PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte ilerlerken önümdeki araçtan birisi sigara izmaritini attı.

7g24s
14 Ağustos 2013, 10:22
Trafikte ilerlerken önümdeki araçtan birisi sigara izmaritini attı.
Önceki haftalarda da benzer durumda bir izmarit yeni aldığım pantolonumu delmiş, bir başkasıysa kaskıma çarpmıştı. Allahtan vizör kapalıydı.
Bu sabah hemen önümde Trafik polisi vardı. İzmarit atan araç çoktan uçtu gitti ama yine de polise gidip iki çift laf edeyim bir de "araç kameralarında bunu tespit etsem delil olur mu?" diye sorayım dedim.
Polisin cevabı "Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin" oldu.
Yanayım mı, dayak mı yiyeyim bilemedim yoluma devam ettim.
Kimi kime şikayet edeceğiz?
Kim aldığı maaşın hakkını verecek?
Kim gerçek müslüman gibi davranacak?
Kim gerçek Atatürkçü gibi davranacak?
Kim sözle söylediği değerleri gerçekte yaşayacak?

Camo
14 Ağustos 2013, 10:26
Geçmiş olsun

Rusyada Tüm araçlara motorlar dahil kamera koyma zorunluluğu getirdiler.Küçük kameralar bildiğim kadarıyla çok pahalı değil Kaska monte edilebiliyor bende düşünüyorum.Ancak bu şekilde şikayetçi olabiliriz.Yada mobesa olduğuna %100 eminseniz karakola gidip gerekirse karakol amiri ile konuşmanız doğrultusunda mobesalardan inceleme başlatabiliyorlar ama onlardada biliyorsunuz sıkıntılar olabiliyor mobesa sizin şansınıza o saatte çalışmamış v.s. :P oda sürücünün tanıdığına göre değişebiliyor

amaninmb
14 Ağustos 2013, 10:31
kamera takın...
Altı üstü 40-50 TL lik kameralar bile işe yarıyor.
http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html
(http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html)ben bunu kullanıyorum. ciddi ciddi çekiyor ve gösteriyorum polise.
Sinyalsiz vs vs gidenleri çok canımı sıkarsa görüntüleri karakola veriyorum cd halinde.

ayhan.s
14 Ağustos 2013, 10:36
Balık baştan kokuyor. Ben burada en son ama en son vatandaşı suçluyorum.

Yurtdışına gittiğimizde özellikle trafikle ilgili "vay arkadaş medeniyete bak, herkes ne kadar saygılı, ayağımı yola attım herkes duruyor" muhabetlerini hatırlarsınız. Sizce Avrupa'lı bu insanlar bizden çok iyi insanlar oldukları için mi, yoksa kurallara uymadıklarında başlarına geleceklerden korktukları için mi böyle davranıyorlar. Çok basit bir yaya geçidi ihlalinin bile cezası 100'lerce euro örneğin Belçika'da, cezanın büyüklüğünü bırak zart diye evine ceza geliyor, acımaları yok.

Ufak bir örnek vereyim, istanbul'da her gün sarıyer-çayırbaşı ve dolmabahçe tünellerini kullanıyorum. Hız sınırı 70... O en bıçkın taksiciler bile pıtır pıtır gidiyorlar 70'le. Çünkü sistem öyle bir yapılmış ki tünelden çıkınca neredeyse cezayı evinde buluyorsun. Ben şu ana kadar abartmıyorum 100 defa gittiysem 70'in üzerinde giden taşıt bir tane gördüm. O da motosikletti. Demek ki cezalar caydırıcı...

Derdim şu; hukuk hızlı işlese, cezalar yerinde verilebilse bu ülke insanları en Belçikalısından daha Avrupa'lı olur. Şehir yaşamı hızlı ve maalesef herkes pirana gibi bir parça kopartmak için kuralları esnetiyor. Senin polisin daha hala rüşvet alırken, daha emniyet şeridi ihlaline bile doğru dürüst ceza kesemezken ben vatandaşa bir şey diyemiyorum.

Nisan ayında, bakın büyük yazıyorum NİSAN ayında başvurduğum, günü gününe işlemlerimi yapmış olmama rağmen ehliyet ile ilgili belgelerimi daha dün teslim edebildim. 5 ay dilekolay. Ve bu 5 aylık süreçteki en ama en önemli olan kısım ehliyet sınıvaydı. 30 saniye sürdü. U dönüşü yapmaktan aciz, kaldırıma çıkan kadın da 85'le geçti, ben de 85'le geçtim. Ehliyetimi de aldıkları gibi elime bir fotokopi verdiler üzerinde boktan bir imza olan. durdururlarsa bunu ver diyor adam. Şaka gibi...

Dolmuşum yahu... neyse.. Anladınız siz onu.

otopsici
14 Ağustos 2013, 10:46
Balık baştan kokuyor. Ben burada en son ama en son vatandaşı suçluyorum.

Yurtdışına gittiğimizde özellikle trafikle ilgili "vay arkadaş medeniyete bak, herkes ne kadar saygılı, ayağımı yola attım herkes duruyor" muhabetlerini hatırlarsınız. Sizce Avrupa'lı bu insanlar bizden çok iyi insanlar oldukları için mi, yoksa kurallara uymadıklarında başlarına geleceklerden korktukları için mi böyle davranıyorlar. Çok basit bir yaya geçidi ihlalinin bile cezası 100'lerce euro örneğin Belçika'da, cezanın büyüklüğünü bırak zart diye evine ceza geliyor, acımaları yok.

Ufak bir örnek vereyim, istanbul'da her gün sarıyer-çayırbaşı ve dolmabahçe tünellerini kullanıyorum. Hız sınırı 70... O en bıçkın taksiciler bile pıtır pıtır gidiyorlar 70'le. Çünkü sistem öyle bir yapılmış ki tünelden çıkınca neredeyse cezayı evinde buluyorsun. Ben şu ana kadar abartmıyorum 100 defa gittiysem 70'in üzerinde giden taşıt bir tane gördüm. O da motosikletti. Demek ki cezalar caydırıcı...
Derdim şu; hukuk hızlı işlese, cezalar yerinde verilebilse bu ülke insanları en Belçikalısından daha Avrupa'lı olur. Şehir yaşamı hızlı ve maalesef herkes pirana gibi bir parça kopartmak için kuralları esnetiyor. Senin polisin daha hala rüşvet alırken, daha emniyet şeridi ihlaline bile doğru dürüst ceza kesemezken ben vatandaşa bir şey diyemiyorum.

Nisan ayında, bakın büyük yazıyorum NİSAN ayında başvurduğum, günü gününe işlemlerimi yapmış olmama rağmen ehliyet ile ilgili belgelerimi daha dün teslim edebildim. 5 ay dilekolay. Ve bu 5 aylık süreçteki en ama en önemli olan kısım ehliyet sınıvaydı. 30 saniye sürdü. U dönüşü yapmaktan aciz, kaldırıma çıkan kadın da 85'le geçti, ben de 85'le geçtim. Ehliyetimi de aldıkları gibi elime bir fotokopi verdiler üzerinde boktan bir imza olan. durdururlarsa bunu ver diyor adam. Şaka gibi...

Dolmuşum yahu... neyse.. Anladınız siz onu.

hay ağzına sağlık
ingilterede öyle bakın acum ılıcalı hız yaptı diye adamı katıksız bir ay içerde yatırdılar
para cezası hariç
bizde herif yaya yolunda giderken yayaya çarpıp kaçıyor ceza yaya yolunu kullanmaktan 62 tl
ya ölen kardeş o da başka yerde yürüseymiş taktiri ilahi
bu sistemin tek bir çözümü var o da trafik polisine kestiği ceza başına prim vermek
hangi polis jkestiyse cezayı cezanın sadece %0.1 i polise verilsin bak bir tane kural ihlali yapan var mı
gerçi o zaman polis keyfi milleti canından bezdirir mi sorusu oluyor adamın aklında

EnesBeyter
14 Ağustos 2013, 11:16
polisin cevap acayipmiş
Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin --> sen ne işyapıyosun?

Dentist76
14 Ağustos 2013, 11:17
İzmarit te tehlikeli tabi ama herif Burdur yolunda öndeki arabadan armut attı ya.. Resmen armut. Neyseki arabayla gidiyorduk ta ön cama geldi. Ya motorla gidiyor olsaydım? Taş gibi adamın kafasını yarar be, bayıltıverir oracıkta.

EnesBeyter
14 Ağustos 2013, 11:18
adam ayı olunca :sunny:

dockerengin
14 Ağustos 2013, 11:25
Bu tarz durumların etkilerini en aza indirebilmek için vizörünüzü devamlı kapalı tutun. Hareket halindeyken vizör 1 cm bile açık olsa zaten gereken havayı alırsınız.

ayhan.s
14 Ağustos 2013, 11:44
Bu tarz durumların etkilerini en aza indirebilmek için vizörünüzü devamlı kapalı tutun. Hareket halindeyken vizör 1 cm bile açık olsa zaten gereken havayı alırsınız.

Dün benim vizöre tak dedi kocaman bir böcek çarptı. Nasıl bir iz çıktı vizörde anlatamam. eve gelince temizleyinceye kadar canım çıktı. Hayır açık kaskla seyahat eden ya da kasksız dolaşanlarla ilgili en merak ettiğim bu. Kardeş ağzınıza gözünüze böcek nasıl çarpmıyor. Hele gece ya da akşam saatlerinde...

-TAN-
14 Ağustos 2013, 12:19
Alacan çeri çöpü cebine , sigara izmariti atanın önünden bırakıcan

[Turan]
14 Ağustos 2013, 12:27
Büyük balık küçük balığı yer misali Türkiye kimin gücü kime yeterse.

Geçmiş olsun.

tombo
14 Ağustos 2013, 12:38
Çok sık karşılaşılan bir durum.
Ben o şahıslara aracında kültablası olduğunu hatırlatıyorum.
Genelde utanıp kusura bakma diyorlar, demeyen olursa da onun öküzlüğü.
En azından bir dahaki sefere atmadan önce hatırlar düşünür yapmaz diyerek kendimi bu gibi durumlarda sorumlu tutuyorum.
Aman boşver dersen olaylara, o zaman şikayetçi de olmayacaksın.

Murat 48/30
14 Ağustos 2013, 12:42
İzmarit ve kül kötü oluyor gerçekten, arabanın kültablası var ama kirlenmesin diye maymunluk peşinde insanlar.Ne yapıyorsun diyorsun özür diliyor en başından atmasa ya.

efedemir
14 Ağustos 2013, 12:43
Dün benim vizöre tak dedi kocaman bir böcek çarptı. Nasıl bir iz çıktı vizörde anlatamam. eve gelince temizleyinceye kadar canım çıktı. Hayır açık kaskla seyahat eden ya da kasksız dolaşanlarla ilgili en merak ettiğim bu. Kardeş ağzınıza gözünüze böcek nasıl çarpmıyor. Hele gece ya da akşam saatlerinde...

birinde galiba sinek çarptı kör oldum sandım. ama fazla çarpmıyo ya uzun mesafede bana genelde 2 veya 3 tane sinek çarpıyo.

Salih_T
14 Ağustos 2013, 14:38
Trafikte ilerlerken önümdeki araçtan birisi sigara izmaritini attı.
Önceki haftalarda da benzer durumda bir izmarit yeni aldığım pantolonumu delmiş, bir başkasıysa kaskıma çarpmıştı. Allahtan vizör kapalıydı.
Bu sabah hemen önümde Trafik polisi vardı. İzmarit atan araç çoktan uçtu gitti ama yine de polise gidip iki çift laf edeyim bir de "araç kameralarında bunu tespit etsem delil olur mu?" diye sorayım dedim.
Polisin cevabı "Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin" oldu.
Yanayım mı, dayak mı yiyeyim bilemedim yoluma devam ettim.
Kimi kime şikayet edeceğiz?
Kim aldığı maaşın hakkını verecek?
Kim gerçek müslüman gibi davranacak?
Kim gerçek Atatürkçü gibi davranacak?
Kim sözle söylediği değerleri gerçekte yaşayacak?

Motoru çalınan arkadaşlar lütfen okuyun çok acil başlıklı paylaşımdada yazdığımı yineleyeyim bari

Özetleyecek olursak;

mecbur olmadıkça polise gitmeyin.

mecbur kalırsanız zaten, Hiç gitmeyin!...

shooter1
14 Ağustos 2013, 16:13
polislerin çoğu (hepsinin hakkını yememek lazım) salla kafanı al maaşını

phradrel
14 Ağustos 2013, 16:42
ama attıklarını çok iyi vuruyorlar. kimse eğitimsiz olduklarını söyleyemez.

bu bir yana sigara izmaritinden çok şu malların silecek suları çıldırtıyor beni.

oknglr
14 Ağustos 2013, 16:56
kamera takın...
Altı üstü 40-50 TL lik kameralar bile işe yarıyor.
http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html
(http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html)ben bunu kullanıyorum. ciddi ciddi çekiyor ve gösteriyorum polise.
Sinyalsiz vs vs gidenleri çok canımı sıkarsa görüntüleri karakola veriyorum cd halinde.

Bunu motora nasıl monte ediyosunuz ? yada nereye monte ediyosunuz ? :D

bu arada izmarit banada denk geldi . 2 avuç çekirdek çöpü atanda gördüm :D

y.akan
14 Ağustos 2013, 17:04
adam ayı olunca :sunny:
:D bu olaydaki adamda ayı. Aslında action cam alıcan. Plaka falan gözükecek şekilde video çekicen . Facebook'a koyucan videoyu. belki eşi dostu görürde azcık utanır hayvan.

dj_karizma
14 Ağustos 2013, 21:02
Sigara Neyki Geçen Gün Muz Kabuğu Attı Önümdeki Araç Kayıyordum Az Kalsın :queen: İçimden Neler Deyip Geçiyorum Başka Ne Yapacaksın ki

flame
14 Ağustos 2013, 21:25
2 kere başıma geldi.Okkalı küfürler eşliğinde " çek lan kenara " hareketini yaptım.Birisi çekip özür diledi diğeri kaçtı gitti...

darpgen
14 Ağustos 2013, 21:42
Gecen 60 km gidiyorum birden önümdeki araçta temizlik başladı . yanımda arac vardı manevra yapamadım . atılan plastik su şişesi ön lastiğin tam altına girdi . neyseki şişenin ağzık apalı değildi yaksa asvaltla yakınlaşacaktır ortalıkta hiçbir neden yokken böle aksiyonlar yaşamak saçma geliyor . Türkiyenin öle büyük sorunları varki böle şeyler için mahkemeye gitsen seni suçlu bulurlar . Dikkat ileri demokrasi .

dj_karizma
14 Ağustos 2013, 21:45
Herşeyi Arabalar İçin Yapmışlar

Motorsiklet İçin yapıLmış birşeyler göremiyorum Yollarda :? :pr:

nonamenes
14 Ağustos 2013, 21:47
abi ben araba da yolculuk ederken babama bile laf ediyorum bu konuda.. ya sigarayı armutu geçtim bi peçete parçası bile atılmamalı..ben bugüne kadar hep çevreci yanımdan dolayı karşıydım ama motorcuların açısından bakılınca durum daha tehlikeli bi boyuta geliyor tabi ki..

manners
14 Ağustos 2013, 21:58
o polisler anca kasklarindaki numaralari saklayip coluk cocuk demeden insanlara coplarla saldirip gaz sikarlar. ne hallere dustuk ya insan memleketin bekcisinden nefret eder oldu.

Gundogdu
16 Ağustos 2013, 02:15
Sigarasını camdan atan öküz oğlu öküz de bu memlekette yetişti, senin komşun senin akraban, o beğenmediğin her gün küfür ettiğin polisde senin komşunun akraban, tarladaki mahsul bu! Her biriniz demeyeyim çoğunuz her gün kaç tane kural ihlali yapıyorsunuz bir sayın bakalım? Neyse ilk taşı en masumunuz atsın.

salvoo
16 Ağustos 2013, 14:23
hey gidi hey D100de karayolunda kaskımın önüne poşet dolanıyordu az daha

hissizadam
16 Ağustos 2013, 15:39
öncelikle geçmiş olsun, Allah hepimizi bu gibi tehlikeli durumlardan korusun.
Bizler her ne kadar bu konularda duyarlı olmaya gayret etsek de unutmamamız gerek bir gerçek var ki o da Türkiye'de
yani insan hayatının en ucuz olduğu ülkelerden birinde yaşamaktayız. geçen hafta beni bir ticari sıkıştırdı ve kaza geçirmeme
neden olduktan sonra durmadan kaçtı. kol, bacak patlak günlerdir acı çekiyorum ve ne yazık ki bu gibi durumlarda hakkınızı
yasal yollardan aramak isteseniz bile pek şansınız yok. zira savcılığa dilekçe verip mobese görüntülerini isteseniz dahi
görüntüleri alacağınızın garantisi yok, zira savcılık eğer uygun görürse görüntüleri talep etmekte. size zarar veren aracın plakasını
almak da çözüm değil ama bahsedildiği gibi motorunuzda kamera varsa belki o zaman bi'şeyler yapabilirsiniz. ben de taksinin plakasını
almıştım ve bayramın son günü tatil olmasına rağmen kendi imkanlarımı kullanarak araç sahibine ulaştım ve durumu anlattım, sonunda
şöförü de bularak kendisine iki çift lafımı ettim ki başkalarına da aynı şeyleri yapmasın diye. onun haricinde maalesef yapacak fazla da
bir şey yok.