PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bisikletinizi Elektrikli Bisiklete Dönüştürün

admin
19 Ağustos 2013, 15:28
Bisiklet sürerken yorulanlara yardımcı olacak alet geliştirildi. Rubbee adındaki alet bir kelepçeyle bisiklete entegre edilebiliyor.

BİR ŞARJLA 25 KM YOL GİDİYOR

Bisikletin iki tekerleğine de takılabilen alet elektrikle çalışıyor. Lastikle temas eden alet enerjisinin yüzde 96’sını lastiğe aktarabiliyor. Rubbee yağışlı havalardan da su geçirmez özelliğinden dolayı etkilenmiyor. Alet şarj olmak için sadece elektrik prizine ihtiyaç duyuyor. Rubbee, 2 saatlik şarjla 25 km yol alabiliyor. Alet her gün kullanılırsa beş yıllık bir ömrü var. Pedalları kullanmak isteyen sürücü aletin üzerindeki pimi kaldırıp Rubbee’yi devre dışı bırakıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=GP4NtIhLyAg

Kaynak: Ensonhaber.com

Felon
19 Ağustos 2013, 15:42
Nasıl durucaz? Eğer elektrikli motor frenlere basınca itemeyecek kadar güçsüzse zaten yokuş çıkmaz o bi işe yaramaz :queen:

FatihC
19 Ağustos 2013, 15:50
lastiği yer bitirir bu şimdi :):)

thb
19 Ağustos 2013, 16:11
lastiği yer bitirir bu şimdi :):)
tam türk aklı : )

kurubuz
19 Ağustos 2013, 16:28
Nasıl durucaz? Eğer elektrikli motor frenlere basınca itemeyecek kadar güçsüzse zaten yokuş çıkmaz o bi işe yaramaz :queen:

Sitesine baktım. Gaz mandalı ve pedal sensörü de ayrıca takılıyor. mandal kapatıldığında veya pedala basıldığında devreden çıkıyor.
Fena değil, çinliler ucuzunu yaptığında alabilirim :) ( Bu da tam türk aklı )

inzell
19 Ağustos 2013, 16:33
Pedallara asılırken şarj etmediği sürece ilgimi çekmez.

Felon
19 Ağustos 2013, 16:38
Sitesine baktım. Gaz mandalı ve pedal sensörü de ayrıca takılıyor. mandal kapatıldığında veya pedala basıldığında devreden çıkıyor.
Fena değil, çinliler ucuzunu yaptığında alabilirim :) ( Bu da tam türk aklı )

Evet güzel bir skuter parası fiyatı varmış

askon
19 Ağustos 2013, 17:58
valla şu aralar bisiklete ıyıden ıyıye merak vermiş durumdayım ama bız motorcu adamız ben bısıklete takılan motor kitlerını cok beğendim yanı bisikletın bır kıymetı kalmıyor ama benım gıbı sigara içen vede spor yapmayan 40 yaşında bırı olarak yokuşlara geldiğimde elektrik yada motor kiti hiç fena fıkır değil fakat şu an bile piyasada bulunan elk. bisikletler 2500 tl civarın da ulen neye merak sarsak tuzlu geliyor hakikaten 3 beyaz dan uzak tutuyorlar adamı

gisler
19 Ağustos 2013, 21:46
çakmaktaş tan alıntı gibi :)

ilkerabi
20 Ağustos 2013, 21:43
Pedallara asılırken şarj etmediği sürece ilgimi çekmez.

Senin bacaklar epey kaslı heralde..
2 tane küççük ampul yakan dinamoyu bile çevirmek çocukken yeterdi. Basbayağı fren etkisi yapıyor ŞARJ olayı.
Yokuş aşşa şarj etse tamam..

Ferdi BEL
21 Ağustos 2013, 00:34
fiyatı nedir

mucotr
22 Ağustos 2013, 11:27
fiyatı nedir

evet arkadaşlar fiyatı nedir ?

atizm
25 Ağustos 2013, 13:33
tekeri yer yala bu :P