PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Difi Neutron yağmurluk tulum almayın

Murat 48/30
02 Ekim 2013, 10:11
Merhaba arkadaşlar,

Bugün ilk yağmur ve ben 100 Tl ye malum sevilen motor markasından aldığım DIFI NEUTRON YAĞMURLUK TULUMum komple fermuar yerinden su alıp, işyerine dalga geçilecek bir şekilde gelmeme sebep oldu.Üstelik bu mesafe 5 dakikalı yoldu.Demem o ki ben iade edeceğim, ama siz hiç bulaşmayın.

İyi sürüşler.

İşin asabiyeti ile başlığı büyük yazmışım adminler sonradan düzeltemedim kusura bakmayın artıkın

ramizan83
02 Ekim 2013, 11:05
geçmiş olsun murat,:jocolor:

Sinan Er
02 Ekim 2013, 11:05
Ben onu bunu bilmem arkadaş en kral yağmurluk nalburda satılıyor. Yerine göre fiyat değişsede ortalama 20 TL. Parasına göre çok ama çok iş görüyor.

Murat 48/30
02 Ekim 2013, 11:14
geçmiş olsun murat,:jocolor:

Teşekkürler kardeşim.

Ben onu bunu bilmem arkadaş en kral yağmurluk nalburda satılıyor. Yerine göre fiyat değişsede ortalama 20 TL. Parasına göre çok ama çok iş görüyor.

Aynı kafa ile gittim, av ve balıkçı yapmurlukları oturma pozisyonu düşünülmeyerek üretildiğinden ya oturamıyorsun kasıyor, ya da apış arası güçlendirilmediği için yırtılıyor.Yoksa bizde ilk ucuza kaçtık ama gördük ki illa para dökülecek.Ama 100 tl de olmadı.Ne yapacağım bilmiyorum.Belkide en iyisi 2 parça yağmurluk.Geçen sene Alt vardı Revit çok iyidi düşürmüşüm :pr: Bu sene tulum giyelim bir damla su yemeden uzun yol yaparız diye aldık of offf :pr:

ferdinandd
02 Ekim 2013, 11:46
Bende tam onun araştırmasına girmiştim Murat, üstte sorun yok, ayaklarda, elde de yok ama işe de motosiklet pantolonu ile gidilmiyor :silent:

Pantolonun dizliğin üzerine giyebileceğim sağlam bir alt almam lazım, mümkünse fermuarlı :silent:

Revit çok iyiydi dediğin fermuarlımıydı? Pekte sevmem o süslü italyan işini ama yapacak bişey yoksa mecburen :/

Tulum yağmurluklardan genel çok memnun H.Gericke gibi, içtede 8 kat kıyafetti 5 kat monttu bilmemneydi, çöp poşetine sırt çantası takmış gibi işe gitmek, gittiğin yerde çıkarmak, falan filan derken eşşek kesin ölür :mrgreen:

Aslında şu var ama bunu almak için önce motosikleti satmam lazım, 300 liraya fermuarlı poşet mi olur ya :mrgreen:

http://m1310.hizliresim.com/1g/2/t6fvk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Outdoor ürünlerde bulmak lazım bu işin çözümünü :silent:

Kaangngr
02 Ekim 2013, 11:46
Bunlara gerek yok ya.. Decathlon mağzasında avcı malzemeleri bölümünde su geçirmeyen yağmurluk var ayak kısmından fermuarlı sadece hafiften paçalarım ıslandı 20 km yol gittim full yağmurlu havada 40 tl gibi fiyatı vardı gidipte bi naylona 100 tl vermeyin...

astorojna
02 Ekim 2013, 11:49
arkadaşlar bende yağmurluk arayışı içindeyim linkini verdiğim ürünü kullanan veya fikir sahibi olanınız varmı? %100 su geçirmez diyor.

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/BERING-ECO-TULUM-YAGMURLUK-pmu45.html

bikerboi
02 Ekim 2013, 11:51
Bende tam onun araştırmasına girmiştim Murat, üstte sorun yok, ayaklarda, elde de yok ama işe de motosiklet pantolonu ile gidilmiyor :silent:

Pantolonun dizliğin üzerine giyebileceğim sağlam bir alt almam lazım, mümkünse fermuarlı :silent:

Revit çok iyiydi dediğin fermuarlımıydı? Pekte sevmem o süslü italyan işini ama yapacak bişey yoksa mecburen :/

Tulum yağmurluklardan genel çok memnun H.Gericke gibi, içtede 8 kat kıyafetti 5 kat monttu bilmemneydi, çöp poşetine sırt çantası takmış gibi işe gitmek, gittiğin yerde çıkarmak, falan filan derken eşşek kesin ölür :mrgreen:

Aslında şu var ama bunu almak için önce motosikleti satmam lazım, 300 liraya fermuarlı poşet mi olur ya :mrgreen:

http://m1310.hizliresim.com/1g/2/t6fvk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Outdoor ürünlerde bulmak lazım bu işin çözümünü :silent:

O poşeti mototaş 240tl ye veriyor. Marka hakkında hiç konuşmayacagım araştırın. Neredeyse tüm malzemlerim dainese (mont, bot, yağmurluk, eldiven, dizlik vs.) fiyat yüksek olabilir ancak 1 damla su almadan her gün otobanda 60 km yol yapıyorum her ürününden de gerçekten çok memnunum.

phradrel
02 Ekim 2013, 11:53
dainese d-dry mı kullanıyorsun? ben eldivenlerini düşünüyorum.

bikerboi
02 Ekim 2013, 11:58
dainese d-dry mı kullanıyorsun? ben eldivenlerini düşünüyorum.

Montum gore-tex eldivenler d-dry ikisinden de oldukça memnunum tek farkları gore-tex gore firması tarafından dainese için özel yapılan bir ürün, d-dry ise dainesenin kendi ürettiği bir malzeme.

ferdinandd
02 Ekim 2013, 12:08
O poşeti mototaş 240tl ye veriyor. Marka hakkında hiç konuşmayacagım araştırın. Neredeyse tüm malzemlerim dainese (mont, bot, yağmurluk, eldiven, dizlik vs.) fiyat yüksek olabilir ancak 1 damla su almadan her gün otobanda 60 km yol yapıyorum her ürününden de gerçekten çok memnunum.

Markayı yakınen tanıyorum zaten. Ayrıca yağmura özel profesyonel outdoor malzemelerin ne kadar kaliteli olursa olsun motosiklette kullanım amaçlanarak üretilmediklerini de biliyorum.

Dainese de outdoor kalitesini (sadece yağmurluk için konuşuyorum :) ), motosiklette kullanım işlevselliği ile birleştirmek için elinden gelen tüm ar-geyi kasmış, ortaya en kusursuz işi çıkarmıştır hiç şüphem yok.

Sadece pahalı, o da bana göre, yoksa ürün yaptığı işin, sunduğu kalitenin, konforun karşılığında pahalı değil yani :cat: Millet gözünü kırpmadan süse püse harcıyor o parayı :mrgreen:

Murat 48/30
02 Ekim 2013, 12:09
Geçen sene şunu almıştım süper,

http://www.anesmotor.com/?urun-118-Revit-Curve-Yagmurluk-Alt.html

ferdinandd
02 Ekim 2013, 12:16
Bu güzele benziyor aslında, fiyatda makul sayılır ama fermuarsız galiba :silent:

Fermuarsız olunca, çamurlu botlar falan.. nasıl çıkartıyoruz işe ulaşınca ki, o kısmı kimsede görmediğimden hayal edemiyorum şu an :silent:

Yoksa, şu malzeme ile "Tafetta 190T Hydralite® 5.000mmH2O" yağmur ormanlarında çadır kurulur :mrgreen:

Murat 48/30
02 Ekim 2013, 12:29
Bu güzele benziyor aslında, fiyatda makul sayılır ama fermuarsız galiba :silent:

Fermuarsız olunca, çamurlu botlar falan.. nasıl çıkartıyoruz işe ulaşınca ki, o kısmı kimsede görmediğimden hayal edemiyorum şu an :silent:

Yoksa, şu malzeme ile "Tafetta 190T Hydralite® 5.000mmH2O" yağmur ormanlarında çadır kurulur :mrgreen:

Abi normalde balıkçı yağmurlukları 50 km den sonra içeride terleme yapıyor, yağmur almasanda ıslanıyorsun :) Bu revit güzel ben xxl almıştım bol olsun diye ama xl daha iyi olurmuş.Ayak kısmı fermuarlı değil ama paçaları çırt çırtlı ve ispanyol paça gibi bol.Pijama gibi lastikli çıkartıyorsun hemen.Caterpiller bot var zaten sıkıntı olmuyor.Hem benim tex diz örtümde var.Yani alta böyle revit üstüne 4riders 80 tl lik termal tekstil mont+üstüne ince balıkçı yağmurluğuyla ocakta Aydın'a gidip gelmişliğim var.Tulum aldım çünkü giyip çıkartması kolay olur dedim.Damla su almaz dedim, ama firma yağmurluklara garanti veremiyormuş. o halde bu kadar para harcamaya gerek yok.Altı sağlam olsa üstünü hallederim ben balıkçıdan.

phradrel
03 Ekim 2013, 12:18
Montum gore-tex eldivenler d-dry ikisinden de oldukça memnunum tek farkları gore-tex gore firması tarafından dainese için özel yapılan bir ürün, d-dry ise dainesenin kendi ürettiği bir malzeme.

zamanında dersime çalışmış inceleyip okumuştum. pantolonum hein gericke sheltex su geçirmiyor, çok faklı malzeme kullanmadığımdan karşılaştırma yapamam ama memnun kaldım. tabi onu almadan önce 450 ye dainese in muhteşem bir pantolonu vardı, indirim yapmayınca alamadım, bi tek ona üzülüyorum :)

şu an dainese d-dry eldivenlere göz diktim. su geçirmiyor güzel, peki soğuk ile arası nasıl? ilk soğuklar geldi deneme şansınız oldu mu?

ferdinandd
03 Ekim 2013, 14:16
Bende P.tesi falan herhalde şu alt yağmurluğu bir görmeye gideyim, arkadaş Mototaşta güzel indirimlerden bahsetti, bir sorar soruştururum.

Dikiş, malzeme kalitesinden yağmurluk olarak zaten pek bir şüphem yok ta, siğara değince, bahçedeki gül dikenine takılınca falan ne olur bi ona bakmak istiyorum açıkçası.

Hafiften corduramsı bi yapıdaysa, koskoca ömürde birkere alıcaz denilebilir :silent:

Syanur
03 Ekim 2013, 15:47
Revit Curve Yağmurluk (alt kısım) kullanıyorum en mantıklı seçimlerden birisi. Çünkü

- Yağmur yağdığı zaman çabuk giyilebilecek bişey lazım,

- KESİNLİKLE botları çıkarmadan giyilip-çıkartılabilecek bişey lazım,

- Az yer kaplaması lazım

- ve HİÇBİRŞEKİLDE SU GEÇİRMEMESİ lazım

Birkaç tane kaliteli yağmurluk baktım ama hiç biri bot çıkarmadan giyilip çıkartılacak bişey değil. Revit'in paça kısımları geniş, 1.81 cm boy, 75 kg, XL aldım, çok hafif bol geliyor (aslında bir yağmurluk için ideal) ve paçaları geniş olduğu için botlar ile giylebiliyor. Paçalardaki cırtlar genişliği alıyor giyince.

Bir de komple yandan fermuarlı LBC pantolon vardı. Bol olduğu için gündelik pantolon üzerine giyilebiliyordu. Ama yandan fermuar olması çok sorun olmaya başladı giyerken, çıkartırken pratik gibi gözükse de giyerken pantolonun başını sonunu bulamıyorsun, fermuarları denk getircem, sıkıştırmadan çekicem diye az uğraşmıyordum. (Zaten bacak arasından da su alıyordu) O yüzden komple yandan fermuarlı bişey bakmaktan vazgeçtim. Çünkü ş.içi kısa sürüşlerde lazım oluyor bana. Sürekli uzun yol yapacak olsam Dainese mantıklı olabilir.

Reviti 2 dir yağmurda test ediyorum, su geçircek bişey değil gibi geldi bana. Kalınlığı iyi, fiyatı uygun. Arka tarafında kendinden fermuarlı cebi var, katlayıp fermuarı çekince direk paket oluyor. :cat:

En çok bacak arası kısmına dikkat etmek gerek yağmurluklarda, selede biriken su oradan giriyor hep. Paçalar az da olsa ıslanınca sorun olmuyor...

şu an dainese d-dry eldivenlere göz diktim. su geçirmiyor güzel, peki soğuk ile arası nasıl? ilk soğuklar geldi deneme şansınız oldu mu?

Evet güzel bir soru :) Soğuk ile arası nasıl ???

bikerboi
03 Ekim 2013, 16:07
D-dry nefes alabilen ve kötü hava şartlarında kullanılmaya uygun bir malzeme. Gore-tex ise bir kademe daha üstün bir ürün zaten fiyatlarını karşılaştırdığınızda da bu fark görülebiliyor. Öncelikle eldiveni almadan önce gore-tex olanları düşünmüştüm. Mototaş'ta gore-tex 1-2 model denedim ancak bana katmanlari çok kalın geldi dolayisiyla hissiyat olarak tatmin etmedi. D-dry olan ise ele daha iyi oturuyor ve eldiven elinizdeyken bile hissiyat cok iyi. Soğuk mevzusuna gelirsek, ben kar yağması dışında motoru garaja kapamayan biriyim. Bu günlerde yağmurda ve soğuyan havada da yaklaşık 60km yol yaparak gunluk ev okul arasında gidip geliyorum. D-dry eldiven soğuktan da oldukça koruyor bikere deri veya kumaş eldivenler gibi suyu içine almadığı için soğuktan etkilenmiyorsunuz. Ayrıca motorda ısıtmalı elcikler de mevcut ve ciddi anlamda konforlu bir sürüş oluyor benim için. Kışın motor kullanan kişilerin mutlaka kaliteli malzeme kullanmasını öneriyorum. Yağmur, çamur, soğuk hava bile iyi seçilmiş ekipman olunca keyifli hale geliyor. Herkese kazasız sürüşler:king:

phradrel
03 Ekim 2013, 16:12
daha soğuk olursa on beş yirmi liraya eldiven içlikleri var onlarla evladiyelik olur oh mis :)