PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ değişim kapağından hava gelmesi normalmidir

ufukk
11 Ağustos 2013, 12:12
herkese merhabalar
geçenlerde motorun yağını değiştirdim yağ kapağını kapatmadan motoru çalıştırdım eksozdan çıkar gibi hava çıkıyor bu neye alamettir.arabalarda biraz hava çıkması normal deniliyor ama biraz fazla olunca motor üflüyo deniliyor.kendimce mantıklı cevaplar bulmaya çalışıyorum,piston aşağıya doğru inerken havayı dışarıya atmaya çalışıyor, makina 90derece v-twin olduğundan pistonun biri aşağıdayken 1/4 oranında daha yukarıda, sıralı sistem olsaydı pistonun biri aşağıdayken öteki piston yukarıda birinin bastığı havayı öteki kendine doğru çeker diye kafamda kuruyorum. sizce bu durum normal midir segmanlardan kompresyon kaçırıyor desem, motor yağ yakmıyor. makina 14000km de

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

yağ kapağını açıp kimse yok muuu?:cherry: diyen kimse yok heralde:cherry:

canerol
11 Ağustos 2013, 13:02
normal piston aşağıya indiği zaman havayı nereye atacak
zaten motorlarda tahliye hortumu vardır sende kapağı açtığında hortumdan değilde kapaktan sana atmış havasını :)
o tahliye hortumu olmazsa motorun içinde fırtınalar kopuyor :) bütün conta falan patlatır motor.

bohem
11 Ağustos 2013, 13:06
Normaldir ve hatta yağ ölçme çubuğunun olduğu yere bir yağ havalandırma aparatı koyarsan motoruna extra bir performans kazandırırsın.Bu aparat bende mevcuttur uygun fiyatla temin edebilirsin.