PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumda ve motorda yeniyim

Viper3478
17 Ağustos 2013, 11:03
Merhaba arkadaşlar ben kemal 17 yaşındayım herkeze merhaba şimdiden tanıştığıma sevindim bu arada temmuz ayında ehliyetimi aldım şimdide bir motor almak istiyorum internetin ve günümüz teknolojisinin sayesinde merak ettiğim her motorla ilgili bilgi bulma fırsatım oldu şimdi sıfır almak isteğimi ve bütçemin max 5 bin tl olduğunu ve aklımdaki motorların ;

CBF 150
YBR 125 ESD
APACHE RTR 150
MAJOR X6
GT 170 R (KANUNİ)

olduğunu düşürsek sizce hangisini seçmeliyim ?
Şimdi neden motor aldığıma gelirsek ;

1.Motor sürerken zevk alıyorum (tarif edilmez bir şey sigara içmek gibi bir bağımlılık,yada iskender kebab,dürüm yada rakının yanındaki haydari gibi bir şey)
2.Hız tutkunuyum motorla akrobasiyi seviyorum (yani şimdi akrobasiyide abartmamak lazım ecelimize susamadık kasksız ekipmansız değil)
3.Valla insanların çoğunun içinde saklasada ortak noktası hava atmak (tabi yaşım genç olduğu ve öğrenci olduğum için baskın geliyor) mesela bir ortama girdiğimizde gözlerin motorumla bana dönmesi bir sohbet konusu olmak "Kızların İlgisini Çekmek" :)

Yukarıda yazdıklarımı okuyup buraya kadar geldiğiniz için teşekkürler. Son olarak 2. el alma düşüncemde var tabi kaliteli ve ucuz olursa
Atalarımız ne demiş "Ucuz Olsun Diye Dandik Alma Ama Ara Bul Ucuz Kaliteli Al"

son olarak motorda yeniyim derken kendime alcağım ve tek kullanıcağım ilk motor malum abim askere gidiyor aslında 3 yıl scooter 6 7 ayda vitesli motosiklet geçmişim var sadece abimin eskilerini kullanmakta olsa var yine destekleriniz için şimdiden teşekkürler iyi günler.

MBHoro
17 Ağustos 2013, 12:02
dağılın beyler en azından adam dürüst ! hava atacam diyor..

tvs 150 al yiğenim sen. senin ilacın onda..

haa.. bu arada hoşgeldin. anlaşılır bir nickin olsa keşke.. adını da söyle de bilelim.

IsmetCan86
17 Ağustos 2013, 12:06
Motor İle Asla Kızların İlgisini Çekemessin Aksine Kızların Gözünde Anca Serseri Olursun.

Viper3478
17 Ağustos 2013, 14:37
dağılın beyler en azından adam dürüst ! hava atacam diyor..

tvs 150 al yiğenim sen. senin ilacın onda..

haa.. bu arada hoşgeldin. anlaşılır bir nickin olsa keşke.. adını da söyle de bilelim.

abi şimdi tvs 150 de vibrasyonlu diyorlar 2013 modellerinde ne kadar inmiş olabilir ki ? bu arada yukarda yazıyor kemal diye :D

Motor İle Asla Kızların İlgisini Çekemessin Aksine Kızların Gözünde Anca Serseri Olursun.

Hayır kanka çekersin tiki motorun olsun mahallenin kızları motoru görüp konuşmaya başlar yada deniz kenarında filan görseler hemen muabettini ediyorlar kendi gözlerimle şahid oldum yani ben bi cbr 250 r ile sahil kenarına park etsem kaskı karizma bir şekilde çıkarıp koltuk altına koyup istediğim kıza bakış atsam kızın pas vermemesi mümkün değil :D :D

tr_select
17 Ağustos 2013, 14:43
Öncelikle hoş eldin. Açık sözlülüğün içinde teşekkürler. At dostum havanı, ver aragazı :pl:

Arkadaşın dediğin gibi senin ilacın tvs'dir. Titreşim diyenlere takılmamalısın. Eski kasaya nazaran yeni kasasında titreşim çok az. Şöyleki; Honda CBR250R'da titreşim ne kadar var ise TVS'de o kadar vardır... :cat: Ona bakarsan SYM wolf-cbr125-ybr125-duke 125'de titriyor. Tek silindirde titreşim olur arkadaş !

Sırf bu titreşim muhabbetinden dolayı sürdüm, uzun yolada çıktım.. Abartıldığı kadar olmadığını gördüm. Belli devirde arka ayaklık vites-fren pedallarında hissediliyor.

gt170-ybr- çıkar derim listeden. Majoru bilmediğim için motor hakkında yorum yapmıyorum.
Seni ya tvs ya cbf paklar...

dftuzlu
17 Ağustos 2013, 14:45
oncelıkle hosgeldın dostum. motor surmeyı seven hızı seven ve akrobasıyı seven bırısın.ayrıca motosıkletım iyi gorunen bısey olsun dıyosun.goruntu kısmına ben karısmam, zevkler tartısılmaz. dedıgın motosıkletlerın hıcbırı hızlı motosıkletler degıl. yanı bırı dıgerınden cok cok +15km/h hızlı gıder. on kaldırıcam stopie yapıcam dıyosan sana saglamlık olarak yamaha ybr 125 tavsıye ederım. ama ybr ye kız tav olur mu bılemem.

Viper3478
17 Ağustos 2013, 15:41
Öncelikle hoş eldin. Açık sözlülüğün içinde teşekkürler. At dostum havanı, ver aragazı :pl:

Arkadaşın dediğin gibi senin ilacın tvs'dir. Titreşim diyenlere takılmamalısın. Eski kasaya nazaran yeni kasasında titreşim çok az. Şöyleki; Honda CBR250R'da titreşim ne kadar var ise TVS'de o kadar vardır... :cat: Ona bakarsan SYM wolf-cbr125-ybr125-duke 125'de titriyor. Tek silindirde titreşim olur arkadaş !

Sırf bu titreşim muhabbetinden dolayı sürdüm, uzun yolada çıktım.. Abartıldığı kadar olmadığını gördüm. Belli devirde arka ayaklık vites-fren pedallarında hissediliyor.

gt170-ybr- çıkar derim listeden. Majoru bilmediğim için motor hakkında yorum yapmıyorum.
Seni ya tvs ya cbf paklar...

Şimdi abi öncelikle yorumun için teşekkürler gt 170 zaten en son aklımda olan bir şey ybr çıkartmayıda düşünebilirim madem tvs öyle diyosun seçeneklerimi yarıya indirmiş oldum sağolasın :)

oncelıkle hosgeldın dostum. motor surmeyı seven hızı seven ve akrobasıyı seven bırısın.ayrıca motosıkletım iyi gorunen bısey olsun dıyosun.goruntu kısmına ben karısmam, zevkler tartısılmaz. dedıgın motosıkletlerın hıcbırı hızlı motosıkletler degıl. yanı bırı dıgerınden cok cok +15km/h hızlı gıder. on kaldırıcam stopie yapıcam dıyosan sana saglamlık olarak yamaha ybr 125 tavsıye ederım. ama ybr ye kız tav olur mu bılemem.

Olmuyor abi sorunda orda yani ben 1 tane özellikten falan vazgeçebilirim ama ybr 2 özelliği birden çalıyor :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Evet abiler ablalar yardımlarınız için teşekkürler ama daha çok bilgi paylaşımı olursa güzel olur neden çünkünüm pazartesi alcaz abimle o gün izinle ondan :D

MhmtcnKoral
17 Ağustos 2013, 15:50
Hoşgeldin foruma kardeşim. Çok özendim vallahi benimde 7 ay falan kaldı ehliyete artık beklemeye tahammülüm kalmadı ölüyorum ölüyorum. :D Açık sözlülüğün samimiliğin, foruma yeni gelmiş biri gibi değilsin helal olsun. Bende TVS Apache öneriyorum her ne kadar sürme imkanı pek bulamasamda artçılık yaptım üstüne oturdum sürekli görüyorum vs. Artçı için titreşimi söyleyebilirim ben ancak ama aynısının biraz azı cbr da da vardı o konuyu çok takma bence. Şekil şukul zaten saydıklarının arasında bi TVS'de var. Şimdiden kazasız belasız sürüşler :)

ferdinandd
17 Ağustos 2013, 16:07
Bütçeni azzzcık daha kastırabilirsen Honda CBR 125 bak derim :)

http://r1308.hizliresim.com/1d/k/rlkck.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu listeden seçim yapacaksak tartışmasız TVS RTR 150 :cat:

http://n1308.hizliresim.com/1d/k/rlkhg.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu arada hoşgeldin :rendeer:

serdar1547
17 Ağustos 2013, 16:08
dostum yazını çok beğendim mükemmel yazmışsın vallaha,çok etkili bir yazı olmuş...kızlar motordan etkileniyor mu sorusuna gelince bence etkileniyor,ben evliyim ve üç yaşında bir oğlum var,benim yaşımda 27...şu an motora hava atmak için binmiyorum ama zamanında bunun için binmişliğim var,şimdide bağımlısı oldum kurtulamıyorum,geçenlerde çok talihsiz bir olay yaşadım hatta eşim eline bir bidon benzin alıp motoru yakacaktı nerdeyse,şimdilerde de binmeme kızıyor,kızın biri ben motorla giderken ben de şu çocuğa hastayım felan demiş,motorunun sesini duyunca içim ürperiyor felan gibi laflar söylemiş....her neyse aksilik de bu ya bu benim hanımın kulağına kadar gelmiş,komşular söylemiş ona da eşine sahip çık gibisinden...bir haftadır motorun anahtarını vermedi bana eşim,o değilde kızı da tanımam etmem....neyse konuya dönelim,madem kızları etkilemek istiyorsun hemen empati moduna giriyorum eğer ben kız olsam en çok major x6 dan etkilenirdim açıkçası,görünüş olarak çok iyi ya hani o bakımdan,zaten kızlarda cbf nin ya da ybr nin sağlamlığından anlamaz diye düşünüyorum,titreşim felan da onlar için çok önemli değildir heralde...yolun açık olsun kardeşim,yaşın 17 dikkat et kendine motor üzerinde...

tr_select
17 Ağustos 2013, 16:20
dostum yazını çok beğendim mükemmel yazmışsın vallaha,çok etkili bir yazı olmuş...kızlar motordan etkileniyor mu sorusuna gelince bence etkileniyor,ben evliyim ve üç yaşında bir oğlum var,benim yaşımda 27...şu an motora hava atmak için binmiyorum ama zamanında bunun için binmişliğim var,şimdide bağımlısı oldum kurtulamıyorum,geçenlerde çok talihsiz bir olay yaşadım hatta eşim eline bir bidon benzin alıp motoru yakacaktı nerdeyse,şimdilerde de binmeme kızıyor,kızın biri ben motorla giderken ben de şu çocuğa hastayım felan demiş,motorunun sesini duyunca içim ürperiyor felan gibi laflar söylemiş....her neyse aksilik de bu ya bu benim hanımın kulağına kadar gelmiş,komşular söylemiş ona da eşine sahip çık gibisinden...bir haftadır motorun anahtarını vermedi bana eşim,o değilde kızı da tanımam etmem....neyse konuya dönelim,madem kızları etkilemek istiyorsun hemen empati moduna giriyorum eğer ben kız olsam en çok major x6 dan etkilenirdim açıkçası,görünüş olarak çok iyi ya hani o bakımdan,zaten kızlarda cbf nin ya da ybr nin sağlamlığından anlamaz diye düşünüyorum,titreşim felan da onlar için çok önemli değildir heralde...yolun açık olsun kardeşim,yaşın 17 dikkat et kendine motor üzerinde...

Hocam yengenin gazabından iyi yırtmışsınız.:mrgreen:
Kız arkadaşım varken buna benzer olaylar çok başıma geliyordu.
Sürekli diken üstünde hissediyordum kendimi. Bayanların laf atmalarından dolayı çok kavgamız oldu ne yazıkki.
Bizim insanımız bu konularda bir garip. Bayanlar için dersek; 70 yaşındaki adamda 15 yaşındaki çocukta aynı şeyleri söyler... BEN KADINLARI ÇÖZEMEDİM. :)

Not: Major için araştırma yaptım ve sonuç leş... Tvs alın, başınız ağrımaz ve içiniz huzurlu olur en azından.

Viper3478
17 Ağustos 2013, 16:42
Hoşgeldin foruma kardeşim. Çok özendim vallahi benimde 7 ay falan kaldı ehliyete artık beklemeye tahammülüm kalmadı ölüyorum ölüyorum. :D Açık sözlülüğün samimiliğin, foruma yeni gelmiş biri gibi değilsin helal olsun. Bende TVS Apache öneriyorum her ne kadar sürme imkanı pek bulamasamda artçılık yaptım üstüne oturdum sürekli görüyorum vs. Artçı için titreşimi söyleyebilirim ben ancak ama aynısının biraz azı cbr da da vardı o konuyu çok takma bence. Şekil şukul zaten saydıklarının arasında bi TVS'de var. Şimdiden kazasız belasız sürüşler :)

Hoş bulduk kardeşim vallaha keşke herkez açık sözlü olsa cbr para sıkıntı işte tvs düşünüyorum ama bi sorun var onuda en alta yazıcam

İlk olarak önerilerin ve tavsiyelerin için teşekkürler yalnız sende yengeye dikkat et :D Oğlunu allah bağışlasın ve major x6 da düşünebilirim çünkü evkur satışı var sıfırı 6 bin tl falan ama evkur senet ile satıyor tahminimce ne kadar vade koyar bilmiyorum ama düşünülebilir.

TVS diyen abilerim, kardeşim tvs apache rtr 150 ikinci el piyasası kötü diyorlar sonuçta bende bundan sıkılınca cc yükselticem çünkü okul okuduğum için askerlik beklemeye geçiyor yani 1 sene sonra satmak istesem satabilir miyim tvs ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

abi ilan güzelde şimdi 2011 model bir cbr 125 r yerine 2013 model bir sıfır almak benim gibi ilk motoru olan biri için daha iyi değil mi hepiniz tvs diyosunuzda bu mesajdan önceki mesaja verilicek cevap beni etkiler.

ferdinandd
17 Ağustos 2013, 16:47
2013 model bir sıfır almak benim gibi ilk motoru olan biri için daha iyi değil mi hepiniz tvs diyosunuzda bu mesajdan önceki mesaja verilicek cevap beni etkiler.

Madem yakın zamanda satmak zorunda kalacaksın 2013 TVS al ama 2. el olsun :)

Yani 0 aldığında satarken edeceğin zararları,o gün geldiğinde 3-5 kuruş fiyattan düşersin. Bu şekilde satışın YBR-CBF den daha uzun bekleyeceğini sanmam :)

Viper3478
17 Ağustos 2013, 17:03
Madem yakın zamanda satmak zorunda kalacaksın 2013 TVS al ama 2. el olsun :)

Yani 0 aldığında satarken edeceğin zararları,o gün geldiğinde 3-5 kuruş fiyattan düşersin. Bu şekilde satışın YBR-CBF den daha uzun bekleyeceğini sanmam :)

Hemen alıp satmıcam ama 2. el satış piyasasıda önemli mesela benim bile 2. el apacheye gönlüm el vermiyor yani alası gelmiyor insanın forumlarda sözlüklerde sosyal ağda o kadar yerin dibine sokmuşlarki

ferdinandd
17 Ağustos 2013, 17:09
Tabi ki öyle, bu bilinçsiz ellerdeki her model için geçerli zaten, TVS' ye özel bi durum değil :)

Aşırı oldu bittiye getirmeyip forumdan bi arkadaştan falan alırsın mesela, en azından geçmişini bilirsin, aklına takılan olursa sorarsın... ...

Haklısın yani, bende kapat gözünü git seç al demek istemedim zaten :)

dftuzlu
17 Ağustos 2013, 17:10
beyaz yada kırmızı bı mh drift'e ne dersın? cok seri ve tıtresımsız bı motosıklettir.

Salih_T
17 Ağustos 2013, 17:18
Hocam yengenin gazabından iyi yırtmışsınız.:mrgreen:
Kız arkadaşım varken buna benzer olaylar çok başıma geliyordu.
Sürekli diken üstünde hissediyordum kendimi. Bayanların laf atmalarından dolayı çok kavgamız oldu ne yazıkki.
Bizim insanımız bu konularda bir garip. Bayanlar için dersek; 70 yaşındaki adamda 15 yaşındaki çocukta aynı şeyleri söyler... BEN KADINLARI ÇÖZEMEDİM. :)

Not: Major için araştırma yaptım ve sonuç leş... Tvs alın, başınız ağrımaz ve içiniz huzurlu olur en azından.

Listedeki major için bende bi bakayım diyordum.. sen leş deyince bakmaya gerek kalmadı.. sağolasın...

Cub alacam diyorum ama Motoru koyacak sağlam bir yerim olsa.. bende TVS yi alırdım galiba... tek sıkıntım apartman önünde bırakmak.. ne denli güvenilir olablirki.. oooff off..

arca94
17 Ağustos 2013, 17:54
Hacim motorla bu güne kadar hiç kız kaldıramadım ben. :queen: Yani çok kasma bunun için.
Şu an inazuma kullanıyorum ara gaz verince falan bakıyorlar ama o kadar.

İlla kız kaldıracağım diyorsan Atıyorum; 600 lük 1000 lik ya da 1300 lük bi racingin olacak, tatlı, hoş bi egzoz sesi olacak ki bi ihtimalin olsun. :queen:

Motoru düzgün kullanıp, gereksiz hız yapmayıp, böyle makas falan atmazsan. Akrobasi denemeleri yapmazsan, hava atamazsın belki ama büyük saygınlığın olur.

Bak motorcu ama efendi adam derler. Ayrıca bu tarz motosikletlerle hava atmayı falan düşünme, atamazsın. Biliyorum ağır oldu ama öyle. Çünkü kurye tarzı bi motosikletle herkesin gözünde kurye gibi olursun. İstersen üzerine 5000 TL lik ekipman al, yine de kurye olursun.. :mrgreen:

Yani önemli olan keyif almaktır. Ben de asıl motorculuğa 17 yaşımda başladım şu an 20 yaşındayım. Motosiklet ile kız falan kaldıramadım yani, anca kişiliğinle kız kaldırırsın.. :queen:

Kasma yani... Motosikletini al, ekipmanlarını döşe, düzgün kullan, keyif al.. Bu kadar.

Motosiklet konusunda daha bilgili olanlar yardımcı olacaktır.

tr_select
17 Ağustos 2013, 17:58
Listedeki major için bende bi bakayım diyordum.. sen leş deyince bakmaya gerek kalmadı.. sağolasın...

Cub alacam diyorum ama Motoru koyacak sağlam bir yerim olsa.. bende TVS yi alırdım galiba... tek sıkıntım apartman önünde bırakmak.. ne denli güvenilir olablirki.. oooff off..

RR'ı sattım. Şimdide scooter'mı satıyorum... 250cc bir motor alıp, uzun süre kullanmayı hedefliyorum. Majorum kalıbı ve tipi göze hitap ettiğinden dolayı araştırdım ama ne son hız olarak tatminkar nede konfor olarak (titreşim) Plastik kalitesinin rezil oluşundan şikayet etmiş bir kaç arkadaş...
Sanırım ya sym wolf 250 ya da gt250R alıcağım bu gidişle. Yzf250R gelirse değerlendirilebilir belki ..

Viper3478
17 Ağustos 2013, 18:06
beyaz yada kırmızı bı mh drift'e ne dersın? cok seri ve tıtresımsız bı motosıklettir.

mh drift baktım ama içime sinmiyor kullanma fırsatımda oldu güzel hızlı kaçan bir motor ama ufak ve aradığım özelliklerden yalnız görüntü olanını sağlıyor bana 5 i bir yerde lazım

Kalite, Performans, Marka, Ucuzluk, Görüntü (tasarım) çok şey istiyorum biliyorum ama bu yüzden zorlanıyorum sonuçta 1 kere aklınızdan keşke bunu değil ötekini alsaydım geçtiği anda motordan sıkılmaya zevk almamaya başlıyoruz.

Aynı sorun bendede var vallaha birde üstünü kapamak için örtü alcaz hani hırsızlık falan değilde mahalledeki çocukların gazabından korumak için :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Hacim motorla bu güne kadar hiç kız kaldıramadım ben. :queen: Yani çok kasma bunun için.

İlla kız kaldıracağım diyorsan Atıyorum; 600 lük 1000 lik ya da 1300 lük bi racingin olacak, tatlı, hoş bi egzoz sesi olacak ki bi ihtimalin olsun. :queen:

Motoru düzgün kullanıp, gereksiz hız yapmayıp, böyle makas falan atmazsan. Akrobasi denemeleri yapmazsan, hava atamazsın belki ama büyük saygınlığın olur.

Bak motorcu ama efendi adam derler. Ayrıca bu tarz motosikletlerle hava atmayı falan düşünme, atamazsın. Biliyorum ağır oldu ama öyle. Çünkü kurye tarzı bi motosikletle herkesin gözünde kurye gibi olursun. İstersen üzerine 5000 TL lik ekipman al, yine de kurye olursun.. :mrgreen:

Yani önemli olan keyif almaktır. Ben de asıl motorculuğa 17 yaşımda başladım şu an 20 yaşındayım. Motosiklet ile kız falan kaldıramadım yani, anca kişiliğinle kız kaldırırsın.. :queen:

Kasma yani... Motosikletini al, ekipmanlarını döşe, düzgün kullan, keyif al.. Bu kadar.

Kanki zaten motosiklet kullanırken kızları tavlamak kolay değil sonuçta 1000 rr var diye hiç bi kız kimsenin üstüne atlamaz.
Mesela sende inazuma var diye de atlamaz ( ama kaliteli motor biliyorum ondan öyle dedim) ama onu bir araç olarak kullanabilirsin yani ben şahit olduğum için yazdım o kız olayını olmıcak bir şey değil.
Mesela bende bir manita olsa arkama atıp gezsem 1 kaç hafta bundan ayrılsak bile öbür kızların aklında mesela ayşenin eski sevgilisi onu motorla gezdiriyordu kalcak ya bunu yazarak anlatması zor ama bilenler anladı :D

Salih_T
17 Ağustos 2013, 18:15
RR'ı sattım. Şimdide scooter'mı satıyorum... 250cc bir motor alıp, uzun süre kullanmayı hedefliyorum. Majorum kalıbı ve tipi göze hitap ettiğinden dolayı araştırdım ama ne son hız olarak tatminkar nede konfor olarak (titreşim) Plastik kalitesinin rezil oluşundan şikayet etmiş bir kaç arkadaş...
Sanırım ya sym wolf 250 ya da gt250R alıcağım bu gidişle. Yzf250R gelirse değerlendirilebilir belki ..

ben cruiser düşündüğüm için gv250 benim son noktam olacak.. hızla hiç işim yok.. eksoz sesi dinleyerek gezinti yapmak niyetindeyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Şu kız kaldırma ne demektir. Seviye yerlerde.. Sonuçta bu forumda kızlarda var..dimi.. Kızmaca, darılmaca yok...

Kızların ilgisini çekmek,tanışmak istemek desek daha yerinde olurdu.

Sonuçta kızların ilgisini çekememende senin tabirin ile kaldıramamanda bu hayat görüşü etken olabilir. Biraz saygı ve dikkat Lütfen...

arca94
17 Ağustos 2013, 18:21
ben cruiser düşündüğüm için gv250 benim son noktam olacak.. hızla hiç işim yok.. eksoz sesi dinleyerek gezinti yapmak niyetindeyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Şu kız kaldırma ne demektir. Seviye yerlerde.. Sonuçta bu forumda kızlarda var..dimi.. Kızmaca, darılmaca yok...

Kızların ilgisini çekmek,tanışmak istemek desek daha yerinde olurdu.

Sonuçta kızların ilgisini çekememende senin tabirin ile kaldıramamanda bu hayat görüşü etken olabilir. Biraz saygı ve dikkat Lütfen...

Haklısınız bi anlık dalgınlığıma geldi aslında.. Yani şöyle de diyebilirim;

"Motosiklet sayesinde/aracılığıyla hiç bir kızla tanışmışlığım yok."

Önemli olan normal hayatta nasıl olduğumuz..

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

mh drift baktım ama içime sinmiyor kullanma fırsatımda oldu güzel hızlı kaçan bir motor ama ufak ve aradığım özelliklerden yalnız görüntü olanını sağlıyor bana 5 i bir yerde lazım

Kalite, Performans, Marka, Ucuzluk, Görüntü (tasarım) çok şey istiyorum biliyorum ama bu yüzden zorlanıyorum sonuçta 1 kere aklınızdan keşke bunu değil ötekini alsaydım geçtiği anda motordan sıkılmaya zevk almamaya başlıyoruz.

Aynı sorun bendede var vallaha birde üstünü kapamak için örtü alcaz hani hırsızlık falan değilde mahalledeki çocukların gazabından korumak için :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Kanki zaten motosiklet kullanırken kızları tavlamak kolay değil sonuçta 1000 rr var diye hiç bi kız kimsenin üstüne atlamaz.
Mesela sende inazuma var diye de atlamaz ( ama kaliteli motor biliyorum ondan öyle dedim) ama onu bir araç olarak kullanabilirsin yani ben şahit olduğum için yazdım o kız olayını olmıcak bir şey değil.
Mesela bende bir manita olsa arkama atıp gezsem 1 kaç hafta bundan ayrılsak bile öbür kızların aklında mesela ayşenin eski sevgilisi onu motorla gezdiriyordu kalcak ya bunu yazarak anlatması zor ama bilenler anladı :D

Ha sen uzun vadeli yatırım düşünüyorsun.. :)

Viper3478
17 Ağustos 2013, 19:59
Haklısınız bi anlık dalgınlığıma geldi aslında.. Yani şöyle de diyebilirim;

"Motosiklet sayesinde/aracılığıyla hiç bir kızla tanışmışlığım yok."

Önemli olan normal hayatta nasıl olduğumuz..

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

Ha sen uzun vadeli yatırım düşünüyorsun.. :)

Tabi ya yoksa kısa vadede nerde :D sanırım tvs alcam aldıktan sonrada başlık açar bilgi veririm bana dur dicek varsa ya şimdi desin yada sonsuza kadar ban yesin :)

son olarak 2012 model mi alam 2013 mü malum aralarında bin tl var ?

y.akan
17 Ağustos 2013, 20:20
Kardeşim sana tavsiyem motor işine girme. Kızların hiç umurunda olmazsın. Buna karşın çevrende tanıdık tanımadık ne kadar sap varsa hepsi sana hayran olur. Ha o yoldan yürürüm o işin ekmeğini yerim dersen tercih senin.
Ama diyorsan ki kızları etkilemek istiyorum. Bir ortama girdim mi kızlar bana dikkat etsin. Bazı kızlar benim hakkımda konuşsun. Bu iş kılığına kıyafetine bakar. Motora yapıcağın yatırımı kılığa kıyafete yap.

Babanın parası varsa 18'ine girdiğin gibi. ehliyet ve araba diye tuttur. Kızlar motoru pek sevmez ama araba sevmeyeni yoktur desem yalan olmaz.

Viper3478
17 Ağustos 2013, 20:38
Kardeşim sana tavsiyem motor işine girme. Kızların hiç umurunda olmazsın. Buna karşın çevrende tanıdık tanımadık ne kadar sap varsa hepsi sana hayran olur. Ha o yoldan yürürüm o işin ekmeğini yerim dersen tercih senin.
Ama diyorsan ki kızları etkilemek istiyorum. Bir ortama girdim mi kızlar bana dikkat etsin. Bazı kızlar benim hakkımda konuşsun. Bu iş kılığına kıyafetine bakar. Motora yapıcağın yatırımı kılığa kıyafete yap.

Babanın parası varsa 18'ine girdiğin gibi. ehliyet ve araba diye tuttur. Kızlar motoru pek sevmez ama araba sevmeyeni yoktur desem yalan olmaz.

abi ağır konuştun motordan soğuttun :(

hissizadam
17 Ağustos 2013, 21:50
ben de yeniyim dolayısıyla motor tavsiyesi vermek bana düşmez ama hyosung lar görüntü açısından oldukça başarılı. hava atma konusunda sorunun olmaz ama diğer konularda yorum yapamam. ustalara bırakıyorum diğer yorumları.

y.akan
17 Ağustos 2013, 22:19
abi ağır konuştun motordan soğuttun :(
Kardeşim sen canını hiç sıkma. Ben senin canın yanmasın diye yazıyorum. Motor işinden hatun düşmez. Foruma bak kardeş. Facebook gruplarına bak. yaşıtın kaç tane kız var.

Ha senin şimdi bir derdin var. Yaşın itibariyle kız arkadaşın olsun. Kızlar sana baksın istiyorsun. Emin ol bir ömür kızlar sana baksın isteyeceksin. Hayatında bir hatun olmasını isteyeceksin. Sana burada laf söyleyen adamlarda bunları ister. Bu istekler gayet doğaldır. Bu isteklerini motor karşılamaz.
Bu isteklerini iyi görünerek. İyi konuşarak. Karşındaki kızı anlayarak. karşılarsın.
O yüzden sana motora değil kendine yatırım yap diyorum.

Viper3478
17 Ağustos 2013, 23:56
Abi zaten benim bütün amacım kız tavlamak değil ben motoru seviyorum ondan istiyorum bu arada hyosunglara içim sinmiyor neden bilmiyorum

hissizadam
18 Ağustos 2013, 00:04
motor işinden hatun düşmez demek teknik olarak doğru olmasa da motor işinden düşecek hatun affınıza sığınarak söylüyorum olsa olsa "motor" olur. :)
kitap oku, müzik dinle, birşeyler ile ilgilen, tabi hepsinden önemlisi eğitimini en iyi şekilde alıp, akademik anlamda kendini geliştirirken, insani değerlere de
dikkat ederek kendini mümkün mertebe en iyi şekilde geliştirmeye çalış, zira öğrenmenin sonu yok. o zaman scooter'da olsa, hayabusa'da olsa bunların
aslında pek fazla önemi olmadığını göreceksin.

bir de benim bir mont işi var, birileri fikir verse keşke; http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/120415-guvenlik-ekipmani-seciminde-motosiklet-modeli-etkisi-2.html#post3127952

Kardeşim sen canını hiç sıkma. Ben senin canın yanmasın diye yazıyorum. Motor işinden hatun düşmez. Foruma bak kardeş. Facebook gruplarına bak. yaşıtın kaç tane kız var.

Ha senin şimdi bir derdin var. Yaşın itibariyle kız arkadaşın olsun. Kızlar sana baksın istiyorsun. Emin ol bir ömür kızlar sana baksın isteyeceksin. Hayatında bir hatun olmasını isteyeceksin. Sana burada laf söyleyen adamlarda bunları ister. Bu istekler gayet doğaldır. Bu isteklerini motor karşılamaz.
Bu isteklerini iyi görünerek. İyi konuşarak. Karşındaki kızı anlayarak. karşılarsın.
O yüzden sana motora değil kendine yatırım yap diyorum.

yasin.33
18 Ağustos 2013, 00:11
Motorla kız tavlanmaz :) İlk başlarda hayırlı olsun kanka vs. derler sonra unutur giderler :) Kız istiyorsan canon nikon kamera + tarz kıyafet al :) Kız tavlayınca motorla gezdiririm dersen orası ayrı :)

Viper3478
18 Ağustos 2013, 00:22
Abiler ben kız tavlamak için motor almıyorum ama bir etken olucağının farkındayım çünkü benim eski sevgiliyi 150 zata bindirdim bindirmez olaydım 1 2 motorda gezmek hoşuna gitti sarılıyodu öpüyodu falan sonra muabbet nerden geldiyse kız benim bir arkadaşın sevgilisi var onun motoru daha şekil seninki külüstür falan dedi o yüzden ilişki bitti yani motorum göze hitap etsin ve ilerde ezilmiyim diye dedim malum çoğu kişi (motor kullananlar hariç) motorun beygir gücü ile cc farkından çoğu şeyinden anlamaz görüntüsüne bakar.

Son olarak motorla kız tavlanılsaydı mesela bu sitede çıkan reklamlarda Bu yaz her gün farklı bir bayanla buluşmak istermisin o zaman yeni apacheyi deneyin.Yada İlgi çekmek mi istiyorsunuz ? yalnız mısınız o zaman inazuma tam sizlik sizi bir hatun mıknatısına çevircek falan yazardı :)

IsmetCan86
06 Eylül 2013, 23:56
Abiler ben kız tavlamak için motor almıyorum ama bir etken olucağının farkındayım çünkü benim eski sevgiliyi 150 zata bindirdim bindirmez olaydım 1 2 motorda gezmek hoşuna gitti sarılıyodu öpüyodu falan sonra muabbet nerden geldiyse kız benim bir arkadaşın sevgilisi var onun motoru daha şekil seninki külüstür falan dedi o yüzden ilişki bitti yani motorum göze hitap etsin ve ilerde ezilmiyim diye dedim malum çoğu kişi (motor kullananlar hariç) motorun beygir gücü ile cc farkından çoğu şeyinden anlamaz görüntüsüne bakar.

Son olarak motorla kız tavlanılsaydı mesela bu sitede çıkan reklamlarda Bu yaz her gün farklı bir bayanla buluşmak istermisin o zaman yeni apacheyi deneyin.Yada İlgi çekmek mi istiyorsunuz ? yalnız mısınız o zaman inazuma tam sizlik sizi bir hatun mıknatısına çevircek falan yazardı :)

Abilerin Haklı Motorlan Kız Tavlanmaz Ama Ben Size Bir Kız İlen Tanışma Yöntemimi Söyleyeceğim Size Biraz Hatta Çok Garip Hatta Salakça Gelebilir Ama Gerçek Ağustos Ayıydı Her Zamanki Gibi Hava Sıcaktı Bunaldım Zıpkınlan Ava Gidiyim Dedim Neyse Plaja Geldim Kamuflajlı Elbisemi Çıkardım Yanımdada Tabi Kızlar Neyse Elbisemi Giydim Ağırlıkları vb. Taktım Denize Girdim Tam Açılıyordum Bir Baktım Kayaların Önünde Ahtapot Hemen Zıpkını Attım Ahtapotu Vurdum Dizgiyide Getirmemiştim Neyse Ahtapotu Çıkardım Karaya Tabi Herkes Bana Bakıyor :D Sonra Yerime Gittim Tabi Yandaki Kızlar Bana Bakıyor Tabi Ahtapotu Kolundan Vurmuşum Hayvan Can Haliyle Debeleniyor Sonra Aradan 5-10 dk Geçti Yandaki Kız Ay Hala Ölmedi Dedi Bende Dedim Kolay Kolay Ölmez Ahtapot Vb. Sonra Tanıştık Ve Hikayenin Sonu...

burak33
07 Eylül 2013, 10:57
hocu dikkat cekmek istiyosan crossa binceksin...kask dizlik dirseklik flan...bambaşka...millet sanki ss ye alisti gibi pek dikkat etmiyolar artik ama crossun yuksekligi disli tekerleri flan bambaska..haaa hiz konusunu bilemem ama akrobaside en saglamidir...durakta arkadasimi beklerken genc yasli herkez bakiyodu :)

Bekozade
07 Eylül 2013, 12:27
Kim Ne derse Desin motorla kız tavlanır Sen canını sıkma kardeşim :)