PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin istasyonunda motosiklet patladı

admin
06 Eylül 2013, 11:49
Aydın'da bir akaryakıt istasyonunda çalışan motosiklete akaryakıt takviyesi yapılırken, motosiklet bomba gibi patladı.

Aydın'da bir akaryakıt istasyonunda çalışan motosiklete akaryakıt takviyesi yapılırken, motosiklet bomba gibi patladı. Bujilerden çıkan kıvılcımın benzin hortumunu tutuşturması sonucu meydana gelen patlamada iki kişi yandı, şehir merkezindeki akaryakıt istasyonu az daha havaya uçuyordu. Yangın çalışanlar tarafından söndürülürken, patlama anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Olay geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde Aydın Mimar Sinan Mahallesi Aydın-İzmir Otoban kavşağı yakınlarındaki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olayda bir kişi 09 HL 651 plakalı motosikletle pompalara yanaşıyor. Stop edilmeyen motosiklete pompa görevlisi pompadan yakıt vermeye başlıyor. Bir süre yakıt boşalan motosikletin deposu bujiden çıktığı tahmin edilen kıvılcımla birden patlıyor. Olayda motosiklet sürücüsü de pompa görevlisi da patlama nedeniyle hafif yaralanıyor.

Faciaya neden olmadan söndürülen yangın teselli kaynağı oluyor.

Kaynak: İHA

http://www.youtube.com/watch?v=WvtkCsnzNpY

dreamkiller
06 Eylül 2013, 11:59
Bir zamanlar Opette yada shell de motosikletin üzerindeyken benzin koymuyorlar diye gıcıklanan arkadaşlar vardı.. Hatta başlığı bile açılmıştı.. Onlara kapak olarak yollamak lazım bu videoyu..

acayüp
06 Eylül 2013, 12:00
Hala benzin alırken motosikletten indiriyorlar diye yakınan var.
Bu memlekette işini doğru yapanı kimse sevmezzz.

Murat 48/30
06 Eylül 2013, 12:01
Kontak kapatmadan verilmiş, geçmiş olsun resmen felaket.

sailor33
06 Eylül 2013, 12:03
Motosikleti söndürmeyene mi kızacaksın yoksa çalışan motosiklete benzin koyan dengesize mi:silent:

talip333
06 Eylül 2013, 12:05
kontak açık benzin mi alınır :queen:

Murat 48/30
06 Eylül 2013, 12:06
Abi Aydında bu efeme kontağı kapat dicen dünya azar işitirsin, genç saygısından ses etmemiştir, ama ihmalin sonu felaket getirebiliyor

ÖzLeMKaYrA
06 Eylül 2013, 12:10
Yazılacak çok şey var ama boşuna...

ferdinandd
06 Eylül 2013, 12:10
_ Depo kapağını açmak için kontak kapatıp, anahtarı çekiyoruz zaten :silent:

_ Depo kapağı açıkken kontak anahtarı depo kapağından da çıkmıyor ki,

nasıl motosiklet çalışır vaziyetteyken yakıt alabilmiş, ben daha orada kaldım ::huuuh:::silent:

_ Daha yanaşırken elinde pompayla bekleyen dayılara bile sinir oluyorum :jocolor:

_ Bu olay kaza değil sonuçta, herkeste bile bile ihmal var :pale: yine de geçmiş olsun, ne diyelim...

abeciMotoru
06 Eylül 2013, 12:14
adamın kaskına! bittim doğrusu. gidin 3 teker bisiklet kullanın lan siz gundiler.

Syanur
06 Eylül 2013, 12:20
Muumdan çıkmuş yaagın... :)

Bir zamanlar Opette yada shell de motosikletin üzerindeyken benzin koymuyorlar diye gıcıklanan arkadaşlar vardı.. Hatta başlığı bile açılmıştı.. Onlara kapak olarak yollamak lazım bu videoyu..

:cat: Çok iyi hatırlıyorum ve katılıyorum

Khutuck
06 Eylül 2013, 12:26

nasıl motosiklet çalışır vaziyetteyken yakıt alabilmiş, ben daha orada kaldım ::huuuh:::silent:

_ Daha yanaşırken elinde pompayla bekleyen dayılara bile sinir oluyorum :jocolor:

_ Bu olay kaza değil sonuçta, herkeste bile bile ihmal var :pale: yine de geçmiş olsun, ne diyelim...

Motor mobilet sanırım, bazılarında depo anahtarlı değil.

C@LiMeRO
06 Eylül 2013, 12:31
ben de tam kontak üzerindeyken depo kapağını nası açtılar diye soracaktım, cevabını öğrenmiş oldum..

Garip
06 Eylül 2013, 12:37
bu nasıl olur derken adamın üzerinde oturduğunu gördüm. şaşırdım

hatta motordan indiriyorlar diye homurdanan arkadaşların da olduğunu okudum yorumlardan.. ilginç.

yataktan inmeden yatağın çarşafını değiştirmek gibi birşey bu. lan insene. ölür müsün. hem yol gidiyorsun ayakların dinlenir. g.tüne kan gider. in :)

FermanogLu
06 Eylül 2013, 12:57
Üzücü bir durum,dikkatli olmak lazım.
Bu arada ben yakıtımı shell den alıyorum,bir ara açılan motosikletten indirme konusunun ardından benzin alırken motosikletten bilerek inmedim. biraz bekledim ama görevli inmem konusunda uyarmadı.Bence motosiklet üzerinde iken yakıt vermemeli görevli.

Önder Özcan
06 Eylül 2013, 13:10
aslında burda patlama değil parlama olmuş.patlama olmasından daha iyidir en azından.
çalışan motora ikmal :sunny:

dockerengin
06 Eylül 2013, 15:03
İkisi de ayrı öküzmüş kusura bakmasınlar. Allahtan daha büyük zarar görmemişler.

Levsy
06 Eylül 2013, 17:07
Kestaneyi Çizdirmek lafından sonra Kestaneyi Kızartmak kavramını halk edebiyatımıza kazandıran bu arkadaşlara teşekkür ederim.

Arda_Karaca
06 Eylül 2013, 17:36
Hala benzin alırken motosikletten indiriyorlar diye yakınan var.
Bu memlekette işini doğru yapanı kimse sevmezzz.

Aynısını yazacaktım ki baktım yazılmış.

cbr125races
06 Eylül 2013, 18:04
ben iş güvenliği uzmanıyım bazı benzin istasyonlarına risk analizi yaptım shellerde sürücü motordan inmeden benzin vermeyin uyarısı var. Olmayan istasyonlara eklettiriyorum ama olay bizde bitio sonuç olarak pompacıya kaldıysak yandık(gerçek anlamda:)

estelik
06 Eylül 2013, 21:56
Kestaneyi Çizdirmek lafından sonra Kestaneyi Kızartmak kavramını halk edebiyatımıza kazandıran bu arkadaşlara teşekkür ederim.

:queen: :queen: :queen:

yamyamaha
06 Eylül 2013, 23:08
her zaman söylerim akar yakıt tehlikelidir. dikkat gerektirir.

dyavol-77
07 Eylül 2013, 02:33

Ferdi mobilet bu:queen: kontak mı kim-nerde? depo kapak kilit te hak getire(anlaşıldı şimdi sen sosyete motorcususun)....:cherry:

gt250-bora
07 Eylül 2013, 03:06
ne demeliki geçmiş olsun... söyleyecek çok şey var ama ihmalkarlık ölüm getirir en doğrusu sanırım... hala kasksız kullanan böyle benzin alan arkadaşlar malesef var. hadi bunun kapağı anahtarsız motoru stop etmesin üstünden inmesin diye anahtar yaptıran adam var... kask mont pantalon bot eldiven vs alacağı yerde motorunun sorunu olmadığı halde hacmini yükseltmeye çalışan dış görünüşüyle oynayanlarda mevcut... hem canınıza hem malınıza yazık...

papazkemal
07 Eylül 2013, 23:50
Bu konuda pompacılar uyarılmalı ve dönem dönem eğitimden geçirilmeliler.

ramcixx
09 Eylül 2013, 13:31
:queen: ne güldüm yaa... Antunu kuyiinn mi bunlarr_???