PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafikte ilerlerken

tamer.
30 Eylül 2013, 21:11
ya arkadaş trafikte ilerlerken öndeki aracı normal olarak takip ediyorken arkandaki araç neden sağından solundan geçmek ister.Geçerken acaba bu insanı zor duruma düşürüyorum mu acaba diye düşünmezmi. Arkadaşlar gerçek bir sorun şeritin eğer biraz sağında yada soluna yakınsan vatandaş o oradan önüne geçmeye çalışıyor ve sıkıştırıyor bilinçlendirmek lazım.

tr_select
30 Eylül 2013, 21:14
Aynı durum benimde çok başıma geliyor. Sıkıştırma derecesine ve ruh halime göre korna-el hareketleri ve küfür ile uyarıda bulunuyorum :)

En iyisi şeridi tamamen ortalamak ve sürekli aynalar ile arkayı kesmek. . .

İstediğiniz kadar bilinçlendirin. Bizim insanımızdan bir BOK olmaz. . .

redlion999
30 Eylül 2013, 21:23
Araya girmeye çalışacak denyolar zaten kendini belli ediyor.. Farkettiğimde şeritte sağ sol yapıyorum bir süre sonra vazgeçiyor..

4 yolda beklerden geçen sağa fazla yanaşmışım bayan şöförün teki girmiş sol dibime kadar kalkarken az daha dokunduruyordum.. Arabanın girebileceği heryere sokmaya çalışmıyorlar mı şaka gibiler..

yusufozugenc
30 Eylül 2013, 21:31
İtiraf ediyorum, biri bana bunu yaptığında o yapan kişi o saatten sonra benim oyuncağımdır. İlk önce yavaşlayıp slaloma başlıyorum, iyice delirtip kornasını selektörünü coşturuyorum, fazla uzatmadan çekilip yol veriyorum. Geçtikten sonra tekrar gaz açıp önündeki araçla onun arasına giriyorum, ayağa kalkıp "kıçımı ye zenci" dercesine mabadı sergiliyorum, daha sonra uzayıp gidiyorum :pl:

phradrel
30 Eylül 2013, 21:34
bir keresinde tek şerit yoldan dibime kadar girmiş el kol hareketi yaptım gitmiyor, durdum geldi yanıma. napıyosun öldürecek misin diye sordum. ne diyon sen geçmeyeceğiz mi diyor. ulan tek şerit nereye geçiyorsun gömdüm sinirden aynasına artık gittim.

bu sağdan soldan geçmeye çalışan ibişlere ne kadar sağ sol teker izini takip etmemiz gerekse de şeridi bu davlumbazlara karşı kısa süreli ortalamak tek çare gibi görünüyor :) aman dikkat.

bir de yine dibime girip selektör yapanlar var oysa zaten önümdekiyle bile takip mesafemi koruyamıyorum, dibindeyim nereye neden çekileyim? böylelerine bir iki laf sonra el kol ne yapacaksın başka?

yusufozugenc
30 Eylül 2013, 21:46
bir keresinde tek şerit yoldan dibime kadar girmiş el kol hareketi yaptım gitmiyor, durdum geldi yanıma. napıyosun öldürecek misin diye sordum. ne diyon sen geçmeyeceğiz mi diyor. ulan tek şerit nereye geçiyorsun gömdüm sinirden aynasına artık gittim.

bu sağdan soldan geçmeye çalışan ibişlere ne kadar sağ sol teker izini takip etmemiz gerekse de şeridi bu davlumbazlara karşı kısa süreli ortalamak tek çare gibi görünüyor :) aman dikkat.

bir de yine dibime girip selektör yapanlar var oysa zaten önümdekiyle bile takip mesafemi koruyamıyorum, dibindeyim nereye neden çekileyim? böylelerine bir iki laf sonra el kol ne yapacaksın başka?

İşte dediğim gibi oyuncak edeceksin, başka bir şey de yapamazsın. Ama altındaki motor, oyna gitsin, zaten zevk için binmiyor musun? Hakediyo ibneler

tamer.
30 Eylül 2013, 21:50
bu işi bayanlar çok yapıyor birde geçip giderken laf söylüyor acaba biz mi kabahatliyiz :D

ferhatkars
30 Eylül 2013, 22:02
bu işi bayanlar çok yapıyor birde geçip giderken laf söylüyor acaba biz mi kabahatliyiz :D

zamanında dövmedik şimdi böyle oldular :pl::queen:

Chucky35
30 Eylül 2013, 22:05
Bayan sürücü görünce çekip sağa bi 5dk gitmesini beklemek gerekir zaten :D

canerol
30 Eylül 2013, 22:14
bilinçlendirmek değil
hayatta kalmayı öğrenmek lazım :)

tamer.
30 Eylül 2013, 22:28
böyle insanlar yüzünden hatta kalmayı öğreniyoruz

shooter1
30 Eylül 2013, 22:50
bayan mı beni metronun büyük otobüsleri gibi eski bir otobüs sıkıştırıyordu ben yavaşladım ama ne kadar yavaşlıcan son anda farketti 2 şeritin ortasından gitmeye başladı salak herifin 60 gibi bir hızı var gelmiş sol şerite geçicek ben 85le gidiyorum

scooboy
30 Eylül 2013, 22:51
Aynı olayı yıllarca yaşadım. Kavga ettim,küfür ettim, it dalaşına girdim. Sinir harbi yaşadım.
Sonra çalıştığım iş yerinde (tek tük motor kullanıcısından biriyim). Bir gün laf döndü dolaştı
bu mevzuya geldi. Önünüzde motor varken neden kıvranıyosunuz? rahatsızlanıyosunuz?
Genelde araba sürücüsü arabasında bizim gibi dikkatli ve konsantre bir şekilde yol almıyor.
Dikkati daha dağınık,çeşitli şeylerle ilgilenip dikkatini dağıtma lüksü var(Stabil *risksiz*sürüşte)
Fakat önünde motor olunca yola ve motora dikkat etmek zorunda kalıyor.
Yani bizim her zaman tetikte yolu okuyarak yaptığımız sürüşü yapmak zorunda kalıyor.
Motorun devamlı çukurdan ıslaktan vesaireden kaçmak için şeritte sağ sol yapması arkadaki aracı
tedirgin edip rahatsizlandırıyor.
Bundan dolayı önündeki motoru bir an önce geçmek ve alışık olduğu sürüşe dönmek istiyor.

MD.Murat
30 Eylül 2013, 22:58
tek şeritli bir yolda (bir araba genişliğinde) önümde bir araba seyrediyor.hızı 40.benim de hızım 40.arkamdan bir şahin geldi korna selektör yapıyor.başta şaşırdım.acemiyim biraz 500 km olmadı motor sürücülüğüm , ne yapmaya çalıştığını anlamadım.ne yapayım yani buharlaşıp gideyim mi.kenara çekip seni mi bekleyeyim.neyse sonuç olarak bir tepki vermedim.normal devam ettim.önümüzdeki ışıklarda ben yeşili yakaladım adam kaldı.

gene bugün evden çıktım dokaktan giderken yan sokaktan bir amca arabayla yola bakma bile bakmadan tali yoldan atlıyordu az daha.kornaya abandım falan durdu şaşırdı biraz.devam ettim ben.

bugun enteresandı gerçekten.kampüs içinde yolda gidiyorum gene önümde bir araba.içinde de öğrenciler var ama şahin değil kızlar falan da var arabada.neyse bu baya yavaş gidiyor.ben de sollayayım dedim sollamaya kalktım.baktım karşı şeritte araba var yavaşladım geri girecem arabanın arkasına.gerizekalı beyinsiz herhalde laf falan söylemek için yavaşladım zannetti ben yavaşladıkça o da yavaşladı.ilerden de araba geliyor ama trafik yavaş iştliyor yani.neyse ben de bir şekilde arkasına girebilmek için iyice yavaşladım ve bu şekilde yolun ortasında durdum.şaşırdım kaldım yani öyle yolda durduk.karşı şerit de durdu.içerdeki bişey mi var bilader diyor.he a... a.. var diyecem , okul içinde olay çıkacak.

insanlarımızın yarısının beyni yok bana kalırsa.

ormankebabi
30 Eylül 2013, 23:00
Evet ben de böyle bi muhabbete dahil oldum. Motora çarpmaktan veya motordan düşen birine çarpmaktan korktukları için motoru geçmeye çalışıyolarmış. Sıkışık trafikte de araçlarının boyası çizilmesin diye yol veriyolarmış :D

scooboy
30 Eylül 2013, 23:06
öyle yolda durduk.karşı şerit de durdu.içerdeki bişey mi var bilader diyor.he a... a.. var diyecem , okul içinde olay çıkacak.

Sesli gülmüşüm. :) içerden kardeşim Abi hangi filmi izliyosun dedi.:mrgreen:

sinesos
30 Eylül 2013, 23:32
Motor kullanıyorsanız bu tür olaylar (otomobillerin sizi sollama isteği) her zaman karşılaşacağınız bir durumdur arkadaşlar. Örnekler o kadar çok ki. Özellikle şahin - doğan gurubu sürücülerin çoğunluğu hep önde olmak isterler. Ben bu tür pozisyonlarda şehir içinde genelde arkamdakine yol verip geçmesini sağlıyorum. Birkaç saniye sonra ya ışıklarda yada sıkışan trafikte ben süratimi fazla değiştirmezken o arkadaşın yanından gülümseyerek geçiyorum. Ama bir şey anladığını da sanmıyorum. Arkadan gelen motosikleti araç sürücüsünün farketmesinde zorlanacağını biliyorum. Ama önünde giden motosikleti sıkışık trafikte neden sollamaya çalışırlar halen anlamış değilim. Bende vergi ödüyorum benimde plakam var, en az onun kadar yolu kullanma hakkım var ama bazı blinçsizler maalesef bunu anlamakta zorlanıyorlar.

yucelgsm
30 Eylül 2013, 23:34
arkayıda çok kesmemek gerek öndeki konsantreni kaybedince kaza tehlikesi daha çok oluyor arkadakı bi şekilde debelenip durması ola bilir ama onu takip edeyim derken öndekinin ani frenini görmeye biliriz o yüzden mümkün olduğunca az takip etmek lazım hızlı trafikte arkayı hiç takip etmedende olmaz tabi

imza
30 Eylül 2013, 23:46
şeridi 4'e bölüyorum ve soldan ikinci hizada gidiyorum. ne sağımdan ne solumdan geçemiyorlar. bu konuda çok inatımdır.

BerKToprak
01 Ekim 2013, 00:02
ortalıkta o..çocugu dolu çok dikkatli olun. sürekli aynı hadise ile karşılaşıyorum

caferacer21
01 Ekim 2013, 00:37
benim trafikte en çok sıkıntı çektiğim konu bu..hava mis gibi akşam güneşinin ışıkları yollara vuruyor,caddelerde tatlı bir telaş alıyorsun motoru bir kaç tur atayım diyorsun ama yok arkama bakmaktan motorun zevkini çıkaramıyorum.müsaitse yol veriyorum ...
e bu sefer de arka da debelenen herif benimle hızımı sabitleyip motora bakıyor ya da kasklı halime falan..bas git işte..sırf rahat süreyim diye yeşilden sonra allah ne verdiyse açıyorum arayı...yine geliyorlar yine geliyorlar:)

adonis84
01 Ekim 2013, 00:46
saatte 125 km hızla demir bilya atan bi tabanca aldık nişanlımla o arkadayken dibimize giren araca sıkıyo acıması da yoktur bi sefer ön cam dağıttı plaka da kapalı zaten.

Nomad_41
01 Ekim 2013, 00:56
İstanbul mecidiyeköyde ikamet ediyorum - Cevahir avm de bir mağzada calısıyorum işten cıktım 23:00 sularıydı ev yakın cevahire ışıkların orda taksici bir kalktı ki park halındeyken bıranda motorcunun onune dogru hiç düşünmedi böyle ah ulan dedım o motorcu yerıne bi harfiyat kamyonu olaydı sana bi gömüp paket edeydı senı gorurdun o zaman yola fırmalayı bazen üzülüyorum bu taksıcılere trafik polisi ceza kesıyo ulan dıyorum be vicdansız adam sabaha kadar direksıyon Sallıyo ekmek parası ıcın. Ama böyle goruncede bazen ıyı oluyo dıyorum

phradrel
01 Ekim 2013, 11:54
saatte 125 km hızla demir bilya atan bi tabanca aldık nişanlımla o arkadayken dibimize giren araca sıkıyo acıması da yoktur bi sefer ön cam dağıttı plaka da kapalı zaten.

ben boya tabancası almayı düşünüyorum :)

sardokar
01 Ekim 2013, 12:44
ben boya tabancası almayı düşünüyorum :)

Boya tabancası iyi fikirmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Yada en temizi bir tabela yada kayan yazı yaptırmak. Yaklaştığın da basacaksın düğmeye "geri dur lan" diye yanacak :cat:

sodalimon
01 Ekim 2013, 13:18
Bir gün daha manyak birisi çıkar, mermi atanıyla indiriverir, tam olur.
Bir kere o söylediğiniz silahları taşımak yasak. İkincisi, yaptığınız şey, adam öldürmeye teşebbüs. Çok rahatlıkla kaza yapmalarına neden olabilir, en basidinden...

Çaba ve eyleme geçiş takdire şayan, ancak daha basit sonuçları olan bir şeyler bulmak lazım... Sonunda adamın size tampon koymasına neden olmayacak bir çözüm, v.b...

Boya tabancası iyi fikirmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Yada en temizi bir tabela yada kayan yazı yaptırmak. Yaklaştığın da basacaksın düğmeye "geri dur lan" diye yanacak :cat:

Dün aynı şey aklıma geldi, çanta bakarken youtube'deki led sinyal v.s. videolarını görünce...
Çantanın sollu sağlı iki leflektörünün içine matrix şekilde led döşeyip, bir mikro denetleyiciyle kayan yazı yapılır... Tam da aklımdan geçen ifade o.ç ifadesi oldu.
Senin fikrinle birleştirilebilir, patentini paylaşır zengin oluruz.