PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merak edenlere, Motosiklet Otobüs ile nasıl taşınır ?

hisvarlar
10 Ağustos 2013, 19:41
Her ne kadar İstanbul' da plakamı görüp, oradan motorla mı geldin diyenlere göğsümü gererek "evet yeaa" desemde aslında otobüse koyarak getirdim :P Motoru otobüsle taşıma konusunda bir çok kişinin endişesi olduğundan ve merak ettiğinden bagajdaki resimlerini paylaşıyorum.

Motoru bagaja koymadan sadece aynalarını katladım o kadar. İşi bilen 1 kişi ve 2 tanede taşıyacak adam ile çok rahat bagaja koyabilirsiniz. Motoru peg ve şasesinden otobüsün şasesine bir ip yada bagaj kancaları ile sabitledikten sonra hiçbir sorun olmaz. Dikkat edeceğiniz nokta hemen motoru bagaja atıp diğer işlerle uğraşmanın peşinde olan işgüzar muavinlerin motorun grenaj yada esnek aksamından motoru kaldırmaya çalışması. Tabi laf dinlemeyen bir tanesinin egzosda kolunu yakmasına üzüldüm desem yalan olur.

Fiyatlandırma kısmına gelirsek ben bayram öncesi 5 yolcu ile istanbula gelen bir otobüse 40 tl verdim. Ancak normal zamanda 1 bilet parasına anca anlaşırsınız. Zaten resimde dikkat ederseniz motorun yanındaki bagajda birde travego şanzımanı var.

http://imageshack.us/a/img856/6093/8zfm.jpg

http://imageshack.us/a/img837/1260/y8gr.jpg

Buda bonus

Givi'nin racing motorlar için ürettiği yeni 80 lt topcase, ilk defa motosiklet.net üzerinden görücüye çıkıyor :P

http://img198.imageshack.us/img198/6725/zuaw.jpg

forzaBJK
10 Ağustos 2013, 19:59
ayni sekilde bende giresuna tasimistim motoru.. paylasim icin tesekkürler..

tr_select
10 Ağustos 2013, 20:00
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler konu için.
Taşımayı düşünen arkadaşlar için; Kalın bir battaneyi motoru sabitlediğiniz demirin, yani frenlemede motorun grenaj bölgesinde değebilecek veya çizilebilecek kısımları (depo,kuyruk vs) battaniye ile sabitlemenizi öneririm.

Givi topcase yamuk durmuş hocam :mrgreen:

ysfist
10 Ağustos 2013, 20:01
halil ben de tebrik edecektim seni motorla üsenmedin geldin istanbula diye :D iyi oldu bu itiraf :D

fatboyyy
10 Ağustos 2013, 20:02
En iyisi üzerinde gelmek aslında bandırma vapurlarında yeni motorsikletimin anahtarı sokup çalıştırdığım yer ile aynaları kırılmıştı, paramla rezil olmuştum. Stres falan saymıyorum bile.

Madem yaptın kazasız belasız gitmesi nasip olsun ne diyelim :)

mete_han
10 Ağustos 2013, 20:08
temiz iş....hayırlı olsun...

hisvarlar
10 Ağustos 2013, 20:19
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler konu için.
Taşımayı düşünen arkadaşlar için; Kalın bir battaneyi motoru sabitlediğiniz demirin, yani frenlemede motorun grenaj bölgesinde değebilecek veya çizilebilecek kısımları (depo,kuyruk vs) battaniye ile sabitlemenizi öneririm.

Givi topcase yamuk durmuş hocam :mrgreen:

Resimlerde ince bir örtü ile motoru örttüğüm görülüyor, bende sizin gibi aynı endişeden dolayı örtü götürmüştüm ancak otobüsçüler bu işi biliyor :) Bana kalsa motoru tam tersi koyacaktım. Bu şekilde koymamızın nedeni frene basıldığında halatların motoru tutup savrulmaması, gaza basılıncada sehpa zaten yeterli desteği sağlıyor. 2. molada bagajı açıp motora baktığımda hiç kıpırdamamıştı bile.

Topcasein yamuk durması benim suçum değil, givi ye durumu mail ile bildireceğim :queen:

halil ben de tebrik edecektim seni motorla üsenmedin geldin istanbula diye :D iyi oldu bu itiraf :D

Aslında binerek gelmek hep aklımın bir kenarındaydı ancak tek başıma sıkıcı olacağını düşündüğümden hiç bulaşmadım :cherry: Aslında Ankara'da motoru indirip gece otobandan geleyim dedim ancak sonra uyku bastırdı uyudum :queen:

tr_select
10 Ağustos 2013, 20:22
hisvarlar, Givi alıcaktım resmi görünce vazgeçtim. Yamuk topcasemi olurmuş ya :mrgreen:

batua7x
10 Ağustos 2013, 20:44
Branda ortmek de faydali olabilir belki

ilkerabi
10 Ağustos 2013, 21:14
Bedava getirmişler. Adamda şans olucak bi kere..

hisvarlar
10 Ağustos 2013, 21:30
Bedava getirmişler. Adamda şans olucak bi kere..

Şanstan öte tanıdıkların araya girmesi diyelim :) Zira bedava bile getirirdim ancak özel bir nedenden ötürü cuma günü istanbulda olmam gerekti ve saat 1 de otogara gidip 5 te otobüsle yola çıktım :queen:

MATADOR24
11 Ağustos 2013, 00:35
Her ne kadar İstanbul' da plakamı görüp, oradan motorla mı geldin diyenlere göğsümü gererek "evet yeaa" desemde aslında otobüse koyarak getirdim :P Motoru otobüsle taşıma konusunda bir çok kişinin endişesi olduğundan ve merak ettiğinden bagajdaki resimlerini paylaşıyorum.

Motoru bagaja koymadan sadece aynalarını katladım o kadar. İşi bilen 1 kişi ve 2 tanede taşıyacak adam ile çok rahat bagaja koyabilirsiniz. Motoru peg ve şasesinden otobüsün şasesine bir ip yada bagaj kancaları ile sabitledikten sonra hiçbir sorun olmaz. Dikkat edeceğiniz nokta hemen motoru bagaja atıp diğer işlerle uğraşmanın peşinde olan işgüzar muavinlerin motorun grenaj yada esnek aksamından motoru kaldırmaya çalışması. Tabi laf dinlemeyen bir tanesinin egzosda kolunu yakmasına üzüldüm desem yalan olur.

Fiyatlandırma kısmına gelirsek ben bayram öncesi 5 yolcu ile istanbula gelen bir otobüse 40 tl verdim. Ancak normal zamanda 1 bilet parasına anca anlaşırsınız. Zaten resimde dikkat ederseniz motorun yanındaki bagajda birde travego şanzımanı var.

http://imageshack.us/a/img856/6093/8zfm.jpg

http://imageshack.us/a/img837/1260/y8gr.jpg

Buda bonus

Givi'nin racing motorlar için ürettiği yeni 80 lt topcase, ilk defa motosiklet.net üzerinden görücüye çıkıyor :P

http://img198.imageshack.us/img198/6725/zuaw.jpg

Erzincan-istanbul arası dünya kadar yol var bağladığınız yere sürtünmeden dolayı çizilmeler olmaması büyük şans en son gittiğimde yollarda bozuktu (bu arada benim memlekette 24 ) memnun oldum

hisvarlar
11 Ağustos 2013, 00:56
Benim erzincanla olan tek ilişkim motoru iliç ilçesinden satın almam :) Elazığ'da üniversite okuduğumdan devamlı elazığda bulunuyorum. Motoru bagaj halatları ile bağladığımızdan hep esneme payı mevcuttu bu yüzden sarsıntıları sönümlediğini düşünüyorum. Motora binip gelsem hiç olmasa taş çizikleri olurdu otobüste tek çizik dahi olmadı :)

waeder
11 Ağustos 2013, 01:40
Abi en güzelini yapmışsın fırsat varsa bu şekil en iyisi.

hisvarlar
11 Ağustos 2013, 12:26
Abi en güzelini yapmışsın fırsat varsa bu şekil en iyisi.

Banada öyle geldi ama bakalım :)

canerol
11 Ağustos 2013, 12:45
güzel paylaşım olmuş eğer iş güç falan varsa böylesi en güzeli
fakat biz bu motosikleti sürmek için alıyoruz.tamam küçük cc lerle işkence olabilir ama 250 ve üstü bir makina ile uzun yol güzel oluyor.bu yüzden türkiyenin öteki ucundada olsa sürerek gelmeyi tercih ederim.hafta içide bakalım istanbula gelip eğer beğenirsem motorumu alacam inş...:)

varan22
11 Ağustos 2013, 16:59
Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler....::biggrinn

apithin
11 Ağustos 2013, 17:16
Bende konyadan bu sekilde getirmistim motorumu.basarili:)

jook
11 Ağustos 2013, 18:37
güzel konu teşekkürler

FatihC
11 Ağustos 2013, 19:08
topcase süpermiş toprağım :)

immistercool
16 Eylül 2013, 03:41
hocam çarşamba sabahı istanbula gelip motosiklet alıcam. fakat daha acemiyim ve uzun yol tecrübem yok. o yüzden otobüse vermeyi düşünüyorum. ama nasıl yapıcam falan hiç bi bilgim yok. kısacası yardımınıza muhtacım. otogara nasıl sokucam falan her türlü bilgide eksiğim var

cool113
16 Eylül 2013, 09:26
bileti almadan önce şöför ve muavinle pazarlığınızı yapın.

htmetin
16 Eylül 2013, 10:59
Bir motorum olsun plakası "24" olsun. daha ne isterim ki :)

hisvarlar
28 Eylül 2013, 01:24
Geçenlerde motoru aynı şekilde geri getirdim. Lakin 1 gün gecikmeli olarak.
1 gün önceki otobüs temsa safir yeni kasalardandı. Mümkün değil motoru yan koymak dışında içine sokamazsınız. Lastiğini bile indirdik ama nafile. Bir dünya uğraştık olmadı bende ertesi gün travego ile gönderdim.

sardokar
28 Eylül 2013, 11:03
güzel paylaşım olmuş eğer iş güç falan varsa böylesi en güzeli
fakat biz bu motosikleti sürmek için alıyoruz.tamam küçük cc lerle işkence olabilir ama 250 ve üstü bir makina ile uzun yol güzel oluyor.bu yüzden türkiyenin öteki ucundada olsa sürerek gelmeyi tercih ederim.hafta içide bakalım istanbula gelip eğer beğenirsem motorumu alacam inş...:)

Ordan sürerek gelmeye kalksa bir dünya benzin parası cebinden çıkacakken adam 40 TL ye getirmiş. Resmen bedavaya gelmiş daha ne olsun?

canerol
28 Eylül 2013, 11:29
Ordan sürerek gelmeye kalksa bir dünya benzin parası cebinden çıkacakken adam 40 TL ye getirmiş. Resmen bedavaya gelmiş daha ne olsun?
ben gene dediğimin arkasındayım biz bu motora zevk için biniyoruz yok orası yakıyor yok burası yakıyor düşüneceksek hiç binmeyelim daha az masraf yaparız...
ben motosikleti ne için alıyorum gezmek ilk fırsatta uzun yol yapmak için... senin eline ne zaman fırsat geçipte o kadar yolu geze geze gideceksin şimdi geri dönüşüde otobüsle yapmış....haa sınırlı vakti olur çalışır izin alamaz gidemez ona diyecek sözüm yok...
1 ay önce istanbuldan motor aldım aklıma hiç otobüse koymak gelmedi 1 hafta uzun yol yapacağım için uyayamadım heyecandan...yok kmde şu kadar yakacam şu kadarla gidersem bu kadar yakar hesabı falan yapmadım.gene olsa gene olsa gene sürerek giderim.

babaAkar
05 Mart 2014, 14:26
Bu konuyu görünce anılarım depreşti :)
Bende Elazığ'da okuyorum geçen sene xt125'imi konyadan elazığa 50 tl ye getirtmiştim..
Siz mühendislik okuyorsunuz galiba çünkü 2 tane gt250r var teknoloji fakültesinde biri beyaz biri gri :)

hisvarlar
05 Mart 2014, 19:21
Bu konuyu görünce anılarım depreşti :)
Bende Elazığ'da okuyorum geçen sene xt125'imi konyadan elazığa 50 tl ye getirtmiştim..
Siz mühendislik okuyorsunuz galiba çünkü 2 tane gt250r var teknoloji fakültesinde biri beyaz biri gri :)

Evet, doğru tahmin :) Bir gün tanışalım muhakkak.

babaAkar
05 Mart 2014, 23:39
Tanışalım bende teknolojideyim enerji sistemleri okuyorum..
Hatta Vizelerden sonra gezi ayarlayalım..
Ben vizelerden sonra motorumu getirmek için 2 günlüğüne konyaya gideceğim..
Kebana yada hazar gölüne gidelim piknik yapalım :)

hisvarlar
05 Mart 2014, 23:56
Tanışalım bende teknolojideyim enerji sistemleri okuyorum..
Hatta Vizelerden sonra gezi ayarlayalım..
Ben vizelerden sonra motorumu getirmek için 2 günlüğüne konyaya gideceğim..
Kebana yada hazar gölüne gidelim piknik yapalım :)

Sakin ol şampiyon :)) Herşeyden önce kulübe kaydını yaparız. Kulup etkinlikleri ile sezon gayet güzel geçiyor zaten. :))

babaAkar
06 Mart 2014, 00:22
Vay bi kulübümüzün olduğunu bilmiyordum :) bi kaç motosikletli arkadaşla öyle gariban gariban takılıyoduk onlarında kaydını yaparız..
Geçen sene 2 kere Sivrice gölüne gittik.. Paluya gittik ( paluluların deyimiyle palu cumhuriyetine :) ) Çok güzeldi bu sene motorumu elazığa getiremedim..Gezileri özledim valla

LynXMaSTeR
10 Aralık 2014, 04:36
bagaja nasıl soktunuz, sonuçta 170-180 kg lık bir makine?

ahmetkorkmaz
10 Aralık 2014, 07:22
En iyisi üzerinde gelmek aslında bandırma vapurlarında yeni motorsikletimin anahtarı sokup çalıştırdığım yer ile aynaları kırılmıştı, paramla rezil olmuştum. Stres falan saymıyorum bile.

Madem yaptın kazasız belasız gitmesi nasip olsun ne diyelim :)

Bende motorumla feribot yolculuğu yapmayı düşünüyorum. Feribotta motorun başından ayrılmamak gerekiyor sanırım.

cece89
10 Aralık 2014, 10:30
öyle bir şey gerekmiyor motorun başından ayrılmak derken kuytu köşeye koyduruyorlar sonra senin yapabileceğin hiç birşey yok. feribot yanaşana kadar.

emre xt125
10 Aralık 2014, 10:40
ben de düzceden xt125 getirmiştim.. xt yi satinca yzf aldım urfa dan yzf getirdim.. travego olmasına dikkat etmek gerekiyor aracın.. motorun tipine göre fiyat veriyor otobüsçüler de az değil.. hele bir de onların eline mahkum olduğunuzu anlamasinlar var ya..