PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FORUMDAKI ILGINÇ YAKLAŞIMLAR

burak33
16 Ağustos 2013, 21:39
herkese iyi aksamlar,ben siteye yeni uye oldum ve ilk motorumu alacagim..buradaki deneyimli insanlardan biraz yardim almak niyetiyle butcemi ve isteklerimi yazip yardimci olmalarini bekledim..ama karsilastigim sey japonlarin çinlileri aşagilamasi,çinlilerin japonlara kafa tutmasindan başka bişey olmadi...benim beklentim su motoru tavsiye ederim artilari sunlar eksileri sunlar seklindeydi ama ortalik atişma sahasina döndü...evet gönül isterki bizde hondalara,yamahalara kawasakilere binelim ama para yok iste bu yuzden ihtiyacim olan tavsiye yerine sadece kucuk gormelerle karsilastim..forum ciddden guzel bazi konularda cidden cok faydalandim ama noolur biz yeni uyelerle dalga gecmek veya aklimizdaki motoru asagilamak yerine yardimci olun...herkese iyi aksamlar,saygilar....

metci
16 Ağustos 2013, 21:42
Biraz vakit geçirdikçe, kimlerin tavsiyelerini dikkate alacağını, kimleri umursamayacağını öğreneceksin...
Bunları öğrendikçe forumdan tat alacaksın...
Kendin de yapıcı olacaksın :)
Mesela forum kurallarını okuyabilirsin. Örneğin:
1.2.29.Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, Tamamı renkli, yer değiştirilmiş, karıştırılmış alfanümerik (alf4Nüm3r1k) karakterler olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

Bu saydıkların toplumun sorunu, sadece forumun değil...
Hoşgeldin :)
.
.
.

BelirszŞahıs
16 Ağustos 2013, 21:44
kardeş bunlar beğenmezler çinli cupları. deger verilmek istiyosan kavazakiye hondaya bince anca bi ihtimal öyle değer görürsün

burak33
16 Ağustos 2013, 21:46
çok teşekkurler...:) hoşbulduk :)

tahsins
16 Ağustos 2013, 21:46
bende böyle ateşli forum görmedim, kimse ne başlığı ne iceriği okumaz, ama nasıl oluyosa olay birden çinli - japon kavgasına dönüyor.
durun siz kardeşsiniz desemde :)

tr_select
16 Ağustos 2013, 21:49
Merhaba, açtığınız konulara... Verilen cevaplara baktımda dostum...
Bir çoğu bana gereksiz geldi açıkcası. Biraz araştırır isen yüzlerce yorum bulabilirsin CROSS KASK VE KORUMALIKLAR İLE İLGİLİ..
VE, ve;
1-Lifan LF125-5A
2-Mondial 125 MG Deluxe
Bu iki motor hakkında onlarca yorum gördüm ben forumda. Pek aşalığan veya küçük görende olmamış. Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmışlar aksine ?
Örnek vermek gerekirsede : "2000 - 2500 tl arasi crosss" başlığınızda arkadaşlar size gayet açıklayıcı yorumlarda bulunmuşlar. Derdiniz nedir pek çözemedim açıkcası.

Permatiq59
16 Ağustos 2013, 21:54
eğitim şart...

Green Arrow
16 Ağustos 2013, 22:10
İnsanların girdikleri ortamın zenginliğini araştırmadan ve kuralları okumadan birde bunun üstüne cevabı olan veya sorulması gereksiz şeyler üstüne konu açıp sonrada ilgi göremeyince isyan etmesine gerçekten hayranım,hakikaten eğitim şart.

izmir3535
16 Ağustos 2013, 22:11
bence kimse kimseyi aşağlamıyor. mtr u hakkında yorumunu kendince yapıyor. kimsenin şahsına kişiliğine bir şey söyleyen görmedim.zaten çoğu da çoğunu tanımaz ki kişiliğini bilsin. çin mtrlarının kalitesi hakkında görüşlerini bildiriyor arkadaşlar.iyi yorumlar çıkmıyor tabi. olay bu başkada birşey yok.

burak33
16 Ağustos 2013, 22:12
dikkatli bakarsaniz atismalari asagilamalari sizde farkedersiniz..belki ben cok sey bekledim...bi tamirhanedeki muhabbet gibi olmasini bekledim.ama sadece kask konusunda cidden guzel yorumlar aldim.

manners
16 Ağustos 2013, 22:13
gereksiz konu acma konusunda adminlerin bir cozum bulmalari lazim. burada ciddi yardim bekleyen insanlarin konulari boyle gereksiz konular yuzunden assagilarda kayboluyor. bu sikayet icin yeni baslik acman cok sacma, sorun gordugun konunun devaminda bunu yazabilirsin, ne yapmaya calismissin anlamadim pek.
en ilginc yaklasim seninkisi olmus.

canerol
16 Ağustos 2013, 22:31
artık bende bir kawacı olduğumdan almayın kardeşim şu çinlileri :)
ama hacı arada acayip kalite farkı var :)
daha öncede dedim kimse isteyerek kötü mal almaz herkes gücü yeteni alır...

Benli
16 Ağustos 2013, 22:32
eğitim şart... En az lise düzeyini yakalamamız şart ! .

burak33
16 Ağustos 2013, 22:39
hepinizi toplamisken cevap bulamadigim son bisey sorayim :)...disli tekerler asfaltta cok kayar iyi olmaz diyolar simdi yaylada araziye cikmak icin yanimda 2 set tekermi tasimaliyim? Yoksa bi oluru varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

En az lise düzeyini yakalamamız şart ! .

Haklisiniz..bi lisans öğrencisi olarak hala benim babam seninkini dover mantigi guden insanlari gormek hoş olmuyor...

canerol
16 Ağustos 2013, 22:55
hepinizi toplamisken cevap bulamadigim son bisey sorayim :)...disli tekerler asfaltta cok kayar iyi olmaz diyolar simdi yaylada araziye cikmak icin yanimda 2 set tekermi tasimaliyim? Yoksa bi oluru varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Haklisiniz..bi lisans öğrencisi olarak hala benim babam seninkini dover mantigi guden insanlari gormek hoş olmuyor...

böyle durumlar için yüzde 75 asfalt 25 arazi falan oranlı lastikler var sana hangisi uyarsa onu al..

mahir212
16 Ağustos 2013, 22:56
Eğitim okul okumakla kalmıyor insan hayatın içerisinde pişer olgunlaşır eğitimde aileden başlar arkadaş çevresi ile birlikte yeşerir ne insanlar gördüm üviversite mezunu ama 10 dakika sohbet bile edemiyorsun yani bazı arkadaşlar ukalalık yapmasınlar

burak33
16 Ağustos 2013, 23:05
Eğitim okul okumakla kalmıyor insan hayatın içerisinde pişer olgunlaşır eğitimde aileden başlar arkadaş çevresi ile birlikte yeşerir ne insanlar gördüm üviversite mezunu ama 10 dakika sohbet bile edemiyorsun yani bazı arkadaşlar ukalalık yapmasınlar

Bazi arkadaslar öğrenim hayatiyla ölçtülerde insan kalitesini onlara cevaben yazmiştim..yoksa okumak cahilligi alir eşşeklik baki kalir gibi cok muazzam ata sozlerimiz var :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

böyle durumlar için yüzde 75 asfalt 25 arazi falan oranlı lastikler var sana hangisi uyarsa onu al..

Hocam bi marka model onerebilirmisiniz googlede aradimda bulamadim..isim verirseniz onu arastirayim.

kashmar54
16 Ağustos 2013, 23:45
hepinizi toplamisken cevap bulamadigim son bisey sorayim :)...disli tekerler asfaltta cok kayar iyi olmaz diyolar simdi yaylada araziye cikmak icin yanimda 2 set tekermi tasimaliyim? Yoksa bi oluru varmi?[COLOR="Silver"]

kardeş ben arazi lastiği kullanıyom yüzde 90 motoru arazide kullanıyom zaten.
ama asfalta çıktığım zaman hiç bi sorun çıkmıyo. virajlarda oldukça yatırıyom motoru.
sadece yere tutan kısım az olduğu için frenlemerde dikkat edeceksin.
asfalt lastiğine göre fren mesafen uzuyor ona alıştınmı sıkıntı yok.
birde şunu söyliyeyim çoğunluğunu asfaltta kullanacaksan yarı enduro yarı asfalt al. asfalt kross lastiğini çabuk bitiriyor

Benli
16 Ağustos 2013, 23:51
Eğitim okul okumakla kalmıyor insan hayatın içerisinde pişer olgunlaşır eğitimde aileden başlar arkadaş çevresi ile birlikte yeşerir ne insanlar gördüm üviversite mezunu ama 10 dakika sohbet bile edemiyorsun yani bazı arkadaşlar ukalalık yapmasınlar o zaman şöyle anlayabilirmiyiz !? okul + hayat okulu .

canerol
17 Ağustos 2013, 00:09
neye takacaksın lastikleri öyle cbf ybr tarzı bişeyse michelin kullanıyor çoğu kişi...
herhalde en kaliteliside metzeller ama küçük motorada gereksiz masraf...

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

ilk eğitim anne-babada biter okulda arkadaş çevresinde askerde adam olunmuyor önce aile yapın seni olacağın kişiye yöneltir...
o yüzden böyle aşırı uçlarda yaşayanlara kızmıyorum ailelerine kızıyorum.

jook
17 Ağustos 2013, 00:14
gün geçmiyor ki bir enterasan başlıkla daha karşılaşmayalım

ERROR88
17 Ağustos 2013, 00:21
Kirmizi motor aldinmiii muradina erdinmii. Diye bir sarki vardi sanirsam

burak33
17 Ağustos 2013, 00:37
kardeş ben arazi lastiği kullanıyom yüzde 90 motoru arazide kullanıyom zaten.
ama asfalta çıktığım zaman hiç bi sorun çıkmıyo. virajlarda oldukça yatırıyom motoru.
sadece yere tutan kısım az olduğu için frenlemerde dikkat edeceksin.
asfalt lastiğine göre fren mesafen uzuyor ona alıştınmı sıkıntı yok.
birde şunu söyliyeyim çoğunluğunu asfaltta kullanacaksan yarı enduro yarı asfalt al. asfalt kross lastiğini çabuk bitiriyor

Hocam bi model onerirseniz cok memnun olurum...googlede bisey bulamadim.

flame
17 Ağustos 2013, 02:20
Merhaba, açtığınız konulara... Verilen cevaplara baktımda dostum...
Bir çoğu bana gereksiz geldi açıkcası. Biraz araştırır isen yüzlerce yorum bulabilirsin CROSS KASK VE KORUMALIKLAR İLE İLGİLİ..
VE, ve;
1-Lifan LF125-5A
2-Mondial 125 MG Deluxe
Bu iki motor hakkında onlarca yorum gördüm ben forumda. Pek aşalığan veya küçük görende olmamış. Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmışlar aksine ?
Örnek vermek gerekirsede : "2000 - 2500 tl arasi crosss" başlığınızda arkadaşlar size gayet açıklayıcı yorumlarda bulunmuşlar. Derdiniz nedir pek çözemedim açıkcası.

Ek olarak,bir foruma üye olunca kurallar kısmı okunur.Tanışma kısmına merhaba mesajı atılır.Merak edilen konular aratılıp üşenmeden okunur(gerekirse mesajlarda aratılıp)Eğer cevap yoksa başlık açılır.

Hepimiz ultra bilgili herşeyde uzman değiliz.Herkes bildiği konu hakkında yazar.Misal ben cross-enduro bilmem...Cevap yazmam.Kimse çinlileri aşağılamaz.Öyle bir durumda yok.Motosiklet motosiklettir.Hepimizin gayesi amacı bu.

Ayriyetten bir çinli çıkıp ben seni geçerim derse bir japonda sen genç ölürsün ben yaşlanmam der.Gerek yok böyle şeylere.Taş daimi yerinde ağırdır.

burak33
17 Ağustos 2013, 08:35
yahu iyi diyon hoş diyonda bizde aradik herhalde..misal konu vites olunca ramzey alma,amortisor olunca al,şu olunca alma bu olunca al diyolar bende net bi goruse ulasmak istedim suçmu yani?..forum burasi akademik sayfa degil yaa...amaci sohbet ve bilgi paylasimi buranin ne sitem ettiniz yaaa..

hercul3367
17 Ağustos 2013, 09:57
yahu iyi diyon hoş diyonda bizde aradik herhalde..misal konu vites olunca ramzey alma,amortisor olunca al,şu olunca alma bu olunca al diyolar bende net bi goruse ulasmak istedim suçmu yani?..forum burasi akademik sayfa degil yaa...amaci sohbet ve bilgi paylasimi buranin ne sitem ettiniz yaaa..

kardeş bu gidişle başlık açma rekoru kıracaksın.:jocolor:
açmışolduğun başlığın birinden devam etseydin daha güzel
ve verimli olurdu.
şu motoru alsanda forum da rahatlasa artık.:queen:

flame
17 Ağustos 2013, 13:45

Akademik sayfa değil evet haklısınız ama çöplükte değil burası.İnsanlarda sizin sorduğunuz her soruya cevap vermek zorunda değil.Aynı sorular zibilyon kere sorulursa başınıza gelecek olan bu.

Onun harici milyon kere tartışılmış konular işte.Hangisinin yedek parçası var hangi firma malın arkasında,hangisinden memnun insanlar yazmış.Hepsi aynı zaten aynı fabrikalarda çıkıp farklı yerlerde montaj.Bakın bende cevap verdim.