PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taksici Terörü, İlk Motor, İlk Kaza, Acı ve Dibe Vuruş :(

Sayfa : [1] 2

hissizadam
10 Ağustos 2013, 21:59
Herkese Selamlar;

Yaklaşık 10 gun once aldığım ve 3-4 kere kısa süreli eğitim amaçlı kulllandığım motorum ile yaklaşık 1 saat kadar önce trafik kazası geçirdim ne yazık ki :(
Acemi olduğum için oldukça dikkatli ve yavaş gidiyor olmam sayesinde şükürler olsun ki ucuz atlattım. diz patladı dikiş atıldı, sol kolum da geniş
bir bölümde derinin oldukça kalın bir şekilde soyulması ve bi'kaç ufak tefek sıyrık ile kurtadım hamdolsun. yeni başlayan biri olarak yaşadığım moral bozukluğu
ile motorun hasarı da işin cabası :(

ancak en acısı ise kazanın oluş şekli ve sonrası. çünkü insan olduğumdan utandım resmen.
neden derseniz?
malumunuz bayram, istanbul yolları oldukça boş, ben de evimin civarında motora alışmaya çalışıtığım için
trafigin boş olması nedeniyle cıkıp biraz kendi kendime çalışmak istedim. iki şeritli ve tek yönlü
bir yol, yani karşıdan gelen araç yok, ben ise sağ şeritte 2. viteste 30 km. civarı biz hızla yavaş
yavaş ilerlemekteyim. bir ticari taksi bırakın yolun kenarını, kaldırıma park etmiş vaziyette duruyor.
dikkatinizi çekmek isterim kaldırımda duruyor.

taksi ile aramda yaklaşık 10-15 m. kadar bir mesafe kalmışken, sinyal filan vermeden bir anda yola fırladı, yani yola çıkarken
direksiyonu hafifçe kırıp ilerlese ben muhtemelen duracak mesafeyi kazanabilirdim. ama direksiyonu tamamen kırarak direk
önüme çıktı, adeta yolu trafiğe kapatır gibi.
o esnada sol şeritte de bir taksinin olduğunu gördüm ve bir anda kendimi asfalt üzerinde kayıyor ve yuvarlanıyor halde buldum.
her şey bir anda oldu yani 1-2 sn. filan gibi bir tahminde bile bulunamıyorum, bir anda sadece.

yaklaşık 15-20 senedir otomobil kullanıyorum ve normal şartlarda acemi bir şöför bile olsa yola çıkarken hadi bırakın sinyal vermedi
en azından aynaya bakar veya kafasını hafifçe çevirip gelen bi'şey var mı diye bakar. kaldı ki hemen
otobüs durağının da yanı. kimsenin günahını almak istemem ama düşünüyorum düşünüyorum
maalesef bunu kasıtlı olarak yaptığından başka bir sonuca varamıyorum.

ve adam benim düştüğümü gördüğü halde durup bakmak zahmetinde bile bulunmadı ve hızla basıp gitti. durakta bekleyen yaklaşık
5-6 kişi de bizzat olaya şahit oldu, herkes taksiciyi kınasa, tepki gösterse de adam gitti olan bize oldu.

resmen insan olduğum için utandım. inanın dursa, gelse bir özür dilese yeterdi benim için
ve hiç olayın peşine düşmezdim ama şimdi şayet plakayı yanlış hatırlamıyorsam ki hastaneden gelip sorguladığımda
ticari taksi çıktı, şimdi ne yapıp edip o taksiciyi bulacağım. sadece iki kelime etmek için.

ömrün boyunca bir şeyin hayalini kuruyorsun, özellike motosiklet tehlikeli diyen sevdiklerini ikna edene kadar canın çıkıyor,
senelerce uğraşıp eninde sonunda iyi kötü bir motor sahibi oluyorsun ve hiç tanımadığın adam demeye dilimin varmadığı herifin
biri aniden çıkıp bütün her şeyi mahvediyor. hayalini, tutkunu ve bir şeye duyduğun sevgiyi elinden alıyor.

şu an ki ruh halimi hayal etmek bile istemezsiniz. o taksiciye öfke filan duymuyorum, duyamıyorum daha doğrusu, normal şartlarda olsa
delirmiş olurdum. bırakın öfke vs. kendisine küfür bile edemedim içimden, bela dahi okumadım, acıdım desem tam olarak değil, tiksinden desem
o da tam olarak değil acayip bir duygu durumu içindeyim şu an ve tanımlayamıyorum bu durumu nedense.
ve kaza oldugundan beri sadece boş gözlerle etrafa bakıyorum.

neyse işte bunları neden mi yazdım, aslında pek bir nedeni yok zira yeni
başlayan biri olarak kimseye, taksicilere filan dikkat edin, bakın bu da bir tecrübedir filan
diyecek değilim zira bunları bilmeyen motosiklet kullanıcısı yok, içimi dökmüş oldum sadece.

insan olmamdan duyduğum utançla beraber, köpeğimi neden sevdiğimi bir kez daha anladım.

ne diyeyim ki başka, yazık.

Tİme_shİft42
10 Ağustos 2013, 22:04
Plakasını aldı iseniz o adamı bulun görgü tanıkları felan varsa tutanak felan tutun derim

Masraflarınızı karşılasın maddi manevi tazminat davalarıda açabilirsiniz :queen:

hissizadam
10 Ağustos 2013, 22:09
görgü tanıkları vardı ve düştükten sonra görenler kenara getirdi beni, kaldırıma oturdum
ve kazanın şokundan olsa gerek bir anda deli gibi terlemeye başladım ve ciddi bir mide bulantısı
yaşadım dolayısıyla o an aklıma bi'şey de gelmedi tabi bir an önce hastaneye kendimi atmaktan başka :(

ama dediğim gibi bulacağım o taksiciyi, yani bunu intikam alacağım filan diye söylemiyorum
kendisini bulabilecek imkanlarım var. şimdi onları devreye sokup bulacağım. sadece ne söyleyecek
onu merak ediyorum ve tabii benim de iki çift lafım olacak.

ea1925
10 Ağustos 2013, 22:11
Geçmiş olsun motosiklet kullanırken 3 gruptan mümkün olduğunca uzak durulmalı taksi, dolmuş ve tofaş sürücüleri üçünün ortak özellikleri ne yapıcaklarının belli olmaması.

linkinpark20
10 Ağustos 2013, 22:11
Merhaba. Su anda bize lazim olan var ise olay anini gosteren kamera goruntuleri, olmazsa olayin belirttiginiz gibi gerceklestigini dogrulayacak olayi goren tanik. Yapacaginiz islem sadece bir gununu alacak. Doktor raporunk sakla. Bulundugun adliyedeki muracaat savciligina basit bir dilekce vereceksin. Yazamazsan ben yazip gonderirim.Seni rapora sevk edecekler. Aldigin tedavi belgelerin ve sana verilen gecici rapor ile adli tipa basvuracaksin. Ileride acilan davada o taksici senin kapinin onunde yatacak sikayeti geri alman icin.

Linwelin
10 Ağustos 2013, 22:14
Buyuk geçmiş olsun. Umarim bi an once iyilesirsiniz. SiE bunlari yasatana diyecek lafim yok..

hisvarlar
10 Ağustos 2013, 22:19
Çok geçmiş olsun, bende istanbulda motor sürmeye yeni başladım ve kesinlikle taksi-minibüs ve hafif ticarilerden uzak gitmeye çalışıyorum. Birde tek kapılı ama fındık motorlu güyya spor araçlarda dehşet saçıyor.

Kıssadan hisse işte sonra gelip buraya konu açan arkadaşlar oluyor, 600 lük ile başlanır mı diye. Fazla diyecek bişey yok bu konu hepsine ibret olmaya yeterli bence.

miedos26
10 Ağustos 2013, 22:24
Çok geçmiş olsun, bende istanbulda motor sürmeye yeni başladım ve kesinlikle taksi-minibüs ve hafif ticarilerden uzak gitmeye çalışıyorum. Birde tek kapılı ama fındık motorlu güyya spor araçlarda dehşet saçıyor.

Kıssadan hisse işte sonra gelip buraya konu açan arkadaşlar oluyor, 600 lük ile başlanır mı diye. Fazla diyecek bişey yok bu konu hepsine ibret olmaya yeterli bence.

Selamlar. İlk olarak geçmiş olsun diyorum konu sahibine.

hisvarlar hocam bence yanlış düşünüyorsunuz her 600 lükle başlayan insan öğrenemeyecek,kaza yapacak diye bir kaide yok.misal ben hd 883 le başlayacağım, arkadaşlarımın çoğu iron 883 tarzı yüksek cc li motorlar ile başladı. ve gayet iyi sürüyorlar. fakat ehliyet almadan scooter tarzı motorsiklet sürdüler ehliyet aldıkları gün altında hepsinin iron vardı. yaklaşık 1-2 ay site içersinde trafiğe kapalı mekanda sürdüler ve 2 ay sonra trafiğe çıktılar. chopper tarzı motorlara uyum sağlamak biraz kolay diye düşünüyorum. fakat super sportlarda ben korkarım, süremem. ss alacaksam maksimum 125 olurdu..

İmportant
10 Ağustos 2013, 22:25
Geçmiş olsun.

_Kotto_
10 Ağustos 2013, 22:29
Kesinlikle soylenenleri yap hem motorunun hasarını karsılatmıs olursun hemde o herıfı surundurmus olursun hiç üşenme ne gerekiyosa yap

sailor33
10 Ağustos 2013, 22:37
Geçmiş olsun canınıza birşey olmasın da böyle geçmiş olsun. Taksiciye gelince ben o tiplerin ::rantinp:

fatboyyy
10 Ağustos 2013, 22:38
Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Hepimizin başına gelebilir, dikkat çekip hatırlamamız gerekiyor ve adaletin sonucuda paylaşırsan emsal olması açısından faydalı olacaktır. Ama hepsinden önce bir kez daha geçmiş olsun diliyorum.

hissizadam
10 Ağustos 2013, 22:40
çok teşekkürler herkese, bir gelişme olursa elbette yazarım.

ykocabay
10 Ağustos 2013, 22:50
Çok geçmiş olsun, peşini bırakmayın lütfen yoksa böyle bir hatayı tekrar yaparak başkasının da canını yakabilir ve sonucu paylaşırsanız sevinirim.

visamlord
10 Ağustos 2013, 22:53
Geçmiş olsun kardeşim.

shooter1
10 Ağustos 2013, 22:53
geçmiş olsun ne yazık ki böyle ayı dolu trafikte

mete_han
10 Ağustos 2013, 22:56
geçmiş olsun birader...

motorcrus
10 Ağustos 2013, 23:21
geçmiş olsun allahından bulsun o taksici bozuntusuda .

130'u_gördüm
10 Ağustos 2013, 23:36
benim anlamadığım 30 kilometre hızla giderken nasıl yolda sürüklenip bu kadar darbe aldığınız ?

reverse
11 Ağustos 2013, 00:00
Öncelikle geçmiş olsun.

Şöyle bir düşündüm de, 10-15 metre mesafe bana 30km ile gidiyorken durmak için yeterli bir mesafe gibi geldi.
Anlattıklarınızdan tam bir sonuç da çıkaramadım. Yani siz taksiye vurarak mı düştünüz, yoksa taksinin fırladığını görüp panikle frenlere asılarak veyahut başka ters bir şey yaparak mı?

Ne olursa olsun, mücadele etmekten vazgeçmeyin ve sonucunu burada paylaşın.

albaywolf
11 Ağustos 2013, 00:39
Çok geçmiş olsun. Belli ki o taksici adi o..spu çocuğunun tekiymiş.

Bence sadece 2 kelime söylemek için uğraşmayın. Şikayetçi olun tutanak tutturun hatta gerekirse avukat tutun. Bildiğim kadarıyla sadece kaza yerini terketmenin 1500 lira cezası var. Bir de motosikletten sakın soğumayın. Belki kazanın etkisiyle tekrar sürmeniz psikolojik olarak zor olabilir ama inadına sürün ki şerefsizin teki yüzünden bu zevkten mahrum kalmayın. Kazanın ne zaman kimi bulacağı belli olmuyor siz yeni başlamışsınız ama yılların motorcularının da başına aynı olay gelebilir şans biraz da.

forzaBJK
11 Ağustos 2013, 00:41
gecmis olsun kardesim..

tekrar güvenini kazanmak ve pekistirmek icin mutlaka ama mutlaka egitim almani tavsiye ederim, kaza geliyorum demez fakat zamanla kaza geliyorum diyebiliyor, örnegin trafikte hic kimsenin dogru davranmasini beklememk gibi.. ona göre kacma kurtulma payi birakmak gerekir.. mutlaka motosiklet egtimi al.

nasil duylar icin de oldugunu an cok anlaabiliyorum - cok sükür cok az hasarli kaza da ben gecirdim, olusum sekli beni oldukca etkiledi ve aklima geldikce sinirlerim bozuluyor, bir hafta gecmesine ramen.. sokak aralarinda önmdeki aracin durum birden geri geri gelip bana carpip beni düsürmesi gibi.. halen inanamiyorum..

tekrar gecmis olsun ve hevesini tekrar bulmak icin bir egitime katil derim.

drsteel
11 Ağustos 2013, 00:59
geçmiş olsun. taksiciyi bulursanız bile sonuç alamazsınız. buradan çıkaracağınız dersler önemli
birincisi şehir içinde 30 bile düşebilecek bir hız oluyor demekki. tahminim tecrübesiz olmanızdan düştünüz. 30 la gidiyorsanız çok rahat durabiliyor olmalıydınız. varsayalım ki duramadınız bazen gazı açmak da kurtarır altınızdaki motoru bilmiyorum. benim altımda 250 cc mondial var. gazı açıp sol tarafa geçebilirdiniz soldaki taksinin sizin ivmelenmenize yetişemezdi. ben böyle iki kere araça çarpmaktan kurtuldum.
ders 2 yolun sağında duran her araç aniden önünüze atlayabilir. buna hazırlıklı olmalısınız. araç içiğnde şöför varsa muhakkak korna ile uyarın. çünkü siz görünmezsiniz. şu an yatarken bile egsersiz yapmalısınız. ne yapmalıyım nasıl önlem almalıyım diye. bunun için birçok kaza videosu izeyin. kazalarda motosiklet sürücüsü ne yapsa kurtulurdu diye mantık çalıştırın. bu size panik yapmanızı engelliyecek ve gerekli hamleleri yapmanızı sağlıyacak.
ders 3 tam koruma binmiş olsaydınız ceketiniz mahvolacak motorunuz zarar görecek ama size bir şey olamayacaktı. motomaxdan bot alırken satıcı bir bot tavsiye etti. abi bu bot altı kaymaz. sağlam basarsın yere diye. iki defa motoru düşürdüm. ama ben ayaktaydım yol yokuş olmasına rağmen.
ders 4 motora bindiğinizde kendinizi ve tüm trafikteki her şeyi acemi olarak düşünmelisiniz. bakınız trafik kazaları. herşeyin önlemini almalısınız misal ışıklı kavşa geliyorsunuz size yeşil yanıyor. hızınızı düşürmeden devam edebileceksiniz. bu durumda bile aniden durabilecek kadar hızınızı düşürün. kavşağa bir ambulans bir itfaiye araçı direk girebilir. eğer yolda sizdfen başka araç yoksa dolmuş otobüs taksi ve ya kırmızının anlamını bilmeyen bir şöför yola atlayabilir. siz ne kadar haklı da olsanız yanan canınızın değeri yoktur.
bana arkadaşlarım sorduğunda sadece şunu söylüyorum motor sürerken pskomanyak olacaksın. trafikte en kötüsünü tahmin edip önlemini alacaksın ki daha uzun yıllar yaşabilesin.
malesef bunlar Türkiye gerçekleri. trafikte her şöförü trafik teröristi olarak görmen gerek önlemini alman gerek. sinirlenmemeyi öğrenmen gerek.

MotorKafa
11 Ağustos 2013, 01:28
Öncelikle geçmiş olsun.
Motordan soğuma hocam böyle şeyler yüzünden.
Er yada geç başına gelecekti.
İstediğin kadar eğitim al istediğin kadar dikkatli ol, yavşağın biri veya yarım saniyelik bi dalgınlık düşmene neden olacaktır.
Boşuna sıkma canını :)
Sadece o adamı bulabiliyosan elinden gelen tüm yasal işlemleri yap derim...

benim anlamadığım 30 kilometre hızla giderken nasıl yolda sürüklenip bu kadar darbe aldığınız ?

Valla hocam 30la giderken yaptığım bi kazadan sonraki fotoğrafları atarım, dudağın uçuklar :cherry:

fz6_fazer
11 Ağustos 2013, 01:38
Çok geçmiş olsun. Belli ki o taksici adi o..spu çocuğunun tekiymiş.

Bence sadece 2 kelime söylemek için uğraşmayın. Şikayetçi olun tutanak tutturun hatta gerekirse avukat tutun. Bildiğim kadarıyla sadece kaza yerini terketmenin 1500 lira cezası var. Bir de motosikletten sakın soğumayın. Belki kazanın etkisiyle tekrar sürmeniz psikolojik olarak zor olabilir ama inadına sürün ki şerefsizin teki yüzünden bu zevkten mahrum kalmayın. Kazanın ne zaman kimi bulacağı belli olmuyor siz yeni başlamışsınız ama yılların motorcularının da başına aynı olay gelebilir şans biraz da.
Geçmiş olsun,albaywolf'a sonuna kadar katılıyorum işim peşini bırakma,motosikletten soğuma, böyle kendini bilmezlerden çok var, bunlar 2 çift lafı hak edecek karekterde yaratıklar değil, onların anladığı dilde konuşacan ki: noktayı koyduğunda cümlenin bittiğini bilecek

Slayerrr
11 Ağustos 2013, 01:39
Geçmiş olsun, acemiliğinden kaynaklanan bir kaza. Eğer her şey müdahale edemeyeceğin kadar hızlı gelişmiş olsaydı sürüklenerek de olsa taksiye çarpmış olurdun. Tamamen hatalı ön fren kullanımından kaynaklanmış senin kazan. Güvenli sürüş eğitimi almış olsan muhtemelen taksiciye küfür edip geçecektin. Tekrarını yaşamadan eğitim almanı tavsiye ederim.

FermanogLu
11 Ağustos 2013, 01:42
Geçmiş olsun.

COQ
11 Ağustos 2013, 02:11
Kaldirima park etmis taksici ne kadar kurallara uygunsa,
sinyal vermeyen taksici o kadar kurallara uygundur.
yani bir kuraldisi duruma uyanamayip, baska bir kuraldisiliga sasirmak enteresan bir durumdur.
Bir taksinin kaldirima park etmis olmasina sasirmayip,
sinyal vermeden yola firlamasina neden sasiriyorsunuz?
önleminizi alacaksiniz.
Yoksa 3. sayfa haberi olmaktan öteye geçmezsiniz.

emrb
11 Ağustos 2013, 02:24
okumadım ama geçmiş olsun başkan.bende geçen 750 km'mde kaza yaptım 2 gün sonra unuttum.her kazada mutlaka bizlerde suçluyuz.

poweranimal
11 Ağustos 2013, 02:50
Bu kazanın size tecrübe kattığına eminim, çok geçmiş olsun.

jacks0n
11 Ağustos 2013, 03:23
Geçmiş olsun birader... Bu işin peşini bırakmayın.. ibret olsun böyle şoförlere. Sonuçlarını da bildirin lütfen. Prosedür nedir bizde bilelim yarın öbür gün başımza gelirse ne yapacağımızı bilelim en azından...

madlive
11 Ağustos 2013, 03:43
Dostum birşeyi çok isteyince o olmaz derler ya. Aynı senin başına o gelmiş.
Ne duygularla o motora bindiğini hissedebiliyorum şu an ne hissettiğini de tahmin edebiliyorum.
Şüphesiz her işte bir hayır vardır.
Belki o ahmak taksici önüne çıkmasaydı ilerde seni daha büyük bir kaza bekliyordu bilemezsin.
İyi yönünden bakmayı dene. Ben de ilk başladıığm zamanlar bir adama çarpmıştım.

Normalde bi bok olmayan adam sen kaza yapınca ben demiştim usta motor tehlike demiyor mu? :) Kaza yaptığıma sadece o zaman pişman oluyorum. O adamı konuşturduğuma pişman oluyorum. Madem o kadar iyi biliyorsun kendi hayatına yön ver öyle değil mi?

Etraftakiler de bırak olum şu motoru diyorlar. Benden sana tavsiye hiç bişey deme he de geçiştir. Onlarla muhabbete girersen başarılı olamazsın söyleyeyim.

ergün1968
11 Ağustos 2013, 03:51
Geçmiş olsun.Anladığım kadarı ile polise bildirmemişsiniz durumu.Yazınızda yeni başladığınızı belirttiğiniz üzere ehliyetiniz olmadığını varsayıyorum,arada yazdı iseniz özür.

HEROCAN35
11 Ağustos 2013, 04:10
Geçmiş olsun.

< iLk@yy >
11 Ağustos 2013, 05:13
@hissizadam
öncelikle geçmiş olsun gerçekten hoş bir durum değil bende buna benzer ciddi bir kaza atlatmıştım çarpışma şeklinde insan diyemediğim genç biri sol şeritte ilerler iken bir anda sağdaki sokağa girmek için arabayı üstüme kırmıştı vs vs vs ve hayatımda ilk defa korumalı montum üzerimde değildi sonuç omzumda bir ömür boyu kalacak bir iz veya kendi canımı sıkmamak için apolet dediğim yara...

ehliyetinin olduğunu varsayıyorum ve korumalı kıyafetlerin ne kadar önemli olduğunu anlamışşındır umarım 2 sokak gidecek olsam bile giyiyorum normalde ve hayatımda yaptığım ilk yanlışın bana dönüş şekli böyle oldu

Selamlar. İlk olarak geçmiş olsun diyorum konu sahibine.

hisvarlar hocam bence yanlış düşünüyorsunuz her 600 lükle başlayan insan öğrenemeyecek,kaza yapacak diye bir kaide yok.misal ben hd 883 le başlayacağım, arkadaşlarımın çoğu iron 883 tarzı yüksek cc li motorlar ile başladı. ve gayet iyi sürüyorlar. fakat ehliyet almadan scooter tarzı motorsiklet sürdüler ehliyet aldıkları gün altında hepsinin iron vardı. yaklaşık 1-2 ay site içersinde trafiğe kapalı mekanda sürdüler ve 2 ay sonra trafiğe çıktılar. chopper tarzı motorlara uyum sağlamak biraz kolay diye düşünüyorum. fakat super sportlarda ben korkarım, süremem. ss alacaksam maksimum 125 olurdu..

konu aslında 600 veya 1000cc motorla başlama mevzusu değil
hepimiz insanız ve kendimizi mutlu eden mutlu kılan egolarımız var
önemli olan egolarımıza ne kadar sahip olabildiğimiz ne derece kontrol altında tutabildiğimiz
forumda 600cc ile başlayan ve hiç kaza yapmamış 1 bilemediniz 2 kişi bir ihtimal bulabilirsiniz
peki ya diğerleri ? ve hiç tanıyamayacağımız diğerleri ? motorculuk hayatı başlamadan bitenler ve bir daha asla tanışamayacağımız diğer güzel insanlar ?
motora her bindiğimde kendime şunu temkin ederim

ben bu motora her şeyi yapabilir ve yaptırabilirim!!!
peki motosikletim bana neler yapabilir ???

olaya bu yönüyle bakmak gerek... her ne kadar 3 senedir istisnasız kullandığım motorum olsada her gün bunu söylüyorum her gün kendime bunu hatırlatıyorum.
istanbul gibi bir yerde kimse mükemmel sürücü olamaz çünkü kimse bir şekilde tam adabı ile kurallara uymuyor kendi kendine gelişen bir kurallar zinciri olsa bile olan şey bu
ticari araçların bizleri bir sinek gibi görmesi de cabası....

Öncelikle geçmiş olsun.

Şöyle bir düşündüm de, 10-15 metre mesafe bana 30km ile gidiyorken durmak için yeterli bir mesafe gibi geldi.
Anlattıklarınızdan tam bir sonuç da çıkaramadım. Yani siz taksiye vurarak mı düştünüz, yoksa taksinin fırladığını görüp panikle frenlere asılarak veyahut başka ters bir şey yaparak mı?

Ne olursa olsun, mücadele etmekten vazgeçmeyin ve sonucunu burada paylaşın.

Kaldirima park etmis taksici ne kadar kurallara uygunsa,
sinyal vermeyen taksici o kadar kurallara uygundur.
yani bir kuraldisi duruma uyanamayip, baska bir kuraldisiliga sasirmak enteresan bir durumdur.
Bir taksinin kaldirima park etmis olmasina sasirmayip,
sinyal vermeden yola firlamasina neden sasiriyorsunuz?
önleminizi alacaksiniz.
Yoksa 3. sayfa haberi olmaktan öteye geçmezsiniz.

ilkay abinin umarım ne demek istediğini anlamışsınızdır

son olarak tekrar geçmiş olsun umarım en kısa zamanda yaraların ve motorun iyileşir tabii içindeki acıda nasıl birşey olduğunu az çok hepimiz yaşamışızdır sanırım

WanD
11 Ağustos 2013, 05:16
Geçmiş olsun , Allah beterinden saklasın...

egelim 43
11 Ağustos 2013, 06:13
@HİSSİZADAM: Geçmiş olsun kardeş Allah acil şifalar versin :rendeer:

Geçmiş olsun motosiklet kullanırken 3 gruptan mümkün olduğunca uzak durulmalı taksi, dolmuş ve tofaş sürücüleri üçünün ortak özellikleri ne yapıcaklarının belli olmaması.

Tehlikeyi markayla sınırlandırmamak lazım bence :wiinkk: yani şimdi Tofaş sürücüleri trafikte tehlikeli oluyor da Opel,Ford,Mercedes, Renault........... v.s sürücüleri tehlikesizmi oluyor :farao: önemli olan araçların markası değil sürücü koltuğunda oturanlardır bence :cat:

Tİme_shİft42
11 Ağustos 2013, 06:58
Panik fren sakat ağa ister 30 km hızın olsun ister 90 km hızın olsun

darpgen
11 Ağustos 2013, 09:09
öncelikle .ok geçmiş olsun . bende benzer bir olay yaşadım .
arkamdan gelen 2 şeritli yoldan giderken ilerde yol ayrılıyor . hızım yavaş olduğundan sağda gidiyorum . şöför yolun solundan hızlı gelitor tabelayı şaşırmış olacak birden arkama kırdı ama fren yapamdı . ve beklenen buluşma. aractan inip ilgilendiği için şikayetci olmadım ama polisin tuttuğu kaza tutanaklarını kendine göre yaptırmış . kazada ben tam kusurlu gözüküyordum . bu 59 -69 muydu hatırlamıyoruım yaşından utanmadan yalan söyleyebiliyor. böle durumlarda artık ne yapacağımı yapacağımı iyi biliyorum .

ve ne zaman kaza olacağnıbilemessin bence ekipmanlarını daha faydalı kullanmalısın . full koruma sayesinde ciddi yara almadım .

tekrar geçmiş olsun .

Levent E.
11 Ağustos 2013, 10:27
Dostum gecmis olsun,o kadar içten yazmışsın ki o hisleri ben de yasadım acemi biri olarak..malesef yasal bir yaptırım elde edemezsin cunku çarpışma olmadıgından yasalarımız bu tarz olayları kaza saymıyor.yalniz boyle bir durumdan dolayı da motordan soğuma,her gun bir sürü insan yaşıyor bu durumu..ben de ilk kazamı acemi olmamdan dolayı bir taksicinin üzerime kirmasiyla yasadım ve düşmedim ama bildigin çarptı bana..simdilerde biraz frenleme ogrendim,biraz motora adapte oldum derken uzun yollara bile çıkıyoruz ara sıra.saglicakla kal..

hissizadam
11 Ağustos 2013, 10:58
öncelikle herkese teşekkürler;
motoru yeni aldım, ehliyet için kursa kaydolum 14-15 eylül gibi de sınava gireceğim.

zaten ben de sınava hazırlık için çalışıyordum. teknik olarak her ne kadar taksici suçlu ise
ehliyetsiz olmam da benim hatam. ancak ehliyetim olmuş olsa da yine aynı kaza olacaktı.
zira cebimdeki ehliyet o durumda beni kazadan kurtaramazdı. bu yüzden dolayı bile utanıyorum
gidip şikayetçi olmaya. ancak bir insan canına kastetmek bu kadar kolay olmamalı ve zaten asıl
sorun da adamın durmayıp kaçmış olması. belki bu durumda yasal olarak hiç bir hak talep etme
durumumda ortadan kalkıyor ama o olay o kadar kısa mesafede gerçekleşti ki, kaza yaptığımı bile
anlayamadım. Allah'tan hızım düşüktü de o şekilde atlattık.
ehliyetim olmadığı için şimdi karakola gidip şikayetçi olmaya bile utanıyorum. hasılı taksiyi bulup en azından
iki kelime edeceğim o kadar.

dreamkiller
11 Ağustos 2013, 11:06
Geçmiş olsun... Böyle üzücü olayları hepimiz yaşadık.. malesef bizim tutkumuz dengeli, kendi kendine ayakta durabilen bir tutku değil ve panik devrilmemize neden olabiliyor.. Önemli olan bu tür insan müsvettelerinin yaşattığı sorunsalları kolay bir şekilde geride bırakıp bunlardan ders çıkartarak gazı dozajlamak.. Tekrar büyük geçmiş olsun..

mkıydal
11 Ağustos 2013, 12:22
Geçmiş olsun, sağ salim ayağa kalkman dileğiyle

kurubuz
11 Ağustos 2013, 12:34
Öncelikle geçmiş olsun. Mutlaka günün birinde kaza yapacaktın, bu güne kısmetmiş. Hafif yaralanma ile atlatman sevindirici. Artık dizlik takmanın gereğini de anlamış oldun. Motoru tamire ver. Bir süre kullanma. Bu travma yaklaşık 1 ay kadar sürecek. Sonrasında eskisinden daha tecrübeli olarak süreceksin.

c3nk
11 Ağustos 2013, 12:40
hocam geçmiş olsun umarım taksiciyi bulabilirsiniz ama söylemek istediğimde birşey var, yolda 30 km hızla ilerlerken taksinin kaldırımda durduğunu söylemiştiniz, eğer bu araç hareket ettiyse demek ki çalışır vaziyette orada bekliyordu ve park lambaları da yanıyordu, her ihtimali düşünüp korna ile uyarmanız gerektiğini düşünüyorum yada hızınızı daha da azaltmayı. Neyse olan olmuş umarım bu saatten sonra herşey planladığınız gibi ilerler.

ea1925
11 Ağustos 2013, 13:32
@HİSSİZADAM: Geçmiş olsun kardeş Allah acil şifalar versin :rendeer:

Tehlikeyi markayla sınırlandırmamak lazım bence :wiinkk: yani şimdi Tofaş sürücüleri trafikte tehlikeli oluyor da Opel,Ford,Mercedes, Renault........... v.s sürücüleri tehlikesizmi oluyor :farao: önemli olan araçların markası değil sürücü koltuğunda oturanlardır bence :cat:

Tabiki haklısın abi yalnız benim tofaştan kastım İzmirde tofaş kullananların baya büyük bi kısmı genç kesim ve tek dertleri yanlamak (beceremeselerde) kaç tane tofaş sürücüsünün işlek caddelerde sokak arasından yanlayarak çıkmaya çalışırken duvara, çöp konteynerlerine, araçlara çarptığını gördüm o yüzdenden tehlike oranları baya bi yüksek yani amacım tofaş kullananları araçlarından ötürü kötülemek asla değil yanlış anlaşılmasın

-Alperen-
11 Ağustos 2013, 13:43
Geçmiş olsun.
Fakat eğer gerçekten 30 kmh ile gidiyorsanız gazı bırakıp ön ffrene var gücünüzle asılmanız bence yeterli olacakmış.

oguzcelik
11 Ağustos 2013, 13:55
Geçmiş olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/surus-teknikleri/77253-kaza-nasil-gelir-tum-motorcular-okusun-lutfen.html

Green Arrow
11 Ağustos 2013, 14:21
Geçmiş olsun hocam ama sıkma canını seni öldürmeyen şey güçlendirir.

gisler
11 Ağustos 2013, 14:56
buyuk geçmiş olsun sevgili @hissizadam

ucuz atlatmışsın.. umarım kısa zaman da sağlığına kavuşur o insanlıktan bi haber Ş..siz taksici yi de bulup içini dökersin..

sevgiler