PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakasız ikinci el motor alırken nelere dikkat etmeliyiz?

boshaft
17 Ağustos 2013, 01:22
Satıcı plakayı çıkarmadığı söylüyor. Motor 100 km'de evrakları tamam. Bu motoru almak istersek ( hırsızlık açısından) neye dikkat etmemiz gerek. Fiyatı da uygun tutulmuş. Nerden anlayabiliriz aracın gerçek sahibi kim olduğunu.? Herkese teşekkürler.

Green Arrow
17 Ağustos 2013, 03:04
Cevap Fatura bu kadar basit adınıza faturalandırırsanız sıkıntı olmaz yasal olarak sonra plaka ruhsat prosedürleri.

shi_bumi
17 Ağustos 2013, 03:38
plakasız 2. el motor alırken, plakasız 2. el motor almamaya gayret etmeliyiz...

boshaft
17 Ağustos 2013, 20:44
faturası zaten kesilmiş satıcak olan arkadaş adına ben onu nasıl yaparız diyorum hocam ? Satıcının çıkarıp mı satması gerekir nasıl olur bilgisi olan bir arkadaş yardım ederse şimdiden teşekkürler.

ERROR88
17 Ağustos 2013, 20:51
Plakasiz araba aliyomuyuz almiyoruz motor neden alalim ki mantiksiz

MotorKafa
17 Ağustos 2013, 20:52
Bulaşma arkadaşım.
Forumda benzeri konulardan başı yanan bi ton adam var.
Araştırın biraz

tahsins
17 Ağustos 2013, 21:05
onur motor alınalı 1-2 hafta olmuşsa satan firmayla irtibata geç. düşükte bir ihtimal olsada belki iptal edip tekrar keser adına faturayı. yoksa alan seve seve plakayı çıkaracak. sonra sen noterden devralacaksın.
fatura kesiminden sonra 2 ay sürede plaka çıkartılması lazım cezası var.

bide kardeşim kimse bukadar kolay yepyeni motoru satmaz. kredi kartını paraya çevirenlerdense olabilir ama..

boshaft
18 Ağustos 2013, 14:16
onur motor alınalı 1-2 hafta olmuşsa satan firmayla irtibata geç. düşükte bir ihtimal olsada belki iptal edip tekrar keser adına faturayı. yoksa alan seve seve plakayı çıkaracak. sonra sen noterden devralacaksın.
fatura kesiminden sonra 2 ay sürede plaka çıkartılması lazım cezası var.

bide kardeşim kimse bukadar kolay yepyeni motoru satmaz. kredi kartını paraya çevirenlerdense olabilir ama..

aynen tahsin abi huylandım zaten gerek yok. Baya bir düşük fiyata satılıyor. Mesaj atıp söyliycem plakanı çıkar hemen alıyım diye. Teşekkür ettim .