PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakım Hakkında

dj_karizma
11 Ağustos 2013, 16:38
Meraba iyi bayramlar dilerim. Ben Motorumu 19 bin deyken Aldım Şuan 25 Bin km de Bakıma Girmesi Gerekiyormu ?
Motorum honda oldugu için honda servisinemi götürmeliyim ?
Motorum İçin hangi Motor Yağını Kullanabilirim ?
:silent:

tr_select
11 Ağustos 2013, 16:44
10-40 veya 15-40 castrol var scooter için üretilmiş... Öneririm.

Tabikide bakıma girmesi gerekiyor.
Yağ seviyesini kontrol ettinizmi, bujiyi söküp baktınızmı? Hava filtesi ne halde göz gezdirdinizmi... Kayış ne durumda vs vs... Kapağı açıp yağlatın, temizletin. Kayışı değiştirin gerekiyorsa.. Ben scooter'da maksimum 2.500 km dolaylarında yağ-filtre-buji değişimi yapıyorum. Filtre 10 tl buji 5 tl yağ 20 tl desek cüzi bir miktar çıkıyor ortaya.
Siz motorunuza bakıcaksınızki, yolda bırakmasın... Sonra honda kötü dersiniz, keşke çin alsaydım filan :mrgreen:

dj_karizma
11 Ağustos 2013, 16:50
Çin Malının parçaları ucuz tabi :)
Hondanın en ufak parçası 80 tl den başlıyor Umarım ßakımdan 150 TL İle Çıkabilirim :)

tr_select
11 Ağustos 2013, 16:57
Hava filtresi 20-40 lira.
Buji 5-7 tl arası.
Malossi kayış 130tl polini kayış 150 tl
Orj kayış 110tl gates kayış 70 tl Çakma kayış 30 tl
Orj arka balata 35tl (orj)
Ön balata 25 tl (orj)
misket burç 30 tl
debriyaj balatası 70-100

Sen bu parçalara bahalı diyorsan, motosiklete binmeyi bırak dostum :) Çine göre pahalı, çin malı motora alternatif parçayı takabiliyorsunuz. Yan sanayi vs...
Bakımlarını kendiniz yaparsanız maksimum 150 tl. Kayış-buji-filtre-yağ-balata

Not: 6000RR'Da-aprilia sr150'de aynı şeyi yapıyordum. Aprilianın parçaları daha pahalı. Ona ne diyeceksin :mrgreen: Sol sağ sinyal 85 eur'du 2006 senesinde.

dj_karizma
11 Ağustos 2013, 17:02
Bu bahsettiğiniz parçaların fiyatı Honda İçinmi Çin Malı İçin mi ?
ßen honda orjinal veya polini parça takmak istiyrum eğer değişmesi gerekiyorsa bazı parçalar

tr_select
11 Ağustos 2013, 17:06
Honda dylan sahibine çin malı parça fiyatları vermek saçma olmazmı dostum sence ?
Orjinal parçalara pahalı diyorsun, polini parça fiyatlarını duyunca dudağın uçuklar. Vazgeç bu sevdadan :mrgreen:

dj_karizma
11 Ağustos 2013, 17:08
Honda dylan sahibine çin malı parça fiyatları vermek saçma olmazmı dostum sence ?
Orjinal parçalara pahalı diyorsun, polini parça fiyatlarını duyunca dudağın uçuklar. Vazgeç bu sevdadan :mrgreen:

Yok kardeşim çin malı fiyatları yazıyosun sandım eğer fiyatlar buysa ve değişmesi gereken parçalar varsa 300 tl ile çıkarım bakımdan İnşallah

tr_select
11 Ağustos 2013, 17:08
Polini kayış 160-200 tl arası
Polini debriyaj 230-280 arası
Polini varyatör set 350-450 arası
Polini piston silindir cart cut 1000-1200 tl arası

:mrgreen:

Dostum, sana honda dylan parça fiyatlarını yazdım. Gerekirse git kendin al parçalarını komple bir bakımdan geçir motorunu. Yazdıklarımın hepsini al veya mesaj at bana. Ona göre fiyat veriyim, internetten sipariş edelim... Git servise taktır veya kendin değiştir. Servislere paranızı kaptırmayın, yazık günah...

Uzun süredir bakım görmemiş. Herşeyini değiştir, kafan rahat olsun.

dj_karizma
11 Ağustos 2013, 17:14
evet polini hem ekonomik hem performans sağlıyor diye bir bilgi aldım.
Parça takımından toplamasından anlamıyorum honda bayisinde taktıracam büyük ihtimal
Hondanın orjinal parçaları daha uçukmuş kararsız kaldım honda orjinal parçamı polini mi diye
pazartesi bakıma sokunca anlayacaz ne var ne yok ondan sonra bi yol izlicem artık

tr_select
11 Ağustos 2013, 17:21
Dostum sana honda ve polini parçalarını yazdım. Halen polini ekonomikmi diyorsun... Garip neyse,

dj_karizma
12 Ağustos 2013, 12:43
Honda servisi sadece bakım için 80 tl istiyor gel burdan yak :(