PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçükkuyu, Altınoluk, Asos, Bozcaada, Geyikli, Ayvalık - [MT Grubu]

enxdesign
17 Ağustos 2013, 15:43
Selam arkadaşlar

Küçükkuyu, Altınoluk, Asos, Bozcaada, Geyikli, Ayvalık vs. vs. civarında bulunan, çalışan, tatile gelenler için bu topiği canlı tutsak nasıl olur?

Mesela ben yarın için bu taraflara günübirlik gezi düşünüyorum. Mesela geçen hafta şehiriçindeki ışıklarda 2 arkadaş denk geldi, selam verdim durdular. Biga'dan geyikli'ye günübirlik denize gidiyorlarmış. 1 saat önceden haberim olaydı bende takılabilirdim mesela onlara. Teklif ettiler zaten beraber gidelim, akşam dönecez zaten diye ama markete gidiyorum diye evden çıkmıştım :)

Buralarda çalışanlar varsa görüşüp tanışırız, tatilde olanlar varsa çay ısmarlarız, günübirlik gezide olanlar varsa selamlaşırız :)

(Açılan gezi fotoğraflarında genelde şu tür yorumlar oluyor, keşke haberimiz olsaydı bir çay içerdik, bende ordaydım gibi. Keşke dememek için bu topiğe yazabiliriz. )

tr_select
17 Ağustos 2013, 15:50
Bu sene için geçti ama seneye Altınoluk-akçay-ediremit taraflarında 15 gün kadar kalmayı düşünüyorum. Eğer seneye böyle bir organizasyon olursa, kesinlikle katılırım :)

Tsubasa
17 Ağustos 2013, 15:54
haber verin bana da =)

pompei
17 Ağustos 2013, 17:26
Ben bu civarlarda dolanıyorum, bir oluşum olursa semaverde çay demleriz :P

BatuhanK
17 Ağustos 2013, 18:02
hocam ayvalık-altınovadayım ben. Bu taraflarda turlamak, oturmak, sohbet etmek isteyen olursa ayvalık 5 dakika :)

tr_select
17 Ağustos 2013, 18:07
Bu konuyu seneye hortlatıyorum beyler. Seneye güzel bir organizasyon yapalım :)

Viper3478
17 Ağustos 2013, 18:14
şu motoru alıyım sırf siz abilerimden feyz almak için ayvalığa gelebilirim :)

enxdesign
17 Ağustos 2013, 18:56
Bugün ayvalık çok rüzgarlıymış. Ki bulunduğum yerde acayip rüzgarlı. Bu haftasonu böyle geçecek herhalde.

enxdesign
18 Ağustos 2013, 10:38
Bugün oralarda olan var mı? Hava dünkü gibi rüzgarlı değil di mi?

zaferkarizma
18 Ağustos 2013, 11:26
bugun rüzgar var baya :(

enxdesign
18 Ağustos 2013, 18:39
Ezinede olan varsa tepedeki saç kavurmacıda dondurmalı fırınlanmış peynir helvası ısmarlayabilirim.

tr100a
18 Ağustos 2013, 19:19
bende geçen ay asos küçükkuyu altınoluktaydım birkaç kişilik arkadaş gurubu olsaydı daha zevkli olurdu

Tsubasa
18 Ağustos 2013, 19:36
akçaydayım bu sene bizim burasının rüzgarı cok berbat.
gelecek olan varsa bunu düşünerek gelsin.
nefret edebilirsiniz motor kullanırken.

pompei
18 Ağustos 2013, 22:41
Bu gün 24. Sarıkız etkinliklerine katıldım Güre Kavurmacılar Köyünde.Aşırı rüzgar vardı her zaman ki gibi yolda kötüydü.Fotoğraf makinesi olmadığı için çekim yapamadım.

tr_select
18 Ağustos 2013, 22:44
Seneye akçay-altınoluk-ediremit turu filan yapalım o bölgedeki arkadaşlar ile :)

sercan_unlu
19 Ağustos 2013, 01:42
Batuhan ben Ayvalık ta öğretmenim. Yamaha XT 125 X aldım çok yeni. 2006 model. bölgedeki arkadaşları tanımak isterim açıkçası.tekrar selamlar...

enxdesign
30 Ağustos 2013, 23:59
Var mı ayvalıkta olan? Çadır kiralayıp kalabileceğim bir yer tavsiye eder misiniz

BatuhanK
31 Ağustos 2013, 00:09
sercan bey merhaba, geç gördüm biraz. 1 eylülde dönüyorum büyük ihtimalle. Olmazsa eğer ben de tanışmak isterim

şeytan sofrasına giderken bi kamp yeri dikkatimi çekmişti. Denize yakın, çam agaçlarının altında bir yer idi. Konumu nedeniyle hoşuma gitmişti benim.

enxdesign
01 Eylül 2013, 13:40
Bugün bu civarlarda olan var mı?
Çan'dan çıkıp, Yenice, Kalkım, Edremit üzerinden Asos'ta denize girip, Ezine, Bayramiç üzerinden geri dönmeyi planlıyorum inşallah.

http://img90.imageshack.us/img90/2818/tqis.png

enxdesign
01 Eylül 2013, 22:37
Çok şükür sağsalim gittim geldim. Çan, yenice, kalkım, edremit'ten sonra Asos'ta denize girdim. Ardından yukarıdaki güzergah yerine ezine, çanakkale, çan güzergahını kullandım. Geçen hafta bayramiç üzerinden gittim, yanlız hava kararınca çok tehlikeli oluyor. Reflektörü dahi olmayan 1-2 traktöre denk gelmiştim. O yüzden bu sefer daha güvenli ama uzun bir yol olan çanakkaleyi tercih ettim.

Toplam 340 km'lik bir gezi oldu. Hayırlısıyla motorun kilometreyi 11.000'e dayadık.

methal
03 Eylül 2013, 17:32
bende burhaniyeliyim o taraflara gelen olursa görüşelim ..

Sinan Aksu
03 Eylül 2013, 17:46
O bölgeler iyi güzelde, Çanakkaleden Çan'a kadar 1 tane benzinci olmazmi anasini satayim :silent:

Ben bu ramazan bayraminda ege turu yaptim, Çanakkaleye bandirma üzerinden gittim, dönüşte Çan üzerinden Erdek Antcamping'te 2-3 gün konakladim.

Gittiğim yol bildigin dağ yoluydu, ama asfaltti. Benzinim bitmek üzereydi ve hiç benzinci yoktu.

Yol kenarinda çeşmeler vardi, orada raki içen amcalara benzinci sordum, :)
Benzinci yok, gel kavun ye dediler :)

5 Kilometre ilerde bi çeşme daha vardi, orada tekrar benzinci sordugumda 3 kilometre ilerde oldugunu söylediler.
Tam benzinciye girdim motor teklemeye başladi. :)

Eğer benim gibi bilmeden o yola girerseniz benzini kontrol edin. :wiinkk:

enxdesign
22 Eylül 2013, 14:38
Yok mu bugün bozcaada da olan?

brooklynnn
22 Eylül 2013, 23:39
gelibolu olsa olmuyor mu :))

enxdesign
22 Eylül 2013, 23:44
O bölgeler iyi güzelde, Çanakkaleden Çan'a kadar 1 tane benzinci olmazmi anasini satayim :silent:

Ben bu ramazan bayraminda ege turu yaptim, Çanakkaleye bandirma üzerinden gittim, dönüşte Çan üzerinden Erdek Antcamping'te 2-3 gün konakladim.

Gittiğim yol bildigin dağ yoluydu, ama asfaltti. Benzinim bitmek üzereydi ve hiç benzinci yoktu.

Yol kenarinda çeşmeler vardi, orada raki içen amcalara benzinci sordum, :)
Benzinci yok, gel kavun ye dediler :)

5 Kilometre ilerde bi çeşme daha vardi, orada tekrar benzinci sordugumda 3 kilometre ilerde oldugunu söylediler.
Tam benzinciye girdim motor teklemeye başladi. :)

Eğer benim gibi bilmeden o yola girerseniz benzini kontrol edin. :wiinkk:

Bugün bu mesajı okudum, ardından yola çıktım işte. çan-bayramiç-ezine-geyikli. Dönüştede çanakkale üzerinden dönmeyi planladım. Tam çanakkaleden çıktım, 10-15 km gittikten sonra benzin göstergesi yandı :) Dönsem mi dönmesem mi derken devam ettim yola tın tın. 50 km sonra hurmaköy sapağındaki habaştan benzin aldım. Ki 600fler göstergeler yandıktan sonra 40-50km civarı anca gidiyor :)

gelibolu olsa olmuyor mu :))

Geçen hafta kilitbahir'e geçtim amcaoğluyla. Scooter için gidiş dönüş 4 lira, 600f için 16 lira aldılar. O yüzden karşıya çok zorda kalmadıkça geçmem herhalde :)

Sinan Aksu
22 Eylül 2013, 23:50
Bugün bu mesajı okudum, ardından yola çıktım işte. çan-bayramiç-ezine-geyikli. Dönüştede çanakkale üzerinden dönmeyi planladım. Tam çanakkaleden çıktım, 10-15 km gittikten sonra benzin göstergesi yandı :) Dönsem mi dönmesem mi derken devam ettim yola tın tın. 50 km sonra hurmaköy sapağındaki habaştan benzin aldım. Ki 600fler göstergeler yandıktan sonra 40-50km civarı anca gidiyor :)

Evet bende Habaştan almıştım benzini :)
Zaten ufak bi istasyon, köşe başında bi yer.
Tek pompa var yanılmıyorsam :)

enxdesign
23 Eylül 2013, 00:10
Evet bende Habaştan almıştım benzini :)
Zaten ufak bi istasyon, köşe başında bi yer.
Tek pompa var yanılmıyorsam :)

1 benzin, 1 motorin, 1 gaz pompası var. Eski türk filmlerindeki petroller gibi. Önceki yıllarda pek benzin bulunmuyordu. Hatta çan'a yaklaşırken solda biraz daha büyük bir petrol daha var. Orada da benzin yoktu uzun bir süre.

Bir daha buralara gelirmisiniz bilmem ama aklınızda olsun. Etili-bayramiç sapağından içeriye saparak yaklaşık 2km sonra etilinin girişinde de petrol var.

Sinan Aksu
23 Eylül 2013, 00:14
1 benzin, 1 motorin, 1 gaz pompası var. Eski türk filmlerindeki petroller gibi. Önceki yıllarda pek benzin bulunmuyordu. Hatta çan'a yaklaşırken solda biraz daha büyük bir petrol daha var. Orada da benzin yoktu uzun bir süre.

Bir daha buralara gelirmisiniz bilmem ama aklınızda olsun. Etili-bayramiç sapağından içeriye saparak yaklaşık 2km sonra etilinin girişinde de petrol var.

Doğrudur,
Ben direk Benzin pompasi aradigim için dikkat etmemiş olabilirim :)

Valla hocam bilgilendirme için teşekkür ederim ama, artık oraya gelirsem kesin bi şişe yedek benzin bulundururum :)

enxdesign
26 Mayıs 2014, 17:57
Evveettt.
Bu konuyu hortlatma zamanı geldi artık.
9 aydan beri bu konuyu ne zaman hortlatsam diye düşünüp duruyorum ve kısmetse zamanı geldi artık.

Kimler buralarda? Hayırlısıyla bu sene yeni alacağım çadırla birlikte buraları sık sık ziyaret etmeyi planlıyorum inşallah.
Tatil planı buralara düşen var mı?

Sel ve deprem sonrasındaki Bozcaada şuan ne durumda?
Kamp yapılacak yerler duruyor mu?
Tusunami tehlikesi var mı?
Rüzgar durumu nasıl? Deniz sezonu açıldı mı?

ysrats17
27 Mayıs 2014, 18:01
Evveettt.
Bu konuyu hortlatma zamanı geldi artık.
9 aydan beri bu konuyu ne zaman hortlatsam diye düşünüp duruyorum ve kısmetse zamanı geldi artık.

Kimler buralarda? Hayırlısıyla bu sene yeni alacağım çadırla birlikte buraları sık sık ziyaret etmeyi planlıyorum inşallah.
Tatil planı buralara düşen var mı?

Sel ve deprem sonrasındaki Bozcaada şuan ne durumda?
Kamp yapılacak yerler duruyor mu?
Tusunami tehlikesi var mı?
Rüzgar durumu nasıl? Deniz sezonu açıldı mı?

Güzel konuymuş abi hayırlısıyla sınavlar bitsin Çan a gelince haberleşelim müsait zamanda beraber yapalım bir tur yeni motor da görsün oraları bi :)

scooboy
27 Mayıs 2014, 18:24
Haziran sonu temmuz başları oralarda olucam çadırlı kamplı. Konuyu takip etmeye çalışıcam.

zerzura
27 Mayıs 2014, 18:59
15 - 30 Haziran arası motor ile kamp planları yapıyorum. Katılımcı bulamazsam hedef Antalya-Dalyan ancak başka planlara dahil olabilirim belki :)

enxdesign
28 Mayıs 2014, 12:37
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10409529_1417339738545435_337661814945739351_n.jpg

Yok mu ayvalık-assos yapan? Deniz ısınmış mı diye bakmaya gidiyorum nasipse.

https://www.facebook.com/enes.ayyuz

Garip
28 Mayıs 2014, 13:25
merhaba

biz bu sene çanakkalede kamp yapmaya karar verdik. geliboluyu gçen sene gts evo ile dolaşmıştık. ama 1 gün olduğu için seri gezdik. bu sene erikli - gökçepete ve kilitbahirde toplam 8 gün kalacağız. zargana camping de kalacağız.

acaba öneriniz varmı.. "mutlaka şunu da yapın" diyebileceğiniz ?