PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : titanic 150 ısınma derecesi normalmidir ?

tita
17 Ağustos 2013, 17:51
Merhaba arkadaşlar titanic 150 kullanıcısıyım bügün biraz carşı turu yapmak isdedim ve yaklaşık 30 dk lık turdan sonra motorumun çok ısındığını farkettim elimi değdiğimde elimi yakıcak derecedeydi daha önceki kullandığım motorlarda ısınma gördüm ama bunun kadar görmemiştim sizce bu normalmıdır bilgisi olan bizimle paylaşabilir.. HERKEZE KEYİFLİ VE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM ARKADAŞLAR...

rs_guven
17 Ağustos 2013, 18:08
Titanic'i bilmem de benim bindiğim bütün motosikletler, yaz aylarında dokunulmayacak kadar çok ısınıyor.
Hemde yarım saat falan değil, 10 dakikalık çalışmada bile.

tita
17 Ağustos 2013, 18:11
fikrini paylaşdığın için teşekkürler kardeş benimde aklımda soru işaretleri kalsın istemedim ve sordum teşekkürler bi kaç arkadaşımızda öyle dedi bencede yaz ayında bu kadar çok ısınması normal.. mantıklı acıklamalardan sonra bende anladım :D

fatboyyy
17 Ağustos 2013, 18:11
Motor zaten ısınır havada sıcak. Buradaki ustalar bile uyarıyor artçınız egzoza dikkat etsin diye, ki egzoz ısınan gazların çıktığı yer esas olayın döndüğü yeri var gel sen düşün :)

tita
17 Ağustos 2013, 18:15
teşekkürler fatboyyy :D kardeşim

serdar1547
17 Ağustos 2013, 18:16
hava soğutmalı motorlarda daha hiçbir problem görmedim ben ama su soğutmalı olunca makina problemi de çok oluyor yok hortum patladı,yok hararet yaptı,yok radyatör delindi vs.vs.benim motor 5 dakika çalışsın üstünde yumurta pişir ama ben motora kesintisiz 4 saat felan biniyorum sorun olmuyor,ısındıkça hırçınlaşıyor üstelik...

rs_guven
17 Ağustos 2013, 18:27
hava soğutmalı motorlarda daha hiçbir problem görmedim ben ama su soğutmalı olunca makina problemi de çok oluyor yok hortum patladı,yok hararet yaptı,yok radyatör delindi vs.vs.benim motor 5 dakika çalışsın üstünde yumurta pişir ama ben motora kesintisiz 4 saat felan biniyorum sorun olmuyor,ısındıkça hırçınlaşıyor üstelik...

Benimkiler ise ısındıkça trikliyor. :)

rambomert
17 Ağustos 2013, 22:46
ısınması normal 2 zamanlılar acayip ısınıyor üstüne tava koy yumurta kır o derece :)

Arda_Karaca
17 Ağustos 2013, 23:15
Şehir içi 10-15 dakka yavaş yavaş gidince alttan alttan sağ bacağıma bir fan üflüyor. Motor serinleyecek diye ben yanıyorum. Hava soğutmalı en güzeli.

initial-D
18 Ağustos 2013, 16:09
Titanic kullandım,o ısınma normal.korkma bişey olmaz.

Hava soğutmalı 1200 cc ile trafikte 10 dk dur kalk şasiyi geçtim gidon demirlerini bile elleyemezsin

Yada parkta çalıştır,kapı önüne koy,kapıyı kapat gel elle elin gene yanar

O yüzden o hacimde o sıcaklıkçok normal

Seko
18 Ağustos 2013, 16:17
O pistonun içi 800°C'ye kadar çıkıyor, izin verin de el yaksın biraz. Elektronik alet değil ya bu...

Uğur
18 Ağustos 2013, 16:24
Haddinden fazla sıcaklık varsa yağ miktarına bakmakta fayda var. Ben yağ değişiminde biraz fazla yağ eklemişim,alısılageldik sıcaklıgın daha arttıgını gördüm. Sonra bi miktar bosaltınca sıkıntı kalmadı. Ama diğer arkadasların da belirttiği üzere yaz aylarında sıcaklık gayet normal.

tita
19 Ağustos 2013, 23:00
bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar kafamdaki soru işaretinin gitmesine sebep oldunuz.. HERKEZE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER..