PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e bay'dan kask almak istiyorum

fearless06
12 Ağustos 2013, 01:01
Merhaba.

e bay de ülkemizde bulunmayan ve fiyat olarak uygun kasklar mevcut. Bende ilgili siteden kask sipariş vermek istiyorum. Acaba daha önceden e bay den kask ya da herhangi bir ürün satın alan arkadaş var mı? Alacağım ürün 100$ ı aşmayacak şekilde fiyatı olacak. Gümrükte ek vergi öder miyim? Ürünün elime geçme süresi ortalama ne olur? Bu şekilde alışveriş yapmış arkadaşların tavsiyelerini istiyorum. Teşekkürler.

tr_select
12 Ağustos 2013, 01:09
Biraz araştırırsan... Hatta aklına gelmemiş soruların cevaplarını bile bulabilirsin.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=127508

75 eur üstü gümrük vergisi ödüyorsunuz. 75 eur değiştimi bilmiyorum ama satıcıya ürünü aldıkdan sonra 50$ yazmasını söyleyin.
Gift yazdırabilirsiniz veya... Takılırsa ve tutar ucuz, 75 eurdan fazla değil derseniseniz memura sizden fatura isteyecektir.

Takıldığındaki prosedürü bende tam olarak bilmiyorum. Her sene değiştiriyorlar kanunlar çünkü. Hiç takılmadı siparişlerim ama PTT görevlisine kapıda ödemeyi yapabiliyormuşsunuz ürünü teslim alırken. Ortalama 10-20 gün içerisinde gelir.

hisvarlar
12 Ağustos 2013, 01:11
Ebayı bilmemde Almanya'ya erasmusa giden bir arkadaşım var. Yan çanta ve kask getirteceğim bakalım nasıl olucak :cherry:

seigen
12 Ağustos 2013, 01:15
Almanya'dan alırken şöyle bir güzellik var, adamlar zaten kendi vergilerini düşüyor (%19), burada gümrük vergisi %18 ödüyorsun = aynı fiyat. Hiç kasmaya gerek yok. İtalya'daki siteler de yapıyor ama her alışveriş sitesi yapmıyor bunu.

Ebay'de fiyat sabit zaten ama ebay'ın ekipman için alternatifi çok.

fearless06
12 Ağustos 2013, 01:27
Biraz araştırırsan... Hatta aklına gelmemiş soruların cevaplarını bile bulabilirsin.

75 eur üstü gümrük vergisi ödüyorsunuz. 75 eur değiştimi bilmiyorum ama satıcıya ürünü aldıkdan sonra 50$ yazmasını söyleyin.
Gift yazdırabilirsiniz veya... Takılırsa ve tutar ucuz, 75 eurdan fazla değil derseniseniz memura sizden fatura isteyecektir.

Takıldığındaki prosedürü bende tam olarak bilmiyorum. Her sene değiştiriyorlar kanunlar çünkü. Hiç takılmadı siparişlerim ama PTT görevlisine kapıda ödemeyi yapabiliyormuşsunuz ürünü teslim alırken. Ortalama 10-20 gün içerisinde gelir.

link için teşekkür ederim oldukça faydalı bilgiler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

merak ettiğim bi konu da e bay da ücretsiz kargo gönderimi yapan satıcılar var sanırım? Kargo ücreti konusu kafama takılıyor hep.

tr_select
12 Ağustos 2013, 01:34
Rica ederim. Ücretsiz kargo yapan satıcılar var. Zaten ilanda sağ tarafda yazar kargo ücreti... Tutarın hemen altında yanılmıyorsam.

Green Arrow
12 Ağustos 2013, 02:39
Ebaye gerek yok arkadaşım www.fc-moto.de ye giriyorsun tepeden ingilizce yap bak istediğini ürünü beğen adamlara mesaj at senesini sor beden olayını sor ver siparişini %19 vergi düşüyorlar zaten burda takılsa bile vergisini öder alırsın paşa paşa.Dhl ile gönderiyorlar yalnız Almanya olduğu için ptt ile anlaşmalı ek masraf yok başka ülkelerden aman dhl gibi firmalara sakın bulaşmayın ürün kadar masraf çıkıyor.Bu arada Almanyadan dediğim siteden kargo 23-25 dolar civarı birşey yani gayet iyi her ürün başınada +3-5 dolar ekleniyor

batua7x
12 Ağustos 2013, 02:46
Ben de 28 indd belcikaya ordan da cevre ulkelere gidicem.Kask mont vs almayi dusunuyorum.Hatta egsoz bilr olabilir :D ama hangi ulkede en ucuza bulurum bilmiyorum.Bir de kask ve egsozda sorun cikar mi acaba?

VlknDnmz
12 Ağustos 2013, 20:03
Üstat eğer alırsan getirdikden sonra yaptığın işlemleri vs. yazarmısın buraya...

Green Arrow
12 Ağustos 2013, 21:08
Ben de 28 indd belcikaya ordan da cevre ulkelere gidicem.Kask mont vs almayi dusunuyorum.Hatta egsoz bilr olabilir :D ama hangi ulkede en ucuza bulurum bilmiyorum.Bir de kask ve egsozda sorun cikar mi acaba?

Hemen hemen aynıdır o çevre ülkelerin çok uyumlu ticari anlaşmaları var zaten kökenleride bir olduğu için çok yakınlar hemen hemen her konuda,tavsiye ödemeyi dolarla yapın bizdeki dolar-euro farkından daha az var fark aralarında böylece tl bazında kar ediceksiniz.Egzozuda parçalatıp sokabilirsiniz diye düşünüyorum bavula koyarak,kask konusuda aynı şekil sıkıntı çıkmaz yalnız iyi yerleştirin zarar görebilirler.

Tsubasa
12 Ağustos 2013, 21:27

nasıl yani? atıyorum 50 dolarlık bir ürün aldık ptt görevlisine ürünün ücretini kapıda ödeyip mi alabiliyoruz?
böyleyse cok iyi..
biraz acar mısın bu konuyu

fearless06
12 Ağustos 2013, 23:07
Ebaye gerek yok arkadaşım www.fc-moto.de ye giriyorsun tepeden ingilizce yap bak istediğini ürünü beğen adamlara mesaj at senesini sor beden olayını sor ver siparişini %19 vergi düşüyorlar zaten burda takılsa bile vergisini öder alırsın paşa paşa.Dhl ile gönderiyorlar yalnız Almanya olduğu için ptt ile anlaşmalı ek masraf yok başka ülkelerden aman dhl gibi firmalara sakın bulaşmayın ürün kadar masraf çıkıyor.Bu arada Almanyadan dediğim siteden kargo 23-25 dolar civarı birşey yani gayet iyi her ürün başınada +3-5 dolar ekleniyor

Bahsettiğin sitedeki ürünler pahalı ve ilgimi çeken bir kask modeli bulamadım o sitede. Yinede teşekkürler.

tr_select
12 Ağustos 2013, 23:17
nasıl yani? atıyorum 50 dolarlık bir ürün aldık ptt görevlisine ürünün ücretini kapıda ödeyip mi alabiliyoruz?
böyleyse cok iyi..
biraz acar mısın bu konuyu

Hayır ödemeyi paypal veya kredi kartı ile yapıyorsunuz siteden. Eğer gümrüğe takılır ise ptt görevlisine gümrük vergi ücretini kapıda ödeyebiliyorsunuz.

Green Arrow
12 Ağustos 2013, 23:51
Bahsettiğin sitedeki ürünler pahalı ve ilgimi çeken bir kask modeli bulamadım o sitede. Yinede teşekkürler.

Ürün fiyatı üstünden %19 düşüceksin yalnız hala pahalı geldiyse ilginç çünkü hemen hemen bütün sitelerde fiyatlar aşşagı yukarı aynı ve diğer siteler vergi düşüşü yapmayabiliyor,ürün beğenmemene bişi diyemem üst seviye kasklar pek kalmıyor direk eritiyorlar stokları.

fearless06
12 Ağustos 2013, 23:54
Ürün fiyatı üstünden %19 düşüceksin yalnız hala pahalı geldiyse ilginç çünkü hemen hemen bütün sitelerde fiyatlar aşşagı yukarı aynı ve diğer siteler vergi düşüşü yapmayabiliyor,ürün beğenmemene bişi diyemem üst seviye kasklar pek kalmıyor direk eritiyorlar stokları.

Ben herkeste olmayan ilginç bir model arıyorum ama ilgili sitede öyle bişey bulamadım. Kaskı alınca resimlerini paylaşırım bu topicten.