PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aileden İzin Alamıyoruzz :(

ZamboKage
18 Ağustos 2013, 21:48
Merhaba arkadaşlar yaşım 16 seneye haziranda 17 ye gireceğim motor almak istiyorum hemen karşı çıkmayın işte kaskın önemini biliyormusunda felan biliyorum abilerim bu forumu 2 senedir okuyorum herşeyin önemini eğitimin kaskın dizligin montun pantolonun eldivenin sırt korumasının boyun korumasının önemini biliyorum çok araştırma yapıyorum fakat bende bir ELEKTİRİKLİ MOTOSİKLET VAR 1 senedir bende geçensene aldım satmayı planlıyorum satıp CrossMotor alacagım ama annem babam karşı çıkıyor diyorum kasksız eldivensiz montsuz pantolonsuz binersem elimden alın diyorum olmaz diyorlar üzmekte istemiyorum ısarar etmiyorum

Merak edenler için bendeki elektirikli motor;

http://image5.sahibinden.com/photos/40/32/71/big_114403271xxo.jpg

Bunun Kırmızı Siyahıdır Markası Vitobis Artemis 800 W ' dır

Neyse satıp

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-pocket-bike-tertemiz-orta-boy-cross-134674328/detay

Böyle bir MotoCross almak istiyorum sadece arazide kullanacagım hatta ekipmanlarımı bile set yaptım ama ailem izin vermiyor ne yapmam lazım size soruyorum ?

beko12345
18 Ağustos 2013, 22:04
yalnız o pocket bike yani , ufak ... Çocuklar için .:thumright

rambomert
18 Ağustos 2013, 22:07
bu küçük değilmi sana sonra gülmesiler :queen: bu fiyata büyük çinli croos motor alırsın arazide kullanırsın küçükte rahatta edemezsin bence ya vazgeç yada en az 125cc bir croos al

rangers07
19 Ağustos 2013, 00:36
Alma birader :D git düzgün motor al.git mondial mg classic al sonra onu 150 cc yap bakımlı al ama keyfine bak :cat: :D saçmalama lütfennn o crossu alırsan :pr: böyle yaparsın böyle :pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

PowerGarage
19 Ağustos 2013, 00:54
Arkadaşlar yanlış anlaşılan bi konu var :) arkadaşımız anne babamı nasıl ikna ederim böyle durumlardan geçen varmı gibisinden sormuş motoru alıp almamayı değil sanırım motor konusunda bi fikir değilde akıl almak istiyor :cherry:

rangers07
19 Ağustos 2013, 00:57
Valla ikna etme işi ise hiç bilmiyorum :D emrivaki yapabilir :D biriktirir parasını en kötü ihtimal mg classic bakımlısından alır gider ailesinin yanına baba aldım ekipmanlarımıda aldım hız yapmam der olay biter :D :D

Pisman
19 Ağustos 2013, 01:05
ehliyeti alana kadar elektrikliyle idare et

tr_select
19 Ağustos 2013, 01:19
Benim ailemde senin yaşlarındayken karşıydı... Bir gün hiç kimsenin haberi yokken biriktirdiğim para ile gittim scooter aldım, akşamı eve geldim :mrgreen:
O gün, bu gündür kimse tek bir laf etmedi. Hatta sola sağa beni yollamaya başladılar. Trafiğe takılmazsın, hızlı gider-gelirsin, şunu getir, bunu götür vs vs :mrgreen:

Tabi bu olayın üzerinden 10 sene geçmiştir aşağı yukarı. Şu çinlilerin ülkemize ilk gelip, patlama yaptığı yıllardır...

Şuan ise; Kışa yeni alıcağım motorla yaz aylarında karadeniz gezisi yapmayı planlıyorum ve babamda gelmek istiyor :queen:

ZamboKage
19 Ağustos 2013, 01:21
Merhaba abilerim mesajlarınızı okudum tek tek ben diyorumki bu motora bile izin vermiyorlarki 125 cc cross alayım ? Eğer habersiz alırsam alırlar motoru kilitlerler kavga felan çıkar babam kendisi diyor ehliyet alsanda sana motor almam diyor bilmiyorum ama 13 yaşında oda babasının motorunu kaçırıyormuş çok adeletsizler :(

istmotorcu
19 Ağustos 2013, 01:36
Bence para biriktir, özel ders al, motosiklet sürüş eğitimi. Pratik ve teorik olarak. Ailene de bunu anlat. O zaman ikna olurlar. Oğlumuz bunu ciddiye alıyor, güvenliğini önemsiyor derler. Hem sen de gerçekten güvende olursun. :)

Oldjack
19 Ağustos 2013, 01:37
hergün düzenli motorun insan gibi kullanıldığında o kadar da güvenliksiz birşey olmadığını anlat. Yaşları büyük motorcu tanıdıklarına anlattır.

shooter1
19 Ağustos 2013, 01:43
ilk ehliyetini al sonra gerisi gelir eğer gelmezse bir daha konuşuruz

mehmettayfur
19 Ağustos 2013, 01:57
Merhaba abilerim mesajlarınızı okudum tek tek ben diyorumki bu motora bile izin vermiyorlarki 125 cc cross alayım ? Eğer habersiz alırsam alırlar motoru kilitlerler kavga felan çıkar babam kendisi diyor ehliyet alsanda sana motor almam diyor bilmiyorum ama 13 yaşında oda babasının motorunu kaçırıyormuş çok adeletsizler :(

Evlat,baban haklı ! Sen de baba olduğun zaman çocuğuna ayni şeyi söyleyeceksin.Çoğumuz,baban gibi,13-15 yaşlarında motor sürmeye başladık.Ama,
işin içine girince,zamanla riskleri görüp,çocuğunu mümkün olduğunca çocuğunu tehlikeden uzak tutmak isteyeceksin.
Arkadaşların dediği gibi,eğitimini ve ehliyetini al;yaşın tutana kadar sabret,o zaman babanı ikna edersin.O arada elektrikli ile idare et,o saçma motordan
uzak dur. :)

jedilight
20 Ağustos 2013, 00:16
Ben lise boyu haftada 20-20 biriktirdim. Üniversite1de 1500tl param vardı, azme bak. Tabi imkansız izin vermiyolar, babam o eski aşırı sinirli kendinden emin insanlardan, sansima evimin kosesindeki titizlik hastasi cig kofteciden 199km de mondial 150zc aldım, ama alet nasıl parlıyor... Adam şöyle çalışıyo dedi hayatimda ilk kez motora biniyom, calistirdim gazladim eminonune. isiklarda dengemi falan kaybediyom giderken ayagim kaldirim arasina sikisiyo falan iki gune alistik. İlk gun aradım baba motor aldım diye o gunden sonra ses yok aileden. Tabi oncesi zaten cok kavga etmisiz. bir ay sonra atladim gittim motorla izmite, o sira alet 500km olmus yani toplamda 300 surmusum 130km yola cikiyorum. dip gaz tabi hangi akla hizmet, ilk virajda ölüyodum ama bereket ölmedim. Gittim müstakil evin onune park ettim babam iste, annem kizgin ama yemek verdi acsindir diye, 2.ci kata cıktim yemek yiyorum asagidan sesler geliyo catir cutur. Babam gelmis o sira. Dedim heralde kaski parcaliyo bi indimki almis eline balyozu depo haric her yerini indirmis motorun. Tabi benim icim gitti, sinirlendim motoru aldim ite ite otogara orda otobuse attim istanbulda esenlerden ite ite tamirciye, bi ton masraf tabi yaptirdim suruyorum aleti babam cagirdi gel bisey yapmiycam diye. Tekrar gittim izmite, adam duygu sömürüsü falan yapti (ben cocukluktan beri motor asigi bmw bile gozum gormuyor) zorla soz verdirdi motoru birakmam karsiliginda sifir ford fiesta dizel aldi.

Part 2:
Talihsiz bi kaza sonucu (gazla freni karistiran bir bağyan) fiesta 3ay sonra elimde pert oldu. Ben de ameliyat gecirdim, dikisli bi sekilde istanbula gittim ama soz verdik zc'yi kullanmayacagima. Ben de dedim zaten araba gitti motorsuz da olmayacak gittim arabanin herseyini babam karsiladigi icin o ara biriken parayla mondial 150mc aldim. Ameliyatliyim iki kisi zar zor bindiridiler motora, hayatimda hic vitesli motor surmemisim, umraniyeden ciktim hizim 80, ondeki araba yavasliyo ben arka frenin debriyaj kolu olmadigini yeni cozuyorum. nerde bu fren falan :) İki motor yan yana durdu sozum yuzunden zc'yi hic kullanmadim. Bir gece ikisi yine yanyana sabah bi kalktim kilitli olan zc'yi calmislar direksyonu bile kilitli olmayan vitesli duruyor. O ikinci motoru hic kimseye soylemedim, su an gt250r aldim ve ailem hala 2 yildir motor surdugumu bilmiyor. Soylesemde boşa tedirgin olacaklar motor aşkı beni mecbur böyle bi yola soktu.

boshaft
20 Ağustos 2013, 01:35

güzel kardeşim bende senin yaşında tutturmuştum alacağım diye ailem aldırmadı. Çok şükür iyiki de aldırmamışlar. Kanın deli aktığı zamanlar olmaz deme oluyor. Birşeye bozulursun çıkar basarsın sonu felaket olur Allah korusun. Ben 25 yaşındayım yeni aldım motorumu şuan bile yanlış şeyler yapabiliyoruz.. Ama sana tavsiyem aileni üzme dinle. Elektirikliyle devam et biraz daha iyisi al ama aileyi üzme dinle.. Dersenki bu yaşta oluyoda o zaman olmuyo mu yok öyle birşey tabiki bizimde başımıza gelebilr lakin emin ol çok daha temkinli ve farklı olucaksın. Lafın kısası AİLENİ dinle sen.. ( Biliyorum pek sallamayacan yazdıklarımı ama yazdım artık :) - )

beko12345
20 Ağustos 2013, 01:42
Herşeyin ilacı zaman ... Zamanında tırmaladım bende , bir zaman sonra kendiliğinden oluverdi ...