PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu taktik tutarmı :)?

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 21:48
elimde 1000 lira var gidicem egliyet alcam kalan parayla eldiven mont hangisine yeterse onu alıcam sonra gircem kuryelik yapcam motorumu alcam işlermi bu plan kaç ayda yaparım bu işi :)

Green Arrow
16 Ağustos 2013, 21:53
1000 lirayla ehliyeti,eldiveni ve montu alırsınız ehliyetin elinize geçmesi değişir sınav tarihlerine göre bunun dışında iyi ihtimalle 1000 lira kazansanız birikiminize göre 1 sene sonunda motor sahibi olursunuz.

metci
16 Ağustos 2013, 21:55
Bugüne kadar yaptığım hiç bir plan tutmadı :) Umarım seninki tutar... Bol şans...

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 22:04
yav ayda 750 lira alsam direk kenera koycam 500 de kendi harçlıklarımdan koysam bi sene sürmez ama bunun için bi motoru kafama takmam lazım honda çok düşünüyorum neler olabilir kaç ay sürer bu bütceyle çıkamıyorum işin içinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

hayallerimi yıkktınnnn :))

Green Arrow
16 Ağustos 2013, 22:07
Başkasının fikirleriyle hedef veya plan yapılmaz ben sana matematiksel olarak mümkün olduğunu söylüyorum elindeki para hayal ettiğimden fazla yani 250 cc güzel bir motor bile alabilirsin burda dünya kadar her motor için inceleme ve fikirler var araştır bak et önünde çok zaman var gerisi boşa muhabbet.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 22:11
konuştukça ufkum genişliyo her baslığı okudm nerdeyse arafta kaldm ama site harbiden mükemmel insanlarda öle :)

gazo0202
16 Ağustos 2013, 22:22
ehlıyetı aldıktan sonra kuyelık yapmaya başlayıp hiç para harcamazsan tahmini 3 ay da 3000 tl lik bir motor alabılırsın bence :)

PowerGarage
16 Ağustos 2013, 23:52
Bakalım kurye işi bulabilcenmi hemen :)

özgüryıldız
17 Ağustos 2013, 00:00
edirnede okuyorum orda çok var ya iş :)

jook
17 Ağustos 2013, 00:04
Bugüne kadar yaptığım hiç bir plan tutmadı :) Umarım seninki tutar... Bol şans...

çok kederli konuşmuşsun be usta:P

PowerGarage
17 Ağustos 2013, 00:05
Kuryecilik çok zor bi meslektir ama hesaplarına uymayabilir valla :) Paketçilikte çalışmıştımda sen işin gereği alel acele gidiyorsun şahsen ben küçücük kutu kadar hondanın scooterıyla kaldırım taş tepe dinlemeden basıyordum yoksa bilmem kaç dakkayı geçince parasını biz veriyorduk dükkana :P Hele kuryelere hiç saygı yok şahsen ben mecbur kalmadıkça son şansım o olmadıkça ne paketçilik ne kuryecilik yapmam gerçekten çok zor bi meslek motora sadece zevk için binmek isterim herzaman. ve buradan tüm motor üstünde çalışan iş yapan abilerime kardeşlerime kolaylıklar diliyorum allahım onlara sabır versin ve onları korusun :rendeer:

jook
17 Ağustos 2013, 00:07
edirnede okuyorum orda çok var ya iş :)

hadi bakalım:) yolun açık olsun

özgüryıldız
17 Ağustos 2013, 00:10
teşekkür ederim hepinize :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

bende farkındaym zor bi meslek ama en iyi o şekilde öğrenilir gibide geliyo bana motor kullanmak :)

greyhorse
17 Ağustos 2013, 00:20
motosiklet,araba,cep telefonu,tv v.b almak için çalışılmaz.Kendine hedef koyma ,amaç edin.Kendine güven, yapacagın işi en iyi şekilde, layıkıyla yap .Geç veya erken bir bakmışsın istediklerine sahip olmuşsun...

htmetin
17 Ağustos 2013, 00:28
ehliyeti kaça veriyorlar?

ERROR88
17 Ağustos 2013, 00:33
Kuryelik zor is tekrar tekrar dusun

rangers07
17 Ağustos 2013, 01:22

Azim kardeşim azim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Ben pasaport pizza da kuryeyim kardeşim ? bu işi kolay sanmıyorsun umarım.kışı var yazı var kuru sıcağı var yağmuru soğuğu var...kaygan yollar bütün gün lanet trafik ? kolay değil.pizzayı yetiştirme zamanı.uyuz insanlara neden pizzayı geç getirdiğini anlatması var vs vs..başka iş bak

shooter1
17 Ağustos 2013, 02:24
550 tl ye her şey tamam

ehliyeti kaça veriyorlar?

yamyamaha
17 Ağustos 2013, 03:19
ehliyeti al. ekipmandan da alabildiğini al. amaaaa tecrüben yoksa sakın kurye işine balıklama atlama. zevk için motora binmek ile kurye gibi meslek icabı motora binmek ayrı şeyler.
hee tecrüben varsa seviyorsanda en iyisi kuryelik. çünkü firmalar ortalama 3 yılda motor yeniliyorlar. çalışmaya başlacagın şirketiden bir sene sonra piyasanın beşte birine motor alabilirsin. allah ras getirsin her şeyi gönlüne göre versin.

özgüryıldız
17 Ağustos 2013, 11:30
scooter çok kullandm şu anda köydeym burda zaten motordan inmiyorum çakıllı yollarda iyice deneym yaptm asfalt daha kolay gibi geldi bana :))