PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cup düşmanlıgı

Sayfa : [1] 2

efedemir
11 Ağustos 2013, 19:47
Bu konuyu açma gayem cup nefretini ? nereye ne zaman gitsem otobanda ara mahallede neden araba kullanıcıları beni ezmeye çabalıyo yada neden vatan haini gibi muamele görüyoruz ? artık en son cup'u sattırım pahalı bişey aldıracaklar bana.

Bugun bi connect şöförü sayesinde motorumdan düşüp kolumu kırdım. motorun bagalitler haşat oldu. adamın dedigi laf şu OH CANIMA DEYSİN !! illa insan muamelesi görmek için cbr250 ye mi binmek lazım ?

http://m.YollaYap.com/b019/1376236107788.jpg

http://m.YollaYap.com/b019/1376236255341.jpg (http://m.YollaYap.com/b019/1376236255341.jpg)

tr_select
11 Ağustos 2013, 19:52
Her şeyi geçtim kendi resminizi eklemekteki amaç nedir :mrgreen: Gelin adayı bulabilirim umudu ile eklediyseniz hayal kırıklığına uğrayacağınızı düşünüyorum. :mrgreen:

Edit

Geçmiş olsun. Motosikletin taşıt yerine koyulmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Gerekirse sağa çekip, yol vericeksiniz. Trafik magandaları başka bir şeyden anlamazlar.

madlive
11 Ağustos 2013, 19:53
Dostum trafikte altındaki motora göre muamele gördüğün bir gerçek lakin senin nasıl kullandığın kesinlikle daha önemli. Trafikte nerede durman gerektiğini blmelisin. Sürücülerin görüş alanında seyretmeye gayret etmelisin. Makas ata ata adamı silme geçip önüne geçersen senin götüne yapışık gider hakkıdır. Normal kullandın mı normal takip ederler.

shooter1
11 Ağustos 2013, 20:14
motosiklet bu trafikte ağırlığı yok

EnesBeyter
11 Ağustos 2013, 20:30
cbr 250 ye de binsen fazla bişey farketmeyecek 2teker düşmanlığı var güzel ülkemde:sunny: goldwing falan belki :queen:
geçmiş olsun bu arada

MBHoro
11 Ağustos 2013, 20:43
Gecmis olsun. Oh canima degsin diyecek bana canini dotune sokarim onun

Reşit
11 Ağustos 2013, 20:46
Bizim milletimizde büyüklük takıntısı olduğundan ne kadar büyükse o kadar saygı var. Bu her konuda böyle maalesef ::angry2::

Permatiq59
11 Ağustos 2013, 20:48
montun yokmuydu kardesım ?

shooter1
11 Ağustos 2013, 20:53
çappır alcan bir de iri olcan :) trafikte bayağı saygı görürsün :bounce:

canerol
11 Ağustos 2013, 20:53
kardeşim şimdi yanlış anlamada
cupun egzozu açık aynalar yok şekilli şekilli kaplanmış makas atarak
saçlar tambir apaçi gibiyse
resmide şimdi gördüm dediğimin bir çoğuyok ama
kask yoksa eldiven mont yoksa benim içinde ohhhg canıma deysin
arabada tofaş neyse motosiklettede cupları kullanan insanlar böyle...

varan22
11 Ağustos 2013, 21:00
Eğer sen de bu videodaki gibisen isen oh da derler o... derler. Lafım sana değil yalnış anlama

http://www.youtube.com/watch?v=QQQ-hfXmr4c

shooter1
11 Ağustos 2013, 21:06
böylelerine uyuz olurum çarpsında görsün anasının fotoğrafını

PowerGarage
11 Ağustos 2013, 21:08
Daha önceki konulara bakılırsa apaçinin tekisin. Kask yok mont yok dizlik yok eldiven yok herşeyi diktir et bi kaskın bi montun olsa dizliği eldiveni geçtim hadi genel şeyler kaskla mont 2si olmalı onlar olsa bişey olmazdı belkide. Egzozun var bundan eminim. Aragaz vere vere geziyorsun patiye sarıyorsun sıfır çizmeye çalışıyorsun senin gibi bikaç arkadaşın daha vardır yanında bağırta bağırta gidiyorsunuzdur. Forumdan senin nickini bilen herkes bunları biliyordur. Böyle bi sürücü olduğun açık ve net ortada. Trafiğe çıkman sakıncalı zaten sizin gibi tiplerin.!!! Benimde senin motorunun aynısından var neden bana öyle bişey olmuyor ? Her daim kaskım takılıdır montumu giyerim güvenlik başta tabiki kendimi daha havalı hissetmemde bunları giymeme yardımcı oluyor. Yani kısacası sizin gibi egzozu açıp delip parçalamıyorum aragaz vermiyorum kurallara uyuyorum adam iyi demiş. Motosikletçilerin herbirini kardeşim gibi görürüm ama senin gibiler asla forumda tanıdığım kadarıyla konuşuyorum motosiklet gibi mükemmel bişeyi sürmek değil üzerine oturmayı bile haketmeyen tiplersiniz siz.

gokhanarslan
11 Ağustos 2013, 21:10
Memlekette motora saygının motor ebatına bağlı olduğundan %100 eminim. Keeway Matrix 150 ile trafiğe çıktığımda gördüğüm saygı ile Hyosung GT250 ile çıktığımın arasında dağlar kadar fark var.

tr_select
11 Ağustos 2013, 21:34
Daha önceki konulara bakılırsa apaçinin tekisin. Kask yok mont yok dizlik yok eldiven yok herşeyi diktir et bi kaskın bi montun olsa dizliği eldiveni geçtim hadi genel şeyler kaskla mont 2si olmalı onlar olsa bişey olmazdı belkide. Egzozun var bundan eminim. Aragaz vere vere geziyorsun patiye sarıyorsun sıfır çizmeye çalışıyorsun senin gibi bikaç arkadaşın daha vardır yanında bağırta bağırta gidiyorsunuzdur. Forumdan senin nickini bilen herkes bunları biliyordur. Böyle bi sürücü olduğun açık ve net ortada. Trafiğe çıkman sakıncalı zaten sizin gibi tiplerin.!!! Benimde senin motorunun aynısından var neden bana öyle bişey olmuyor ? Her daim kaskım takılıdır montumu giyerim güvenlik başta tabiki kendimi daha havalı hissetmemde bunları giymeme yardımcı oluyor. Yani kısacası sizin gibi egzozu açıp delip parçalamıyorum aragaz vermiyorum kurallara uyuyorum adam iyi demiş. Motosikletçilerin herbirini kardeşim gibi görürüm ama senin gibiler asla forumda tanıdığım kadarıyla konuşuyorum motosiklet gibi mükemmel bişeyi sürmek değil üzerine oturmayı bile haketmeyen tiplersiniz siz.

Katılmamak elde değil. . .

numangokce
11 Ağustos 2013, 22:01
Bu konu açılmamış olsaydı bende benzer bir konu açacaktım, bu yüzden söylemek istediklerim var:

Öncelikle kardeşime geçmiş olsun diyorum, Allah daha beterinden herkesi korusun. Bugün akşam 17:30 civarı Ankara çiftlik kavşağına demetevler istikametinden girdim. Kırmızıda gerekeni yapıp sola dönmek için sinyalimi vermiş olmama rağmen bordo opel vectra tarafından sıkıştırıldım, bu adam(!) sola dönmeme izin vermedi. sağa manevra yapmasaydım dokunurdu da. Çok şükür bir temas olmadı ama çoğu dangoz buna 2 teker kullanıcılarının bir kısmı da dahil tehlikenin farkında değiller. hep sakin kullanan biri olarak "düzgün kullananı taciz etmezler" görüşünün boş olduğunu savunuyorum. bugün yaşadığım olay da bunun nedenlerindendir.

Tabiki bunda apaçilerin katkısı büyük.

serdar1547
11 Ağustos 2013, 22:19
dostum arkanda av tüfeğiyle gezmeyi denemelisin bence,acayip saygı duyuyorlar o zaman...test edildi,onaylandı.

WanD
11 Ağustos 2013, 22:54
dostum arkanda av tüfeğiyle gezmeyi denemelisin bence,acayip saygı duyuyorlar o zaman...test edildi,onaylandı.

Apaçi gençliğin tek eksiği zaten av tüfeği... Tebrik ederim ::alkiis::

oknglr
11 Ağustos 2013, 23:06
o değilde neden sen herşeyi kişisel algılıyosun ? daha önce bu yüzden ban yemedinmi ? CUP' ını satıp scooter chopper yada ne bileyim 600 lük 1000 lik bi makine aldığında farklı mı olucak sanıyosun trafikte. hergün 10 km lik mesafe gidiyorum sadece ve 2-3 kere sıkıştırma tali yoldan fırlama park halindeyken birden yola fırlama kapı açma vs. bunlarla karşılaşıyorum. Ama dikkatli olduğumdan çok şükür bi kazaya karışmadım.

Etrafımı göremyorum diye kask ta takmıyodun sen ee bahanesi bu olan adam sıcakta yakıyor diye mont da giymez. sağına soluna bakıcak kadar dikkatli olucağınıda sanmıyorum çünkü tek amacın cup la 120 yapmak teker yapmak vs.

Geçmiş olsun ama Allah için otur bi köşeye de biraz düşün . Ya bukadar insan neden her konumda bana cephe alıyor . Geçen sefer neden banlandım hata acaba bendemi diye ? bir düşün sadece . Adam iy yapmamış o canıma değsin diyerek ama acaba hata kimdeydi o kazada ?

Allah korusun yarın öbürgün böyle cupa düşmanlar ben gidip daha yüksek cc bi makine alayım saygı göreyim dersin. Bu sefer kolun kırılamzda 4 kolluya bindirirler seni.

cool113
11 Ağustos 2013, 23:18
apaçiler eskiden mobilet kullanırdı şimdi cup motorlara terfi etti. düzgün olanlarıda var fakat çoğunluk lambur lumbur kullanıyor cup motorları.

korayysezer
12 Ağustos 2013, 00:36
Memlekette motora saygının motor ebatına bağlı olduğundan %100 eminim. Keeway Matrix 150 ile trafiğe çıktığımda gördüğüm saygı ile Hyosung GT250 ile çıktığımın arasında dağlar kadar fark var.

kesinlikle Samsunda Çiftlik caddesi vardır Ybr ile ordan geçerken sinek gibi Aralardan 2 saatte geçiyordum Hyo Gt 250 R ile gerçeken adamlar sola yanasıp yol verıyorlardı :D

serdar1547
12 Ağustos 2013, 00:39
Apaçi gençliğin tek eksiği zaten av tüfeği... Tebrik ederim ::alkiis::

Eyvallah....mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışıyorum,sonuçta bir işi yapıyorsanız eksiksiz yapmalısınız ki sonuç alabilesiniz.

yiqit
12 Ağustos 2013, 00:44
Motorunda ayna olsa belki arabayı görüp ona göre manevra yapabilirdin :wiinkk:

MotorKafa
12 Ağustos 2013, 01:09
Motorunda ayna olsa belki arabayı görüp ona göre manevra yapabilirdin :wiinkk:

Geçmiş olsun.
Tam ben onu diyecektim. Senden başka kimse yazmamış.
Aynaların olsaydı belki kolun kırık olmayacaktı şu an.

yusufozugenc
12 Ağustos 2013, 01:19
Uzun uzun nasihat etmeye gerek yok. Okumuyor çünkü. Açtığı onca konuda okusaydı kolu kırık olmazdı. Forumda herkes herkese saygı duymalıdır, ancak bu arkadaş apaçi sınıfına giriyor, herkes biliyor. Cup motor da söylendiği gibi motosikletin tofaşı. Zaten aklı başında olan ortalama bir insan bütçesi azsa azıcık hızlı gider diye cup alacağına scooter alır, parasının karşılığını en azından konfor olarak alır. Hadi diyelim serilik istiyordu cup aldı. Aynasını sökmez(hatta kör nokta aynası vs takar), motorunu tanır ve hep sakin sakin sağ şeritten gider, aragaz atmaz, teker denemez. Öyle yaldır yaldır bağırtırsan ve düşersen, biri de oh olsun vs derse sen bunu haketmişsindir

bagımlı
12 Ağustos 2013, 01:58
Apaçi sanarlar diye cup almıyorum.

flame
12 Ağustos 2013, 02:13
2. viteste 80 km yaptığın günleri unutmadık ataköy gençlik.Bu kafayla gidersen daha çok kaza yaparsın.

Neyse bakalım yinede geçmiş olsun belki aklın başına biraz olsun gelmiştir.

efedemir
12 Ağustos 2013, 02:50
Benim kazayla hiç bir ilgim yok. evet aynam yoktu. çünkü motoru aldıgım gün söktüm ve nereye koydugumu hatırlamıyorum ayriyeten taşındık o sırada büyük bi ihtimal kayboldu. ve şunuda sölemeliyim ki yolumda gayet normal bi hızla aragaz atmadan sizin deyiminizle apaçilik yapmadan güzelce motorumu kullanıyordum arkamdan bi connect geliyodu kafamı çevirip baktım fark ettim. baya bi süre arkamda takip etti polis sandım sonra anayola çıktım kırmızı ışıkda durur ben kaçarım izimi kaybettiririm diye sonra bi fren sesi duydum korna sesiyle beraber. en sağ şeritte ilerledigim halde korna çalıyordu en son kafamı çevirdim yanımdan son gaz solladı neredeyse 0 a 0 ve dengemi kaybederek düştüm. panikledim. peki herkes bana cephe alıyor. ben 15 gün önce polise yakalandım 1563 tl ceza yedim plaka aldım sigorta ettirdim ruhsat aldım vs. vs. el den borç alıp ödedim hepsini şimdi kolum kırıldı ve ben çalışamıyorum ?? adalet mi ??? nasıl çalışıp ödeyecegim ? ben o şerefli arkadaş yüzünden neden borcumu ödeyemiyecegim. ha şunuda unutmadan söyleyeyim. mont dizlik vs vs bir sürü şey saymışlar ? 18 senedir dogma büyüme afyonluyum daha o dediklerinizi satan bi dükkan ne duydummm ne gördüm ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Her şeyi geçtim kendi resminizi eklemekteki amaç nedir :mrgreen: Gelin adayı bulabilirim umudu ile eklediyseniz hayal kırıklığına uğrayacağınızı düşünüyorum. :mrgreen:

Edit

Geçmiş olsun. Motosikletin taşıt yerine koyulmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Gerekirse sağa çekip, yol vericeksiniz. Trafik magandaları başka bir şeyden anlamazlar.

o yanlışlıkla oldu motorun 2. resmini yükleyecegim yere kendi resmimi yüklemişim nasıl silinecegini bilmiyorum

Terapist
12 Ağustos 2013, 02:52
Al ışte aynan olsa yapmayacakmışsın kazayı aynan olsa çok yakın geldığını gorurdun kaçardın panık olmazdın.

efedemir
12 Ağustos 2013, 02:54
Gecmis olsun. Oh canima degsin diyecek bana canini dotune sokarim onun

kolumun acısından ben malesef yapamadım. ama o dediginizi misli misli yapacam ona.

acayüp
12 Ağustos 2013, 02:54
Bu yakınmalar seni kurtarmaz. İşini zamanında yapaydın gereksiz cezalar ödemezdin , parasız kalmazdın , burada ağlaman gerekmezdi , paraya bu kadar ihtiyacı olmaz ve çalışmaman bu kadar sıkıntı olmadı. Hatta akıllı davransaydın zamanında kolun bie kırılmayabilirdi.
Yani sen başına gelenler için uğraşmışsın. Olmuş.

Terapist
12 Ağustos 2013, 02:56
Ayrıca bana mı sordun plakasız aynasız sıgortasız gezerken laf soylerler artıstlık yaparsınız burda yazılan çızılen şeylerın 10da 1ını okuyup ders çıkarsan bunların hıçbırı başına gelmezdı. Umrım kolun kırılınca bıraz akıllanırsın kusura bakma bu kışısel bı ofke değıl senın ve senın gıbılerın serserılıklerı yuzunden bu camıanın halkın gozundekı değerının duşmesı benım sıkıntım.

Uway
12 Ağustos 2013, 02:57
Kendi düşen ağlamaz derler..Forumda açılan 10 konudan 4bucuğu u ekipman konusu.Hiçmi rast gelmedin.30-40 liraya dizlikler,dirseklikler var.Allahına şükretki kafanı vurmamışsın düşüp.

PowerGarage
12 Ağustos 2013, 03:01
Kimse seni dikkate almıyor bu forumda çünkü çok fazla ergen gibi konuşuyorsun ve apaçi gibi motor sürüyorsun. Aynan yok plakan yok ruhsat yok ehliyet yok egzoz açık sonra e borcumu nasıl ödüyeceğim bak arkadaş açık ve net belki biraz ağır belki biraz kırıcı admin bu yüzden ceza bile verse bana bunlar gerçekler motor sürmeyi haketmiyorsun senin gibiler yüzünden motora lanet ediyorum cup'a binmeye utanıyorum sizin yüzünüzden cuplar pejodan farksız oldu sizin gibi yaratıklar yüzünden akşamları egzoz sesinden uyuyamaz oldum sen dahil senin gibi apaçilere lanet okuyorum. O aragaz attığınız açık egzozlarınız umarım bitarafınıza girer. Açık ve net konuşuyorum motosiklet seni değil sen onu taşırsın ve siz motosikleti taşıyamıyorsunuz motosiklet gibi tertemiz bi aleti kirletmeye hakkınız yok. Forumdan senin adını herkes biliyor yorumlarını herkes biliyor nasıl biri olduğunu herkes biliyor. Ve ben değil bi çok kişi bu forumda olmanı bile istemiyor bunu bil. Sen kaskı takınca başın dönüyor demi ? aynalar motorunun tipinimi bozuyor ? egzozu nie açıosunuz bide o egzoz bitarafınızamı batıyor ? şimdi bu yoruma ne dersen de inşallah küfür edersinde banlanırsın. Sen ve senin gibi motorcu olunmaz. Motorculuk kavramı bambaşkadır. Gönül işidir. Aşık olmalısındır. Bunun 1000 ccliğide aynıdır 100 ccliğide aynıdır. Yeterki motorunu sev kurallara uy veya uymaya çalış en azından. Ayna sökmek ne demek ya neyse umarım artık foruma girmezsin.!

efedemir
12 Ağustos 2013, 03:06
Bu yakınmalar seni kurtarmaz. İşini zamanında yapaydın gereksiz cezalar ödemezdin , parasız kalmazdın , burada ağlaman gerekmezdi , paraya bu kadar ihtiyacı olmaz ve çalışmaman bu kadar sıkıntı olmadı. Hatta akıllı davransaydın zamanında kolun bie kırılmayabilirdi.
Yani sen başına gelenler için uğraşmışsın. Olmuş.

her insan hata yapamaz mı abi ? bende bi çok hata yaptım ama en sonunda akıllandım bunu sizlere dile getirmiştim zaten. ama bela beni buluyor. sizlerde genç iken hiç mi son sürat hız yapmadınız yani ne bileyim hiçmi motorunuzun bagırmasını istemediniz. benim geçtigim yollardan siz hiç mi geçmediniz önemli olan hata yapmak degil hatanı anlayıp birdaha hata yapmamak degilmidir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Kimse seni dikkate almıyor bu forumda çünkü çok fazla ergen gibi konuşuyorsun ve apaçi gibi motor sürüyorsun. Aynan yok plakan yok ruhsat yok ehliyet yok egzoz açık sonra e borcumu nasıl ödüyeceğim bak arkadaş açık ve net belki biraz ağır belki biraz kırıcı admin bu yüzden ceza bile verse bana bunlar gerçekler motor sürmeyi haketmiyorsun senin gibiler yüzünden motora lanet ediyorum cup'a binmeye utanıyorum sizin yüzünüzden cuplar pejodan farksız oldu sizin gibi yaratıklar yüzünden akşamları egzoz sesinden uyuyamaz oldum sen dahil senin gibi apaçilere lanet okuyorum. O aragaz attığınız açık egzozlarınız umarım bitarafınıza girer. Açık ve net konuşuyorum motosiklet seni değil sen onu taşırsın ve siz motosikleti taşıyamıyorsunuz motosiklet gibi tertemiz bi aleti kirletmeye hakkınız yok. Forumdan senin adını herkes biliyor yorumlarını herkes biliyor nasıl biri olduğunu herkes biliyor. Ve ben değil bi çok kişi bu forumda olmanı bile istemiyor bunu bil. Sen kaskı takınca başın dönüyor demi ? aynalar motorunun tipinimi bozuyor ? egzozu nie açıosunuz bide o egzoz bitarafınızamı batıyor ? şimdi bu yoruma ne dersen de inşallah küfür edersinde banlanırsın. Sen ve senin gibi motorcu olunmaz. Motorculuk kavramı bambaşkadır. Gönül işidir. Aşık olmalısındır. Bunun 1000 ccliğide aynıdır 100 ccliğide aynıdır. Yeterki motorunu sev kurallara uy veya uymaya çalış en azından. Ayna sökmek ne demek ya neyse umarım artık foruma girmezsin.!

bunun içinde bi video çekecegim. kolum iyileşsin. artık böyle biri olmadıgımı bütün mt bilecek. her insan hata yapabilir. artık bende bilinçli bir motor kullanıcısıyım.

acayüp
12 Ağustos 2013, 03:08
her insan hata yapamaz mı abi ? bende bi çok hata yaptım ama en sonunda akıllandım bunu sizlere dile getirmiştim zaten. ama bela beni buluyor. sizlerde genç iken hiç mi son sürat hız yapmadınız yani ne bileyim hiçmi motorunuzun bagırmasını istemediniz. benim geçtigim yollardan siz hiç mi geçmediniz önemli olan hata yapmak degil hatanı anlayıp birdaha hata yapmamak degilmidir ?

İnanmicaksın ama yapmadım. Benim gençliğimde internet bile yoktu. Sen buradan 100 kişi uyarıyor sen hala kendi havandasın.
Madem anlatılanları başına iş gelmeden anlamıyacaksın , ozaman başına geleceklere hazırlıklı olucaksın , hiç mızmızlanmicaksın.
Ergen olmakla aptal olmak arasındaki farkı ayırt etmek lazım.

Ayrıca o motorlarla artislik yaptığınız yayalar varya o yayalar araba kullanabiliyorlar. Aklında olsun. O yollarda aklını aldığınız yayalar varya , birgün araba ile sizin canınızı alabilir. Hiç durmazlar bile. Bir insanın canı bukadar beş para etmez olmamalı.
Aynalar konusunda bile boş konuşuyorsun. Dünyada tek ayna onlar değil. Yenisini alabilirdin.

( sana hitap ediyormuşum gibi yazdım , gerekiyorsa üstünede alınabilirsin ama yazdıklarım o saçma sapan motosiklet kullanıcılarınadır )

Tr ye giren ilk cub motoru alıp kullanmış adamım , Bir bodruma gittim cub dan da kullanıcılarından da nefret ettim. Ölseler su vermem . O derece tiksindirdiler kendilerinden.

Şimdi vay efendim cublara düşmanlar.

O öyle değil.

Başlık şu olmalı .

Bu cub kullanıcıları neden insanları kendilerine düşmen ederler. Neden arkalarından ana avrat bacı küfür ettirirler.
Bu nasıl bir zevkdir.

Bak benim başlığım ve sorumda bu hadi çıksın bir delikanlı cevaplasın bizde onları anlamaya çalışalım biraz. Belkide haksızlık ediyoruzdur.

Terapist
12 Ağustos 2013, 03:13
olum motorları bağırtınca şekıl olmuyosunuz lan kızlar falan sıze hasta olmuyo valla bak sovuyolar gerızekalı falan dıyolar. He sen şımdı dersın kı çekemıyo kıskanıyo bızı :)

oknglr
12 Ağustos 2013, 03:18
Adaletmi diye soruyosun ya asıl adalet o işte . Biz enayiyiz plaka sigorta ne varsa daha motorun selesine oturmadan yatırdık ehliyeti alamadık diye haftalarca kapının önünde yattı motor, Aynaları sökmedik kaskımızı eldivenizi vs. giydik öyle sürdük egzozu delmedik vs.

Sonuç. Kaç kere çevirmeye girdik polis teşekkür edip gidebilirsin dedi neden herşey tam çünkü,

Bizide sıkıştıran oldu arkadan tampona kadar yaklaştı. Bayan sürücü aniden önümüze kırdı ,
Aynalarım olduğu için onuda geçtim sürekli sağıma soluma ,arkama , baktığım için arkadan yanaşan denyoyu görünce şerit değiştirdim varsa emniyet şeridine geçip onun öne geçmesini bekledim. eğer güzergahımda sağda veya solda caddeye çıkan ara sokaklar varsa o bölgelerde hızımı kestim ne olur neolmaz birisi fırlarsa durma mesafem olsun diye sonuç olarak hiç kaza yapmadım

Sen video falan çekme bize lazım değil o canını düşünüyosan yazılanlara kulak ver aynaları bulamadıysan yenisini al para değil çünkü taş çatlasa 20 lira vericeksin çiftine. Egzozu falanda düzelt yarın öbürgün onun içinde konu açıcaksın ceza yedim diye :) en önemlisi koruma ekipmanlarını al o ödediğin cezayla en kralını alırdın ;)

o yaşlardayken yaptığımız tek apaçilik bisikletin arka tekerine su şişesi sıkıştırıp vırııın vıırııın diye ses çıkartarak gezmekti :(

acayüp
12 Ağustos 2013, 03:20
artık bende bilinçli bir motor kullanıcısıyım.

Bunun bizden çok sana faydası olur. Bak kolun kırıldı acısını senden başka hisseden yok. Ceza yedin sen çekiyorsun derdini. Yani bizim tuzumuz kuru. İster bilinçli ol ister bilinçsiz.

Şimdi aptal aptal kullanıp gelip bana çarpıcak geberip gidicek , ben mahkemelerde sürünücem ölümlü trafik kazasına karışmaktan . Cezalar yiyicem. Anası babası kan parası derdine düşücekler . Beni taciz edip durucaklar. Benim suçum ne ? O adamın ne ölüsünün ne dirisinin gözümde bir kıymeti yok hiç kusura bakmasın. Kendisine kıymet vermeyene kıymet verecek kadar bonkör değilim.

Ha bu yazdıklarım max 50 km yazan sahil yolunda r1 ile 200 km hıza ulaşan içinde geçerli.

tr_select
12 Ağustos 2013, 03:24
Herkes saydırmış elamana :mrgreen:

efedemir
12 Ağustos 2013, 03:24
İnanmicaksın ama yapmadım. Benim gençliğimde internet bile yoktu. Sen buradan 100 kişi uyarıyor sen hala kendi havandasın.
Madem anlatılanları başına iş gelmeden anlamıyacaksın , ozaman başına geleceklere hazırlıklı olucaksın , hiç mızmızlanmicaksın.
Ergen olmakla aptal olmak arasındaki farkı ayırt etmek lazım.

Ayrıca o motorlarla artislik yaptığınız yayalar varya o yayalar araba kullanabiliyorlar. Aklında olsun. O yollarda aklını aldığınız yayalar varya , birgün araba ile sizin canınızı alabilir. Hiç durmazlar bile. Bir insanın canı bukadar beş para etmez olmamalı.
Aynalar konusunda bile boş konuşuyorsun. Dünyada tek ayna onlar değil. Yenisini alabilirdin.

( sana hitap ediyormuşum gibi yazdım , gerekiyorsa üstünede alınabilirsin ama yazdıklarım o saçma sapan motosiklet kullanıcılarınadır )

Tr ye giren ilk cub motoru alıp kullanmış adamım , Bir bodruma gittim cub dan da kullanıcılarından da nefret ettim. Ölseler su vermem . O derece tiksindirdiler kendilerinden.

Şimdi vay efendim cublara düşmanlar.

O öyle değil.

Başlık şu olmalı .

Bu cub kullanıcıları neden insanları kendilerine düşmen ederler. Neden arkalarından ana avrat bacı küfür ettirirler.
Bu nasıl bir zevkdir.

Bak benim başlığım ve sorumda bu hadi çıksın bir delikanlı cevaplasın bizde onları anlamaya çalışalım biraz. Belkide haksızlık ediyoruzdur.

o zaman madem konu açıldı ennn baştan anlatayım üşenmeden yazacagım.

- Birgün internette boş boş dolanıyordum sizin deyiminizle apaçilik dönemim (artık apaçi oldugumu düşünmüyorum keşke aynı memlekette olsaydık biraz kullanışımı veyada düşüncelerimi bilseydiniz)

- neyse işte youtubdan pejo nun üstüne yatan gençleri filan izliyordum sonra googleye yazayım bari dedim belki cup'un üstüne yatan biride video çekmiştir diye

- lifan tay 100 yazdım ve motosiklet.net çıktı.

- neyse girdim 2-3 yorumları filan okudum baktım ki forum çok güzel ( iyikide mt ye üye olmuşum iyiki o gün bu siteyi bulmuşum)

- sonra birinin yorumunu gördüm işte kuba cup var 80 i geçmiyor diye

- sonra biri yazmış en kral cup 90 ı geçmez diye dedim ki bunu ben yaparım ve video çektim bunu sizlerde biliyorsunuz ( keşke çekmez olsaydım )

- yapılan yorumlara baktım dedimki bu adamlar bişeyi biliyo görmüş geçirmiş adamlar dedim sonra internetten bi kaç motor kazası izledim ve sizin deyiminizle o içimdeki apaçi canavarını öldürdüm. sonra bigün evden işe diye çıktım servisi kaçırdım ve motorumla yakalanıp ceza yedim ve iyice akıllandım. motorumu çıkartıp plaka ruhsat vs her ne gerekiyosa aldım kask aldım eksozumu kapattırdım ne bileyim herşeyimi 4 4 lük ettim. bi ehliyetim eksik onuda sınava girdim bi soruyla kaybettim bu ayın 24 ünde bi daha gircem inş. ve en sonda bu olay başıma geldi. şimdi diyeceksiniz ki kimseyi inandırmaya çalışma diye. artık motorumu bilinçli bir motosiklet kullanıcısı nasılsa öyle kullanıyorum evet eksiklerim var ama hepsini yavaş yavaş gücümün yettigince tamamlıyacagım

acayüp
12 Ağustos 2013, 03:31
Bak yazışın bile düzelmiş. O ilk zamanlardaki atarlı , herşeyi bildiğini sanan ergen yok artık.

Allah yolunu açık etsin. İnşallah aklı başında bir ömür kullanırsın.

CEM.
12 Ağustos 2013, 03:31
forum kardeşim bu açtıgın konu için yada başına gelen için degil genel olarak söyliyecegim birkaç şey önem ver.

genel olarak forumdakiler degil genelde bilinçli motosiklet sürücüleri abart egsozlardan tiksinirler sadece bizler degil çevredeki insanlarda rahatsız olur o tek silindir pancar motoru gibi ufacık şeyden pat pat pat diye çevreye yayılan ses gerçekten rahatsızlık geliyor.

2nci ayna takmıyorum dersen kesinlikle biliçnsiz bir sürücüsün. aynayı kaybettim de ne demek. ödevimi yapamadım amerika atom bombası attı demek gibi birşey.

2 çift çin malı ayna 10 tl bu kadarmı acizsin. sen kafanı döndürürp connecte bakarken ya aniden biri sag şerite geçseydide arkadan ona patlatsaydın ne olucaktı.

bisiklete bindim 5 yıl aradan sonra dikiz aynası olmadıgı için rahat edemedim öyle alışmışımki motordan dolayı .

dikiz aynası şarttır senini saglıgın için ve kaza yapmaman için connetin geldigini önceden farkedebilirdin aynadan biraz daha kacardın saga ve arabayla aranda pay bırakırdın. belkide kaza yapmazdın dikiz aynası kötü gözüküyor sana öyle geliyor biliyorum ama şu adamlar bu kadar konuusuyor diye 1 haftacık kullan öyle alışacaksınki degerini ve önemini anlıcaksın eger hala anlamassan çıkar at sadece 1 haftacık dene..

dizlik eldiven dirseklik afyonluyum falan güldürdün beni. afyon köymü ? elinin altında internet yokmu. ? ben birçok şeyi artık çinden getirtiyorum daha ucuz diye kii emin ol afyondada vardır.

en kötü ls2 bir kask al wiwi yada benzeri aşırı dandik kasklar takarsan kasktan sogursun neden çünkü başını sıkar rahatsız eder titreşim yapar vizoru kapatınca görüşünü engeller rüzgar alır... biliçnsiz arkadaşlarda kask takmaz gözlükle motora binerler. gözlükle binen kişileri gördügümde yanlarına gelip kaskımı işaret ediyorum mal mal bakıyorlar.

dediklerimi lütfen dikkate al üşenmeyip seni kazanmak için bunlara yazarak emek sarfettim :)

efedemir
12 Ağustos 2013, 03:36
forum kardeşim bu açtıgın konu için yada başına gelen için degil genel olarak söyliyecegim birkaç şey önem ver.

genel olarak forumdakiler degil genelde bilinçli motosiklet sürücüleri abart egsozlardan tiksinirler sadece bizler degil çevredeki insanlarda rahatsız olur o tek silindir pancar motoru gibi ufacık şeyden pat pat pat diye çevreye yayılan ses gerçekten rahatsızlık geliyor.

2nci ayna takmıyorum dersen kesinlikle biliçnsiz bir sürücüsün. aynayı kaybettim de ne demek. ödevimi yapamadım amerika atom bombası attı demek gibi birşey.

2 çift çin malı ayna 10 tl bu kadarmı acizsin. sen kafanı döndürürp connecte bakarken ya aniden biri sag şerite geçseydide arkadan ona patlatsaydın ne olucaktı.

bisiklete bindim 5 yıl aradan sonra dikiz aynası olmadıgı için rahat edemedim öyle alışmışımki motordan dolayı .

dikiz aynası şarttır senini saglıgın için ve kaza yapmaman için connetin geldigini önceden farkedebilirdin aynadan biraz daha kacardın saga ve arabayla aranda pay bırakırdın. belkide kaza yapmazdın dikiz aynası kötü gözüküyor sana öyle geliyor biliyorum ama şu adamlar bu kadar konuusuyor diye 1 haftacık kullan öyle alışacaksınki degerini ve önemini anlıcaksın eger hala anlamassan çıkar at sadece 1 haftacık dene..

dizlik eldiven dirseklik afyonluyum falan güldürdün beni. afyon köymü ? elinin altında internet yokmu. ? ben birçok şeyi artık çinden getirtiyorum daha ucuz diye kii emin ol afyondada vardır.

en kötü ls2 bir kask al wiwi yada benzeri aşırı dandik kasklar takarsan kasktan sogursun neden çünkü başını sıkar rahatsız eder titreşim yapar vizoru kapatınca görüşünü engeller rüzgar alır... biliçnsiz arkadaşlarda kask takmaz gözlükle motora binerler. gözlükle binen kişileri gördügümde yanlarına gelip kaskımı işaret ediyorum mal mal bakıyorlar.

dediklerimi lütfen dikkate al üşenmeyip seni kazanmak için bunlara yazarak emek sarfettim :)

teşekkür ederim hepsini okudum ve hepsini emin olun ki dikkate alacagım.

tr_select
12 Ağustos 2013, 03:40
Ayna konusunu düşünüyorumda... İstanbul gibi motor düşmanı bir memlekette aynasız motor kullanmak ? Abi -1 olarak marşa basıyorsun. Ulan ben şerit değiştirirken 3-4 kere aynaya bakıyorum yetmiyor kafamı çevirip bide öyle arkaya bakıyorum, kör noktadan göremediğim araç varmı diye. Bazen yetmiyor öne doğru yaslanıp kontrol ediyorum... Şerit değiştirmeden 10 saniye önce sinyalimi veriyorum arkadaki öküz görsün diye...

Aynasız motor nasıl kullanıyorsunuz, abi sanat ya bu resmen. Sanat icraa ediyorsunuz haberiniz yok :mrgreen: Hayatınız bu kadar ucuzmu ?
Tak kaskını, giy montunu, aynanda olsun sonra ne halt yersen ye. İstediğin apaçiliği yap, milleti elle kafana göre takıl. Ama aynasız, kasksız.... Ölümle kaşşat geçmek gibi bir şey.

efedemir
12 Ağustos 2013, 03:45
Ayna konusunu düşünüyorumda... İstanbul gibi motor düşmanı bir memlekette aynasız motor kullanmak ? Abi -1 olarak marşa basıyorsun. Ulan ben şerit değiştirirken 3-4 kere aynaya bakıyorum yetmiyor kafamı çevirip bide öyle arkaya bakıyorum, kör noktadan göremediğim araç varmı diye. Bazen yetmiyor öne doğru yaslanıp kontrol ediyorum... Şerit değiştirmeden 10 saniye önce sinyalimi veriyorum arkadaki öküz görsün diye...

Aynasız motor nasıl kullanıyorsunuz, abi sanat ya bu resmen. Sanat icraa ediyorsunuz haberiniz yok :mrgreen: Hayatınız bu kadar ucuzmu ?
Tak kaskını, giy montunu, aynanda olsun sonra ne halt yersen ye. İstediğin apaçiliği yap, milleti elle kafana göre takıl. Ama aynasız, kasksız.... Ölümle kaşşat geçmek gibi bir şey.

ne deseniz haklısınız cevap verecek yüzümde kalmadı artık

shooter1
12 Ağustos 2013, 04:11
bayramin ilk gunu manisa salihli yolundan geliyoz cup motor ustune yatmis biri var kamyonla yarisiyor videoya cekmek aklima gelmedi ama o an Allah akil fikir vermeyi nasip etsin dedim ve bu akli yerinde kullanmayi nasip etsin

CEM.
12 Ağustos 2013, 04:22
efe kardeşim seni tebrik ediyorum herkez sana çok yüklendi ama senin iyiligin için bundan sonra daha bilinçli bir sürücü olucaksın yeri geliceksin forumdaki yeni üye arkadaşlara sen yön göstereceksin :)

kolun ve motor içinde sıkma canını parayıda dert etme millet ne 600lükler parçalıyor her yerlerine platinler taktırıyor onların yanında 4/4lük gibisin kolunda iyileşir motorunuda yaptırırsın her şeyden tecrübe edinerek yaşarsan yaptıgın hataları tekrarlamazsın. motosikletteböyledir kaza yaptıkca tecrübe edinirsin yada kaza yapmaya yakın kıl payından dönersin yine tecrübe edinirsin.

ben cuplara düşman gözüyle inan bakmıyorum kaskı takılı sinyali olana bol bol selam veriyorum yol üzerinde.

ama yanlarında hastasıyız dede

bu cocuk o cocuk

kız arkadaşım olabilirsin 0505 gibi cuplara denk geldigimde 1 gıdım kafamı cevirmiyorum :)

cuplar neden apaçi motoru olarak algılandıgında şöyle bir varsayım yapılabilir.

1ncisi ucuz olması yani kolay ulaşılabilen bir motor. 2ncisi az yakması kolay kullanımı 100ccye göre gerçekten egsoz acılınca fazla ses vermesi ve mobilete azda olsa benzemesi. mobiletin viteslisi olarak geçiş dünyası cup.

bu yüzden biraz genel olarak cup düşmanlgıı var çevremizde.

cool113
12 Ağustos 2013, 09:17
Benim kazayla hiç bir ilgim yok. evet aynam yoktu. çünkü motoru aldıgım gün söktüm ve nereye koydugumu hatırlamıyorum ayriyeten taşındık o sırada büyük bi ihtimal kayboldu. ve şunuda sölemeliyim ki yolumda gayet normal bi hızla aragaz atmadan sizin deyiminizle apaçilik yapmadan güzelce motorumu kullanıyordum arkamdan bi connect geliyodu kafamı çevirip baktım fark ettim. baya bi süre arkamda takip etti polis sandım sonra anayola çıktım kırmızı ışıkda durur ben kaçarım izimi kaybettiririm diye sonra bi fren sesi duydum korna sesiyle beraber. en sağ şeritte ilerledigim halde korna çalıyordu en son kafamı çevirdim yanımdan son gaz solladı neredeyse 0 a 0 ve dengemi kaybederek düştüm. panikledim. peki herkes bana cephe alıyor. ben 15 gün önce polise yakalandım 1563 tl ceza yedim plaka aldım sigorta ettirdim ruhsat aldım vs. vs. el den borç alıp ödedim hepsini şimdi kolum kırıldı ve ben çalışamıyorum ?? adalet mi ??? nasıl çalışıp ödeyecegim ? ben o şerefli arkadaş yüzünden neden borcumu ödeyemiyecegim. ha şunuda unutmadan söyleyeyim. mont dizlik vs vs bir sürü şey saymışlar ? 18 senedir dogma büyüme afyonluyum daha o dediklerinizi satan bi dükkan ne duydummm ne gördüm ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

o yanlışlıkla oldu motorun 2. resmini yükleyecegim yere kendi resmimi yüklemişim nasıl silinecegini bilmiyorum

aynayı söktün kaybettin diyelim 15-20 lira verip niye yenisini almadın. aynayı kaybettim tamam, artık yenisini üretmekten vazmı geçti firmalar. yoksa motosikletinin havasımı kaçar. 1563 TL ceza yedim diyorsun plaka yok ruhsat yok bence seninde trafikte olmaman gerekir. sizin zihniyetinizdeki insanlar yüzünden motosiklet sürücülerinin adı kötüye çıkıyor. afyonda motosiklet ve giyim aksesuarı yoksa girersin internetten sipariş verirsin ayağına kadar getirirler istediğin bütün ekipmanları. bahane çok icraat yok. ÇÖZÜME KATKIN YOKSA, SORUNLARDAN BAHSETME

Salih_T
12 Ağustos 2013, 10:56
Geçmiş olsun... Allah beterinden korusun...