PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yzf125r ilk deneyim için uygunmu ??

özgüryıldız
15 Ağustos 2013, 22:57
merhaba herkese ayda 500 lira taksitle alabilceğim senetle falanda olur bi motor arıyorum ayrıca bi yzf bldm 125 lik fakat ilk deneym için uygunmu karar veremedm sonunda kenara biraz para attım ama gerçekten biraz :) ekipman hediye etmek isteyende olursa kabulümdür :)))

beko12345
15 Ağustos 2013, 23:49
Sırf tipi için okadar parayı 125 liğe vericeksin ve ücretsiz ekipman isteyeceksin bizden ?

shooter1
15 Ağustos 2013, 23:57
ekipmanları ilk al sonra ne kadar paran kalırsa ona göre motor alırsın

motorcu48
16 Ağustos 2013, 00:02
anlaşılan o ki bütçe olarak pek uygun görünmüyor

sinanteknik
16 Ağustos 2013, 00:07
Bence paranı 125cc için harcama okadar parana yazık en fazla 2 yıl sonra seni sıkar Yinede sen bilirsin

furkanesen
16 Ağustos 2013, 00:07
http://www.youtube.com/watch?v=HseA7I43Z18 barkın abi son noktayi koymuş 9 bin ona vereceğine cbr 125 al daha uygun

Proud
16 Ağustos 2013, 00:38
ekipmanları ilk al sonra ne kadar paran kalırsa ona göre motor alırsın

Abi şöyle yazanları anlamıyorum, adam diyor ki şu motoru alacam uygunmudur, böyleleride geliyor nasıl akıl versem nasıl üstünlük sağlasam.. Adam ekipmanını ister alır ister almaz adamın canı seni ne ilgilendirir yani ? Sen motor için biriktirdiğin parayı ekipmanlara verdinde para kalmayınca breton'mu alabildin ?

shooter1
16 Ağustos 2013, 00:46
ben cebimdeki paraya göre hareket ederim furkanesenin dediği gibi barkın abi son noktayı koymuş

Abi şöyle yazanları anlamıyorum, adam diyor ki şu motoru alacam uygunmudur, böyleleride geliyor nasıl akıl versem nasıl üstünlük sağlasam.. Adam ekipmanını ister alır ister almaz adamın canı seni ne ilgilendirir yani ? Sen motor için biriktirdiğin parayı ekipmanlara verdinde para kalmayınca breton'mu alabildin ?

CEM.
16 Ağustos 2013, 00:48
güzel kardeşim yzf 125 oldukca test etme imkanım oldu ikna olmassan fotoda atarım hiç sorun degil şimdi söyliceklerimi çok dikkatli oku.

1- motor başlangıc için gerçekten pahalı fiyatı degenirsek piyasadaki akranlarına göre .

2- gidon mesafesi hemen hemen tam ss tarzında oldugu için gidon açısı dar gerçekten ilk kullanan zorlanabilir.

3- fiyatı karşılık çok güçsüz bir motoru var rahat seyir hızı 90 km şimdi 120 ile seyir halinde giden bi yzf 125 kullanıcısı çıkar ama ona soruyorum motor zorlanmadımı ? anlıcagın motorun rahat şekilde bagırmadan seyir halinde gidebilecegi hız 90 km. 120 ilede gidilir fakat bagıra bagıra yüksek devirde gidersin.

4- motoru parçaları çok pahlalı. kesinlike asla düşmem kaza yapmam ben bilinçli kullancıyım deme. her motorcu 1 gün düşebilir kenan sofooglu bile düşüyorsa bizim trafikte düşme ihtimalimiz neden olmasın .

5- yzf125 kullanıcısı arkadaşıma sordum motorundan çok memnun neden ? çünkü motoruna aşık bu yüzden kimse motoruna objektif yaklaşamaz kolay kolay.

Altın elbiseli adamın yani barkın abinin yamaha yzf125 testi var . onu izle birazcık daha fikirlerin netleşebilir.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 00:54
altın elbiseli adamı daha önce izlemiştim arkadaş taksitle vercekti ondan sordum zaten peşin vercek paramda yok hiç düşünmüodum ama taksitle veriyo diye sordum .. bn aslında daha cok 3000 e kadar motor arıyorum onuda nakit veremem ayda 500 lira ödeyebiliyorum fakar o para kenara koyamıorum :/ 1000 lira nakdim var daha oda kıyafete bile yetmio gidicem kuryelik yapcam motor almak için sonunda çok fena çıkmazdaym :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

bu arada herkesin yorumu değerli benm için hepiniz saolun yzf içime sinmemişti zaten hem pahalı hem zor bi motor teşekkürler herkese

CEM.
16 Ağustos 2013, 00:57
motorun eksilerine degindim kötülemedim yanlış anlaşılmasın.

artı yönlerinede birçok var yakıtı görüntüsü frenleri vs.vs.

benim elimde 3bintl olsaydı ben görüntüyede azçok önem veren biriyim kanuni phantom 180 alırdım. ama görüntü degilde honda olsun dersen cbf 150 yamaha ybr 125 gibi seçenekler var.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 01:08
motorun eksilerine degindim kötülemedim yanlış anlaşılmasın.

artı yönlerinede birçok var yakıtı görüntüsü frenleri vs.vs.

benim elimde 3bintl olsaydı ben görüntüyede azçok önem veren biriyim kanuni phantom 180 alırdım. ama görüntü degilde honda olsun dersen cbf 150 yamaha ybr 125 gibi seçenekler var.

bn mr150 bile düşündm sadece tip deil bnde olay motorum olsun ama iyide olsun uraşmim istiyorum zaten bi altı ay para biriktirmem lazım sanırım :)

yiqit
16 Ağustos 2013, 10:57
Bence paranı 125cc için harcama okadar parana yazık en fazla 2 yıl sonra seni sıkar Yinede sen bilirsin
Aslında Cbr ve Yzf arasındaki fiyat farkı makul bir rakam iki motoru karşılaştırdığında:wiinkk:

Murat 48/30
16 Ağustos 2013, 11:15

Cahil arkadaşım, adam babalık yapıp olması gerekeni söylüyor.Ekipman hem kendi hem kazaya karışabilecek başka insanların akıbeti için çok önemli.Hadi sen canını hiçe saydın kazara geldim sana çarptım, sende kask yok öldün, sonra? Senin cahilliğin yüzünden ben hapis yatmak zorundamıyım?Kalan parasıyla motor alınmıyorsa az daha beklesin.Param yok diye apaçi gibi gezecekse buradan tavsiye alamaz, çünkü burası aklı başında olanların ortak noktası diye düşünüyorum.Ekipman deyince herkesin bell kask alması gerekmiyor, bu işte de bir orta standart var.Böyle yorumlarla heves eden gençlerin aklını karıştırıp apaçiliğe itmeyin lütfen.

Proud
16 Ağustos 2013, 11:40
Cahil arkadaşım, adam babalık yapıp olması gerekeni söylüyor.Ekipman hem kendi hem kazaya karışabilecek başka insanların akıbeti için çok önemli.Hadi sen canını hiçe saydın kazara geldim sana çarptım, sende kask yok öldün, sonra? Senin cahilliğin yüzünden ben hapis yatmak zorundamıyım?Kalan parasıyla motor alınmıyorsa az daha beklesin.Param yok diye apaçi gibi gezecekse buradan tavsiye alamaz, çünkü burası aklı başında olanların ortak noktası diye düşünüyorum.Ekipman deyince herkesin bell kask alması gerekmiyor, bu işte de bir orta standart var.Böyle yorumlarla heves eden gençlerin aklını karıştırıp apaçiliğe itmeyin lütfen.

Cümlene hakaret ile başlamışsın, buda senin ne kadar küçük bir insan olduğunu gösterir. Sen gidip adama çarpınca sorun yok ama adam ölünce sorun oluyor yani ? Burada herkesin konuyla ilgili birşey yazması lazım, herkes başka bişey yazınca konu kayıyor. "Scooter" bunu benim konumada yaptı konu başka bir taraflara kaydı, bende bunun için onu uyarmak istedim. Canını düşünen insan zaten parasını biriktirip ekipmanını alır, burada 2-3 kişi dedi diye koşa koşa gidip alacağınıda sanmam içinden gelmesi lazım.

Salih_T
16 Ağustos 2013, 12:41
Ekipman olmadan ASLA!... öncelikli koruma ekipmanı sonra motor tavsiyesi.. bak ekipman almaktan bahsetmemişsin, forum müdavimlerini birbirine düşürüyorsun.

nietzsche
16 Ağustos 2013, 13:09
Güvenlik ekipmanı önemlidir. Yeni başlayan arkadaşlara bu yönde telkinde bulunmalıyız. Canın istiyorsa alırsın dersek, "almasamda olur" düşüncesine kapılır insanlar.

Önce ehliyet & eğitim, sonra güvenlik ekipmanları kalan paraya da motosiklet alınmalı.

Tüm imkanlarını zorlayıp motosiklet alırsan, kendi kendime öğrenirim mantığıyla başlarsan, motosiklet hevesin çabuk kaçar (tabii hala hayattaysan).

Ben 2012 model 2. el CBR125 aldım birkaç ay önce. Kesinlikle tavsiye ederim. Başlangıç için çok iyi. Henüz 2-3 aydır kullanıyor olmama rağmen sıkmaya başladı beni ama biraz daha tecrübe edinmeden değiştirmeyi düşünmüyorum. Yarın da GIS akademinin hakimiyet eğitimine katılıyorum (2. seviye).

Çok kısa mesafe dahi olsa kask, mont ve eldivenlerim olmadan asla üstüne binmiyorum. Giymeye çok üşenirsem yürüyorum :cat:

Karlıyollar
16 Ağustos 2013, 13:32
Yamaha yzf 125'in internette videolarını izlemiştim motor 130-140 gidiyordu.
Yapmayın yani 100 de zorlanmamalı bu motor sonuçta cc tarza üretildi.
Ama ben başlangıçta cc önermem en iyisi ybr 125 bence.

nietzsche
16 Ağustos 2013, 13:59
125-127 arası redline'a giriyor motor. Ben o kadar zorlamam şahsen.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 14:09
arkadaşlar kesinlikle olay başka yerlere kaydı bn zaten ekipmanımı almadan motor almayı düşünen bi insan deilim ki bulursam evin öünde yatar site içi kullanırım motorumu sadece bi istekte bulundum fazla ekipmanı olan varsa daha kolay olurdu motor almam ama bu kadar yanlş bi hareket yaptıysam kusuruma bakmayın :s peder karşı olmasa su motor sevdama bu kadar küçültmezdm kendimide adam araba alim sana motor alma dio ama bn motor istiyorum böle aşık oldm motora ona kavuşmak için elimden geleni yapcam gerekirse dominosda burgerda çalışırım ama alıcam yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

su an 1000 lira nakdim var hangi ekipmanlara yeter ??

poweranimal
16 Ağustos 2013, 14:16
Arkadaşım şu an sen heves yapmışsın (hepimiz yaptık) motor almak istiyorsun ama elinde paran bile yok. Tabii ki çalışır ödersin falan ama bak yarın bir sıkıntısı falan çıkar, motor yatar durur parça parası bulana kadar, hem taksit öde hem parça parası vs derken bir bakmışsın darboğazdasın. Kıyıda köşede biraz paran olsun, dünyanın binbir türlü hali var. Kendini biraz frenle, seneye kafan daha rahat şekilde al derim 36 yaşında bir kardeşin olarak.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 14:43
yav bn motoru bi alsam masraflar sıkıntı değil pedere kabullendirmiş olurum taksiti bile ödetirimde adam inat yaptı bi mantık var motor alırsam düşersn sakat kalırsın hep böleler arabayla zaten kimsenin burnu kanamıyomuş gibi düşünüyolar :)

poweranimal
16 Ağustos 2013, 14:56
Baban da kendince haklı tabii, oğlunun başına bir şey gelsin istemez. Ben de motora ısındıramamıştım, tepki gösteriyorlardı. On sene önceki halimi hatırlıyorum da, iyi ki tepki göstermişler de geç almışım. Ama seni de anlıyorum; umarım babanla uzlaşır, tam korumalı şekilde istediğin bir motora sağlıklı şekilde binersin.

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 15:00
eldiven mont kask ne kadar tutuyo toplam orta hallisi ?

shooter1
16 Ağustos 2013, 15:07
kask 200 de mont 200 eldiven 50 olsa 450 eder dizlik vs de alıcaksan 500 kesin olur bi abi mont+pantolon alıcaktı 550 lira kalitesi ne kötü ne iyi demişti

özgüryıldız
16 Ağustos 2013, 15:12
500 bişey deilmiş ya bnde 1000 falan sanıyorum

Salih_T
16 Ağustos 2013, 15:18
su an 1000 lira nakdim var hangi ekipmanlara yeter ??

neye yetmez ki; mont alısın (200-300 TL) , kask alırsın LS2 (120-250 TL) , eldiven alırsın (30-80 TL) Dizlik Alısın (50-100 TL) bunlar tahmini tutarlar. Benimde almayı umduğum tutarlar..:cherry: Elbetteki en iyi kalite değil ama hayat kurtarır. Dikkat edersen 1.000 TL nin hepsini harcamadın bile..

yiqit
16 Ağustos 2013, 15:24
Agv kasklar 500-600 Liraya güzel modelleri var 200-250 Arası bir ceket kalan parayada dizlik ve eldiven alabilirsin :cat: