PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesli Motosiklet İle Direksiyon Sınavı Mondial 100 Mg Prince 2014 ü Beklemeli Miyim

merak ederim
18 Ağustos 2013, 04:05
malum sistem değişti artık scooter ile sınava girilmiyor bunun yerine genelde 100 cc cg tarzı motosikletler ile giriliyor sınava.

şimdi benim kullanacağım motor motoran mtr 100 bu motorda vites geçişleri nasıldır pazartesi günü dersler başlıyor 14 eylülde sınav var ama cahil olarak gitmek istemiyorum en azından vitesi yerlerini öğreneyim ki motoru kaldırmak kalsın sadece.

ha birde motosiklet olarak tipi hoşuma gittiğinden ve ilk motorum olacağından en ucuz şekli şemali yerinde yakışıklı sayılabilecek 100 mg prince gözüme çarptı aslında 125 drift istiyorum ama diyorum ki motor devrilecek sağını solunu çizeceksin plaka vs sana 3 bin liraya gelecek alıştıktan sonra sat üstüne koy ybr 125 al. hız önemli değil sabit 60 ile gitsin yeterli yeter ki beni a noktasından b noktasına otobüsten ucuza götürsün 10 km yola 2 otobüs günde 8 lira bayılmaktan bıktım. ha birde ehliyet eylül sonu gibi elimde aklıma gelen şu acele etmeyip 2014 model motosiklet almakta istiyorum belki 100 mg süperboya disk fren takarlar onu alırım:) ne diyorsunuz mondial 2014 yılında model değiştirir mi ?

aklıma gelenlerden biride şu sele yüksekliği olarak 125 drift mi daha yüksek yoksa 100 mg price mi ?

birde zahmet olmazsa bu 2 modelin sele yüksekliğini yazarmısınız.

son olarakta beni oldukça tedirgin eden bir konu var normalde cub ve scooter kullandım ama önünde depolu model hiç kullanmadım ve bu depo olayı beni nedense korkuyor önünde boşluk olmayınca sanki kazada gümbürtüye gidecek gibi geliyor bir yanımda önde depo olunca daha dengeli olur diyorum at gibi diyorum hem koruma demiri taktırırsan sağın solun motorun altında kalmaz.

numangokce
18 Ağustos 2013, 04:50
bununla ilgili yüzlerce konu binlerce cevap olduğunu biliyorum ama yinede...

viteslilerde vitesin üstüne ayak parmaklarını koydun, bir kere nazikçe bastın. bu 1. vites. bu kolu ayağının ucuyla yukarı doğru çektin bu boşuncu vites. aynı şekilde bir daha yukarı çektin bu da 2. vites. bundan sonra her yukarı çekmende vites yükselecek, her bastığında vites düşecek. kısaca 1-n-2-3-4-5 şeklinde.

bide bu kadar uzun yazarken harcadığın ve gelecek cevap için beklediğin süre içinde google amcaya sorsaydın ıcığını cıcığını söylerdi sana. araştırmacı ol(un) biraz...

comutter model kullanmada yaşadığın sıkıntıyla alakalı olarak da şunu söyleyebilirim, motoru bacaklarının arasına almakla sandalyede oturur gibi kullanmak farklı şeyler. bende cub ve scooter kullanırken tedirgin olurum mesela..

tr_select
18 Ağustos 2013, 04:54
Yeni yasalarda scooter kullanımı yasaklandımı ki :silent:

Tİme_shİft42
18 Ağustos 2013, 04:57
1 n 2 dir genelde

merak ederim
18 Ağustos 2013, 06:03
bununla ilgili yüzlerce konu binlerce cevap olduğunu biliyorum ama yinede...

viteslilerde vitesin üstüne ayak parmaklarını koydun, bir kere nazikçe bastın. bu 1. vites. bu kolu ayağının ucuyla yukarı doğru çektin bu boşuncu vites. aynı şekilde bir daha yukarı çektin bu da 2. vites. bundan sonra her yukarı çekmende vites yükselecek, her bastığında vites düşecek. kısaca 1-n-2-3-4-5 şeklinde.

bide bu kadar uzun yazarken harcadığın ve gelecek cevap için beklediğin süre içinde google amcaya sorsaydın ıcığını cıcığını söylerdi sana. araştırmacı ol(un) biraz...

comutter model kullanmada yaşadığın sıkıntıyla alakalı olarak da şunu söyleyebilirim, motoru bacaklarının arasına almakla sandalyede oturur gibi kullanmak farklı şeyler. bende cub ve scooter kullanırken tedirgin olurum mesela..

hocam belki bütün konulara baktım ama bu motoru 2 yıl önce 5 km kadar süren arkadaşım vitesi cub vitesi gibi aşağı basınca artıyor diye hatırlıyorum dedi kafam karıştı.

hocam bu arada yenimahallenin neresindensin ?

numangokce
18 Ağustos 2013, 07:43
hocam belki bütün konulara baktım ama bu motoru 2 yıl önce 5 km kadar süren arkadaşım vitesi cub vitesi gibi aşağı basınca artıyor diye hatırlıyorum dedi kafam karıştı.

hocam bu arada yenimahallenin neresindensin ?
karakolun yukarsındayım. manuel viteslilerin neredeyse tamamı sıralı olarak yukarıda anlatılan gibi çalışırlar. kafan karışmasın. sınava gireceğin motosiklette de vites göstergesi olur muhtemelen. ordan kopya çekebilirsin (;

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

bana yakınsan yardımcı olabilirim istersen.

merak ederim
18 Ağustos 2013, 08:07
karakolun yukarsındayım. manuel viteslilerin neredeyse tamamı sıralı olarak yukarıda anlatılan gibi çalışırlar. kafan karışmasın. sınava gireceğin motosiklette de vites göstergesi olur muhtemelen. ordan kopya çekebilirsin (;

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

bana yakınsan yardımcı olabilirim istersen.

yok hocam nerde yakınım :) aslen izmirliyim ama devamlı tayin gördük :)

1993-2004 arası 25 mart mahallesinde oturmuştuk çocukluğum geçti orada ssk bloklarında o kadar il o kadar mahalle gezdim o ortamı bulamadım arkaralı arkadaşlar o bölüme belalı derdi ama onca sene hiç kötülüğünü görmedim kafama göre gezdim dolaştım küçüktük ama başımıza hiçbirşey gelmedi ha tümülüsün arkasında ot için tiner çekenler olurdu görürdüm arada sonra boşluğa beyaz belediye binası gibi birşey yapılmaya başlanmıştı roko dondurma vardı yanında makromarket makine mühendisi bir abi işletiyordu tadı damağımda pahalıydı ama rakipsiz dondurma yapardı komşularla tigeme cemre parkına orman çiftliğine yürürdük kar yağınca bisikletle yanlardık. şimdi ne gittiğim bakkal kalmıştır nede o arkadaşlarım ama bir ara mutlaka geleceğim.
2004 yılından sonra tekrar izmire ondan sonra istanbula daha sonra çanakkaleye şimdi ise ısparta. hepsi bir yana yenimahalle bir yana :)

albaywolf
18 Ağustos 2013, 15:51
Scooter ile sınava girmenin yasak olduğuna emin misiniz? Yoktur öyle bişey.

numangokce
20 Ağustos 2013, 01:33
yok hocam nerde yakınım :) aslen izmirliyim ama devamlı tayin gördük :)

1993-2004 arası 25 mart mahallesinde oturmuştuk çocukluğum geçti orada ssk bloklarında o kadar il o kadar mahalle gezdim o ortamı bulamadım arkaralı arkadaşlar o bölüme belalı derdi ama onca sene hiç kötülüğünü görmedim kafama göre gezdim dolaştım küçüktük ama başımıza hiçbirşey gelmedi ha tümülüsün arkasında ot için tiner çekenler olurdu görürdüm arada sonra boşluğa beyaz belediye binası gibi birşey yapılmaya başlanmıştı roko dondurma vardı yanında makromarket makine mühendisi bir abi işletiyordu tadı damağımda pahalıydı ama rakipsiz dondurma yapardı komşularla tigeme cemre parkına orman çiftliğine yürürdük kar yağınca bisikletle yanlardık. şimdi ne gittiğim bakkal kalmıştır nede o arkadaşlarım ama bir ara mutlaka geleceğim.
2004 yılından sonra tekrar izmire ondan sonra istanbula daha sonra çanakkaleye şimdi ise ısparta. hepsi bir yana yenimahalle bir yana :)

Bekleriz (: şimdi de metro istasyonunun karşısına "modern" pazar yeri kuruluyo. otopark, kongre salonu, cemevi gibi bölümleri var. yine aynı inşaat içerisinde yenimahalle-şentepe arası teleferik de var. şentepe taraflarında işim olacağını sanmıyorum ama sırf teleferikten manzara seyretmek için binmek isterim.

Bekozade
20 Ağustos 2013, 14:01
Vitesi 3 e al devam et vites değiştirmen gerekmiyor ben öyle yapmıştım :wiinkk: :mrgreen: