PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alçı

dj_karizma
17 Ağustos 2013, 12:18
Konu başlığı biraz tuhaf oldu :) neyse konuya geçeyim ben bundan 1 ay once askerden yenı geldigimde arkadasımın motoru ile gezerken düştüm sıyrıklar falan vardı onlar kapandı ancak bileğimdeki ağrı bi türlü geçmedi dün doktora gittim çatlak varmış alçıya alınması gerekiyormuş 1 ay :pr::pr: daha önce böyle bir kazadan dolayı bileğine alçı yapılan oldumu Acaba doktormu bilemedi yaptırmakta istemyorum kafam çoook karıştı :jocolor:

astorojna
17 Ağustos 2013, 12:30
askerde iken maç yapalım dedik. bende kaleye geçtim.
o sırada biri topu bi attı ben kurtaracam derken saol el baş parmağıma çarptı. ben bişey olduğunu farketmedim ama parmak çatlamuş. velhasıl şimdi o çatlayan yer yanlış kaynadı ve ben hala şişmiş gibi geziyorum.

dj_karizma
17 Ağustos 2013, 12:32
askerde iken maç yapalım dedik. bende kaleye geçtim.
o sırada biri topu bi attı ben kurtaracam derken saol el baş parmağıma çarptı. ben bişey olduğunu farketmedim ama parmak çatlamuş. velhasıl şimdi o çatlayan yer yanlış kaynadı ve ben hala şişmiş gibi geziyorum.

Alçıya alındıktan 1 ay Sonra, hareket edemeyeceğin için alçıdan sonra fizik tedaviye girmek gerekiyomuş galiba bide

Green Arrow
17 Ağustos 2013, 14:29
Hocam gerekli diyorlarsa gerekiyordur yaptırmassan çok terso şeyler gelebilir başına misal oturmaz bir daha sert bir darbe alırsan geri dönüşü olmayan şeyler olabilir.

Arda_Karaca
17 Ağustos 2013, 15:05
Eğer içiniz rahat etmiyorsa başka bir doktora daha görünün.

COQ
17 Ağustos 2013, 15:36
Bence çok iyi ettin bize sormakla.
Doktor nereden bilecek:)

Karlıyollar
17 Ağustos 2013, 15:49
Alçıya aldır küçükken bisikletten düşüp kolum kırılmıştı ufak bir operasyon geçirdim parçalı kırık olduğu için ama dikiş izi yok.1.5 ay alçıda durdu kolum fizik tedavi görmedik ama kendim egzersiz yaptım ilk 2-3 ay sızladıkça sıcak su döktüm sıcak suyun içinde bulaşık süngeri sıkma egzersizi yaptım ilk denememde yumruk yapamıyordum şuan kolum ne sızlıyor nede ağtıyor şekil bozukluğuda yok çok şükür kolumun daha önce kırıldığını anlaşılmıyorda dikiş izi yok diye.
Neyse çok konuştum alçıya aldır kolunu sorun olursa sorabilirsin.