PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : noterde kredi kartı ile işlem yapabilirmiyiz?

umut0732
12 Ağustos 2013, 11:05
merhaba arkadaşlar kazasız belasız günler öncelikle.. sorum şu bugun motorumun devrini alıcam, devir masrafı ne tutuyo acaba? birde kredi kartıyla ödeme yapabiliyormuyuz ? hemen cevap verebilirseniz çok mutlu olurum..

MotorKafa
12 Ağustos 2013, 11:08
Önce kartla ödemeyi yapar sonra satıcıyla notere gidersin yada önce satışı alır sonra kartla ödersin.
Sonuçta notere para gösterme gibi bir zorunluluğun yok. Satıcının parayı aldım demesi yeterli

batua7x
12 Ağustos 2013, 11:16
Ustteki arkadasin dedigini mi yoksa noter masraflarini mi soruyorsun?

MotorKafa
12 Ağustos 2013, 11:26
Sanırım devir masrafını sormuş :mrgreen:
Sabah sabah bu kadar oluyor :)

hisvarlar
12 Ağustos 2013, 11:34
Noterde sadece nakit geçerli.

rambomert
12 Ağustos 2013, 11:40
ben konu açmıştım devir ücreti hakkında 110 tl tutuyormuş :)

MBHoro
12 Ağustos 2013, 11:46
noter masrafı 97 TL sadece nakit geçerli

rambomert
12 Ağustos 2013, 11:51
noter masrafı 97 TL sadece nakit geçerli

acaba bölgeye göre fiyat değişirmi yada cc ye göre

KaPTaNHaSaN
12 Ağustos 2013, 12:06
noter masraf ücretini kredi kartı ile ödeyecek kadar gelişmedi noterler.
kaldı ki nakit para kredi kartından daha çok işlerine geliyor. Noter yanaşmaz bu duruma.
Unutmayın a4 kağıdını değerli kağıt adı altında satıyorlar birde bu değerli kağıdın kdv sini ayrıca alıyorlar. harcın dediğin şey zaten bağıştır. bağış +kdv başka bir ülkdede varmıdır.

MBHoro
12 Ağustos 2013, 12:12
acaba bölgeye göre fiyat değişirmi yada cc ye göre

bildiğim kadarıyla değişmiyor.

umut0732
12 Ağustos 2013, 12:33
Ustteki arkadasin dedigini mi yoksa noter masraflarini mi soruyorsun?

noter masrafını soruyorum usta ? kartla ödeyemiyoruz yani. nakit olacak illa :S

hattat_hasan
12 Ağustos 2013, 12:46
Nakit istiyor geçen ay araba arefe günüde motosikletimi sattım. Noterdeki tek ödeme şekli nakittir. Ve motosiklete göre değişmiyor sadece ruhsatın adresine gelmesini istiyorsa + 5 lira APS paasını da alıyorlar. Vaktin varsa kendin çıkar ruhsatı ben öyle yapmıştım en son. Trafik tescile gidip noter satış kağıdını verince (tabi önce zorunlu mali trafik sigortanı yaptırıyorsun) 2 dakikada ruhsatını veriyorlar.

umut0732
12 Ağustos 2013, 12:49
Nakit istiyor geçen ay araba arefe günüde motosikletimi sattım. Noterdeki tek ödeme şekli nakittir. Ve motosiklete göre değişmiyor sadece ruhsatın adresine gelmesini istiyorsa + 5 lira APS paasını da alıyorlar. Vaktin varsa kendin çıkar ruhsatı ben öyle yapmıştım en son. Trafik tescile gidip noter satış kağıdını verince (tabi önce zorunlu mali trafik sigortanı yaptırıyorsun) 2 dakikada ruhsatını veriyorlar.
tamam usta eyv. peki zorunlu sigorta ne kadar motor için? 190 falan diyorlar doğru mu bu?

hattat_hasan
12 Ağustos 2013, 12:58
Trafik sigortası senin yaşına, motorun plakasına, senin önceden bir kaza yapıp yapmadığına ve motosikletin değerine göre değişiyor arkadaşım. Mesela 18-25 yaş arası en riskli yaş grubu ve fiyatıda öna göre biraz pahalı. Sigortamnet. diye bir site var en uygun sigorta fiyatını ordam sağlıklı bir şekilde öğrenip yaptırabilirsin. Bak ben sh 300 motorum için 16 plaka 260 tl ile 120 tl arası fiyat aldım :)

---------- Post added at 11:58 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

Sigorta şirketleri en son yasal düzenleme sebebiyle "kör tuttuğunu" politikasıyla çalışıyorlar ne yazıkki (hepsi olamayabilir ama çoğu öyle) araştır yoksa affetmiyorlar.