PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Motor, Serseri Mayın!" mış

Reşit
16 Ağustos 2013, 02:36
Merhaba. Bu akşam tesadüfen denk geldim. Motor serseri mayınmış. Ülkemizde en çok izlenen kanallarından birinin ana haber bültenindeki şu başlığa bakarmısınız. Barkın abi bu işi sevdirmek için ne kadar uğraşırsa uğraşsın, Tamer Karadağlı istediği kadar sempatik görünsün, Ayşe Şule Bilgiç ve bu işe gönül vermiş herkes anlamlı ve öğretici makaleler yazsa da ana haberde böyle görünüyorsak bir adım öteye gidemeyiz. Yazıklar olsun. Bunu gören adama ben ne desem hadi oradan serseri cevabını alacağım. Üzüldüm açıkçası. Sonra sıkıştırılma başlıkları da açılır, kafası koptu da olur, olur da olur..

http://tvarsivi.com/player.php?y=15&z=2013-08-15%2020:43:00

İyi geceler.

tr_select
16 Ağustos 2013, 02:38
Link hatalı dostum ?

Reşit
16 Ağustos 2013, 02:39
Düzelttim :cat:

acayüp
16 Ağustos 2013, 02:39
O an a binaen yazılmış. Alınıcak bir durum yok muş . Ne duygusal ne alıngan olduk yaw :)

O an bencede serseri mayınmış.

Tsubasa
16 Ağustos 2013, 02:40
reşit hocam, motosikleti herkes seviyor.
motorcuyu kimse sevmiyor.
hepimizi birer magandayız serseriyiz gibi görüyorlar.
Medyada Son 1-2 senedir cok büyük bir karalama kampanyası dönüyor.

Reşit
16 Ağustos 2013, 02:41
O an a binaen yazılmış. Alınıcak bir durum yok muş . Ne duygusal ne alıngan olduk yaw :)

Farklı yazılabilirdi Eyüp abi, mal mal adamları koymuşlar, kafalarına göre döşüyorlar.

motorcu48
16 Ağustos 2013, 02:56
lafı arkasından anlamak diye bu örnek verilebilir:) Orada motosikletin kontrolü kaybolduğu için serseri mayın denilmektedir genelleme yok yani .bence haberi anlamak için okusak problemimiz kalmıcak

Reşit
16 Ağustos 2013, 03:02
lafı arkasından anlamak diye bu örnek verilebilir:) Orada motosikletin kontrolü kaybolduğu için serseri mayın denilmektedir genelleme yok yani .bence haberi anlamak için okusak problemimiz kalmıcak

Kardeşim isterse içerik motosikletin lavanta kokusu saldığını söylesin, başlık böyle olunca iş biter. O haberden akılda kalan Serseri mayın cümlesi olacaktır. Ben götümden anlıyorum lafı tamam mı? Sen harikasın. Biraz ban yiyelim, kalp kıracaz yoksa. Adminler el atın bana. :wiinkk:

yusufozugenc
16 Ağustos 2013, 03:06
Serseri mayınmış. Şans eseri demir parmaklıklar varmış. Gösteri gayet profesyonel, demir parmaklıklar da amacını layıkıyla yerine getirmiş. Işıklarda bekleyen motosikletin ne suçu var? O arabanın çarptığı yine bir araba olsaydı içindekiler ciddi şekilde yaralanmaz mıydı, direksiyon şoföre monte olmaz mıydı? Show tv kadar saçma bir kanal gerçekten yok :pr:

GP500-1st
16 Ağustos 2013, 03:33

Duygusallık alınganlık ile ilgisi yok.

Bunun sözle söylemesi cümle içinde yorum olarak dile getirmesinde de problem yok. Ama oda büyük puntolarla motosiklet serseri mayın başlığı uzun süre orda tutularak ve vurgu yapılarak pisikolojik olarak kötü mesaj vermekte, bilinç altına işleyebilkmekte. Bu yönlendiren ve aşırı göze sokulan yazılar başlıklar medyada çokça kullanılan bir yöntem malesef

Haberi hazırlayanlar veya böyle sunanlar duyarlılıktan ve saygıdan yoksun bir tutum içinde.

Reşit baya haklı. Çünkü motosiklet aynı zamanda birçoğumuzun ulaşım aracı ve böyle olumsuz anlam yüklemeler çoğumuzun yollarda göremediği:) hoş görüyü daha da kıtlaştırmakta, zaman zaman canımıza mal olmakta

audioslave
16 Ağustos 2013, 04:47
Show tv'den de başka bir başlık beklenemezdi zaten...

phradrel
16 Ağustos 2013, 11:36
bu ülkedeki yayın organlarından beklentileriniz gözlerimi yaşartıyor :) 8 gazetenin de aynı gün aynı başlığı atabilme başarısını gösterdiği bir ülkede yaşıyoruz. basın yayınımı da ülkemiz gibi tam bir reality show.

reverse
16 Ağustos 2013, 11:50
Videoda iki ayrı olay var.
Birinde malum motosiklet serseri mayın ilan ediliyor ama diğer olayda otomobile benzeri bir sıfat takılmıyor.
Yazık yahu çok yazık. Otomobille yapılan gösteri-yarış vb. olaylarda da birçok kez görmüşüzdür aracın izleyenler arasına daldığını.
Ben hiç duymadım otomobil serseri mayın denildiğini.

izmir3535
16 Ağustos 2013, 11:51
shov tv mi oda ne yeni bi kanal mı tanımıyorum:bounce:

-TAN-
16 Ağustos 2013, 12:26
Son 2 senedir azaltmaya çalışıyorlar, yıldırmaya çalışıyorlar, anlasanıza padişah istemiyor motorcuyu. Bu kadar çevirme ve ceza için tebeşire kadar sorma niçin? ((he ya tebeşir taşıyorum öldüğümde yerimi işaretlerken sıkıntı çekmesinler diye))

sysroot
16 Ağustos 2013, 12:38
Bende bu konuyu kim siyasete bağlayacak diyordum :)
Başlayın tartışmaya şimdi, motosikletten başka her b*ku konuşur olduk burada.Nerde kaldı eski günler.
Birbirinizin kalbini kırın , hakaretlere devam beş para etmez siyasetçiler için.

drumstar
16 Ağustos 2013, 13:20
aToFO7Xj3c8

y.akan
17 Ağustos 2013, 02:23
şans eseri konunan demir parmaklıklar :D :D :D
Bunların ana haberine eskiden cücüler, maymunlar falan çıkardı sirk gibiydi mübarek.
Ama o zaman bile bu kadar dandik haber yapılmıyordu.

rumelian
17 Ağustos 2013, 03:19
Oyle tabi! Butun gun evin onunden motosiklet geciyor. Yuzde 70 kask yok (veya seleye bagli). Acik egzoz taklitleri. Patlatilmis susturucular. Anirtilan scooterlar. adamlarda bu iq ve kompleksler varken bir de trafige cikiyorlar. Trafigi okuma yok.

Scootercilara sorayim. O scooter a gazi yavasca acsaniz da gitmeyecek mi? Belli ki bir anda o kadar gaz verince kavrama yapmiyor.

Reşit
17 Ağustos 2013, 04:00
Oyle tabi! Butun gun evin onunden motosiklet geciyor. Yuzde 70 kask yok (veya seleye bagli). Acik egzoz taklitleri. Patlatilmis susturucular. Anirtilan scooterlar. adamlarda bu iq ve kompleksler varken bir de trafige cikiyorlar. Trafigi okuma yok.

Scootercilara sorayim. O scooter a gazi yavasca acsaniz da gitmeyecek mi? Belli ki bir anda o kadar gaz verince kavrama yapmiyor.

Sen ne diyon hemşerim ::fool::