PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her zaman ki gibi sırılsıklam oldum

DarkEvents
02 Ekim 2013, 14:01
İş yerine gelirken yolda yağmura yakalandım ıslanmayan yerim kalmadı sigaram telefonumda dahil artık buna bir çözüm yolu bulmanın vakti geldi tavsiyelerinizi bekliyorum
Bıkkınlık geldi artık motosikletimi satıp araba alıcam daha sonra üzüleceğimi bildiğim için yapmıyorum

C@LiMeRO
02 Ekim 2013, 14:02
Yağmurluk kullanmıyor musunuz?

DarkEvents
02 Ekim 2013, 14:04
Yağmurluk kullanmıyor musunuz?

hayır fakat deri montum eldivenlerim ve kaskım var

drej73
02 Ekim 2013, 14:06
İş yerine gelirken yolda yağmura yakalandım ıslanmayan yerim kalmadı sigaram telefonumda dahil artık buna bir çözüm yolu bulmanın vakti geldi tavsiyelerinizi bekliyorum
Bıkkınlık geldi artık motosikletimi satıp araba alıcam daha sonra üzüleceğimi bildiğim için yapmıyorum

şeffaf olan bir yağmurluk al motorda bulunsun bence

shooter1
02 Ekim 2013, 14:07
ben diz ortusu al niyetindeyim ama ise yarar mi bilmem

C@LiMeRO
02 Ekim 2013, 14:09
tulum şeklinde olan yağmurluklar var, kullanımı da pratik olur..

Eagle7
02 Ekim 2013, 14:26

Çözüm yolu bulmuşlar zaten yağmurluk üretmişler :cherry:

cemolos
02 Ekim 2013, 14:50
yağmurluk.... ayakkabı pantolon ve üst için ayrı ayrı alın istediniğiniz kadar kullanın motorunuzu yağmurda

sodalimon
02 Ekim 2013, 14:57

Beklenmedik durumlar için motorda da tüm montlarımın ceplerinde de birer küçük mutfak poşeti taşıyorum. En azından cep telefonu, otopark kumandası v.s kuru kalıyor.
Ruhsat zaten torbada.
Hatta sırt çantasının içinde bir yerde büyük boy torba var; aynı amaçla kullanmak için.
Yer de kaplamıyor ;)

Felis Leo
02 Ekim 2013, 15:13
koltuktan sızıp kıçımıza giren suyu nasıl kesecez:)

reverse
02 Ekim 2013, 15:16
Geçen sene bir yağmurluk takımı ile (bot yağmurluğu da dahil) sağanak yağmurlar altında çok motor sürdüm. Hakikaten zevkli olay.
Gideceğin yere varınca da yağmurlukları çıkartıp kupkuru kıyafetlerle takılmak güzel.
Yalnız en son, alt yağmurluk ağ kısmından su alınca benim için yağmurda motor kullanma olayı sona erdi. :)

Kısacası kaliteli bir takım yağmurluk, su geçirmez kışlık eldiven, bot yağmurluğu ile uğraşmak istemiyorsan da su geçirmez bir çizme ile müthiş deneyimler yaşayabilirsin.

h2rx
02 Ekim 2013, 16:06
Tulum yağmurluk (http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/BERING-ECO-TULUM-YAGMURLUK-pmu45.html) + lastik bot (http://www.guvenlicalis.com/index.php?do=catalog/showLabel&labels=188-2#labels=188-2&stockOnly=0&type=catalog&searchalpha=&searchprice=asc&tp=) kesin çözüm.:cat:

M.balibey
02 Ekim 2013, 16:20
telefon ruhsat ehliyet ve sigara içinse garantiye alıp prezervatif içine konabilir:)

CanKarsiyaka
02 Ekim 2013, 17:26
telefon ruhsat ehliyet ve sigara içinse garantiye alıp prezervatif içine konabilir:)

işte beklenen efsanevi cevap

Green Arrow
02 Ekim 2013, 18:27
işte beklenen efsanevi cevap

:D ben ameliyat oldugumda prezervatifi kesip ameliyatlı bölgeye yerleştirip duş alıyodum :D:D

sodalimon
02 Ekim 2013, 22:41
:D ben ameliyat oldugumda prezervatifi kesip ameliyatlı bölgeye yerleştirip duş alıyodum :D:D

Birisi, nerenizden ameliyat olduğunuzu soracak diye, ödüm kopuyor... Yazık olacak gül gibi konuya :king:

Neyse, yazmışken bu akşamki yağmurluk alışverişimden bahsedeyim, belki benimki gibi başkalarının da kafası karışır da birileri bizi adam akıllı aydınlatır.

Motomax'a uğradım (uğramak = leş gibi akşam trafiğinde 40 km gidip dönmek) akşam iş çıkışı...

Yağmurluk denemek istedim. Şu tulumlardan, 100TL'lik bir Bering ECO...

Baştan söyleyeyim, önceden de bir yerde yazdığım gibi, tükürürüm ben böyle esnaflığa arkadaş. Yağmurluk satıyorlar, su geçirmez garantisi yokmuş. O garanti sadece 100küsür anasının gözü Euro'luk Dainese'de varmış.
Garantisi yok; ama, geçirmez, deyip duruyor. :pr:

Neyse, çocuk her zaman bilgilendiriyor, sabır gösteriyor filan diye ses çıkartmadım.

Denedim bir XL, bilemiyorum kullananlar ne der; ama, giymesi gerçekten de dert bir iş. En az 2 dakika diyorum, tek başına iken. Giyerken de kesinlikle dışarıda giyinilmeli, terden öldüm.
Bir de bunu çıkartması var. Satıcı arkadaşın dediğine göre, insanlar bu yüzden de takım tercih ediyorlarmış. Islak iken çıkartırken rahat oluyormuş, altın üstün ayrı olması.

Neyse... Yağmur geçirmeme garantisi olmayan ürünümüzü giydik. Öncelikle, boyun olduğu gibi açıkta. Paçalar bana uzun geldi doğal olarak, motorda sorun olmaması nasıl sağlanır bilemiyorum. Artan paçalardan bir şort çıkar (1.74- boyum var).
Üst kısım filan iyi oldu (ama üstümde tişört üstü -astarı çıkartılmış- mevsimlik mont vardı sadece).
Ama ağdan fena halde dar geldi. Motosikletin üstüne oturunca kesinlikle gerilecek, bana çok rahatsız geldi.

XXL deneyecektim vazgeçtim.

Çocuk baktı; gidiyorum, takım verelim demeye başladı. Güzel bir şeyler vardı, üst denedim yine Bering'den. Hoşuma da gitti. Sonra geldi sürprizi, alt üst 250 civarı bir şey (TL).
Neredeyse, insanların alt üst hakkındaki olumsuz söylemlerine rağmen ikna oluyordum.

Sonuç olarak...
Ben de; bizim -iş kıyafetleri yapan / satan- komşu amcanın, kışlıkları çıkartmasını beklemeye karar verdim. Dikişini de yapıyor, üstüme göre yaptırınca memnun kalırsam yine bilgisini vereceğim...

Uzun yol yapacaklar için tulum aslında mantıklı geldi.
Ama benim gibi 10km yol gitmek için; zaten her sabah üst baş motor hazırlığı 10 dakikayı geçen biri için, bir de tulum giy çıkart olmazmış. Ona ikna oldum.

Büyük olasılıkla, zaten mevsimlik mont yetmeyecek, alt üst bir takım almak zorunda kalacağım. Onu da nefes alan, su almayan d-dry ya da goretex tarzı bir şey almak zorunda kalacağım. Bunların yağmur geçirmediğini duyuyoruz; ama, kullananlardan dinlemek lazım...

cemolos
03 Ekim 2013, 00:40
bütün tekstil ürünleri su geçirir bir süreden sonra. goretex bile... sadece plastik olucak tamamen o geçirmez.