdim :) sanırım riske girmek istemedim. Zaten büyütmek için satacağım bu yüzden az zararla satmayı düşünüyorum.

mali_181
04 Ekim 2013, 21:36
Şimdi burda şöyle bir olay var iki motorda çok güzel ama farklı tarzlar bu 1 yani önce tarz belirle biri naked birisi spor bi makine , 2. si ise ne amaçla alınacağı çok önemli nasılmı ,eğer ben alıcam ama ne zaman satarım bellli olmaz dersen kesinlikle cbr çünkü piyasası hızlı olan bir motor ve çok zarar ettirmez heleki sıfır almadıysan ama ben alırım uzun süre binerim dersen wolf çünkü satmak sıkıntı ve zarar ettirebilir
Eğer tarz önemli değilse ve uzun süre binerim dersen git cbr a otur kullanma şansın varsa kullan bide git wolf e otur kullanma şansın varsa kullan incele hangisi hoşuna giderse onu al çünkü ikiside çok güzel motorlar ve pişman etmez...

ümit_150_zc
04 Ekim 2013, 22:54
scooter al scooter. :))
daha demin dışardan geldim ıslanmadık yerim kalmadı tabi çamur olmayan yerimde kalmadı.:)

telmessos
29 Aralık 2013, 19:40
S.a. bende başlığı açan arkadaşla aynı durumdayım daha önceki motorum olan cbf 150 i sattım simdi 250cc gecmek istiyorum aslında tarz olarak tek düşündüğüm naked 250 cc bir motor aklımda olan model wolf fakat gerek 2. el durumu gerekse servis yedek parça gibi soru isaretlerinden dolayı mantıgım cbr 250 diyor hic istemesemde. ben fethiyede yasıyorum ve burada honda servisi bayisi hepsi var ama gonlum wolf tan yana kullanım amacım genelde sehir ici ve hafta sonları küçük turlar.

her iki modelide

yedek parca
servis
sorunsuzluk
2. el durumu
uzun yol kullanımı

olarak degerlendirebilirmisiniz