PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El devir işlemleri

SuperLigter
13 Ağustos 2013, 15:24
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha motorumu almadım ama modelde karar kıldım . Keeway SL 150 (Chopper tipi ..)

Ama 2. el fiyatları biraz yüksek kaçıyo 1600 tl birikimim var.

Sizce ne yapmalıyım 1 ay sonra motor fiyatları düşermi ?

Birde 150cc motor için devir işlemleri kaç tl tutar ayrıntısıyla yazarsanız sevınırım ?

Yada satışı almasam sadece noter tasdikli kağıt imzalatsam çevirmelerde veya muayenee sıgorta vs de sorun olurmu ?

rs_guven
13 Ağustos 2013, 15:27
Devir için notere 97 lira ödeyeceksiniz. Onun dışında bir de sigorta ücreti var.
Sigorta ücretini belirleyen çok etken var. Onunla ilgili net birşey söylemek yanlış olur. Bunun dışında ek bir ücret yok.

SuperLigter
13 Ağustos 2013, 15:35
Devir için notere 97 lira ödeyeceksiniz. Onun dışında bir de sigorta ücreti var.
Sigorta ücretini belirleyen çok etken var. Onunla ilgili net birşey söylemek yanlış olur. Bunun dışında ek bir ücret yok.
peki hocam motoru ben kullanıcam ve şuan ehlıyetsızım 2 aya kadar elıme gecıcek ehlıyet.zaten motoru kendı uzerıme yapamıcam yaş tutmuyo abime yapıcam.Sigortada baska birini gotursem çakarlarmı yoksa ruhsat sahıbıne goremı degerlendıryolar

SuperLigter
13 Ağustos 2013, 18:45
arkdaşlar şuan bana uygun sl 150 yok sizce jinlun 150 alsammı ne dersınız 17 bınde temız bı makına ?

Fabre
13 Ağustos 2013, 18:49
İmkanın varsa biraz daha bekle 2.el bir ybr falan al derim ben. Hiç bulaşma asyaya mondiale

SuperLigter
13 Ağustos 2013, 19:05
İmkanın varsa biraz daha bekle 2.el bir ybr falan al derim ben. Hiç bulaşma asyaya mondiale

inan bana bu tavsiyeyi ne kadar duyuyorum bi bilsen .

O tür bi motor istemiyorum cruiser tarzından dolayı motora merak saldım onun için burdayım :)

1700 bütçem var 200 satışa ayırdım 1500 e sl arıyorum olmadı 1100 e jınlun buldum sahıbı sehırdısında gelınce onu gormeye gıdıcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-satilik-yamaha-ybr-125-132768234/detay

şunu buldum ama neden bu kadar ucuz acaba şüphelendim

hissizadam
13 Ağustos 2013, 19:21
motosiklet seçimini bilmem ama yaklaşık 15 gun once motor aldım. motor sahibi ile gittik noterde şatışı yaptık 3-5 dk. kadar sürdü. ordan trafik şubeye gittik 30 sn içinde filanda yeni ruhsatı aldım :) yani memura gidip, satış yaptık ruhsat yenilemesi yapmak istiyoruz dedik bi baktım ruhsat elimde. sanırım notere 90 tl verdim, trafikte para almadılar :) trafik sigortasını ise telefon ile dahi anında yaptırabilirsin. kısacası alım satım sorun değil mühim olan aradığın ve iyi olan bir motorsiklet bulmak.

SuperLigter
14 Ağustos 2013, 13:17
motosiklet seçimini bilmem ama yaklaşık 15 gun once motor aldım. motor sahibi ile gittik noterde şatışı yaptık 3-5 dk. kadar sürdü. ordan trafik şubeye gittik 30 sn içinde filanda yeni ruhsatı aldım :) yani memura gidip, satış yaptık ruhsat yenilemesi yapmak istiyoruz dedik bi baktım ruhsat elimde. sanırım notere 90 tl verdim, trafikte para almadılar :) trafik sigortasını ise telefon ile dahi anında yaptırabilirsin. kısacası alım satım sorun değil mühim olan aradığın ve iyi olan bir motorsiklet bulmak.

cevap içi çok teşekkurler . Sigortayı ne kadara yaptını bide bunu ogrenbılırımıyım ? :)

rs_guven
14 Ağustos 2013, 14:08
Ben sigortayı az önce yaptım. 2011 Ybr, Adana, yaş 27; 112 lira.

hissizadam
14 Ağustos 2013, 20:20
sigorta için bugün fiyat aldım marka, model, vs. bi çok faktore gore fiyat veriyorlar. bizim makineye en ucuz 150 vermiş bi'firma, 200-250 gidiyormuş diğerleri kafasına göre :)
her ne kadar bilgi işlemci olsam da sigorta sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette çalışıyorum. o nedenle rahatlıkla güvenebileceğim ve benim için en uygunu
öneren bir acentem var. bu bir avantaj tabi. varsa sizde tanıdıgınız, güvendiğiniz acente ile çalışın.

cevap içi çok teşekkurler . Sigortayı ne kadara yaptını bide bunu ogrenbılırımıyım ? :)

-Alperen-
14 Ağustos 2013, 22:53
ben 3 gün önce aldım. Sigorta henüz yaptırmadım yeni ruhsatıda çıkarmadım. Birkaç güne halledeceğim.
Sigorta olmadan ruhsatı çıkaramıyorsun zaten + Sigorta ruhsat sahibi adına olacak.

çekirgeee
15 Ağustos 2013, 12:46

sigorta fiyatı acente motor plaka kodu modeli ruhsat sahibi yaşına göre değişiklik gösteriyor...
150-400 tl arası değişiklik göstermekte...

yaptırmadan netten sigorta sorgulama yapabilirsin firmalar teklif fiyatlarını veriyor formu doldurduğunda

https://www.sigortam.net/zorunlu-trafik-sigortasi-fiyatlari
http://www.sigortaci.net/trafik-sigortasi/

vb sitelerden

Rudesamet
15 Ağustos 2013, 18:02
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha motorumu almadım ama modelde karar kıldım . Keeway SL 150 (Chopper tipi ..)

Ama 2. el fiyatları biraz yüksek kaçıyo 1600 tl birikimim var.

Sizce ne yapmalıyım 1 ay sonra motor fiyatları düşermi ?

Birde 150cc motor için devir işlemleri kaç tl tutar ayrıntısıyla yazarsanız sevınırım ?

Yada satışı almasam sadece noter tasdikli kağıt imzalatsam çevirmelerde veya muayenee sıgorta vs de sorun olurmu ?

"Noter tasdikli kağıt imzalatsam" gibi bir durum Noterlik işlemlerinde yoktur. Ancak kati satış yapabilirsiniz. Ya da kendi aranızda bir sözleşme yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi bunu kesinlikle noterde tasdik ettiremezsiniz. Noterde çalışıyorum, oradan biliyorum :)