PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Lütfen Suzuki sv650s

stoneheart14
25 Ağustos 2013, 21:44
Merhaba arkadaslar suzuki sv 650 s model motorumda garip bir problem cıktı sizden fikir almak istedim motorumun sübap ayarları yapıldı ve tekrar calısır hale geldikten sonra ekranda sanki uzunları yakmısım gibi mavi ısık yanıyor ama motorsikletin farlarda ısık yok ve ledler sabit yanıyor bir kısa devre sözkonusu farların arkasındaki kablolarla oynayınca düzeliyor bu sekilde bir süre kullandım lakin bu sabah calıstırmaya calıstım mars yapınca cıt diye ses geliyor sonra ekrandaki bütün ısıklar kapanıyor kontağı cevirmeme rağmen elektrik yok motorsikleti hareket ettirip ön frene sert basınca ısıklar geri geliyor bende 2. vitese takıp yokus asağı salıp calıstırmayı denedim.vurdurunca calıstı ama hemen stop etti tekrar denedim egsozdan cok deli bir patlama sesi geldi ondan tekrar denedim bu sefer ekran sık sık gidip gelmeye basladı ibre 300 oldu ısıklar sacmalamaya basladı neyseki calıstırdım eve varmama az kalmıstı yolda giderken ibre 80 100 20 deişiyordu sürekli ıısıklarda onu takip ediyor.motor ustama götürdüm bu sorunları anlattım pek birşey yapamadı acaba nedir sorunu beyinmi bozuluyor yoksa kısa devre varda omu beyne zarar veriyor.Fikri olan arkadaslar yorumlarıyla bana yardımcı olucaklardır. tskler simdiden Bu arada motor yolda sarsılınca bu seyler olmaya basladı malum yollarımız cok düzgün değil her taraf girintili cıkıntılı..

Ose
25 Ağustos 2013, 22:40
Hocam elektrik aksamında problem var derhal servise götürün şase yaparsa motorunuz aman diyeyim !!!! gerekirse anlayan başka kişilere gösterin

stoneheart14
25 Ağustos 2013, 23:17
babacan eyv ya iyi bir elektrikci ustası bulmak lazım xenon takmayı düsünüyordum bu problemide çözermi acaba ??

Ose
25 Ağustos 2013, 23:20
hocam bende takacaktım ama merceksiz zenon şekil olarak çok iyi görünüyorda merceksiz eski fardan daha kötüymüş googlede araştır çoğu kişi takıp geri çıkarmış ama görüntü 10numara

stoneheart14
25 Ağustos 2013, 23:37
ben mercekli bakıcam nokta xenondan öyle dağılandan değil