PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi cup motosikleti?

Sayfa : [1] 2

Memolale
06 Eylül 2013, 11:53
Arkadaşlar yeni bir cup alacam yeni kasa , en iyi cup sizce hangisi?(crypton demeyin onu kullandım çok da iyi deyil..) ben Mondial 100MFH'yi beğeniyorum..?

Serzenish03
06 Eylül 2013, 12:05
lifanı önerebilirim. mondial den daha iyi ;) ama yinede siz bilirsiniz.

Memolale
06 Eylül 2013, 12:18
lifanı önerebilirim. mondial den daha iyi ;) ama yinede siz bilirsiniz.

Arkadaşımda var yeni aldı, bindim 79'a geldim motor resmen patlayacak gibi bağırıyor..

Serzenish03
06 Eylül 2013, 12:25
Arkadaşımda var yeni aldı, bindim 79'a geldim motor resmen patlayacak gibi bağırıyor..

açamamıştır. rodajı düzgün yapıldıgında ve dişliler küçültüp ayar verdimi uçar gider. şuan ayarlı motorum 139 görüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=kUsD9Co3OZM

izle benim motorum.

Salih_T
06 Eylül 2013, 12:29
efecaaaan yine uçuyon..

yaptır şu motorun göstergesini artık..

adamlar 150 cc motorla, dişlilerle oynayıp 140 ları zorluyo.. ne yaptın sen yahuu... 139 ney...neyle ayarladın motoru... :queen:

Serzenish03
06 Eylül 2013, 12:31
efecaaaan yine uçuyon..

yaptır şu motorun göstergesini artık..

adamlar 150 cc motorla, dişlilerle oynayıp 140 ları zorluyo.. ne yaptın sen yahuu... 139 ney...neyle ayarladın motoru... :queen:

ehliyetten yine kaldım. bi ara yapıştırırız. hem efecan kim yahu ?

oyunageldim
06 Eylül 2013, 12:51
Vay be yüzlük motorla 139 gören var bende ufak bir hesap ile 200 ü görürüm herhalde
İnnova 125 al 2011-2012 model temiz,en iyisini sormuşsun Mondial demişsin,innova almak için mondialin iki misli para vermen lazım

1 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/118739-motogezi.html?highlight=)..2 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/118976-motogezi-2-a.html?highlight=)..3 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/119216-motogezi-3-a.html?highlight=)..4 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/119362-motogezi-4-a.html?highlight=)...5 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/120663-motogezi-5-enez.html?highlight=)...6 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/121017-motogezi-6-30-koy-kasaba-sehir.html?highlight=)...7 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/121455-motogezi-7-igneada-begendik-sinir.html?highlight=)

egelim 43
06 Eylül 2013, 12:53
Arkadaşlar yeni bir cup alacam yeni kasa , en iyi cup sizce hangisi?(crypton demeyin onu kullandım çok da iyi deyil..) ben Mondial 100MFH'yi beğeniyorum..?

Güzel bi motoru beğeniyosun :cat: Mondial bi wave innova yada cyrpton kadar olmasada çinlilerin içinde en iyisi :cat:

Salih_T
06 Eylül 2013, 12:55

Bende onu diycem Efecan kim yahu?

Ose
06 Eylül 2013, 14:09
En iyi cub piyasadaki 100MFH DIR rodajda olmasına rağmen her bastığımda 90km hız yapıyor tmm titreme var ama çok normal rodaj süresinde ve plastik serilik bakımından da süper zira 200lük cg ile 80ne kadar kapışıyorum 2-3 boy fark yiyor 80den sonra elle sallarsın ama :D yanından jilet gibi geçiyor :D ben 140 yapıyorum diğenlerde lütfen ibresini konrol etsin geçende bitane 100lük aroramıydı motoran mıydı tmm bilmiyorum bunu geçtim kaç yaptın dedim 120 dedi bende 80 yaptım nasıl oluyor o iş deyince şaşırdı sonra benim ibre bozuk senin ki doğru gösteriyor dedimde sevindi gariban ::):):)

oknglr
06 Eylül 2013, 14:21

Apaçinin tekiydi kapıdan kovuyolar bacadan giriyodu , bilgisiz cahil aklından şüphe ettiğim birisiydi sana benzemesin ondada lifan vardı ve oda senin gibi böyle havalarda geziyodu 130 lar 150 ler bilmemneler :D

Oldjack
06 Eylül 2013, 14:24
Apaçinin tekiydi kapıdan kovuyolar bacadan giriyodu , bilgisiz cahil aklından şüphe ettiğim birisiydi sana benzemesin ondada lifan vardı ve oda senin gibi böyle havalarda geziyodu 130 lar 150 ler bilmemneler :D

Ağır tahrik var bu mesajda birde senin gibi aynaları yoktu demen lazım :)

Memolale
06 Eylül 2013, 14:29
Arkadaşlar karamanda birkaç bayi aradım MFH100'ü sormak için, bayiler mfh100'ün fabrika dışı olduğunu söylüyor

beko12345
06 Eylül 2013, 14:33
Lan efecan , resimdeki motor senin motorun, diğer konulara hala eski videonu atıyorsun bu hesabınla. Limi kandırıcaksın sen efecan ? Yöneticilere sesleniyorum , yokmu ip ban ?

Oldjack
06 Eylül 2013, 15:05
Lan efecan , resimdeki motor senin motorun, diğer konulara hala eski videonu atıyorsun bu hesabınla. Limi kandırıcaksın sen efecan ? Yöneticilere sesleniyorum , yokmu ip ban ?

Adam uslanmış üzerine gitme fazla :)

Memolale
06 Eylül 2013, 15:25
Konuya dönsek??..

Arkadaşlar şu hondanın wing-go cup'ı nasıl? Bide innova modelinin sıfır'ı daha piyasada satılıyormu?

yasin.33
06 Eylül 2013, 15:33
hepsi çin işi hangisi hoşuna giderse onu al

Salih_T
06 Eylül 2013, 15:40

yo yo yooo.. artık banlanmasın... ben seviyorum efe yi... kızsada, sinirlensede.. bu aralar efendiliğinden taviz vermeden forumu kullanıyor.. gerek yok bana...
sonuçta efe de bilinçli motosiklet kullanma konusunda adımlar atıyor...

6PaTLaR
06 Eylül 2013, 15:45
Demek ki Modenas kullanmadınız.

beko12345
06 Eylül 2013, 15:46
yo yo yooo.. artık banlanmasın... ben seviyorum efe yi... kızsada, sinirlensede.. bu aralar efendiliğinden taviz vermeden forumu kullanıyor.. gerek yok bana...
Eğer hakikaten bilinçli olma yolunda gidiyorsa eywallah, ama bana sanki tepki çekmemek için numara gibi geliyor :) henüz adam akıllı bir fotoğrafını göremedik. Hala eskisi gibi gibi yok lifan cup um şu kadar gidiyor , şöyle yapıyor. Fazla fazla rakamlar abartılar. Pek akıllanmışa benzetemedim ben açıkçası...

Memolale
06 Eylül 2013, 16:17
ŞŞŞŞTTTT LOOOOOOOO , KONUYA Bİ DÖNSEKK????

ferdinandd
06 Eylül 2013, 16:20
Arkadaşlar yeni bir cup alıcam, sizce en iyi cup hangisi ?

Modenas GT 135 :cat:

rs_guven
06 Eylül 2013, 16:26
Gt 135 hem çok pahalı, hem yedek parça ile ilgili kullanıcıları memnun değil, hemde ikinci eli zayıf.
Bunlar bile en iyi olmaması için yeterli sebepler.

Serzenish03
06 Eylül 2013, 16:41

yorumunuz için teşekkür ederim. Yargısız infaz yapmayan tek kişisiniz.

Karlıyollar
06 Eylül 2013, 16:44
açamamıştır. rodajı düzgün yapıldıgında ve dişliler küçültüp ayar verdimi uçar gider. şuan ayarlı motorum 139 görüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

izle benim motorum.

Sen 139 gittiğine inanıyormusun :D D:

Serzenish03
06 Eylül 2013, 16:48
Sen 139 gittiğine inanıyormusun :D D:

o videoyu çektigimde daha bakımını yaptırmamıştım ve full orjinaldi.

yasin.33
06 Eylül 2013, 16:54
modenasa 5000 verene kadar ybr cbf tvs alın denmeden diyeyim ben :))

Memolale
06 Eylül 2013, 17:01
modenasa 5000 verene kadar ybr cbf tvs alın denmeden diyeyim ben :))

Yasin abi, Çelik'ten memnunmusun benim kuzenimde Çeliğin cup'ı var 2007'den beri kullanıyor... Bayisini aradım cup'a 1675TL diyor yeni kasa.

ReiZzZ
06 Eylül 2013, 17:05
çinli cup alacaksan mondial al düzdede eğimdede 90 yapar o tip motor için yeterli

DEISIS
06 Eylül 2013, 17:19
Modenas GT135 tartışmasız..

Bekozade
06 Eylül 2013, 17:38
Mondial Snapyy x düşünüyorum ben bu motorla ilgili bilgisi olan var mı ?

Memolale
06 Eylül 2013, 17:42
Mondial Snapyy x düşünüyorum ben bu motorla ilgili bilgisi olan var mı ?

Hiç alma , çöp

ercan41
06 Eylül 2013, 18:15
İnnova en iyisidir, kullandım ybr le kafa kafaya gidiyor .Hatta düzlüklerde çok ufak ufak öne geçiyor.Kalite zaten belli...

ReiZzZ
06 Eylül 2013, 18:27
İnnova en iyisidir, kullandım ybr le kafa kafaya gidiyor .Hatta düzlüklerde çok ufak ufak öne geçiyor.Kalite zaten belli...

:cherry: :queen: :mrgreen:

shooter1
06 Eylül 2013, 18:38
benim motora kanat takınca uçuyor jet gibi bir de geçen bir konu vardı osurma olayı :) onu da yapınca nos etkisi yapıyor şu senin ibreden benimkine de takalım

izle benim motorum.

yasin.33
06 Eylül 2013, 19:03
Yasin abi, Çelik'ten memnunmusun benim kuzenimde Çeliğin cup'ı var 2007'den beri kullanıyor... Bayisini aradım cup'a 1675TL diyor yeni kasa.

çelik de cup değil benimki debriyajlı olanlardan bunu da sorarsan memnunum özellikle çekişi 100cc olmasına rağmen deli asılıyor ibreyi sorarsan son 120 ama N ye kadar inip gidiyor 130u görüyor ama gören sadece ibre vardır bi 100-110 da yakıtı ölçmedim bugün yedekle 35 km yaptım hala da içinde var yedek ne kadar onu da bilmiyorum sadece 10tl alırım yedeğe düştü mü tekrar 10 tl duruma göre farklılık gösterir almak istersen bu modeli de almanı tavsiye ederim biz 2100 tlye aldık daha doğrusu dedem aldı plaka dahil ama 150 150 taksitle 2012de aldık daha yeni bitti çelik jant fiyatı bir de. cuplarını sorarsan onlar da güzel arkadaşta vardı eski kasa sattı ama o tabiri caizse hayvan gibi biniyordu yeni kasalar da aynıdır herhalde bilemem

methal
06 Eylül 2013, 19:36
100 mfh fabrikada yok şuan ancak izmir alsancak bayinin elinde 4 tane kalmıs adam türkiyenin hiçbir yerinde bulamasın dedi haklıydı balıkesir de merkez ilceler sormadıgım bayi kalmadı fabrikayı dahi aradım ne yazıkki yok izmirden balıkesire nakliye sorunu oldugu icin alamadın daha oncede mfh kullanmıstım plastıkleri dandik motora bakarsan bırakmaz seni şuanda kanuni 100s cup aldım şimdilik fena değil . birkaç eksigi var onları da ilk bakımda halledicem ha bu arada kanunin Karbüratörleri japon ..

RruDeBoyY
06 Eylül 2013, 20:33

cup la 80 çok ideal hız bence bisan lifan , honda innova güzel motorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

izle benim motorum.

140 ı gördün sonra bir uyandın üstün açık kalmış. 100 lük motor a düz yolda 140 ı göster motor a binmeyi bırakırım

Memolale
06 Eylül 2013, 21:18

Okadar atmak da olmaz yani , 150'lik felan da olmadığına göre..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

[QUOTE=yasin.33;3148494]çelik de cup değil benimki debriyajlı olanlardan bunu da sorarsan memnunum özellikle çekişi 100cc olmasına rağmen deli asılıyor ibreyi sorarsan son 120 ama N ye kadar inip gidiyor 130u görüyor ama gören sadece ibre vardır bi 100-110 da yakıtı ölçmedim bugün yedekle 35 km yaptım hala da içinde var yedek ne kadar onu da bilmiyorum sadece 10tl alırım yedeğe düştü mü tekrar 10 tl duruma göre farklılık gösterir almak istersen bu modeli de almanı tavsiye ederim biz 2100 tlye aldık daha doğrusu dedem aldı plaka dahil ama 150 150 taksitle 2012de aldık daha yeni bitti çelik jant fiyatı bir de. cuplarını sorarsan onlar da güzel arkadaşta vardı eski kasa sattı ama o tabiri caizse hayvan gibi biniyordu yeni kasalar da aynıdır herhalde bilemem

Anladım, peki kampana fren'den memnunmusun? Ön felan kampanaymışda

Oldjack
06 Eylül 2013, 21:25
cup la 80 çok ideal hız bence bisan lifan , honda innova güzel motorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

140 ı gördün sonra bir uyandın üstün açık kalmış. 100 lük motor a düz yolda 140 ı göster motor a binmeyi bırakırım

Yapmasaydın keşke bunu :)

Bekozade
06 Eylül 2013, 21:40
Mondial Snapyy Çöp mü gerçekten ? İşçiliği iyi diyolardı

Memolale
06 Eylül 2013, 21:45

Kampana fren felan...Düşük beygir..... Haa binmiş birisi deyilim onu söyleyimde, teknik özelliklerine bakacak olursak pek iyi gibi gözükmüyor

mustf
06 Eylül 2013, 21:47

Yıllarca innova kullandım motorum sıfır ayarındaydı. Bursadan kuşadasına gittim iki kere sıcak hava yüzünden boğuldu. Dönüşte lastik patladı. Malum iç lastikli tel jantlı 80 lerin teknolojisini taşıyan bir motor. Zamanının iyisi ama 2013 yılındayız. Artık innova hikayedir.

Bu yıl modenas gt 135 aldım aynı yola gittim ve hemen hemen motoru hiç dinlendirmedim ne boğulma ne birşey. Kesinlikle hondadan iyi motor. Çünki motoru orjinal japon kawasakidir. Hondanın Türkiyedeki motorları tamamen çin malı. Modenas parasını hak ediyor. Kendisini belli ediyor. Çelik jantlı lastikleri tubeles yaptır bak işine. Dünyada cub üzerine bir tane rakibi var yamaha 135 lik cub... Türkiyeye gelse 8000 den filan satarlar hemen hemen aynı motordur ve dünya sitelerinde kıyaslanırlar birbirleri ile. Yani modenasın fiyatı ucuz bile...

Bir de çok saçma yorumlar yazanlar var 2. eli satılmaz filan diye. Hadi bul bakalım 2. elini o kadar çok arayan var ki bulunmuyor. Sadece Türkiyede değil dünyada 2. eli zor bulunan bir motordur modenas. Çünkü alan satmaz. Bilip bilmeden yorum yapıp komik duruma düşmeyin. Modenas % 85 orjinal japon parçalarıyla yapılır. Sizin hondalar tamamen çin işi artık...

oyunageldim
06 Eylül 2013, 22:03
Yıllarca innova kullandım motorum sıfır ayarındaydı. Bursadan kuşadasına gittim iki kere sıcak hava yüzünden boğuldu. Dönüşte lastik patladı. Malum iç lastikli tel jantlı 80 lerin teknolojisini taşıyan bir motor. Zamanının iyisi ama 2013 yılındayız. Artık innova hikayedir.

Bu yıl modenas gt 135 aldım aynı yola gittim ve hemen hemen motoru hiç dinlendirmedim ne boğulma ne birşey. Kesinlikle hondadan iyi motor. Çünki motoru orjinal japon kawasakidir. Hondanın Türkiyedeki motorları tamamen çin malı. Modenas parasını hak ediyor. Kendisini belli ediyor. Çelik jantlı lastikleri tubeles yaptır bak işine. Dünyada cub üzerine bir tane rakibi var yamaha 135 lik cub... Türkiyeye gelse 8000 den filan satarlar hemen hemen aynı motordur ve dünya sitelerinde kıyaslanırlar birbirleri ile. Yani modenasın fiyatı ucuz bile...

Bir de çok saçma yorumlar yazanlar var 2. eli satılmaz filan diye. Hadi bul bakalım 2. elini o kadar çok arayan var ki bulunmuyor. Sadece Türkiyede değil dünyada 2. eli zor bulunan bir motordur modenas. Çünkü alan satmaz. Bilip bilmeden yorum yapıp komik duruma düşmeyin. Modenas % 85 orjinal japon parçalarıyla yapılır. Sizin hondalar tamamen çin işi artık...

Ustam birini överken diğerini öldürmek neden,şimdi bende sıralamalımıyım benimki şöyle seninki şöyle diye,okadar kullanmışsınız motoru ama kullanmasını bilememişsiniz

Suç ondam yoksa onu sürendemi !Lastik patlama bile motorun sorunu olmuş peh peh
Herkezin malı kendine güzeldir

Sizin yorumunuz bence daha bir saçma

ReiZzZ
06 Eylül 2013, 22:06

ben 3 gün önce 1750 km de 1500 tl ye sattım cub alacaksan hiçbir sıkıntısı yok tavsiye ederim teknik veriler falan hikaye 90 yapıyor işte daha ne

mustf
06 Eylül 2013, 22:14
İnnnovayı yıllarca kullandım boşuna alınganlık yapmışsın. Benim innova bursanın en bakımlı motorlarından biriydi. Kullanmayı bilmemekle ilgisi yok. Çık bakalım 40 derece sıcakta 500 km lik yola gör innovayı o zaman. İşte motor o yollarda belli oluyor. Lastiğin kralını sıfır taktırıp yola çıktım sıcaktan iç lastik kıyılmış içinde. Bu ne demek? eski teknoloji tel jant motor bu. Ve iç lastik günümüzde akıl işi değildir. Hayati risk yaratan bir faktördür ki istersen umurunda da olmasın senin sorunun. Bilmiyorum ne kadardır innova kullandın ama lastiğin kralını taksan bu motorlarda sürekli lastik patlar ve bıkarsın sonunda. Tubeles gibisi yoktur...

Artı olarak bunlar evet... 80 lerin motorları. Günümüzde kullanılmaz. Düşün modenas 135 lik ve innovadan bariz biçinde üstün güçlü motor. Üstelik innova 3, 7 lik deposuyla 140 km giderken modenas 4, 3 lük deposuyla 200 km den fazla gidiyor ve daha da azalıyor çünkü motor henüz 6000 de. Yani teknoloji olarak çok üstün. Alınganlık yapılacak birşey yok innova benim de her zaman motorumdur yıllarca kullandım. Ama artık hikaye motordur bunlar... Çünkü devirleri geçti. Ben karda buzda kulanırım motoru, kışın o yollarda yağmurlarda kampana frenli motorla çok çektim. Kampana frenin devri de geçti.

ercan41
06 Eylül 2013, 22:26
Modenas kullanmadım bilmiyorum innova 5000 km boyunca kullandım uzun yol olrak daglık kesimden 2 kişi 100 km devirdim bogulma vs. olmadı .
5000km boyunca hiç lastigim patlamadı dogru tel jantın dezavantajı var ama tel jant motoru daha güzel gösteriyor zaten seçimim ondan innova olmuştu :)

oyunageldim
06 Eylül 2013, 22:26
5 bin km kullandım lastiğime bir çivi dahi girmedi,geneli stabilize motorunuz güzel olabilir ama yiğidi öldür hakkını yeme,alınganlıkmış :)

Bir depoda 212 km yi devirmişliğim var,okadar övdüğünüz motorada birşey diyemem
Bence siz hangi motoru hangi derecede kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz
80 lerin motoruymuş,kusura bakmayın ama hala en kıral markalar bile tel jant motor üretmekte,istermisiniz alüminyum jant bir krosunuz olsun :)
80 ler deyip de güldirmeyin beni

Al incele hepsini birgün gelde beraber gezelim
Bakalım ne kadar dayanıyormuş şu övdüğün motor,:mrgreen:

Bütün gezilerim burada
1 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/118739-motogezi.html?highlight=)..2 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/118976-motogezi-2-a.html?highlight=)..3 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/119216-motogezi-3-a.html?highlight=)..4 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/119362-motogezi-4-a.html?highlight=)...5 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/120663-motogezi-5-enez.html?highlight=)...6 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/121017-motogezi-6-30-koy-kasaba-sehir.html?highlight=)...7 (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/121455-motogezi-7-igneada-begendik-sinir.html?highlight=)[/QUOTE]

mustf
06 Eylül 2013, 22:42
Yahu çocuk çocuk tartışıyorsun. İnnovayı bana da anlatıyorsun ya pes yani.:queen: Bir depoyla 212 km yapmış! Uzun yolda 50 ile gitmişsindir. Modenas aynı şartlarla iki katı gider mi diyeyim ben de çocuk gibi...:queen: Daha da tartışmanın anlamı yok bu bir yarışma konusu da değil. İnnova nerede şimdi? Üretmiyor bile. Üretimi sona erdirilmiş bir motor. Bu ne demek? Geçmişte kalmış demek. Kampana frenli kara karbüratörlü 80 lerin teknolojisi işte yalan mı? Neyse gerek yok beni anlamıyorsan tartışmaya.

Diğer arkadaşta "lastiğim patlamıyor!" demiş... İnşaallahta patlamaz arkadaşım. Ama bir de başladı mı ayda bir de patlayabiliyor şansa kalmış. Konu bu değil. İç lastiğin çilesini biraz çeken beni anlar...

oyunageldim
06 Eylül 2013, 22:51
Sayın Memolale konunuzu gereksiz yere çoluk çocuğu muhattab alarak işgal ettiğim için kusuruma bakmayın,
mondialde iyi motordur abim senelerce kullandı ve kullanıyor