PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsat konusunda Yardıma ihtiyacı var

SuperLigter
15 Ağustos 2013, 10:25
İstanbul üsküdardayım 17 yasındayım.
3 aydır motosiklet için para biriktiriyorum çeşitli işlerde.
Arkadaşlar istediğim modeli istediğim fiyata bi motor buldum gittim baktı beğendim kaporamı verdim.
Ama bişey unutmuştum ruhsatı üzerime yapacak kimsem yok .
Annemle yaşıyorum ama annem şehirdışında onun için onun üzerine yapamıyorum. Benden büyük biri yok evde kardeşim var bi tane.
Amca hala teyze felan hepside kayseride burda biri yok .Bi amcam var oda ehliyet almadan olmaz diyo şuan yazıldım 2 aya elimde
Arkadaşlarımın ve tanıdıklarımın hepsi benle yaşıt veya küçük ?

Ben şimdi ne yapıcam bi taktiği varmı bunun adam satışı almadan vermem dedi motoru .

ayhan.s
15 Ağustos 2013, 10:40
Arkadaşlar istediğim modeli istediğim fiyata bi motor buldum gittim baktı beğendim kaporamı verdim.
Annemle yaşıyorum ama annem şehirdışında onun için onun üzerine yapamıyorum. Benden büyük biri yok evde kardeşim var bi tane.
Amca hala teyze felan hepside kayseride burda biri yok .Bi amcam var oda ehliyet almadan olmaz diyo şuan yazıldım 2 aya elimde

Ben şimdi ne yapıcam bi taktiği varmı bunun adam satışı almadan vermem dedi motoru .

Benden sana büyük tavsiyesi. İki ay daha para biriktir daha güzel motor al.

1) Satışı almadan vermemekle doğru bir şey yapıyor satıcı. Aksini yapandan korkacaksın. Motorun çalıntı olma ihtimali olabilir.

2) Ehliyetin yok, motoru nasıl kullanacaksın? Gereksiz risk alıp neden gençliğini yakıyorsun. Allah korusun bir kaza yaptığında "ah keşke" demeyecek misin?

görüşüm budur.

SuperLigter
15 Ağustos 2013, 10:45
Benden sana büyük tavsiyesi. İki ay daha para biriktir daha güzel motor al.

1) Satışı almadan vermemekle doğru bir şey yapıyor satıcı. Aksini yapandan korkacaksın. Motorun çalıntı olma ihtimali olabilir.

2) Ehliyetin yok, motoru nasıl kullanacaksın? Gereksiz risk alıp neden gençliğini yakıyorsun. Allah korusun bir kaza yaptığında "ah keşke" demeyecek misin?

görüşüm budur.

gürüşün iiçin teşekkürler daha fazla biriktirme gibi bi durumum yok eğer beklersem para bozulucak sağa sola dağılıcak onun için acele ediyorum

şuan binmicem zaten ehliyetsiz 15 eylul - 1 kasım arası 1.5 ay gunde 12 km yapıcam gıdıs donus o kadar otoban felan yok metro kazısı var zaten heryer trafık

çekirgeee
15 Ağustos 2013, 12:39
vardır bir hayırlısı de iki üç daha para biriktir ehliyetini alıp üzerine yapacağın biri olduğunda al motoru
o arada yakalanıp 1407 lira verme riskine gireceğine beklemek en doğrusu

celebi16
15 Ağustos 2013, 13:00
17 yaşında ehliyeti nasıl alacaksın reşit değilsin velin olmadan resmi hiçbir işlem yapamazsın

tr_select
15 Ağustos 2013, 13:04
17 yaşında ehliyeti nasıl alacaksın reşit değilsin velin olmadan resmi hiçbir işlem yapamazsın

Motosiklet ehliyetini 17 yaşını tamamlamış bireyler alabiliyor ülkemizde. B sınıfı ehliyeti almak için ise 18 yaşının tamamlamış olmak yetiyor :)

Yıllarca RR ile ehliyetsiz gezen bir abinden tavsiye. Alma-yapma-etme. . .
Ufacık bir kaza anında tüm suç senin üstüne kalır.
Ölümlü kazaya karıştığında bütün suç senin üstüne kalır.
Yakalandığın anda 1400 küsür tele sana kitlenir.
Ruhsatı başkasının üzerine yaptırıp-aldığını varsayıyorum ve bir gün yakalandığını varsayıyorum...
Hem 1400 sana kitlenir hemde ruhsat sahibine... Eder temiz bir TVS-CBF 150 parası...

Tüm bunların ardından'da oturup ağlarsın. Gelir buraya konu açarsın; Ben yandım... SİZ YANMAYIN !

rangers07
16 Ağustos 2013, 02:39

Valla biraderim ben 1 ay önce motorumu aldım hayırlısıyla ama noterde motoru alacak kişinin de ehliyeti olması ve satacak kişininde ehliyeti olması gerekiyor.bunuda bil

egelim 43
16 Ağustos 2013, 02:46
Valla biraderim ben 1 ay önce motorumu aldım hayırlısıyla ama noterde motoru alacak kişinin de ehliyeti olması ve satacak kişininde ehliyeti olması gerekiyor.bunuda bil

Noter satışında motoru alanın yada satanın ehliyeti olması gerekmez :bounce: Ehliyet sadece motoru trafikte kullanacak olan kişi için gereklidir :wiinkk:

rangers07
16 Ağustos 2013, 02:52
Noter satışında motoru alanın yada satanın ehliyeti olması gerekmez :bounce: Ehliyet sadece motoru trafikte kullanacak olan kişi için gereklidir :wiinkk:

Bende senin gibi biliyordum ama birşeyde değişiklik yapılmış artık motoru üstüne alırkende ehliyet istiyorlar.hatta bende şaşırmıştım dayımla gitmiştik ben ehliyetimi yanıma almamıştım allahtan ev notere yakındıda adamı 5 dakika beklettik hemn ehliyeti alıp geldim öyle motoru üstüme aldım.ehliyet yok dedim adama al gel ehliyetini dedi alıp geldim.

egelim 43
16 Ağustos 2013, 03:07
Valla kusura bakmada noterdeki görevli kafa bulmuş sanırım senle öyle bir uygulama yok :bounce: çünkü satış yapıldığı zaman malın sadece sahibi oluyorsun ve bir malın sahibi başka sürücüsü başka olabilir ehliyet in ise asıl adı sürücü belgesidir trafikte sürerken gerekli olur sadece :wiinkk: ha birde kimlik olarak kullanılabilir noterde satış yapılacağı zaman üzerinde kimliğin yoksa da kimlik olarak getirdiysen ehliyeti o başka tabi :wiinkk:

Benli
16 Ağustos 2013, 09:30
Yaşınızın dolmasını bekleyin .

Tİme_shİft42
16 Ağustos 2013, 10:05
Atm kartın felan varsa paranı hesaba aktarabilirsin

Hazır parayı cebinde gezdirme ..

Sigortada önemli sigortasız bakkala bile gitme