PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. elciler çıldırmış

özgüryıldız
17 Ağustos 2013, 12:39
arkadaş bu insanlar kafayı yemiş ne bu ya böle sıfırı 4250 tl olan motoru 4000 e sahibindene koymuş bitanesi 3000 olanı 2900 e koymuş manyakmı bu millet ya :s ikinci elden soğuttular adamı

Güzel Şale
17 Ağustos 2013, 12:45
Arz talep meselesi. O fiyatlara alıcı buluyorsa sorun yok. Marka motosikletleri bu gün al yarın aldığın fiyatın biraz altına satabilirsin.

Salih_T
17 Ağustos 2013, 12:53
Hazır rodajı yapılmış. Plakası çıkmış. Test edilmiş onaylanmış.. ilave çanta, koruma demiri, kask falan da veriyorlar daha ne olsun dimi ama..

Bu dediklerimi altın elbiseli adam yapmış olaydı.. 4.000 TL lik motora 4.500 TL verirdim.. Altın elbiseli adam işin ucuzuna da kaçmaz.. Hatta 5.000 TL verirdim yaaaaa!....

Ama başkasına asla!...

Çoğu motor kullanıcısı motoru ve ekipmanını alıp sıkılıyor yada başka bir ihtiyacı ortaya çıkıyor, satması gerekiyor... ve bütün harcamalarını ilk günkü değeri ile paraya tekrar çevirmeye, en az zararla kurtarmaya çalışıyor ama bu pek mümkün olmuyor.

Bazende pazarlık payını da gözetip fiyatı biraz yüksek tutuyorlar. Sonuçta serbest pazar söz konusu, kızmamak lazım.

arca94
17 Ağustos 2013, 18:04
Şimdi şöyle bir şey oluyor.

Atıyorum sen motosikleti 11 bin tl ye alıyorsun. Motor zamlanıyor 12-13 bin tl oluyor.

Sen satacağın zaman 11-11,5 yazarsın. Arayan adam derki e abi sfırı 12-13 bin tl. Niye böyle.

E kardeşim sıfır al diyip kapatıyorlar yüzüne, haklılar da. Biz de yaptık..

Senin Sıfırı 4250 tl dediğin motoru satın alana kadar yapacağın masrafı hiç hesaba katmıyorsun sanırım?

Neyse, boşver sen takma kafana..

Karlıyollar
17 Ağustos 2013, 18:20
Yeni alacağın motorda lastikler değişmiştir.Plakası vardır çeşitli aksesuar vardır adam ondan fiyatı yüksek tutar.

arca94
17 Ağustos 2013, 18:42
Temiz kullanması bile başlı başına bir yüksek fiyat nedeni bence..

serdar1547
17 Ağustos 2013, 18:42
bazı motorlar gerçekten o fiyatları hak ediyor ama bazıları dediğin gibi içler acısı.
adam motorunu almış daha 1,000/2,000 km yapmadan plaka çıkartmış sonra çantasını takmış,koruma demiri felan takmış,satarken de tüm masrafları dahil edip bir miktar düştükten sonra fiyatını söylemiş ...o değilde 200 cc lik motora 180 km hıza kafa attı gibi şeyler yazıyorlar ya ben ona çok gıcık oluyorum yavvv

arca94
17 Ağustos 2013, 18:45
İlk gelen alır. :mrgreen:

manners
17 Ağustos 2013, 19:37
isteyen istedigi fiyati urunune bicer, senin istedigin urunu istedigin fiyata alabilmen biraz sans biraz da beceriye bakar. bana en komik gelen ilanlar genelde bayandan oldugu vurgulanan ilanlar. ne yani bayandan olunca o motor tuz ruhu ile temizlenmis cif le silinmis uzerinede dantelden oyami islenmis oluyor haha

nonamenes
17 Ağustos 2013, 19:47
kardeşim serzenişin de kendince haklısın, ben de ikinci el motor bakıyorum ve bulunduğum şehrin piyasası içler acısı.. aynı dediğin durumu bende yaşamaktayım.. ama şunu bi düşün, sıfır motor aldın mı plaka ruhsat masrafları olacak.. arkadaşların dediği gibi kask, koruma demiri, arka çanta gibi aksesuar masrafların olacak ihtiyaçlarına göre.. açıkçası ben sıfır motora 4200 tl vereceğime en fazla 2bin km yol yapmış ve durumu temiz motora 4000 tl veririm.. ki emin ol o 4000 tl yazan motor sahibini aradığında sıkı pazarlıkla en az 300-400 lira düşürebilirsin..

mesela ben en son 2007 model 12bin km de yamaha cygnus x e 3800 fiyat biçmiş biriyle konuştum daha pazarlıksız 3200 olur dedi.. adamla biraz pazarlık etsem 3000 tl ye alınır motor.. ve gayette temiz motor yani.. öyle düşün biraz bence :))

ysn_erl
17 Ağustos 2013, 19:52
Hazır rodajı yapılmış. Plakası çıkmış. Test edilmiş onaylanmış.. ilave çanta, koruma demiri, kask falan da veriyorlar daha ne olsun dimi ama..

Bu dediklerimi altın elbiseli adam yapmış olaydı.. 4.000 TL lik motora 4.500 TL verirdim.. Altın elbiseli adam işin ucuzuna da kaçmaz.. Hatta 5.000 TL verirdim yaaaaa!....

Ama başkasına asla!...

Çoğu motor kullanıcısı motoru ve ekipmanını alıp sıkılıyor yada başka bir ihtiyacı ortaya çıkıyor, satması gerekiyor... ve bütün harcamalarını ilk günkü değeri ile paraya tekrar çevirmeye, en az zararla kurtarmaya çalışıyor ama bu pek mümkün olmuyor.

Bazende pazarlık payını da gözetip fiyatı biraz yüksek tutuyorlar. Sonuçta serbest pazar söz konusu, kızmamak lazım.

değil altın elbiseli adam; Soichiro Honda mezarından kalkıp gelse sıfırından fazla para vermem. Aldığım motora ilk ben binmeliyim

ufukk
17 Ağustos 2013, 21:34
benim motordan sahibinden com da 12 tane ilan var . motorumu satarsam, 12 ilanın fiyatını toplayıp 12 bölecem çıkan fiyatı motoruma değer biçecem. hepsinin ortalaması, daha ne olsun

ferdinandd
17 Ağustos 2013, 22:01
benim motordan sahibinden com da 12 tane ilan var . motorumu satarsam, 12 ilanın fiyatını toplayıp 12 bölecem çıkan fiyatı motoruma değer biçecem. hepsinin ortalaması, daha ne olsun

Mantıklı gibi aslında ama bu durumda henüz "0" denecek lastikleri olan, elcik korumaları olan, 400-500 liralık çantası olan bi adam çok zarar etmezmi:silent: Çünkü %95i çıplak haliyle satışta :silent:

En azından sen güzel bi fikir attın ortaya diğer arkadaşlar buna bile yanaşmamıştı :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Şu başlıkta çokkez sormuştum ama herkes mesajlarımı görmeyi engellemiş olacakki duymamış gibi yaptılar :mrgreen:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119782-sifirindan-pahali-2-el-motosiklet-satmak-4.html

albaywolf
17 Ağustos 2013, 23:23
Evet ikinci el fiyatları genel olarak biraz yüksek ama 4250 liralık motorun ruhsatı plakası koruma demiri çantası derken 4600-4700 lirayı buluyor. Kilometre yapılmamış rodajı itinayla yapılmış ya da hala bitmemiş bir motora 4000 lira istenir arkadaş. Hatta dediğim gibi bulunursa direk alınır.

ERROR88
17 Ağustos 2013, 23:44
6500 den asaa adam akilli cbr 125 bulamadim gittim sifir aldim 6500 arti 500 plaka 7000 oldu

shooter1
17 Ağustos 2013, 23:44
abi ben onu bunu bilmem motor bayiden cikarsa ciplak hali 1000 liraya asagi duser

ERROR88
17 Ağustos 2013, 23:49
Valla ben 5500 e bulursam alicaktim beles motor mu ariyosun diye tepki aldim hep

özgüryıldız
18 Ağustos 2013, 22:03
aslında hakılısınız düşününce mantıklı geliyo ama ben sanki tamirden çıkamam gibi gelio 2. el alırsam :s

cool113
18 Ağustos 2013, 23:02
istiyorlar fakat veren yok. çoğu gidip galeriye yarı fiyatına bırakıyor sonunda.

ufukk
19 Ağustos 2013, 20:33
Mantıklı gibi aslında ama bu durumda henüz "0" denecek lastikleri olan, elcik korumaları olan, 400-500 liralık çantası olan bi adam çok zarar etmezmi:silent: Çünkü %95i çıplak haliyle satışta :silent:

En azından sen güzel bi fikir attın ortaya diğer arkadaşlar buna bile yanaşmamıştı :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Şu başlıkta çokkez sormuştum ama herkes mesajlarımı görmeyi engellemiş olacakki duymamış gibi yaptılar :mrgreen:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119782-sifirindan-pahali-2-el-motosiklet-satmak-4.html
2 ay önce metzeler lastik taktım 1050tl +sisi bar+custom elcik vs vs toplasam 1500tl üstüne koymam lazım. fiyatı buna göre tutarsam adam boşunu alır kendi zevkine göre aksesuar takar. bu iş ticaret işi değil gönül işi yeri gelir değerinden düşük satarsın. yeri gelir iyisi olsun dersin masıraf yapacağıma 2000 lira pahalı olsun temiz olsun dersin, ki benim motor da pek boş sayılmaz hepsinin ortalama fiyatını aldığım zaman zaten kar etmiyorum. makul fiyat vereceksin altı ay bir sene bekleyeceğine bir an önce elinden çıkarıp yoluna devam edeceksin

nietzsche
19 Ağustos 2013, 23:49
Adam zevkine satıyor. Eğer bulursa bi saf satacak. Yoksa çok umrunda değil. Sıkışıp satan adam da ölü fiyatına galeriye bırakıyor. Ben 2012 cbr alırken bir galeri ile görüştüm. Elindeki motoru yeni satmıştı 5.500 tl ye. Ben 6.200 veririm ama motor bulamıyorum dedim. Sen hastamısın dedi. O motoru galeriden alırsan 6.000, sahibinden alırsan 5.000 dedi. Bu paraların üzerinde paran varsa hiç düşünme sıfır al dedi. İnanma o ilanlara dedi.
Bilmiyorum anlatabildim mi?

acele etmeyip gerçekten satmaya niyeti olana bakacaksınız. Adam galeriye 4.000 e bırakmayacak, sen galeriden 6.000 e almayacaksn. Arada buluşacaksınız.

metci
19 Ağustos 2013, 23:52
2. el satıcıları da çıldırmış, alıcıları da...
Satıcıları sıfır fiyatından satmaya çalışıyorlar, alıcılar neredeyse bedava almaya çalışıyor...
Ama dürüst bir alıcı ile satıcı arasında çok sorun olmuyor, bulabilirseniz tabi :)